print header

תוכן באתר


הרעיון של תופים הוא קדום כמו ההיסטוריה של האנושות וחוזר אחורה אל התקופה בה חיינו כשבטים. מה שהתחיל כחתיכת עור המתוחה על גזע עץ חלול, במטרה להפחיד את האויב, הפך במרוצת הזמן לכלי הקשה מרתק שמייצר קצב ודינמיקה. בשנים האחרונות, התוף אומץ ככלי תרפויטי והוא עושה פלאים כאמצעי ריפוי וביטוי עצמי.
 

מהן נפלאותיו של התיפוף? כמה כוח הוא טומן בחובו? ומה הקשר בין תרפיה לפעילות גופנית?

 

V מחקרים מהשנים האחרונות גילו כי תיפוף מאיץ ריפוי פיזי, מחזק את המערכת החיסונית, מייצר תחושת רווחה, משחרר טראומה נפשית ומדגיש ביטוי עצמי.
V

מחקרים גילו את ההשפעות המרגיעות והממקדות של תיפוף בקרב אוכלוסיות מיוחדות, ביניהם חולי אלצהיימר, ילדים אוטיסטים, בני נוער מופרעים, אנשים עם בעיות קשב וריכוז, אנשים הסובלים מטראומה ומכורים שנמצאים בגמילה.

V תיפוף כתרפיה עשוי להפיג מתח וחרדה, עייפות ולחץ דם גבוה. יעיל לטיפול במצבי אסטמה, כאבים כרוניים, דלקות פרקים, מחלות נפש, מיגרנות, פרקינסון וטווח רחב של נכויות פיזיות.
V על פי מחקרים, לחץ תורם להיווצרות והתגברות מחלות פיזיות חמורות, ביניהן התקפי לב ושבץ. תיפוף משרה רגיעה עמוקה ומפחית את מקור הלחץ.
V

התיפוף מסנכרן את האיזורים הקדמיים והתחתונים של המוח, ומייצר אינטגרציה של זרימת מידע בלתי מילולי מין מבנים מוחיים נמוכים יותר לקליפת המוח הקדמית, מה שעוזר להפיק טווח רחב של רגשות.

V הסיבה שתיפוף הוא כלי רב עוצמה נובעת מהעובדה שהוא מחלחל אל המוח כולו. קול התיפוף יוצר קשרים עצביים דינמיים בין כל חלקי המוח, גם כאשר יש נזק או פגיעה משמעותית בו.
V בחברה שבה מערכות משפחתיות, קהילתיות וחברתיות הפכו מקוטעות, תיפוף מספק תחושה של חיבור עם אחרים. מעגל מתופפים מספק הזדמנות להתחבר עם הרוח ברמה עמוקה יותר, כמו גם להתחבר עם קבוצה של אנשים. קבוצת תיפוף מקלה על תחושה של בדידות וניכור.
V

תיפוף יכול לסייע לאנשים לבטא רגשות סמויים ולשחרר חסימות אנרגטיות. הגירוי הפיזי של התיפוף, מהדהד דרך כל תא בגוף, מה שמשחרר חסימות ומאפשר ביטוי רגשי.

V

תיפוף עוזר להקל על המתח שנוצר בין התלות בעבר לבין החרדה מהעתיד. כאשר אדם מכה בתוף, הוא ממוקם בכאן ובעכשיו. הקצב שומר אותנו נוכחים ברגע הזה.

V תיפוף עוזר לנו להתחבר מחדש אל הליבה שלנו, לשפר את תחושת הדימוי העצמי ולהדגיש ביטוי והעצמה.

רבים מאמינים כי הדיסוננס והדיס-הרמוניה בחיינו מתעוררים כאשר אנו מגבילים את היכולות שלנו ולא עומדים בקצב של החיים. מקורה של המילה 'קצב' ביוונית היא "לזרום" ועל פי אנשי אסכולה זו, האדם יכול ללמוד "לזרום" עם מקצב החיים פשוט על ידי למידת הדופק של החיים. מבחינתם, תיפוף זה דרך להביא את האני החיוני שלנו לתיאום עם הזרם הדינמי של היקום, ולהרגיש מחוברים.

כאמור, היתרון של תיפוף ככלי תרפויטי רב עוצמה שואבת בעיקר מהעובדה שהוא כלי פשוט ורב-משתתפים. מעגל מתופפים לצורך העניין הוא אמצעי המפתח משוב בלולאה; ביננו לבין עצמנו וביננו לבין חברי הקבוצה. כל אדם במעגל מבטא את עצמו ומאזין לאחרים בו זמנית. הביטוי העצמי מתבצע ללא מילים, אלא בצלילים בלבד. כולם תורמים יחד ליצירת השלם.

 

הדראמס אלייב היא שיטת אימון קצבית של תנועות תיפוף על כדורי פיטבול (ענק).
זהו אימון אירובי חדש, הנעשה בתענוג חושים, שחרור ואופוריה, ובמקביל מחטב ומבריא.
תוצאותיו חסרות תקדים לבריאות הגוף. ולכן נחשב כספורט של העידן החדש, על ידי רופאים ומדענים.
דראמס אלייב מבוסס על הקונספט - whole body whole mind

איך זה עובד?
אימון דראמס הוא חוויה הרמונית חברתית בה לוקחים חלק צלילים, הקשות ותנועה.
פרי פיתוח ומחקרים עדכניים של שנות האלפיים. האימון מתבצע בקבוצות בהן המשתתפים מסודרים שורות שורות או במעגלים רחבים. כל משתתף מקבל כדור גומי ענק המקובע במעמד, וזוג מקלות תיפוף. התיפוף על הכדור סופג את ההדף.

דראמס אלייב נחשב לפריצת דרך!

בעולם המודרני המואץ והתובעני, הולכת וגוברת הדרישה למוצרים אפקטיביים, מהירים, פשוטים לביצוע,
ועם תוצאות מקסימאליות. כזה בדיוק הוא הדראמס אלייב!

טרם נתקלנו עד כה בתחום ספורט המוני, היכול לשרת בדרך כה נאמנה את האנושות וגוף האדם על נפשו ורוחו. הדראמס פועל בו זמנית על מגוון מישורים פיזיולוגיים, נפשיים וחברתיים. הוא מחלחל עד להגשמה אישית, שמחת חיים, תפקוד אופטימאלי, התפתחות ורפוי. בדומה ליתר מחוללי התרבות, הוא נגיש ומתאים לכולם.

הדראמס מבוסס על איחוד משולש של תרפיות המוסיקה, הצליל והתנועה. זאת, תוך הפעלה סמויה של מנגנונים נוירולוגיים וסנסומוטוריים. השפעתו ניכרת בחיזוק הגוף, איזון והגברת הקואורדינציה הנאורו שרירית. ותוצאותיו מרחיקות לכת מכל המוכר לנו עד היום!

הדראמס מביא ל30% יותר שריפת שומנים מכל ענף אירובי אחר בשל התנועה הבלתי פוסקת של הידיים הרגלים ומרכז הגוף. אבל אין זה העיקר: נמצא כי זהו הספורט היחיד, המביא לשיפור ניכר בפיתוח המוח. יצירת גלי אלפא (אשר 20% מהאנשים לא יכולים לייצר כלל) וסינכרון שתי ההמיספרות של המוח מביאים לשיפור הזיכרון, הלמידה, הקואורדינציה, דבר הגורם לריפוי ואיזון. הדראמס, לפיכך, יוצר אדם חדש, המסוגל ליותר, בגוף בריא יותר ונפש צוהלת!  

הדראמס אלייב התגלה במקרה בתחילת שנות האלפיים על ידי גב' קארי איקינס, אמריקאית המתגוררת
בגרמניה. קארי סבלה מפגם גנטי במפרק הירך ונאלצה לעבור שלשה ניתוחים להחלפת מפרק הירך שלה.
בהיותה בת למשפחת מוסיקאים ורקדנים, החליטה בתהליך השיקום מניתוחה האחרון לרדת למרתף ביתה
ולפרוק זעמה בתיפוף. היא התיישבה על פיטבול והחלה לתופף על קופסאות קרטון. לאחר שכל הקופסאות
התפרקו מעוצמת התיפוף, היא התיישבה על כסא והחלה לתופף על הפיטבול!

לפתע הבחינה שההקשה על הפיטבול באזורים שונים, מפיקה צלילים משתנים, והמשיכה את תנועותיה בלהט מתגבר. אז החלה לחוש תחושות רפוי לא מוכרות. הדבר עורר את סקרנותה, והיא החלה לחקור את נושא
התיפוף בהיסטוריה האנושית. נדהמת מהגלויים הרבים בתחום. קארי פנתה לפיתוח השיטה בתנועה ומקצב.
ותמכה זאת בתהליכי מחקר. תוך שנים ספורות צברה התנסות עשירה במגזרי אוכלוסיה שונים.
בשנים האחרונות, היא עוסקת בהפצת השיטה בעולם בקרב אוכלוסיה בריאה, חולה ואף בבתי ספר
כשיטת לימוד של מתמטיקה ושפות!  
החשיות של תיפוף
ילדים מפתחים יכולות חברתיות, אינטליגנציה רגשית ויכולות מוטוריות. כמו כן, מוכח כי לדראמס אלייב, מלבד התועלת בשמירה על הכושר ופיתוח הגוף, תרומה ניכרת לקואורדינציה, כושר הלמוד, הזיכרון והריכוז של הילדים. גם הקשישים מוצאים את הדראמס אלייב שיעור
מהנה ומועיל, המרענן את יכולות התפקוד שלהם במישורים רבים, בגוף ונפש.

מהו הדראמס עבור אוכלוסיות מיוחדות?
מחקרים עדכניים מצביעים על תרומת הדראמס אלייב לילדים עם בעיות קשב וריכוז, היפראקטיביות וקואורדינציה. למבוגרים עם בעיות נוירולוגיות, כגון: אלצהיימר, פרקינסון, דמנציה, אירועים מוחיים, נכויות ושיתוק, הלומי קרב, תסמונת דאון, פיגור שכלי, ובעיות פסיכיאטריות. כמו כן, נמצאה תרומתו הניכרת של התחום לבעלי קשיים רגשיים או חברתיים, הודות לאימונים המבוצעים בקבוצת פעילות ייחודית מאחדת,
לא תחרותית ולא שיפוטית.

תופעת כושר וחיטוב חדשה צוברת פופולאריות במכוני הכושר ומאפשרת למשתתפים במגוון רחב של גילאים להתאמן בקצב שלהם - פשוטו כמשמעו
דראמס אלייב הוא שיעור תיפוף על כדורי פיטבול המשלב תנועות אירובי מסורתיות עם זוג מקלות תופים. במקום להכות על תוף, המשתתפים חובטים בפיטבול
היופי של דראמס אלייב הוא שכל אחד יכול לעשו את זה ללא קשר לגיל, רמת כושר או מגבלה פיזית. תיפוף בקבוצה מטפח תחושה של קהילה
כך למשל, הוגת השיטה קארי אקינס מגרמניה השתמשה בה ככלי תרפויטי. לאחר סבלה מפציעה קשה בירך, היא גילתה עד מהרה כי התיפוף גרם לה להריג שטוב יותרפיזית ונפשית, שיפר את מצב הרוח שלה והקל על לחצים

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.