print header

30 דברים שעליכם להימנע מהם היום כדי לא להתחרט בעוד 30 שנה

 כמה פעמים הצטערתם על כך שלא פעלתם בדרך מסוימת, למרות שרציתם לעשות זאת? למשל, ששתקתם במקום לומר את שהיה על לבכם, שלא הגשמתם את עצמכם או שפשוט נקלעתם לוויכוחים מיותרים שהתישו אתכם. היום אנחנו קוראים לכם להפסיק לשמור דברים בפנים או לעצור את עצמכם, ולהתחיל לפעול כפי שאתם באמת רוצים – לפני שיהיה מאוחר מדי ותתחרטו על כך. כדי לעזור לכם למקד את השינוי הזה, אספנו בפניכם 30 דברים שאתם עושים היום ועלולים להתחרט עליהם עוד 30 שנה. מכירים מישהו שתמיד מצטער על כך שלא עשה דבר מה? שתפו עימו את הכתבה לפני שתתחרטו על כך ששמרתם אותה לעצמכם – ייתכן שהיא תעזור לו!

1. לא אומרים את כל שעל לבכם

דברו באומץ מבלי להסתיר את מחשבותיכם ורגשותיכם, בעיקר אם הם עשויים לחולל שינוי. זכרו שלבבות רבים נשברו בגלל מילים שלא יצאו לאוויר העולם.

2. מבלים מעט מדי עם האנשים הנכונים

במוקדם או במאוחר, תגיעו לשלב בחיים בו אתם תרצו להיות מוקפים באנשים שגורמים לכם לחייך ולאהוב את עצמכם. כדי לא לאבד אותם, הקפידו לבלות עימם כבר היום או לשמור איתם על קשר טלפוני, וזכרו שאלו שלוקחים אתכם כמובנים מאליהם כנראה לא יהיו לצדכם מחר.

3. לא גורמים לאהוביכם לחייך לעיתים קרובות יותר

אחד הדברים היפים ביותר בעולם הוא חיוכו של אדם שאתם אוהבים, ואין תענוג גדול יותר מלגלות שאתם הסיבה לכך...

4. מתעלמים מהאינטואיציה שלכם לזמן ממושך

לפעמים לוקח למוח שלנו יותר זמן להבין את מה שהלב שלנו כבר יודע. נשמו, הסתכלו על המצב הנתון מבלי לשפוט אותו והאזינו לאינטואיציה שלכם – היא תוביל אתכם למקומות נהדרים.

5. משווים את עצמכם כל הזמן לאחרים

הדשא של השכן ירוק יותר? לא בטוח, ואם גם אתם מרבים להשוות ביניכם לבין אחרים, דעו שמדובר בהרגל שתתחרטו עליו בעתיד. כל אחד מאיתנו צריך לעבור את המסע שלו בעולם, בפרק הזמן שמתאים לו. זכרו שהאדם היחידי שאתם צריכים להתעלות עליו היום הוא מי שהייתם אתמול, לכן עליכם להוכיח את עצמכם בפני עצמכם בלבד.
 
דברים שתתחרטו עליהם בעתיד: דשא ירוק

6. לא פועלים למען מטרות נעלות והגשמה עצמית

במקום להתלונן על המצב שלכם, העסיקו את עצמכם בלשפר את חייכם ואת העולם – גם אם זה דורש מכם לקחת סיכונים. זכרו כי לעיתים הדבר היחידי שמונע מכם להיות מי שאתם רוצים להיות – הוא רק מעשיכם.

7. מחכים ומחכים עד שתהיו מוכנים

כשאתם בוחרים להמתין במקום לפעול, אתם רק הופכים את חייכם למאתגרים יותר, לכן במקרים מסוימים עליכם פשוט להחליט מה הצעד הבא, שלעיתים הוא הרבה יותר קל משנדמה לכם. ברגע שתעשו את המיטב שאתם מסוגלים, אתם תדעו טוב יותר וכתוצאה מכך תפעלו טוב יותר.

8. נותנים לחוסר סבלנות להשתלט על ההחלטות והפעולות שלכם

שבמקרים רבים מומלץ להימנע מהמתנה מיותרת, אך לפעמים גם חוסר סבלנות עלול להזיק. לכן במקום למהר, כאשר זה דרוש עבדו קשה למען כיבוש היעדים שהצבתם בפניכם, בידיעה שמצפה לכם דרך ארוכה ומשתלמת. הכי חשוב – אל תוותרו ובסוף  תראו את האור שבקצה המנהרה.

9. מגשימים חלומות של אחרים

זוכרים מי הייתם פעם, לפני שהסובבים אתכם אמרו לכם מי אתם צריכים להיות ואילו חלומות עליכם להגשים? חזרו להיות האנשים האלו, והפסיקו לחיות לפי דעותיהם של אחרים. פשוט תהיו אתם.

10. מאפשרים לאחרים להקטין אתכם

לפעמים אתם מוקפים באנשים שגורמים לכם להרגיש פחות חשובים מהם. לעולם אל תתנו להם להקטין אתכם ולגזול מכם את האושר שלכם, וברחו מהם כל עוד נפשכם בכם. כפי שכבר אמרנו, החיים קצרים מדי בשביל לבלות עם מי שלא באמת רוצה בטובתכם.
דברים שתתחרטו עליהם בעתיד: אישה מביטה על גבר בפרצוף כועס

11. שמים את הצרכים והאושר שלכם מאחור

אתם חיים רק פעם אחת, לכן עליכם לעשות מה שמסב לכם אושר ולבלות עם מי שגורם לכם להרגיש מסופקים ולצחוק.

12. נותנים לבעיות פתירות לעמוד בדרככם

נכון שיש אתגרים שאי אפשר לפצח, אבל איך תדעו זאת אם לא תתמודדו עימם? אם אתם רוצים להתגבר על מכשולים בחיים, אתם מסוגלים לעשות זאת – לעיתים בקלות! זכרו שהם לא תמרורי עצור, אלא דרכים קשות שנועדו להוביל אתכם לאן שאתם צריכים, כמו גם לסייע לכם להתחזק ולהתפתח.

13. מתפשרים על פחות ממה שאתם מסוגלים לעשות ולהשיג

נכון, לעיתים אי אפשר להשיג את כל מה שרוצים ואין ברירה אלא להסתפק במשהו שהוא פחות מ"מושלם". עם זאת, אם יש ביכולתכם להשיג אותו או דבר מה שקרוב אליו – פעלו לשם כך, כי הוא מגיע לכם!

14. לא עוזרים לאחרים כשאתם מסוגלים לעשות זאת

אם יש לכם יכולות ומשאבים, תנו מעט מהם לאחרים. לא מדובר רק על כסף – אפשר לתרום בגדים ישנים ואוכל לנזקקים, להשתתף בפעילות של תרומה לקהילה או אפילו סתם להקשיב לאדם שזקוק לכם. פשוט תנו מה שאתם מסוגלים ותראו איך לבכם מתרחב.

15. מתעלמים מהשורשים שלכם ומאלו שעזרו לכם

לעולם אל תשכחו מאין באתם ולאן אתם הולכים. בנוסף לכך, אל תיקחו את אלו שהיו שם בשבילכם כמובנים מאליהם, כי הם אלו שעזרו לכם לעבור את המסע של החיים שהוביל אתכם למקום בו אתם נמצאים היום.
דברים שתתחרטו עליהם בעתיד: גבר צועד בשביל בשדה

16. לא מעריכים את מה שיש לכם

לעיתים רבים מאיתנו שוכחים שהאושר שלנו לא מגיע בזכות השגת דבר מה, אלא דווקא מהערכת מה שברשותנו כעת. סביר להניח שגם אתם לא תמיד מקבלים במדויק את מה שרציתם, אך עליכם לזכור שהרבה אנשים היו רוצים להתחלף עמכם, לכן עליכם להעריך את מה שיש לכם כאן ועכשיו.

17. בוחנים הזדמנויות בראייה צרה

כאמור, לעיתים החיים לא נותנים לכם בדיוק את מה שביקשתם, מהסיבה שאתם צריכים משהו אחר שנסתר מעיניכם. לכן כדי ליהנות מההזדמנויות שנקרות בדרככם, עליכם להסתכל עליהן מזווית אחרת שהיא רחבה יותר, ולהבין שהן יכולות להגיע גם מבלי שתחכו להן.

18. מזניחים את הבריאות

הגוף שלכם הוא המקום היחידי שבו אתם באמת חיים, ולכן אם שפר עליכם מזלכם וזכיתם בבריאות, שמרו עליה! אל תתנו לשום דבר להרוס או לשחוק אותה ואת גופכם – גם לא לעבודת החלומות שלכם.

19. מחפשים מקור אושר חיצוני

שמחת החיים שלכם לא נקבעת על ידי מה שקורה מסביבכם, אלא רק על ידי מה שמתרחש בתוככם. רוצים להיות מאושרים? הפסיקו להסתמך על אנשים או מקורות אושר חיצוניים אחרים וחפשו את האמת הפנימית שלכם.

20. נותנים לשליליות להשתלט עליכם

לפעמים מאוד קל לבכות ולהתלונן, בעיקר כשיש לא מעט סיבות לכך, אך חוזקכם האמיתי מתבטא כשאתם בוחרים דווקא לחייך ולהעריך את החיים כשקשה.
דברים שתתחרטו עליהם בעתיד: גבר יושב על ספסל ותופס את ראשו

21. מבזבזים הרבה כסף

קל לרבים מאיתנו ליפול למלכודות ולקנות דברים שלא באמת נחוצים לנו עם כסף שאין לנו בבנק, כדי להרשים אנשים שלא באמת חשובים לחיינו. אל תתנהגו כך והקפידו לרכוש רק את מה שאתם צריכים.

22. לא מודים בטעויות ולא לומדים מהן

כולנו עושים טעויות לעיתים, סביר להניח שגם אתם, השאלה היא איך ממשיכים מהן הלאה. אם תפסיקו להתכחש אליהן, תוכלו ללמוד מהן המון ולהתפתח בזכותן.

23. מבקשים את אישורם של אחרים

אתם מספיק מדהימים, חכמים, טובי לב וחזקים, ולכן אתם לא צריכים אף אחד אחר שיאשר זאת! היו מי שאתם מבלי להתנצל ולהתחרט, כל עוד אתם מקבלים את עצמכם.

24. מרשימים את האנשים הלא נכונים

לא כולם יעריכו את מה שאתם עושים בשבילם, לכן עליכם להבין מי ראוי לתשומת הלב שלכם ומי סתם מנצל אתכם. כאן בדיוק אנחנו מתחברים לנאמר לעיל, לפיו עליכם להתחבר עם אנשים שגורמים לחייך ולהתרחק מאילו שצריך להתאמץ כדי להרשים כל הזמן.

25. מבזבזים זמן על דרמות, ויכוחים וטינה מיותרים

כפי שכתבנו מעלה, החיים קצרים מדי ולכן לא כדאי להעביר את הזמן על ויכוחים ומלחמות. למדו לשחרר, העריכו את הדברים והאנשים הטובים שיש בחייכם והמשיכו הלאה מכל דרמה עם ראש מורם!
דברים שתתחרטו עליהם בעתיד: גבר ואישה יושבים על ספסלים בפארק ומחזיקים את הראש

26. כופים את מה שלא אמור לקרות

כמה פעמים הכרחתם דבר מה להיות משהו שהוא לא, כמו מערכות יחסים שרציתם שיצליחו אבל נועדו לכישלון? במקום לכפות על דברים להיות משהו שהם לא, עשו את מיטבכם והאמינו בהצלחתם, ואם הם אמורים להתממש – הם יקרו גם אם לא כפי שתכננתם.

27. לא מטיילים כשיש לכם הזדמנות

יום יבוא ולא יהיו לכם את האמצעים, הכוחות או הכסף לראות עולם, לכן כל עוד מתאפשר לכם – הקפידו לטייל פעם בשנה במקום שבו טרם ביקרתם כאשר זה אפשרי.

28. לא צוחקים מספיק

החיים הרבה יותר יפים וטובים כשצוחקים! כשאתם בוחרים לשפוט מצב שלילי באופן חיובי, אתם לא מתנהגות בתמימות אלא פשוט מפגינים כוח ומנהיגות, לכן בחרו לצחוק גם בזמנים קשים.

29. מתנגדים לשינוי במקום לקבל אותו

אתם לא האנשים שהייתם לפני שנה, חודש או אפילו שבוע, אתם תמיד מתפתחים. בשל כך, אל תעצרו את עצמכם מלחוות דברים חדשים – אלו הם החיים וזה מה שהופך אותם ליפים ומעניינים.

30. אוהבים לדבר אבל לא מיישמים

אנשים רבים אוהבים לדבר ולייעץ לאחרים, אבל לא באמת יודעים ליישם ולפעול בעצמם. לכן עליכם לוודא שאתם עושים יותר ומדברים פחות – כי בשורה התחתונה, המעשים שלכם מהדהדים חזק יותר ממילותיכם, לא משנה כמה הן חכמות. זכרו שלעיתים עדיף לפעול בשקט מאשר לצעוק ללא קבלות בשטח.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.