print header

5 דברים שסגר הקורונה לימד אותי על החיים

  לא רק ישראל נמצאת בסגר בגלל הקורונה כי העולם כולו חווה את המצב הזה או יחווה אותו בקרוב. שגרת החיים נקטעה לפתע וכל אחד מאיתנו מרגיש כאילו שהחיים שלו עצרו מלכת. אנחנו מתבקשים להישאר בבתינו, לצמצם את פעילויותינו בחוץ למינימום ההכרחי, וזה אמנם נשמע כמו גן עדן לאלו מאיתנו שמעדיפים להישאר בבית בלאו הכי, אך עבור אחרים זה מצב מאתגר מאוד. יחד עם זאת, לא משנה איזה סוג של אדם אתם, הסגר של הקורונה יכול ללמד אתכם כמה שיעורים חשובים לחיים, ואחרי שביליתי זמן רב בתוך הבית היה לי זמן רב לחשוב עליהם – הנה 5 השיעורים שלמדתי על החיים מסגר הקורונה ושהייתי רוצה להעביר אליכם.
 
דברים שלמדתי מסגר הקורונה: 5 שיעורים לחיים שסגר הקורונה לימד אותי

1. אסור לעצור את החיים

נתחיל דווקא עם מה שאולי לא תסכימו איתי לגביו, כי החיים של כולנו די עצרו בגלל הקורונה, אך אני מדבר על החיים שלנו לפני כל המאורע הזה, שבתקווה נהיה כבר אחריו בקרוב. לכולנו יש חלומות, אך לא תמיד אומץ להגשים אותם, ולכולנו יש תוכניות שרק מחכות לרגע הנכון כדי שנהפוך אותן למציאות. אולי רציתם לשנות את מסלול הקריירה שלכם, אולי להביא ילד נוסף לעולם, אולם חלמתם לטייל בכל רחבי העולם ואולי רציתם להתחיל ללכת לחוג ציור. כרגע אתם אולי לא יכולים לעשות את הדברים האלה בגלל הסגר, אך מי יודע כמה זמן זה ייקח?
 
אם נמשיך לדחות את התוכניות והחלומות שלנו, יגיע זמן שבו כבר יהיה מאוחר מדי כדי להוציא אותם לפועל. לכן אל תזניחו את הרצונות שלכם ואל תעצרו ותחכו לרגע הנכון – הרגע אולי לעולם לא יגיע. אז על אף הסגר, ואולי דווקא בזכותו, כעת יש לכם הזדמנות להגשים חלומות שלא היה לכם זמן עבורם עד עתה. רוצים להתחיל לצייר? יש שלל מדריכים ברשת שיכולים לעזור לכם בכך. פיטרו אתכם מהעבודה? זו ההזדמנות ללמוד יכולת חדשה שתסייע לכם למצוא את עבודת החלומות לאחר שכל הסיפור הזה יסתיים. עכשיו זה הזמן!
דברים שלמדתי מסגר הקורונה: איש עובד על מחשב נייד

2. לחיות בהווה ולמצוא אושר בדברים הקטנים

הנה אנחנו, תקועים בתוך הבית, משועממים ואף בודדים, אך אפילו בסגר אפשר למצוא דברים מהנים לעשות או דברים שעלינו להגיד תודה עליהם. השתמשו במצב הנוכחי כהזדמנות לבלות זמן איכות עם המשפחה והילדים, צרו ארוחת ערב רומנטית בבית לאור נרות עם בן או בת הזוג, קראו יותר ספרים או כמו שהצעתי קודם לכן – התחילו ללמוד דברים חדשים במסגרת קורסים מקוונים. 
 
הרשימה היא אינסופית, ומה שאני מנסה להעביר לכם זה שגם בזמן שכזה, בו אנחנו מאוד מוגבלים, אפשר למצוא דרכים לנצל את הרגע הנוכחי באופן חיובי ומועיל, ואף לראות נקודות של אור שיסבו לנו אושר אמיתי. למדו ליהנות משיחות הווידאו עם המשפחה ומהעובדה שאתם יכולים להיות יחדיו גם כשאתם במקומות שונים לחלוטין והעריכו את הטיול הקצר עם הכלב במרחק קצר מהבית. כעת יש לכם הזדמנות לראות איך נראים חיים פשוטים ועד כמה הם יכולים להיות מספקים. הרי איש לא צריך תכשיטים או בגדים יקרים כרגע – מה שאנחנו באמת צריכים זה ספר טוב לקרוא ויחסים קרובים עם האנשים שחשובים לנו.
דברים שלמדתי מסגר הקורונה: אישה קוראת ספר

3. לפעמים צריך לקחת הפסקה מהכל

זה אמנם נשמע נוגד למה שאמרתי קודם לכן – בנוגע לכך שאסור לעצור לרגע – אך האם אתם זוכרים כיצד נראו חייכם לפני הקורונה? ככל הנראה לא פעלתם למען הגשמת חלומותיכם, אך בכל זאת היה לכם לא מעט מה לעשות, והייתם שרויים בסגנון חיים שהפעיל עליכם הרבה לחץ. אתם לא לבד, למעשה הלחץ הזה היה בעצמו בדיוק כמו מגפה שהשתלטה על כולנו. והנה כעת כל העולם לוקח הפסקה, שאם נודה באמת – כולנו זקוקים לה. העריכו את שעות השינה שאתם זוכים להן כעת ותנו לעצמכם למלא קצת מצברים – אתם צריכים את המנוחה הזו.
 
כולנו הרי יודעים שלחץ וחרדה מזיקים לבריאות, אך מרוב שאנחנו עסוקים כל הזמן קשה לנו לתת לעצמנו להחלים מהם. המוח שלנו תמיד טרוד בעבודה ובבעיות שגרתיות עד שאנחנו מאבדים את הקשר שלנו לעצמנו ולנפשנו. מסיבה זו, קחו הפסקה והאזינו לקול הפנימי של הנפש שלכם. השתמשו בזמן הזה כדי להכיר את עצמכם טוב יותר ואת מה שהנפש שלכם זקוקה לו. גלו מה באמת גורם לכם לאושר ומה נותן משמעות לחייכם.
דברים שלמדתי מסגר הקורונה: איש מסתכל על חלון

4. הטבע אף פעם לא מוערך על ידינו מספיק

כשאני אומר "טבע" אני מתכוון לעולם שמחוץ לבית ולמשרד. זוכרים איך זה היה כשעד לפני מספר שבועות היינו יכולים לצאת לכל מקום שרצינו כדי לברוח מקירות הבטון שמקיפות אותנו? אני משער שכרגע גם אלו מכם שלא העריכו זאת היו רוצים לטייל בצפון הירוק והפורח, ואפילו אלו שרגילים לשהות בבית היו רוצים שתהיה להם האפשרות לצאת החוצה לנשום מעט אוויר צח. 
 
בנוסף, אנחנו נחשפים לצילומים מכל רחבי העולם ורואים עד כמה ההשפעה שלנו על הטבע הייתה הרסנית. לפתע ערים שלמות שבהן אנשים התרגלו לחיות בזיהום אוויר הופכות לנקיות יותר, כשישנן אף ראיות מדעיות לכך שרמת זיהום האוויר באיטליה ירדה באופן משמעותי ושהמים בתעלות מתנקים – זאת רק מכיוון שהתושבים, ובעיקר התיירים המלכלכים, נשארים בבית. האמת המרה היא שאנחנו, בני האדם, הפכנו למזיקים בעולם שלנו. אולי המצב הנוכחי יראה לנו עד כמה אנחנו צריכים להעריך יותר את הטבע ולשמור עליו.
דברים שלמדתי מסגר הקורונה: חוף ים וציפורים עפות בשמיים

5. תמיד צריכים להיות מוכנים לזמנים קשים

דיברתי על לחיות את הרגע וללכת אחרי החלומות שלנו, אך אסור לנו לשכוח שבחיים תמיד יכולים להגיע זמנים קשים, והנה אנחנו חווים תקופה שכזו כעת. אנשים רבים מצאו את עצמם לא מוכנים מבחינה פיננסית למה שקורה כרגע, ואין להם ממי לקבל את העזרה שהם זקוקים לה. המצב הנוכחי מזכיר לי את המשפט שלמדתי לפני זמן רב – צריך לקוות לטוב ולהתכונן לרע. כל אחד מאיתנו צריך להכין לעצמו רשת ביטחון כלכלית, בין שבצורת ביטוח ובין שבצורת חיסכון, כי אף פעם לא ניתן לדעת מה יקרה לנו מחר.
 
 
אתם אולי חושבים לעצמכם שהגישה הזו היא פאסימית, אך היא לא – היא ריאלית. יש אנשים שתמיד יגידו "צריך לחשוב חיובי", לא משנה מה קורה; בין שאיבדת את מקום העבודה שלך, נכנסת לצרה משפטית או שהקורונה שינתה את חייך – צריך רק לחשוב חיובי. האמנם? בעוד שגישה חיובית יכולה להיות מועילה, יש גבול לתועלת שהיא תביא. אם ייגמר לכם המזון או אם תהיו חולים מכדי לעבוד, שום גישה חיובית לא תסייע לכם – עליכם לפעול כדי להוציא את עצמכם מהמצב הזה. גישה חיובית היא טובה, אך לא לצד גישה עיוורת למציאות. קוו תמיד לטוב, אך התכוננו תמיד לרע, כי משבר נוסף כמו קורונה יכול תמיד להתרחש בלי שנצפה לו.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.