print header

8 סיבות לחלום בגדול ולהפיק את המיטב מהחיים שלך

 רבים מאיתנו מפחדים לחלום בגדול כי כפי שאומר הביטוי הידוע, "כגודל הציפייה גודל האכזבה" - אך האם חיים "קטנים" ללא סיפוק הם גורל עדיף יותר? התשובה היא כמובן לא, אבל זה לא מספיק כדי לשכנע אותנו לעשות את הצעדים שנחוצים על מנת לשנות את ההרגלים והשגרה הבטוחים שלנו. זאת הסיבה לכך שאנחנו רוצים לגלות לכם את 8 הדברים המדהימים שיקרו בחיים שלכם ברגע שתתחילו לחלום בגדול ולפעול למען הגשמת השאיפות שלכם. אמנם לא צריך לזנק עם הראש פנימה לתוך הלא נודע ולנסות להגשים חלומות בלי להתכונן מראש רק בגלל היתרונות האלו, אבל מצד שני אסור להישאר תקועים במקום ולחכות לרגע המושלם שאף פעם לא יגיע. אם תצליחו לעשות זאת, לא תאמינו אילו שינויים מדהימים אתם תחוו...
 
סיבות לחלום בגדול: ילדה על צוק מרימה ידיים לאוויר וברקע מטוס קטן

1. תחיו חיים ללא חרטות

יש הרבה הזדמנויות שמגיעות רק לעיתים רחוקות, ואנשים שלא מנצלים אותן מתחרטים על כך למשך שאר החיים שלהם. החרטה הזאת גדולה פי כמה וכמה כאשר לא מדובר על הזדמנות מפוספסת לצאת לטיול גדול או לקנות רכב חדש, אלא על משהו שקשור לחלומות הגדולים והכמוסים שלנו, שרבים כלל לא מוכנים להכיר בהם כדי לא להתאכזב מחוסר הגשמתם. אך כאשר חולמים חלומות בגדול ולא מתביישים בכך, אפשר מצד אחד להיות מודעים לסיכויים המציאותיים להגשמתם ומצד שני להעניק לעצמנו אפשרות טובה יותר לניצול הזדמנויות מתאימות שקשורות אליהם. למשל, אם לא תפחדו להגיד לחברים שלכם שתמיד חלמתם לפתוח חנות מקוונת למכירת חפצי האומנות שאתם מכינים, יש סיכוי גדול יותר שהם יספרו לכם על קרוב המשפחה שלהם שאולי עוסק בהקמת אתרים ויסכים לעשות עבורכם את העבודה בחינם או בהנחה משמעותית.

2. תעניקו השראה לאחרים

ודאי שמעתם מתישהו בעבר סיפור על אדם שהצליח כנגד כל הסיכויים או אפילו פגשתם מישהו שאתם יכולים להגדיר כמודל לחיקוי. האנשים האלו כנראה מילאו אתכם בתקווה ובהתרגשות, גרמו לכם לרצות להגשים את החלומות שלכם ולא להרים ידיים למרות שהדרך קשה. אחת מהסיבות החשובות ביותר לחלום בגדול ולקדם את השאיפות שלכם היא האפשרות שאתם בעצמכם תהפכו לאנשים שכאלה. אתם לא חייבים להצליח בענק כדי להגיע למעמד הזה, רק להוכיח לעצמכם ולסביבה שכוח רצון חזק מסוגל להביא אותנו למקומות שבהם אנחנו רוצים להיות, גם אם לא נכבוש את הפסגות שלהם. בהמשך לכך, אתם לא צריכים להתפרסם ולהגיע למעמד גבוה כדי להעניק השראה ומוטיבציה לקרוביכם. למשל, תתארו לעצמכם איזו השפעה נהדרת תהיה לכם על הילדים שלכם אם הם יראו אתכם נלחמים על הגשמת החלומות הכי גדולים שלכם, ותהיו בטוחים בכך שהם גם יתנו לכם הרבה כוחות שיתרמו לסיכויי הצלחתכם.
סיבות לחלום בגדול: אישה קופצת על רקע שקיעה

3. תקבלו תגמולים גדולים יותר

הגשמת חלומות גדולים כרוכה לרוב בסיכונים משמעותיים וזאת אחת מהסיבות העיקריות שאנשים מפחדים לעשות זאת. אך אם בוחנים את הצד השני של המטבע, גם התגמולים האפשריים הם גדולים ביותר. בנקודה הזאת חשוב להזכיר, אין שום טעם לרדוף אחרי חלומות גדולים אם אין לכם שום ידע בתחום שהם קשורים אליו, תוכנית פעולה או רשת ביטחון כזאת או אחרת. אך אם יש לכם לפחות חלק מהדברים האלו או משהו דומה שיכול לעזור לכם לקחת את הסיכון שהחלום הגדול שלכם קשור אליו, כנראה שהרווח שתקבלו מכך מצדיק אותו. אם אתם לא מרגישים ככה, יכול להיות שהחלום הגדול שלכם הוא בכלל לא משהו שאתם צריכים לרדוף אחריו והגיע הזמן בשבילכם לברר מה אתם באמת רוצים בחיים ובשביל מה אתם באמת מוכנים להתאמץ.

4. תצאו מאזור הנוחות שלכם

זה אמנם מפחיד לצאת מאזור הנוחות שלנו, אבל מדובר גם בחוויה מספקת מאוד וצעד הכרחי בדרך להגשמת חלומות גדולים רבים. את העובדה הזאת אתם כנראה כבר הכרתם, אבל תופתעו לגלות שיש לכך חשיבות נוספת שקשורה למוח שלכם ולהתפתחות שלו. לפי אוניברסיטת ייל, כאשר אנחנו נמצאים באזור הנוחות לאורך זמן ולא יוצאים ממנו, המוח שלנו עלול להיפגע, למשל בכך שהיכולת שלנו ללמוד דברים חדשים תיחלש ויהיה לנו קשה יותר לשבור תבניות של התנהגות וחשיבה. לעומת זאת, כאשר עושים מאמצים לצאת מאזור הנוחות כדי לפעול למען הגשמת חלומות גדולים, משפרים את היצירתיות ואת הגמישות החשיבתית שלנו, ובמקביל מרגישים תחושה של גאווה והתרגשות.
סיבות לחלום בגדול: אפרוחים

5. תגרמו לשינוי בעולם

העולם שלנו השתנה לאורך ההיסטוריה בזכות אנשים שלא פחדו לחלום בגדול, וגם אתם יכולים להיות חלק מהכוח המניע הזה. נכון, אולי לא תמצאו תרופה למחלה קשה או תחברו את היצירה המוזיקלית הטובה בכל הזמנים, אבל מספיק שתקימו את המאפייה הקטנה שתמיד חלמתם עליה או שתכתבו את הסיפור שרץ לכם בראש כל החיים כדי לגרום לשינוי. הגשמת החלומות שלכם, ואפילו רק הניסיון לעשות זאת, תהייה חלק בלתי נפרד מהמורשת שלכם ומהחותם שתשאירו כאן. אנשים מסביבכם אולי יחשבו שאתם שקועים באשליות או אפילו יקנאו בכם, אבל אתם תהיו אלו שיהפכו את העולם למקום מעניין יותר, והם לא.

6. תכבשו את הפחד שלכם

הסיבה העיקרית לכך שרבים לא חיים את חייהם מתוך שאיפה ברורה להגשים את החלומות הגדולים שלהם היא פחד. ההרגשה הזאת היא בעצם מנגנון הגנה טבעי של הנפש שלנו מפני כישלון ואכזבה, אלו ההשלכות הבלתי נמנעות של הניסיון לעשות משהו גדול ומשמעותי שמעולם לא ניסיתם בעבר. הפחד הוא בעצם סימן טוב, הוא אומר שאתם באמת יוצאים מאזור הנוחות שלכם כפי שתואר בסעיף קודם ושאתם מפתחים את עצמכם. אל תכעסו על עצמכם בגלל שאתם מרגישים אותו והבינו שזאת בעצם הזדמנות להמשיך לפעול ולהתקדם למרות החשש. עם הזמן, יהיה לכם קל יותר לכבוש את הפחדים בחיים שלכם, וגם אם לא תגשימו את החלומות שלכם בדיוק כפי שרציתם, קבלת היכולת הזאת היא תגמול עצום בפני עצמו.
סיבות לחלום בגדול: אריה שואג

7. תכירו אנשים חדשים

ברגע שאנשים מתחילים לחלום בגדול הם מתחילים להרחיב את מעגל החברים שלהם באופן בלתי נמנע. חלק מהסיבה לכך הוא הכניסה לתוך תחום שהם לא היו חלק ממנו בעבר או התעמקות בעיסוק שהם כבר מכירים ורוצים לקחת לגבהים חדשים. חלק נוסף נובע מהעבודה שהם הופכים למקור השראה עבור אנשים ושהם לרוב צריכים להרכיב לעצמם צוות שיתמוך בהם. ברגע שתחליטו אתם שהגיע הזמן שלכם להפסיק לחיות בקטן ולהתחיל לחלום בגדול, אתם תראו בעצמכם שזה נכון ובנוסף תרגישו שיפור כללי בחיי החברה שלכם. השינוי הזה קורה בעיקר בגלל שהחברים שלכם יהיו הרבה יותר סקרנים בקשר לחיים שלכם, ולכם יהיו הרבה יותר סיפורים מעניינים עבורם ועדכונים על התקדמותכם שיהפכו אתכם למוקד השיחה בכל מפגש.

8. תכתבו את הסיפור שלכם בעצמכם

האם קרה לכם פעם ששקעתם לחלוטין בתוך ספר טוב או סרט מסעיר? אם כן, למה שלא תרצו להפוך גם את החיים שלכם לסיפור דומה? בסופו של דבר זה נכון - לא כל מי שמנסה להגשים את החלומות הגדולים שלו מצליח, אבל מי שלא מנסה בכלל לא באמת מקדם את סיפור החיים שלו בעצמו אלא נותן לנסיבות ולזרימה הטבעית של החיים להכתיב עבורו מה הוא יעשה. אז אל תהיו בובות או משתתפים סבילים בחיים שלכם, אלא תכתבו את הסיפור שלכם בעצמכם ותמיד תזכרו שגם אם אתם חושבים שיש לו סוף רע וידוע מראש - אתם חייבים לכתוב אותו עד הסוף כדי לגלות ולא להרים ידיים.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.