print header

מורידים הילוך: כל הסיבות שכדאי להיות נהג רגוע וטוב יותר בכביש

 כל מי שעיניים בראשו והגה בידיו, רואה שהמירוץ הכולל דילוגים בין הבית, העבודה והשגרה השוחקת, מבין כי הלחץ מחלחל לתרבות הנהיגה בכביש. דבר זה מסוכן ביותר ולכן כדאי להכיר את הסיבות שבגינן מוטב להיות נהג רגוע וטוב יותר בכביש.

כולנו מבינים כי נהיגה טובה, רגועה ושקטה בטוחה הרבה יותר לחיינו. אבל יותר מכך – האם ואיך נהיגה שכזו מסוגלת להשפיע על העצבים שלנו? איך היא תורמת לריכוז ולפוקוס שלנו? ובפן הכלכלי, איך נהיגה שכזו מסוגלת לעזור גם מול חברות הביטוח הרבות שמציעות ביטוח רכב בעלויות שונות, ונוהגות לבוא לקראת נהגים טובים עם רקורד תביעות חלק ושקט? לכל השאלות האלו ועוד תקבלו תשובה בכתבה הבאה, בה נסקור את הסיבות שבגללן שווה וכדאי להיות נהג רגוע וטוב יותר בכביש.

ביטוח לרכב: אדם צעיר יושב מול מכונית

שלילת רישיון

חברות הביטוח השונות מתבוננות על לא מעט משתנים טרם אישור ביטוח רכב. בכלליות, ככל שעולים הסיכויים למימושו של הביטוח, כך קטנים הסיכויים לאישורו, או לחלופין, נדרש עליו תשלום גבוה יותר. שלילת הרישיון נכנסת למשוואה הזו: אדם שעבר שלילת רישיון נתקל בקשיים בהוצאת ביטוח רכב. לא צריך להיות מומחה גדול לתעבורה כדי לדעת ששלילת רישיון כרוכה בנהיגה לא זהירה של הנהג. הסיבות לכך רבות ושונות ובין היתר ישנן תאונות דרכים, נהיגה תחת אלכוהול או מעבר על חוקי התעבורה על סוגיהם השונים.
 
במצב שכזה חשוב להבין כי מבחינת חברת הביטוח, הסיכויים לכך שמקרים אלה יקרו גם בעתיד גדולים, ובהתאם גם הסבירות למימוש הביטוח גדלה – דבר שמביא להוצאות עצומות מצד הנהג. מספר השלילות והתביעות בשלוש השנים האחרונות הוא משתנה מהותי שמשפיע באופן ישיר על העלות הסופית של ביטוח הרכב. לכן,עליכם לזכור שהוצאת ביטוח רכב חובה או ביטוח רכב מקיף לצד נהיגה זהירה, רגועה וטובה יותר בכביש, תשמור על חייכם וגם תעזור לכם לחסוך כסך בעת רכישת הביטוח.

לצפות את הנולד

רוב הנהגים הינם נהגים טובים, ועדיין – רובם יעברו מדי פעם על חוקי התנועה. את הדבר הזה אל לכם לשכוח בשעת נהיגה ולכן עליכם להשתדל לצפות את הנולד. 
 
לדוגמה, נניח שאתם נוסעים בנתיב הימני, בדרך מהירה מרובת נתיבים ובעת ההתקרבות אל צומת שבו כביש צדדי משתלב בדרך המהירה אתם מביטים קדימה ורואים רכב הנוסע בכביש הצדדי לכיוון הדרך המהירה. לחלקנו הדילמות הבאות יעברו בראש: אני הייתי ראשון ולכן זכותי לנהוג בנתיב זה, למה לי לוותר לתנועה המתמזגת? למה לי לעבור לנתיב אחר ולאפשר לנהג השני להשתלב בדרך המהירה? אך חשוב לשאול את עצמכם באותה המידה גם מה יקרה אם תתעקשו לנסוע באותו נתיב ובאותה המהירות? אולי הנהג המשתלב בדרך המהירה עלול לחשוב כמוכם. לכן, אין ברירה ומישהו יהיה חייב לוותר, ולא, יקרה אסון.‏
 
נהג שבתבונתו אינו מעוניין לעורר זעם בכבישים צופה את הנולד ונוהג בהתחשבות - הוא מפנה את הדרך, אם אפשר, ואינו כועס אם הנהג השני אינו מכיר טובה על האדיבות שהופגנה כלפיו.

לחץ מסוכן לבריאות

המונח "לחץ" מתאר שיבוש או שינוי כלשהו בחיינו – גופני, רגשי או נפשי. חשוב לווסת אותו ולמצוא את האיזון הנכון, במיוחד כאשר אתם נמצאים על הכביש. חשוב להבין כי אדם המצוי במצב של לחץ עלול לחוש מגוון תסמינים פיזיולוגיים, כגון עצבנות ואי שקט, דופק מואץ, שרירי צוואר תפוסים, הפרעות ריכוז וזיכרון, כאבי ראש, בחילות ואף לחץ או קושי בנשימה – גורמים רבים אשר ביחד או לחוד עלולים להשפיע על איכות הנהיגה. לכן, לפני שאתם עולים על ההגה, כוונו את מערכת השמע ברכב למוזיקה שמרגיעה אתכם, היזכרו ברגעים השמחים והמאושרים בחייכם והשתדלו לצרוך מזונות מעוררי אנרגיה כגון בננה, אגוזי מלך, שוקולד מריר, קשיו ועוד - כל הדברים האלו יעזרו לכם להיות נהגים רגועים וטובים יותר.
 
אנחנו מקווים שבשלב זה כבר הבנתם והפנמתם שהרבה יותר בטוח, זול ומשתלם להיות נהגים רגועים וטובים יותר בכביש. אנו גם בטוחים שאת המידע החיוני שרכשתם כעת, אתם תזכרו היטב בפעם הבאה שתכניסו את המפתח לסוויץ', וכמובן אל תשכחו לשתף אותו עם יקיריכם כדי שגם הם ייהנו מההטבות הנהדרות שהוא מקנה.
 
מקור התמונות: shutterstock
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.