print header

9 פעולות חשובות לחיים מאושרים יותר שצריך להפסיק לפחד לעשות

 "הפחד הוא הגרוע שברגשות; משתק את הלב ואת הנפש" אמר פעם אנטואן דה ריווארול, סופר צרפתי בן המאה ה-18, ודייק לתאר את הכבילה שאנחנו חשים בגלל הפחד, כזו שאמנם מונעת מאיתנו לעיתים לעשות דברים מסוכנים, אבל יותר מזה - עוצרת מהלכים שיכולים לקדם ולהזניק אותנו בחיים. כדי שתבינו מאילו פחדים אצורים כדאי לכם להתנתק, ואילו צעדים קשים בטווח הקצר, אבל שווים ומשתלמים לטווח הארוך, עליכם לעשות כדי להשיג את מטרתכם בחיים למרות החשש - הכנו לכם רשימה הכוללת 9 חששות נפוצים שעליכם להסיר מליבכם, ובמקומם להתנסות בחוויות חדשות שיקדמו אתכם בכל תחום שבו תבחרו.

9 פעולות שצריך להפסיק לפחד מהן: צללית של אישה שוברת שלשלאות שמחזיקות את הידיים שלה

1. אל תפחדו לקבל ולהעריך את השינויים בחייכם

צריך להיות ברור לכם שהיום אתם לא אותם אנשים שהייתם לפני שנה, לפני חודש או אפילו לפני שבוע - מעצם כך שאתם חיים ונמצאים בתנועה, אתם גדלים, צמחים ומתפתחים; חווית החיים לא נפסקת לרגע ואתם מתקדמים יחד איתה. עליכם לקבל את העובדה שלא כל דבר בחיים נמצא בהם מעתה ועד עולם – לפעמים השינויים שבהם אנחנו לא רוצים, הם אלו שאנחנו צריכים כדי לצמוח, אז תנו להם לחלחל פנימה, וגם אם הם יהיו כואבים לפעמים, זכרו שאין דבר יותר כואב מלהישאר תקוע במקום שאליו אתם לא שייכים.

השורה התחתונה היא שאתם לא תוכלו להגיע לשום דבר חדש ומרגש אם תמשיכו להתעקש להיאחז ביום האתמול; אתם אולי חושבים שזה הופך אתכם לחזקים יותר – אבל לרוב דווקא שחרור הדברים והתחלה אמיתית מחדש הם אלו שבונים את הכוח הפנימי שבכם ואת העוצמה שלכם.

2. אל תפחדו לסמוך על עצמכם

יכול להיות שאתם עדיין לא נמצאים במקום בחיים שבו רציתם להיות, אבל זכרו שעשיתם דרך ארוכה מהמקום שבו הייתם בעבר ועד היכן שאתם עכשיו – העריכו את הדרך הזו, את המרחק הגדול שעברתם, את כל הקשיים איתם התמודדתם ואת הצמיחה שבאה מכך. תנו לעצמכם את הכבוד על העבודה הקשה, על הכוח והאיתנות שפיתחתם; יש לכם סיבה טובה להאמין שאתם יכולים לסמוך על עצמכם, לא בגלל שתמיד אתם עושים את ההחלטות הנכונות, אלא בגלל ששרדתם גם שגיאות והתחזקתם לאחר מכן.

לרוב זה לוקח זמן להגיע אל הדברים הטובים באמת בחיים, אבל אין ספק שאתם מתקרבים אליהם – אז אל תתנו ללחץ פנימי או לאיזה תחושת שנאה עצמית להכניע אתכם. הזכירו לעצמכם לנשום עמוק ולתת לכל רגע בחייכם להתקדם ולהתרחש כפי שהוא. מה שאמור לקרות יבוא בכל מקרה, ומה שלא – חסר חשיבות עבורכם; זכרו שהמתנות החשובות של החיים לא תמיד ייארזו באופן שהייתם מצפים לו.

9 פעולות שצריך להפסיק לפחד מהן: אישה צועדת בדרך לא סלולה, מזוודה קטנה בידה

3. אל תפחדו ללכת עם האמת שלכם

אל תפחדו ללכת עם האמת שלכם לאורך כל הדרך של החיים, ותזכרו שזה בסדר גמור אם היא משתנה בשל נסיבות כאלו ואחרות. מכל דבר שקורה לכם הפיקו את הלקחים, התמודדו עם הנסיבות והמשיכו לחתור קדימה. האמת שלכם לא באמת תעניש אתכם, והשגיאות שלכם לא באמת יכאיבו לכם – רק הכחשה והסתרה יגרמו לכך. אתם יכולים לראות את זה במציאות שלנו כיום: אנשים פתוחים וחשופים הם אלו שמתגלים כעוצמתיים וחזקים, בעוד ששקרנים ומזויפים מתבררים מהר מאוד כחלשים ושבריריים.

הזכירו לעצמכם שאתם מי שאתם מסיבה מסוימת, ושמסע החיים שלכם שווה את זה, לכן התעלמו מהסחות הדעת, הקשיבו לקול הפנימי שלכם, שמרו על התשוקות, התקוות והמשאלות שלכם קרוב לליבכם, והקדישו זמן מדי יום כדי לנסות ולהפוך אותם למציאות. אל תפחדו לצעוד בדרך שלכם לבד לפעמים, אל תחששו מההנאה שכנראה תרגישו, ומעל הכל אל תתנו להתעלמות או לגישה שלילית מצד אחרים להוריד אתכם מהפסים של הרכבת אל עבר הגשמת ייעודכם.

4. אל תפחדו מלעצב שגרה יומית שנכונה עבורכם

אם לחיים יש משמעות כלשהי – וללא ספק יש להם – אתם חייבים לחיות אותם בכוחות עצמכם; עליכם לבחור את הדרך שנכונה לכם, לא את זאת שנראית נכונה לכולם. תמיד טוב להיות בתחתיתו של סולם שעליו אתם רוצים לטפס, מאשר בראש כזה שלא רציתם להיות עליו מלכתחילה – אז אל תחכו עד שתהיו בחצי הדרך אל ראש הסולם הלא נכון, והתחילו להקשיב לאינטואיציה שלכם. בכל בוקר כשאתם מתעוררים, שאלו את עצמכם מה באמת חשוב ומשמעותי עבורכם, ומצאו את האומץ, התבונה וכוח הרצון לעצב את שגרת יומכם סביב התשובה לכך.

בסופו של דבר, מה שמשנה הוא לא מה שאתם אומרים שאתם מעוניינים בו, אלא הדרך שבה אתם משקיעים את הזמן שלכם כדי להשיג זאת. אם יש בכם משהו שאתם באמת רוצים לעשות, אתם תמצאו את הדרך, ואם לא – תמצאו רק תירוצים, וזה יהיה חבל.

9 פעולות שצריך להפסיק לפחד מהן: אדם מסתכל בשעון שעל ידו

5. אל תפחדו לומר "לא" להתחייבויות מיותרות

בעולם כמו שלנו, עם כל כך הרבה המולות, אי סדר ורעשי רקע, אתם חייבים לפנות מקום למה שבאמת חשוב לכם. זה אומר, בין השאר, שעליכם להיפטר מכמה שיותר התחייבויות לא מהותיות ולקצץ כמה שיותר הסחות דעת מיותרות. מה שצריך להנחות אתכם זה עיקרון פשוט: לא עוד בזבוזי זמן, לא עוד טעויות לשווא, לא עוד חרטות.

מה שמסמל אדם מצליח ושלו עם עצמו היא היכולת לשים בצד את אותם דברים שהם רק "קצת חשובים", במטרה לטפל בדברים המהותיים וההכרחיים קודם לכל. כשסדר העדיפויות שלכם בהיר וברור, אתם יכולים לארגן את כל המטלות וההתחייבויות שלכם באופן מסודר ולהשליך את כל הפעילויות שלא מסייעות לכם לעמוד במה שנמצא בראש הרשימה.

6. אל תפחדו לתת לעצמכם מרחב מנטאלי ורגשי מספק

אם אתם רק חושבים, מתלבטים, חוככים בדעתכם ואז עוד פעם חושבים – בסופו של דבר רק תרחיקו את האושר מכם עשרות מונים, ולעולם לא תצעדו לעברו. הדאגות והחששות אף פעם לא פתרו לאף אחד את הצרות של מחר, אלא רק מפרות את השקט הפנימי שלכם ואת הפוטנציאל הגלום בכם כיום. אז הפסיקו לחשוב על הכל יותר מדי, כי החיים קצרים מדי כדי לדאוג כל הזמן.

המכשולים הגדולים ביותר שלכם הם אלו שנמצאים בדמיונכם; הגורם העיקרי לכך שאתם לא מאושרים הוא אותן אמונות כוזבות שאתם מסרבים לשחרר. אתם מסוגלים להרבה יותר משאתם בדרך כלל מדמיינים, חושבים או עושים, אבל עם הזמנים נהייתם שקולים ומהורהרים, אך עכשיו זה הזמן לשחרר את המחשבה שלכם ולתת לתקוות - לא לפחדים שלכם - לעצב את העתיד. כיצד תעשו את זה? בצעו מדיטציה, רוצו, נשמו עמוק, כתבו יומן או מצאו מקום משלכם להתבודד בו ולהתחיל מהתחלה – עשו כל דבר כדי לפרוץ מהמסגרת שחונקת אתכם.

9 פעולות שצריך להפסיק לפחד מהן: אדם יושב ומתבונן בנוף שנפרש מולו

7. אל תפחדו להקדיש עוד זמן לקשרים הנכונים שלכם

דעו שגם אם אתם מרבים לעזור ולעשות טוב לאחרים, לא כולם יוכלו באמת להעריך את מה שאתם עושים עבורם, ולגמול לכם טובה תחת טובה; לכן אתם חייבים להבין מי שווה את תשומת הלב שלכם ומי פשוט מנצל את טוב הלב שלכם. אם הזמן והאנרגיה שלכם מתבזבזים על מערכות יחסים לא נכונות, או על יותר מדי פעילויות שמכריחות אתכם להזניח את הקשרים הטובים והחשובים בחייכם, אתם עלולים למצוא את עצמכם בהתגלגלות מתישה בין חברויות שחולפות, קשרים רומנטיים שטחיים שמלהיבים ומרגשים ממש כמו שהם גם חסרי חשיבות, ותחושה כללית של מרדף אינסופי.

בחרו בעצמכם במקום להתפשר ולוותר לאלו שתופסים אתכם כמובנים מאליהם – מכיוון שאתם לגמרי לא כאלו. מכירים את האמרה "אמור לי מי חברייך ואומר לך מי אתה"? אז בסופו של דבר אם אתם מסתובבים עם האנשים הלא נכונים יותר מדי זמן הם ייקחו אתכם איתם למטה, אבל אם אתם מסתובבים עם אלו שכן נכונים וראויים עבורכם, אז אין ספק שהם יעזור לכם לגדול, לצמוח ולהיות הגרסה הטובה ביותר של עצמכם.

8. אל תפחדו ללמוד משהו חדש

מהאטמה גנדי אמר פעם: "חיה כאילו מחר תמות. למד כאילו תחיה לנצח"; החיים הם כמו ספר מלא ועב כרס, ואלו שלא מחנכים ומלמדים את עצמם, כאילו קוראים בו רק את אותם מספר עמודי פתיחה בודדים, יום אחר יום. ככל שאתם יודעים יותר כך חייכם טובים יותר, וזכרו שבסופו של דבר כל מהות הלמידה היא חינוך-עצמי. זה לא משנה אם אתם יושבים בכיתה או בבית קפה – אם אתם לא לומדים שום דבר, זה בגלל שאתם לא רוצים זאת. אלו שלוקחים את היוזמה ולומדים בכל זמן פנוי שיש להם, הם אלו שרוכשים חינוך אמיתי בעולם הזה. התבוננו בכל החוקרים הגדולים בעלי השם, היזמים והדמויות שעיצבו את ההיסטוריה - לרבים מהם אין אף תואר אקדמי, חלקם אפילו לא סיימו את לימודיהם הבסיסיים - אך ההצלחה באה אליהם בזכות השקעה גדולה ויכולת למידה עצמית נרחבת.

9 פעולות שצריך להפסיק לפחד מהן: אישה קוראת בספר

9. אל תפחדו להגשים לפחות חלק מהחלומות שלכם

ישנם אלפי אנשים בעולם שחיים את כל החיים כ"ברירת מחדל" ולעולם לא יבינו שביכולתם לעצב ולהגדיר הכל לפי בחירתם. אז אל תתפשרו על "ברירת המחדל" בחיים - אל תתחבאו מאחורי העצלנות, מצאו את האהבות, הכישורים והתשוקות שלכם ואמצו אותם לחיקכם. יותר מדי אנשים חולמים רק בלילות, בשקט, במיטה, ואז מתעוררים רק כדי לגלות שהכל אשליה; אל תהיו גם אתם כאלו – היו מהאנשים שחולמים בעיניים פתוחות, שעושים הכול כדי לממש ולהגשים את החלומות שלהם. עשו זאת עם תשוקה, ענווה וכנות; אל תעשו את זה כדי לקבל מחיאות כפיים, עשו את זה עבור עצמכם, כי זה מה שנכון. התמידו בכך מדי יום ביומו, לא משנה מה אחרים חושבים – רק כך תוכלו להשיג את מה שאתם רוצים.

מקור: אורי מ.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.