print header

מדריך לשירות המוזיקה ספוטיפיי כולל טיפים מעולים ושימושיים

 רובנו, אם לא כולנו, אוהבים מוזיקה, ולא משנה איזה סגנון אנחנו מעדיפים והאם אנחנו חובבי נוסטלגיה או מאלו שרוצים רק את החדש והמעודכן ביותר שיש – רובנו אוהבים להאזין למוזיקה בכל רגע פנוי שיש לנו. אחד השירותים שהצליח לקלוע במדויק לצורך הזה שלנו וצבר אוהדים רבים במהלך השנים האחרונות (ובייחוד במהלך שנת 2018, אז הושק רשמית בישראל) הוא ספוטיפיי Spotify)) – שירות הזרמת מוזיקה המאפשר להאזין באופן חוקי לחלוטין לאינספור כותרי מוזיקה מכל העולם, כולל מישראל, מכל הסגנונות הקיימים ומכל הזמנים, כולל סינגלים, אלבומים, רשימות השמעה מוכנות ועוד. אפליקציית ספוטיפיי זמינה גם לאנדרואיד, גם לאייפון וגם למחשב האישי, ובכתבה הבאה אנחנו מזמינים אתכם להכיר אותה, להבין איך להוריד ולהשתמש בה וגם ללמוד כמה טיפים שיעזרו לכם לפעול בה בנוחות, בקלות ובנעימות.

מדריך לספוטיפיי: טלפון עם רץ ספוטיפיי עליו ואוזניות מונחות על מסכו

אז מה זה בדיוק Spotify ומה הוא מציע

ספוטיפיי, שפותח על ידי צוות משוודיה והושק לפני יותר מעשר שנים, בשנת 2006 – הוא כיום משירותי המוזיקה המובילים בעולם, כשעם תחילת שנת 2019 מספר המשתמשים הפעילים בו עומד על לא פחות מ-200 מיליון איש מ-78 מדינות שונות ברחבי העולם שבהן הוא זמין. כאמור, ניתן להשתמש בספוטיפיי מכמעט כל טלפון חכם – בין אם מבוסס אנדרואיד ובין אם אייפון – והוא מציע שני סוגים של מנויים: הראשון מנוי חינמי לחלוטין, המצריך הרשמה בלבד, ומאפשר גישה מקוונת אל כל כותרי המוזיקה של ספוטיפיי; הסוג השני הוא מנוי פרימיום, שעלותו 19.90 ש"ח לחודש והוא פותח בפני המשתמש אפשרויות נוספות, כולל הורדת מוזיקה אל המכשיר והאזנה לשירים גם במצב לא מקוון, קצב הזרמת נתונים מהיר יותר ועוד.

אם עדיין אין לכם ספוטיפיי, וכל מה שתיארנו עד כה עשה לכם חשק ואתם רוצים להתחיל ליהנות מהתוכן המוזיקלי הרחב שהשירות הזה מציע, אתם מוזמינים להוריד אותו אל המכשיר הנייד שלכם או המחשב שלכם (ניתן גם וגם):

להורדת ספוטיפיי לאנדרואיד לחץ כאן

להורדת ספוטיפיי לאייפון לחץ כאן

להורדת ספוטיפיי לווינדוס לחץ כאן

מדריך לשימוש באפשרויות הבסיסיות של ספוטיפיי

כדי להבין איך בדיוק להתחיל ולהשתמש בשירות אחרי שהורדתם אותם ומה הם האפשרויות העיקריות שהוא מציע, עקבו אחר המדריך הבא (המתייחס לשימוש באפליקציית ספוטיפיי לווינדוס, אך נכון עקרונית גם לאפליקציות עבור טלפונים חכמים):

1. הירשמו לספוטיפיי באמצעות מילוי טופס ההרשמה הראשוני ולחיצה על כפתור Join Spotify, או לחלופין על ידי לחיצה על כפתורJoin With Facebook, שיאפשר לכם להירשם לשירות באמצעות פרופיל הפייסבוק שלכם.

מדריך לספוטיפיי: מסך הרשמה לספוטיפיי

2. כעת תוכלו להתחיל לפעול באפליקציה – התחילו בחיפוש אחר השירים, האלבומים או האמנים האהובים עליכם באמצעות שדה החיפוש שבחלק העליון של חלון האפליקציה, או לחלופין – פתחו את אחת מרשימות ההשמעה המוצעות בעמוד הראשי והחלו להאזין לה.

מדריך לספוטיפיי: מסך הבית של שירות ספוטיפיי

3. כאשר מצאתם שיר שאתם רוצים להאזין לו – פשוט הצביעו עליו ולחצו על הלחצן אייקון נגן המופיע מצד שמאל לשמו כדי להתחיל להאזין לו.

4. לחיצה על האייקון אייקון לב לצד שם השיר תוסיף אותו אל רשימת השירים המועדפים שלכם. הרשימה הזו יכולה לשמש אתכם כרשימת השמעה שתנגן ברצף את כל השירים האהובים ביותר עליכם; מצאו את השירים שאתם רוצים להוסיף לרשימה זו, סמנו אותם כאהובים, עברו אל מסך Favorite Songs המופיע בתפריט הראשי, ותוכלו להאזין להם ברצף האחד אחרי השני, או בסדר מעורבב (Shuffle) באמצעות לחיצה על הכפתור אייקון ערבוב שבחלק התחתון של החלון (2 מקומות שמאלה מכפתור ה-Play).

מדריך לספוטיפיי: מסך "שירים מועדפים"

5. מלבד רשימת השירים האהובים שתגדירו לעצמכם, תוכלו גם לייצור רשימות השמעה נוספות, על פי כל קריטריון שיתחשק לכם: אמן, סגנון מוזיקה, תקופה או כל דבר אחר שתרצו. כך תוכלו לעשות זאת:

 • ראשית לחצו על כפתור האפשרויות (אייקון 3 נקודות בקצה השמאלי העליון של המסך) ובתפריט שיפתח בפניכם בחרו ב-File ואז ב-New Playlist.
מדריך לספוטיפיי: הדרך לפתיחת רשימת השמעה חדשה
 • בחלון שייפתח בפניכם קבעו את שם רשימת ההשמעה שלכם בשדה Name, ותוכלו גם להוסיף לה תיאור קצר ואפילו תמונה, בשדות Description ו-Image. לאחר שתסיימו עם אלו, לחצו על כפתור Create ליצירת הרשימה. 
מדריך לספוטיפיי: הגדרת רשימת השמעה חדשה
 • כעת, מצאו את השירים שברצונכם להוסיף לרשימה שיצרתם, הצביעו עליהם ולחצו על אייקון שלוש הנקודות המופיע מימין לשמם. בתפריט שנפתח בחרו באפשרות Add to Playlist ובתת התפריט לחצו על שמה של רשימת השירים שהגדרתם, על מנת להוסיפו אליה.
מדריך לספוטיפיי: הוספת שירים לרשימת השמעה.

4. טיפים וטריקים שימושיים לספוטיפיי

מלבד הדברים הבסיסיים שציינו כאן, שירות הספוטיפיי מציע למשתמשיו עוד מגוון רחב מאוד של אפשרויות, מיצירה אוטומטית של רשימת השמעה יומית המבוססת על הטעם של המשתמש ועד קטלוג של פודקאסטים (תוכניות רדיו מוקלטות ומקוונות) בנושאים שונים, שמוכנים ומזומנים להאזנה בכל זמן שתרצו. אנחנו מאמינים שככל שתשתמשו בשירות תלמדו להכיר אותו יותר ויותר, אך כדי לעזור לכם להפוך את חווית השימוש לעוד יותר נעימה כבר מלכתחילה, אספנו לכם כמה טיפים וטריקים קטנים שבעזרתם תוכלו "לחגוג" את ספוטיפיי ואת כל מה שיש לו להציע עד הסוף:

1. צרו מעבר חלק וזורם בין השירים שאתם שומעים

כדי לייצר אפקט מעבר חלק ונעים לאוזן בין שיר לשיר שאתם שומעים, כזה שבו התחלה של שיר אחד זורמת מתוך סיומו של שיר קודם, כל שעליכם לעשות הוא לפעול לפי ההוראות הבאות:

 • לחצו על כפתור האפשרויות (אייקון שלוש הנקודות בקצה השמאלי העליון של המסך), הצביעו על האפשרות Edit ומתוך תת התפריט שייפתח בפניכם בחרו ב-Preferences.
מדריך לספוטיפיי: מסך הסבר איך ליצור מעבר חלק בין שירים
 • בחלון שנפתח לפניכם, גללו עד למטה, ולחצו על Show Advanced Settings. תחת הכותרת Playback בהגדרות הנוספות שיפתחו, תמצאו את ההגדרה Crossfade Songs - לחצו על המתג שמצד ימין להגדרה והעבירו אותו למצב פעיל.
 • כעת באמצעות המד שיופיע בפניכם לצד שם ההגדרה, תוכלו לקבוע כמה שניות לפני תום השיר יתחיל לזרום ולהישמע השיר הבא ברשימה; זה יכול לנוע בין שנייה אחת ל-12 שניות.
מדריך לספוטיפיי: הגדרת מעבר חלק בין השירים בספוטיפיי

2. חיפוש שירים ויצירות באמצעות טווח השנים שבהן פורסמו

אם אתם רוצים למקד את החיפוש שלכם, כך שיימצא לכם את יצירותיהם של אמנים או להקות אהובות עליכם רק משנה אחת או מטווח שנים מסוים, ולא לפני כן או אחרי כן – תוכלו לעשות זאת כך: רשמו בשדה החיפוש את שם האמן שאתם מחפשים, ואחריו רשמו באנגלית את המילה year: ואז – ללא רווח - את השנה או טווח השנים שאתם מחפשים. לדוגמה: אריק איינשטיין year:1960, או The Beatles year:1968-1975. לחצו על מקש האנטר והיווכחו שאכן כל תוצאות החיפוש שלכם מתייחסות לשנה או לטווח השנים שהזנתם.

מדריך לספוטיפיי: חיפוש יצירות משנה או טווח שנים מסויים

3. גלו מה השירים הפופולאריים ביותר בכל מדינה בעולם

בעזרת ספוטיפיי אתם יכולים לא רק לשמוע עוד ועוד מהמוזיקה האהובה עליכם, אלא גם לפתוח את האופקים המוזיקליים שלכם אל כל רחבי העולם, ואל הסגנונות השונים והפופולאריים במדינות שבהן פועל השירות. כדי להגיע לכך, תוכלו לבחור באפשרות Browse בתפריט הצדדי הראשי, ובסרגל העליון המופיע בחלון שיפתח בפניכם יש לבחור ב-Charts. כאן תוכלו לבחור בין האפשרויות השונות, הנעות בין האזנה למצעדי השירים הפופולאריים והוויראליים ביותר בישראל ובעולם, לבין בחירה בצפייה במצעדי השירים האהובים של המדינות השונות.   

מדריך לספוטיפיי: צפייה במצעדי השירים הפופולאריים בארץ, בעולם ובמדינות השונות שבהן ספוטיפיי פעיל

4. הכירו קיצורי מקלדת שימושיים

כאשר אתם משתמשים בספוטיפיי במחשב יש לכם יתרון גדול אחד – אתם יכולים להפעיל קיצורי מקלדת שייקלו על חייכם ויאפשרו לכם לבצע בקלות פעולות שונות בזמן האזנה. הכירו כמה מקיצורי המקלדת היותר שימושיים:

 • מקש רווח – נגן/הפסק
 • Ctrl + חץ ימני – העברה לשיר הבא
 • Ctrl + חץ שמאלי – העברה לשיר הקודם
 • Ctrl + חץ למעלה – הגברת הקול
 • Ctrl + חץ למטה – הנמכת הקול
 • Ctrl + Shift + חץ למטה – השתקה/הסרת השתקה
 • Ctrl + Shift + חץ למעלה – מעלה את הקול לעוצמה המירבית
 • Ctrl + N – יצירת רשימת השמעה חדשה
 • Ctrl + P – מעבר לחלון "העדפות"
 • Ctrl + L – מיקוד בשדה החיפוש

לחצו כאן כדי להכיר אפליקציות שימושיות נוספות וללמוד כיצד לעבוד איתן

מקור תמונה: downloadsource.fr

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.