maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

16 שיעורים לחיים מאושרים שנוכל ללמוד רק מהכלבים שלנו

כל מי שגידל אי פעם כלב יודע שמדובר במקור לשמחה ולאור, יצור אופטימי מאין כמותו וחבר נאמן שלעולם לא יעזוב אותנו. כלבים יכולים להרגיע אותנו ולתת לנו באופן מידי תחושה טובה יותר, למרות שהם לא באמת יכולים לייעץ לנו או לפתור את הבעיות שלנו. נקודת המבט של כלבים על החיים שונה מאוד משלנו ובכל זאת, ואולי בעיקר בזכות זה, הם יכולים ללמד אותנו לא מעט ולהפוך אותנו לאנשים טובים יותר. הסעיפים הבאים כוללים 16 שיעורים פשוטים שכל אחד מאתנו יכול ללמוד מחברו הטוב ביותר של האדם כדי לחיות חיים מאושרים הרבה יותר.
 
שיעורים ולקחים לחיים מכלבים
 
1. היו נאמנים למי שאתם 
 
כולנו מנסים להיות פעמים רבות אנשים שאנחנו לא, לזייף הצלחה, אהדה או הישגים. לעומתנו, גולדן רטריבר לדוגמה יודע שהוא לא פאג או צ'יוואוואה, והוא לרגע לא מנסה להתכחש לזה. כל אחד מאתנו שונה, וההשלמה עם מי שאנחנו היא חלק גדול מהדרך לחיות את החיים הטובים ביותר שאנחנו יכולים לחיות. אמצו את מי שאתם: את היתרונות, אבל גם את הפגמים. הביטו במראה מדי יום ואהבו את ההשתקפות של עצמכם. קומו מדי בוקר ושמחו שהתעוררתם בגוף שניתן לכן. זו המתנה הטובה ביותר שאתם יכולים לקבל והדרך הטובה ביותר לחיות את החיים במלואם.
 
2. גלו נאמנות ללהקה בה אתם חיים
 
כלבים אוהבים לחיות בלהקות, והם מכירים ומעריכים כל פרט בשבט המשפחתי שבו הם נמצאים. למרות שחלק גדול מהזמן אנחנו מנסים לקדם את עצמנו, חשוב לא לעשות זאת על חשבון אחרים. למדו להנהיג להקות מסוימות, ולעבוד כצוות בלהקות בהן האחר הוא המנהיג. הערכה וכבוד למי שמקיף אתכם יקדמו את הלהקה כולה, ויתרמו לכל אחד מהפרטים שבה באופן אישי. הסעיף הזה תקף באותה מידה למשפחה וגם לעבודה.
 
שיעורים ולקחים לחיים מכלבים
 
3. לעולם אל תסרבו לבילוי מחוץ לבית
 
מתי בפעם האחרונה כלבכם סירב להצעה לצאת לטיול? אולי רק בימים בהם הוא לא הרגיש טוב, וגם אז לא תמיד. אל תמתינו לימי מחלה כדי להעריך את מה שאתם מפסידים בחוץ, והשתדלו לפנות כמה שיותר זמן כדי ללכת ברגל, לבקר חברים או אפילו לגלות מחדש מקומות מוכרים שעשויים להיראות משעממים. בילוי מחוץ לבית הוא בריא, מהנה וחשוב לגוף ולנפש. אל תוותרו עליו.
 
4. הילחמו ברצועות שמאטות אתכם
 
מה מונע מכם להשיג את מטרותיכם? מה עוצר בעדכם להראות לעולם את מי שאתם באמת? זהו את הרצועות או המחסומים שהחיים מציבים בפניכם, ועשו כל שביכולתכם כדי להילחם בהם. 
 
שיעורים ולקחים לחיים מכלבים
5. אל תתנו לאגו לנהל אתכם
 
מנקודת מבטם של כלבים, בני האדם הם ודאי יצורים משונים בהחלט. יש להם כל כך הרבה אפשרויות לחיות את חייהם בצורה פשוטה, אבל הם בוחרים להיעלב, לכעוס, להתרחק ולהקשות על עצמם ועל אחרים. הביעו בקול דברים שמקשים עליכם או מטרידים אתכם, נסו שנית דברים שנכשלתם בהם אך חשוב לכם להשיג ולמדו לסלוח לאחרים על טעויותיהם. האגו הוא חלק חשוב אצל רבים מאתנו, אבל אל תפנו לו בשום פנים את כיסא המנהל.
 
6. הביעו יותר חיבה
 
בלחץ היומיומי אנחנו לא מצליחים פעמים רבות לפנות מספיק זמן לבני המשפחה, שלא לדבר על לחבק או פשוט לשבת יחד וליהנות מחברתו האחד של השני. אל תמתינו לריבים כדי לומר שאכפת לכם, ואל תחכו למשברים כדי לצאת מהעבודה מוקדם כשאתם לא חייבים להישאר עד מאוחר. אמרו לאנשים שחשובים לכם שאתם מעריכים את הימצאותם בחיים שלכם, ותראו איך גם הם יתחילו להתנהג אחרת אליכם.
 
שיעורים ולקחים לחיים מכלבים
 
7. אל תיתנו למגבלות פיזיות לנהל אתכם
 
ייתכן שקיימים דברים שפעם יכולנו לעשות והיום הם קשים מדי עבורנו, אולם זו לא סיבה לוותר לחלוטין על פעילויות אהובות או לעגל פינות בכל הנוגע לשמירה על הכושר. כלבים פצועים יקדישו שעה קלה ללקק את פצעיהם, ואז ישובו לבילויים האהובים עליהם. כלבים מבוגרים יעשו את המרב על מנת להגיע לגינה, גם אם בהליכה איטית יותר, או לקדם אתכם בכניסה לבית על מנת שתראו כמה הם התגעגעו אליכם בהעדרכם. בדקו האם גם אתם עושים את המקסימום, או שישנם תחומים בהם אתם יכולים לעשות יותר. הסביבה שלכם תעריך את זה, וגם אתם עצמכם תרגישו הרבה יותר טוב. 
 
8. תקשורת מילולית היא רק דרך אחת להעברת מסרים
 
כלבים יכולים לכשכש בזנב או לנבוח בשמחה לצורך הבעת רגש חיובי, ואילו בני האדם יכולים לחייך, לעזור במטלות הבית, לפתוח את הדלת, להקדיש 5 דקות נוספות לילדים שמתקשים בשיעורי בית או להגיע לביקורים נוספים אצל הורים מבוגרים. במקרים רבים, מעשים מדברים בקול רם הרבה יותר מאשר מילים. אל תשכחו זאת.
 
שיעורים ולקחים לחיים מכלבים
 
9. סמכו יותר על התחושות שלכם
 
כולנו רוצים להקשיב לעצות, אבל בסופו של דבר עצות יכולות לא פעם גם להטעות או להוליך שולל. תנו לעצמכם את הקרדיט כדי להחליט לבד מדי פעם, גם אם זה אומר שתטעו.
 
10. צאו מחוץ לאזור הנוחות שלכם
 
זה שכלבים חיים על האדמה, לא אומר שהם לא ירגישו בבית גם במים. כלבים אוהבים להתנסות בבילוי בכמה שיותר מקומות ולחקור כמה שיותר מקומות ודברים חדשים. הסקרנות שלהם מובילה אותם קדימה, וגם אם הם נופלים הם לא יחששו לצאת ולחקור את העולם מחדש ביום שלמחרת. אל תפחדו להתנסות בפעילויות חדשות, לנסוע למקומות חדשים וללמוד דברים שלא הכרתם. אזור הנוחות הוא מקום נחמד לחזור אליו, אבל מקום משעמם מאוד אם לא יוצאים ממנו מפעם לפעם.
 
שיעורים ולקחים לחיים מכלבים
 
11. אל תשתמשו בגיל כתירוץ
 
מתי לאחרונה הסברתם לכלבכם שהוא מתנהג שלא בהתאם לגילו? גם אם גופם של כלבים מזדקן, רבים מהם לא מודעים לכך כיוון שעמוק בלב הם עדיין נותרים גורים בכל מובן המילה. בחרו דבר אחד שאהבתם לעשות כילדים, טיול שהייתם יוצאים אליו, משחק שהייתם משחקים בו או ספר שהייתם קוראים שוב ושוב, ועשו אותם עם הילדים או הנכדים. גם אם לא תצליחו לשחזר את הרגעים מהעבר במלואם, תרגישו איך הגוף שלכם חוזר להיות צעיר ממש כמו הנפש.
 
12. הפסיקו לפחד מהגשם
 
אחד הדברים המכעיסים ביותר שיכולים לקרות לנו בחורף, הוא לצאת מהעבודה בערב ולגלות שהמטריה שלנו נשברה. רובנו נלך את המרחק הקצר מפתח הרכב או האוטובוס עד הבית בהבעת פנים זעופה, בזמן שהכלבים שלנו ודאי היו רצים אותו בשמחה. אז למרות שזה אמנם לא נעים להירטב, אם אנחנו נמצאים מרחק קצר מהבית זה בהחלט לא עונש. אל תפחדו להירטב מהגשם, להתלכלך מישיבה על דשא או ללכת על חול. כל כתם אפשר לנקות, אבל מצב רוח רע קשה הרבה יותר לשפר.
 
שיעורים ולקחים לחיים מכלבים
 
 
13. חשבו מחוץ לקופסה
 
הסעיף הזה הוא הסיבה שגורמת לבעלי כלבים לחייך, לצחוק וגם לכעוס קצת בכל יום מחדש. מקל שנמצא ברחוב מתגלה פתאום בבית, דלת שנותרה פתוחה הופכת להזמנה להרפתקה ושקית שנאטמה מצדה האחד נפתחה מצדה השני. כלבים מוצאים את הדרך להשיג את מה שהם חפצים בו, גם אם זה אומר לחשוב אחרת או לבלות שעות ארוכות בניסיון להבין איך דברים פועלים. חזרו אל פעולות שאתם מתקשים בהן ונסו לחשוב על דרכים חדשות לבצע אותן. אם הכלב שלכם יכול, למה אתם לא?
 
14. אל תפחדו לנשוך כשצריך
 
כל כלב חמוד, הוא לפחות בחלקו עדיין קצת זאב. אם לכלב שלנו לא יהיה אופי, כל מה שנקבל הוא רק רובוט פרוותי. היופי שבכלב לא תלוי בצייתנות שלו, אלא בנאמנות, ונאמנות היא תוצר של בחירה בלבד. כלבים בוחרים להיות כלבים, אבל יודעים להיות זאבים מתי שפוגעים בביטחונם, בטריטוריה שלהם או ביקרים להם. זכרו גם אתם לשמור על חלק קטן של זאב בתוככם, ואל תאפשרו לאיש לפגוע בכם או להשפיל אתכם.
 
שיעורים ולקחים לחיים מכלבים
 
 
15. השקיעו את כל כולכם במטרה שלפניכם
 
כשכלב רודף אחרי כדור, איש לא יוכל לטעון שהוא עושה דבר אחר באותו הזמן. תשומת הלב של הכלב נתונה לכדור במאת האחוזים, והוא יעשה הכל כדי להגיע אליו ראשון. זאת מכיוון שכל כלב יודע שאם הוא יניח למרדף ולו לרגע, הכדור עשוי להיעלם או שהוא יגלה שהוא כבר נהרס על ידי כלב אחר ש"סימן" אותו. אם הצבתם לעצמכם מטרה, אל תחשבו שהיא תשב ותחכה לכם, עשו הכל על מנת שלא תגלו בסוף שאחרים השיגו אותה לפניכם.
 
16. אל תוותרו לעולם על התיאבון לחיים
 
כלבים יודעים שכל יום שהם מתעוררים אליו הוא היום הטוב בחייהם. אף כלב לא חושב שהבוקר הוא בוקר מבוזבז, שאחר הצהריים מתיש ושסוף השבוע לעולם לא יגיע. כלבים מפעילים את כל החושים ועושים את כל שביכולתם כדי ללמוד עוד על מקומות מוכרים, ולרגע לא מפסיקים להתלהב מפעולות אותן עשו כבר מאות פעמים בעבר. אם יש דבר אחד שכדאי שתאמצו מהכלב שלכם, מדובר בתיאבון הבלתי פוסק לחיים, היכולת להעריך את היופי בפינות הרחוב המוכרות ביותר והמרדף האינסופי אחרי יעדים, כל עוד הרגליים יכולות לשאת אתכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו