print header

30 דרכים לעבור זמנים קשים בקלות

לפעמים צריך להיפגע קצת מבפנים, כדי להיוולד מחדש ולצמוח שוב - בגרסה חזקה יותר. אף אחד לא עובר את החיים האלה בלי משבר כלשהוא, אלו הם החיים. המשברים האלה הם ההופכים אותנו לחזקים יותר וגורמים לנו לצמוח ולהתקדם קדימה. הנה כמה אמיתות ולקחים חשובים שיעזרו לכם לצלוח זמנים קשים, בקלות.


תמונה: Wesley Nitsckie

1. אתה לא מה שקרה לך בעבר - לא משנה כמה כאוטי היה העבר שלך, העתיד פרוש לפניך כדף חדש, חלק ונקי. אתה לא הרגלי העבר שלך. אתה לא כישלונות העבר שלך. אתה לא איך שאחרים התייחסו אלייך בעבר. אתה בדיוק מה שאתה חושב שאתה בזה הרגע. אתה בדיוק מה שאתה עושה ברגע זה.

2. התמקד במה שיש לך, לא במה שאין לך - אתה מי שאתה ויש לך את מה שיש לך, ברגע זה. זה לא יכול להיות כל-כך רע, כי אחרת לא היית מסוגל לקרוא את השורות האלה. הדבר החשוב הוא למצוא את המחשבה החיובית שגורמת לך להשראה ומעניקה לך את הכוח להמשיך קדימה. תחזיק בה חזק, תתמקד בה. אתה עשוי להרגיש שאין לך הרבה, או בכלל, אבל יש לך את המוח שלך שיתן לך השראה. וזה באמת כל מה שאתה צריך כדי להמשיך קדימה.

3. היאבקות עם בעיות היא חלק טבעי מתהליך הצמיחה - חלק מלחיות ולצמוח זה לחוות בעיות בלתי צפויות בחיים. אנשים מאבדים את מקום עבודתם, חולים ולפעמים אפילו מתים. כשאתה צעיר והחיים הולכים די טוב, קשה מאוד לדמיין מציאות קשה. הדבר החכם ביותר, ולעיתים קרובות הקשה ביותר, שניתן לעשות במצב כזה הוא לשלוט בתגובות שלנו. לזכור כי זעם רגשי רק יחמיר את המצב. להתאפק. לחשוב לפני מעשה. לזכור שהטרגדיות עוזרות לנו לצמוח ונותנות לנו הזדמנות להיות חזקים יותר.

4. זה בסדר להתפרק קצת מידיי פעם - אתה לא צריך תמיד להעמיד פנים שאתה חזק, ואין צורך להעמיד פנים שהכל הולך תמיד כשורה. אתה גם לא צריך להיות מודאג ממה שאנשים אחרים יחשבו - תבכה אם אתה צריך - זה בריא ומשחרר. ככל שתקדים לעשות זאת, כך תוכל לחייך שוב מוקדם יותר. החיוך לא תמיד אומר שהאדם מאושר, לפעמים החיוך אומר שהאדם חזק מספיק כדי להתמודד עם הבעיות שיש לו בחיים.

5. החיים פתאומיים ובלתי צפויים - השתמש בזמן שלך בחוכמה ותעריך כל דקה. כל רגע שאנחנו מקבלים הוא מתנה. אל תבזבז את הזמן על דברים עצובים ולא טובים. תנצל אותו כדי להתקרב ליעד שהצבת לעצמך.

6. אתה תכשל לפעמים - ככל שתקבל את העובדה הזו יותר מהר, כך החיים שלך יהפכו לטובים יותר. לעולם אל תהיה בטוח ב-100% שמה שאתה עושה יצליח, אבל אתה יכול להיות בטוח ב-100% שמה שאתה לא עושה לא יצליח. לעשות משהו ולא להצליח זה פרודוקטיבי בערך פי 100 מאשר לא לעשות כלום. תתחיל לנסות! או שתצליח או שתלמד משהו חדש. בכל אופן אתה תרוויח מזה.

7. יש לך את היכולת ליצור את האושר שלך - רגשות משתנים, אנשים משתנים, והזמן ממשיך לעבור. אתה יכול לשמור את טעויות העבר שלך, או שאתה יכול ליצור את האושר שלך. חיוך הוא בחירה, לא נס. אל תעשה את הטעות של לחכות למישהו או משהו שיבוא ויעשה אותך מאושר. אושר אמיתי מגיע מבפנים.

8. הפרד את הרגשות שלך מהבעיות שלך - אתה גדול בהרבה מהבעיות שלך. את אדם חי, נושם ומורכב הרבה יותר מאשר כל הבעיות האישיות שלך יחד. זה גם אומר שאתה הרבה יותר חזק מהן - יש לך את היכולת לפתור אותן ולשנות את הדרך בה אתה מרגיש לגביהן.

9. אל תהפוך את הבעיות שלך לגדולות יותר ממה שהן - אל תיתן לענן בודד לכסות את כל השמיים. השמש תמיד זורחת על חלק אחד בחייך. לפעמים אתה פשוט צריך לשכוח איך אתה מרגיש, לזכור מה מגיע לך ולהמשיך לצעוד קדימה.

10. כל מה שקורה הוא שיעור לחיים - כל אדם שאתה פוגש, כל דבר שאתה נתקל בו, הם כולם חלק מחוויית הלמידה שלך הנקראת "חיים". לעולם אל תשכח להודות על הלקח, במיוחד כשהדברים לא הולכים כמתוכנן. אם אתה לא מקבל את העבודה שאתה רוצה, או שמערכת יחסים לא מצליחה, זה רק מראה שיש משהו טוב יותר שמחכה לך. הלקח שזה הרגע למדת הוא הצעד הראשון בדרך אליהם.

11. קבל את אתגרי החיים כמשימות לימוד - שאל את עצמך: "מה המצב הזה נועד ללמד אותי?" כל דבר בחיים שלנו נועד ללמד אותנו משהו. חלק מאותם לקחים יכולים ללמד אותנו להיות חזקים יותר, לדעת לתקשר בצורה טובה יותר, לסמוך על האינסטינקטים שלנו, לדעת כיצד לסלוח, מתי להרפות ועוד...

12. דברים משתנים, אבל השמש תמיד זורחת - החדשות הרעות הן ששום דבר אינו קבוע. החדשות הטובות הן ששום דבר אינו קבוע.

13. לוותר ולהמשיך הלאה הם שני דברים שונים - מגיע הזמן בו אתה מתעייף מלרדוף אחרי כולם ולנסות לתקן את העולם, אבל זה לא נקרא לוותר, וזה לא הסוף. זוהי התחלה חדשה. זו הבנה שאינך זקוק לאנשים מסוימים ולדרמה שהם מייצרים.

14. התרחק מאנשים שליליים - בכל פעם שאתה מרחיק שליליות מהחיים שלך, אתה עושה מקום לחיוביות. החיים קצרים מדי כדי לבלות אותם בחברת אנשים שמוציאים ממך את האושר. הקף את עצמך באנשים חיוביים המסבים לך אושר ושמחה.

15. אין כזה דבר מערכת יחסים מושלמת - הדרך בה בני הזוג מתמודדים עם הפגמים שבמערכת היחסים שלהם הופכת אותה לאידיאלית.

16. אתה חייב גם לאהוב את עצמך - אחד מהדברים הכואבים ביותר בחיים הוא לאבד את עצמך בזמן שאתה אוהב מישהו אחר יותר מידיי, ושוכח שגם אתה משהו מיוחד. מתי בפעם האחרונה מישהו אמר לך שהוא אוהב אותך נורא? מתי בפעם האחרונה מישהו אמר לך שעשית עבודה טובה, או לקח אותך למקום בו הוא יודע שאתה מרגיש מאושר? מתי בפעם האחרונה המישהו הזה היה אתה?

17. אל תיתן לאחרים להחליט בשבילך - לפעמים אתה פשוט צריך לחיות מבלי שיפריע לך מה אחרים חושבים עלייך. אתה מכיר את עצמך הכי טוב.

18. הטינה פוגעת בך, לא באחר - תמיד תסלח לאנשים ותמשיך הלאה, גם אם הם לעולם לא יבקשו את סליחתך. אל תעשה זאת עבורם - עשה זאת עבורך. טינה היא ביזבוז של אושר, מעמסה מיותרת אותה אתה סוחב.

19. אתה לא לבד - לכל אחד יש בעיות. זה לא אומר שאתה לא בסדר או שאינך מתפקד כשורה. זה רק אומר שאתה אנושי ושאתה צריך קצת זמן לאזן את עצמך. אתה לא לבד. לא משנה כמה נבוך או פתטי את מרגיש לגבי המצב שלך, יש המון אנשים שם בחוץ החווים את אותה ההרגשה בדיוק.

20. עדיין יש לך המון דברים להודות עליהם - לפעמים אתה צריך לשכוח את מה שאין, ולהתרכז במה שיש. לצפות למה שיקרה בעתיד. גם בזמנים קשים, חשוב מאוד לשמור על דברים בפרופורציה. אתה עדיין לא הולך לישון רעב, אתה לא הולך לישון ברחוב ויש לך גישה לאינטרנט. היה אסיר תודה על מה שכן יש לך.

21. עדיף להיפגע מהאמת, מאשר להתנחם בשקר - אתה חייב לראות את הדברים כפי שהם, ולא כפי שקיוויתי או רצית שיהיו. התמודד עם האמת והמציאות. זה עדיף על לחיות בשקר.

22. קשה לדעת בדיוק כמה קרוב אתה להצלחה - חיבור בין הנקודות תוך כדי תזוזה הוא כמעט בלתי אפשרי, אבל כשמסתכלים אחורה כל החלקים של הפאזל מתחברים. ההצלחה, לעיתים, קרובה הרבה יותר ממה שנדמה לך. והיא מגיעה בפתאומיות, כשאתה הכי פחות מצפה לה.

23. הצחוק הוא התרופה הטובה ביותר למתח - צחק עם עצמך לעיתים קרובות. מצא את ההומור בכל סיטואציה. האופטימיות היא מגנט לאושר. אם תישאר חיובי, דברים טובים ואנשים טובים ימשכו אלייך.

24. דאגה היא בזבוז של אנרגיה - הדאגה לא תפחית מצרות המחר, היא תפחית מהכוח שלך היום.

25. תמיד יהיו אנשים שלא יאהבו אותך - אתה לא יכול להיות הכל לכולם. לא משנה מה תעשה, תמיד יהיה מישהו שיחשוב הפוך ממך. עשה את מה שאתה מרגיש בליבך שהוא הדבר הנכון לעשות.

26. אתה לא יכול לשלוט בכל דבר שקורה לך - אבל אתה יכול לשלוט באופן בו אתה מגיב לדברים שקורים לך.

27. אם תשאל שאלות שליליות, תקבל תשובות שליליות - אין תשובות חיוביות לשאלות כמו: "למה אני?" "למה לא אני?" "מה אם?" וכו'. האם היית מרשה למישהו לשאול אותך את השאלות שאתה בדרך כלל שואל את עצמך? תחליף אותן בשאלות שיובילו אותך בכיוון חיובי. לדוגמא, "מה למדתי מהחוויה הזו?" "על מה יש לי שליטה בחיי?" "מה אני יכול לעשות עכשיו כדי להמשיך קדימה?"

28. כל סוף הוא התחלה חדשה - אמור לעצמך: "עבר יקר, תודה לך על כל הלקחים שלימדת אותי. עתיד יקר, אני מוכן!" כי התחלות חדשות מגיעות בדיוק בזמנים שחשבת שהם הסוף.

29. כל דבר בחיים הוא דו-צדדי - יש סיבה טובה למה אנחנו לא יכולים להרגיש תענוג בלי להרגיש כאב, שמחה בלי צער, ביטחון בלי פחד, ציפייה בלי ייאוש. בחיים אין דבר כזה מטבע חד-צדדי.

30. תמיד יש לך בחירה - לא משנה מה המצב, תמיד יהיו לך לפחות שתי אפשרויות. אם אתה לא יכול לשנות משהו מבחינה פיזית, אתה יכול לשנות את הגישה. אתה יכול לראות משבר כהזדמנות ללמוד משהו חדש, להתחזק, לגלות את האני הפנימי שלך.

מקור: א. שלום
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו