maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

50 דברים שעליך לוותר עליהם

חשבו על החיים שלנו כעל משא, כאשר כל דבר שאנו עושים מוסיף לכובד המשקל שאנו נושאים על גבינו. לעולם לא נצליח להגיע למקומות רחוקים עם משא כבד על הגב. לפעמים צריך פשוט לוותר על הדברים על מנת שנוכל להגיע רחוק יותר. במיוחד כשאנו מנסים לעשות שינוי בחיינו. לפניכם רשימה של 50 דברים שעלינו לוותר עליהם בשביל שנוכל לצמוח ולהצליח.


freedigitalphotos.net

1. וותר על המאמץ להיות מושלם - אף אחד לא מושלם. כולל אותך. העולם מתגמל אנשים שמסיימים דברים, לא פרפקציוניסטים.

2. וותר על ההשוואה שלך לאנשים אחרים - האדם היחיד שאתה מתמודד מולו זה אתה.

3. וותר על העבר ועל דאגה מיותרת מהעתיד - עכשיו זהו הרגע הבטוח ביותר שלך. הרגע הזה זה החיים שלך. אל תפספס אותו.

4. וותר על התלונות - עשה משהו בנוגע לזה.

5. וותר על נטירת טינה - טינה היא בזבוז זמן של אושר.

6. וותר על הדחייה - מה שלא תתחיל היום לא יגמר מחר. ידע ואינטלגנציה הם חסרי תועלת ללא נקיטת פעולה.

7. וותר על השקרים - בטווח הארוך, האמת תמיד מתגלה. או שתשלוט בפעולות שלך או שהפעולות שלך ישלטו בך. קח אחריות על מעשיך.

8. וותר על הניסיון להימנע מטעויות - הטעות היחידה שיכולה לפגוע בך היא לא לעשות שום דבר כיוון שאתה מפחד לעשות טעות.

9. וותר על האמירה "אני לא יכול" - הנרי פורד ניסח זאת בצורה הטובה ביותר: "בין אם אתה חושב שאתה יכול, ובין אם אתה חושב שאתה לא יכול - אתה צודק". הכל תלוי בך.

10. וותר על הניסיון להיות הכל לכולם - לגרום לאדם אחד לחייך יכול לשנות את העולם. אולי לא את כל העולם - אבל את העולם של אותו אדם. תתחיל בקטן. תתחיל עכשיו.

11. וותר על המחשבה שאתה לא מוכן - אף אחד לא מרגיש 100% מוכן כשנוצרת ההזדמנות. ההזדמנויות האמיתיות מכריחות אותנו לצאת מאיזור הנוחות שלנו, ולכן אנו מרגישים לא מוכנים ולא בנוח בהתחלה. אם לא תתחיל, לא תרגיש מוכן לעולם. עכשיו זה הזמן.

12. וותר על הגדרת מטרות קטנות לעצמך - אנשים רבים מגדירים לעצמם מטרות קטנות כי הם מפחדים להיכשל. באופן אירוני, הגדרת המטרות הקטנות היא הדבר שגורם להם להיכשל. כוון גבוה ככל האפשר.

13. וותר על הניסיון לעשות הכל בעצמך - אלומת שיבולים חזקה יותר משיבולת בודדת. אם תעבוד עם אנשים אחרים תהיה חזק יותר והרבה יותר יצירתי מאשר אם תעבוד לבד.

14. וותר על קניית דברים שאינך צריך - נהל את כסף בתבונה, או שכספך ינהל אותך. אל תבזבז כדי להרשים אחרים. אל תחיה את חייך במחשבה מוטעית שעושר נמדד בעצמים חומריים. וכמו שאמרו חכמינו: איזהו עשיר? השמח בחלקו!

15. וותר על להאשים אנשים אחרים בצרות שלך - המידה בה אתה יכול לחיות את החיים שתמיד חלמת עליהם, זהה למידה שבה אתה לוקח אחריות על החיים שלך. כשאתה מאשים אחרים בצרות שלך, אתה מכחיש שיש לך אחריות כלשהיא על החיים שלך - אתה נותן לאחרים את האחריות.

16. וותר על הפיכת עכבר לפיל - דרך מעולה לבדוק אם משהו באמת כל כך נורא כמו שהוא נראה לך היא לשאול את עצמך "האם זה ישנה עוד שנה? שנתיים? שלוש שנים? חמש שנים?" אם התשובה היא לא, אז לא שווה לדאוג בגלל זה.

17. וותר על הניסיון לחיות את החיים לפי הציפיות של אחרים - תעבוד קשה ותשיג את כל השאיפות והציפיות שלך. כל השאר יבוא לבד.

18. וותר על בחירת הדרך הקלה - אל תבחר בדרך הקלה, אל תוותר לעצמך. אם אתה רוצה להשיג משהו תעבוד קשה ותשיג אותו. זהו סוד ההצלחה.

19. וותר על הבטחות שאינך יכול לקיים - אל תבטיח כלל - זה הפתרון הטוב והפשוט ביותר. המילה והאמון שלך שווים הרבה מאוד - אל תהרוס אותם.

20. וותר על שמירת הרגשות שלך בפנים - אנשים הם לא קוראי מחשבות. הם לעולם לא ידעו איך אתה מרגיש אם לא תספר להם.

21. וותר על ללכת סחור סחור - תאמר את מה שאתה מתכוון ותתכוון למה שאתה אומר. כך תוכל לתקשר עם הסובבים אותך בצורה יעילה ואפקטיבית.

22. וותר על ההימנעות משינוי - לא משנה אם המצב הנוכחי הוא טוב או רע - הוא ישתנה בסוף. אמץ את השינוי וקבל את העובדה ששינוי מגיע מסיבה מסוימת. זה לא תמיד קל, זה לא תמיד מובן מאליו, אבל בסופו של דבר זה שווה את זה.

23. וותר על תחושת הזכאות שלך - אף אחד לא זכאי לשום דבר בעולם הזה. כולנו שווים. כולנו נושמים את אותו אוויר. אנחנו מקבלים את מה שאנחנו מרוויחים.

24. וותר על לחכות לרגע האחרון - מי שנכשל בתכנון, מתכנן להיכשל. אל תחכה לרגע האחרון, תן לעצמך מרווח לטעויות. כך גם תמנע מעצמך לחץ מיותר.

25. וותר על הדרמטיות - השאר את עצמך מחוץ לדרמה של אנשים אחרים, ואל תיצור דרמה משלך. החיים קצרים מידיי בשביל לבזבז אותם על דרמות.

26. וותר על חוסר ספורטיביות - תתחיל להזיז את הגוף שלך! נפש בריאה בגוף בריא. השמירה על בריאות הגוף היא תנאי הכרחי לשמירה על בריאות הנפש.

27. וותר על ג'אנק פוד - הקפד לאכול אוכל בריא ומזין יותר. זה יתרום לבריאותך ויהפוך אותך לפרודוקטיבי יותר.

28. וותר על אכילה כאמצעי בידור - אל תאכל כשאתה משועמם. תאכל כשאתה רעב.

29. וותר על הרגלים מטופשים שאתה יודע שהם מטופשים - אל תדבר בפלאפון בזמן שאתה נוהג. אל תשתה ותנהג. שמור על החיים שלך.

30. וותר על מערכות יחסים עם אנשים הגוררים אותך למטה - הוה זנב לאריות ואל תהי ראש לשועלים. היצמד לאנשים הנכונים שיעלו אותך למעלה, ואל תתחבר לאנשים שיגררו אותך איתם למטה.

31. וותר על הביישנות - דבר עם אנשים. תכיר אנשים חדשים. שאל שאלות. הצג את עצמך. אינטרקציה עם אנשים אחרים חשובה מאוד כדי להצליח.

32. וותר על הדאגה ממה שאנשים אחרים חושבים עליך - אלא אם אתה מנסה לעשות רושם ראשוני (כמו ראיון עבודה, פגישה ראשונה וכו'), אל תיתן לדעות של אחרים לעמוד בדרך שלך ולמנוע ממך דברים. מה שחושבים עליך לא חשוב. מה שחשוב זה כיצד אתה מרגיש כלפי עצמך.

33. וותר על הניסיון לשלוט בכל דבר - החיים מלאים בהפתעות. לא משנה כמה רעים או טובים נראים לך הדברים כרגע, אנחנו לא יכולים להיות בטוחים מה יקרה בהמשך. השתדל ככל יכולתך, ואת השאר תשאיר לכוחות הנשגבים ממך.

34. וותר על עשיית אותם דברים שוב ושוב - על מנת לגדול, עלייך לצאת מאזור הנוחות שלך. רק כך תוכל להרחיב אופקים. אם תמשיך לעשות את מה שאתה עושה, תמשיך לקבל את מה שאתה מקבל.

35. וותר על הליכה בשביל עם ההתנגדות הקלה ביותר - החיים לא קלים, במיוחד כשאתה מנסה להשיג משהו בעל ערך. אל תמצא את הדרך הקלה החוצה. התמד ותצליח.

36. וותר על ריבוי משימות - עשה דבר אחד בכל פעם, ועשה אותו נכון וטוב.

37. וותר על המחשבה שלאחרים יש יותר מזל ממך - הדשא של השכן לעולם יהיה ירוק יותר. אם תעבוד קשה, "מזלך" יגדל.

38. וותר על מילוי יומך במחויבויות ומשימות - זה בסדר להיות לבד. זה בסדר לנוח ולקחת הפסקה. זה בסדר לא לעשות כלום לפעמים. חשוב, הירגע, נשום וחיה את החיים.

39. וותר על קבלת החלטות רגשיות - חשוב מהראש, לא מהלב. אל תיתן לרגשות שלך לגבור על האינטלגנציה שלך. אל תקבל החלטות פזיזות שעלולות לשנות לך את החיים.

40. וותר על עשיית דברים לא נכונים רק בגלל שאתה יכול לצאת מזה - רק בגלל שאתה יכול לצאת ממשהו, לא אומר שאתה חייב לעשות אותו. חשוב גדול יותר. שמור על תום לב. עשה מה שאתה יודע בליבך שהוא הדבר הנכון לעשות.

41. וותר על התמקדות במה שאתה לא רוצה שיקרה - התמקד במה שאתה כן רוצה שיקרה. חשיבה חיובית היא המפתח להצלחה. אם תתעורר כל בוקר במחשבה שמשהו טוב הולך לקרות לך היום, אתה תמצא שאתה צודק לעיתים קרובות מאוד.

42. וותר על לקיחת החיים ברצינות יתרה - השתדל להנות מהדרך. המטרה חשובה אך הדרך אליה לא פחות חשובה. תהנה כל עוד אתה יכול.

43. וותר על בזבוז החיים שלך בעבודה בתחום שאתה לא אוהב - החיים קצרים מידיי בשביל שטויות כאלה. בחירת קריירה נכונה מבוססת על מציאת עבודה קשה שאתה אוהב לעשות. אם תעבוד קשה אבל תהנה מזה, אתה לא תרצה להפסיק.

44. וותר על המחשבה על מה שאין לך - תעריך את מה שיש לך. לאנשים רבים לא היה מזל כמוך. אנשים רבים היו מעוניינים להתחלף איתך.

45. וותר על נטיעת ספקות באחרים - אנשים נחושים עושים דברים יוצאי דופן. זכור, מי שאומר שלא ניתן לעשות את זה, לא צריך להפריע למי שעושה את זה.

46. וותר על ההתעסקות במוצרי טיפוח ויופי - מראה טוב מושך את העיניים. אישיות טובה מושכת את הלב.

47. וותר על הניסיון להשתלב - אל תהפוך את עצמך למישהו שאתה לא. היה מי שאתה.

48. וותר על הניסיון להיות שונה - ברגע שתנסה להיות שונה, אתה תהיה בדיוק כמו כולם, שמנסים להיות שונים. שוב, היה מי שאתה.

49. וותר על ההימנעות מסיכונים - מי שלא מסכן שום דבר מסכן את הכל. לא תוכל להצליח בלי לקחת סיכונים.

50. וותר על השמת הצרכים והרצונות שלך בתחתית סדר העדיפויות - כן, תעזור לאחרים, אבל גם תעזור לעצמך. הרגע הטוב ביותר ללכת אחרי התשוקות שלך ולעשות את מה שחשוב לך הוא עכשיו.

וזכור: טעויות עושות אותנו אנושיים, כשלונות גורמים לנו לצמוח, תקוות נותנות לנו את הכוח להמשיך ואהבה היא הסיבה לחיים. המשך ללמוד, לאהוב ולחיות. לעולם אל תוותר על עצמך.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
תכנים קשורים: רוחניות, העצמה, צמיחה, חיזוק
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו