print header

44 עובדות על משיכה חיצונית ואטרקטיביות

אריסטו ציין פעם כי 'יופי אישי הוא המלצה גדולה יותר מכל מכתב המלצה אחר' וכנראה הוא צדק. התיאוריה לפיה אנשים אטרקטיביים מצליחים יותר בחיים, מקבלת כעת חיזוק מעולם המדע. לפניכם 44 עובדות, ממצאים ודברים שלא ידעתם על אטרקטיביות...

אטרקציה

1. גלולות למניעת הריון משפיעות על רמת ההורמונים של האישה ועל הטיפוסים אליהם היא נמשכת. באופן סצפציפי, נשים הנוטלות גלולות למניעת הריון נמשכות לגברים עם תכונות גבריות מובהקות, וזאת לעומת נשים שאינן נוטלות גלולות. עם זאת, אותן תכונות גבריות קשורות לרמות גבוהות יותר של טסטוסטרון, התנהגות אגרסיבית וממוצע גבוה יותר של גירושין.

2. מחקרים מראים כי אחיות בחדר יולדות נוטות להקדיש תשומת לב רבה יותר לתינוקות אטרקטיביים, בריאים ובמשקל לידה נורמלי, מאשר תינוקות שחורגים מהממוצע.

3. מחקרים מצאו כי אמהות נוטות להקדיש יותר תשומת לב לילדים האטרקטיביים במשפחה, כך שהם סופגים את התכונות הטובות וההתנהגות החברתית הטובה ביותר, וזאת לעומת האחים הפחות אטרקטיביים שלהם.

4. מורים מצפים מילדים אטרקטיביים לביצועים טובים יותר, מאשר מהילדים הפחות אטרקטיביים, מה שמוביל לתשומת לב גבוהה יותר, פחות ענישה ומתן ציונים גבוהים.

5. ללא קשר למספר הפרטנרים המיניים של הגבר או האישה, מחקרים מצאו כי ככל שהפרטנר החדש אטרקטיבי יותר מבחינה חיצונית, כך הסיכוי שהם יקיימו איתו יחסי מין לא בטוחים, גבוה יותר.

6. ילד של זוג בשנות ה-30 מוצא פרצופים מבוגרים אטרקטיביים יותר, מילד שנולד לזוג הורים בשנות ה-20.

7. מספר מחקרים הראו כי סטודנטים נוטים לדרג את ביצועי המורים שלהם על בסיס אטרקטיביות חיצונית, יותר מאשר על בסיס תוכן ההרצאות או יכולתם המקצועית.

8. נשים אטרקטיביות במיוחד נמצאות בעמדת נחיתות כאשר הן מחפשות עבודה הקשורה לאיכויות גבריות מובהקות. לדוגמא: אם אישה מושכת מתחרה על עבודה כנהגת משאית, הסיכויים שלה להתקבל לעבודה יהיו נמוכים. חוקרים מציעים כי הדבר נובע מהתפיסה כי אישה מושכת לא מסוגלת לקבל על עצמה את הדרישות המקצועיות המבוססות על תכונות גבריות.

9. מחקרים מראים כי אנשים אטרקטיביים חיצונית נוטים ליהנות מהכנסות גבוהות יותר ומשרות טובות יותר, לעומת אנשים פחות אטרקטיבים. העדפה זו מכונה "הטיית יופי".

10. לנאשמים אטרקטיביים יש סיכוי נמוך להיות מורשעים. במידה והם כן מורשעים, קרוב לוודאי והם יסבלו עונש פחות חמור מזה שניתן היה לאדם שאינו אטרקטיבי.

11. כאשר מדובר במקרה אונס, במידה והקורבן לא הייתה אטרקטיבית, סביר להניח שהנאשם ייקבל עונש הרבה פחות חמור (אם בכלל) מזה שהיה מקבל אם הקורבן הייתה אטרקטיבית.

12. פוליטיקאים אטרקטיביים בדרך כלל מקבלים כיסוי חדשותי נרחב יותר מפוליטיקאים פחות אטרקטיביים.

אטרקציה

13. חוקרים מצאו כי חשיפה לתמונות גוף אידיאליות מורידה את שביעות הרצון של נשים מהאטרקטיביות החיצונית שלהן.

14. בשנים האחרונות נרשם גידול בכמות הנשים הפונות לניתוחים אלקטיביים המציעים שיפור חזות של איברים מוצנעים. כך למשל יש מספר הולך וגדל של נשים שמבקשות לעבור ניתוחים באיזור המפשעה ולתפור את קרום הבתולים.

15. עבור ילד, משיכה פיזית מקושרת לעיתים קרובות עם חוכמה וחברותיות. מחקרים מראים כי ילדים בדרך כלל יבחרו לשחק עם ילדים אטרקטיביים למראה.

16. ילדים מופרעים וחסרי משמעת שהם אטרקטיביים חיצונית, סביר שלא ייענשו באותה המידה בה ילדים פחות אטרקטיביים ייענשו אם התנהגו באותו האופן.

17. טרגדיה בה היה מעורב קורבן אטרקטיבי, תקבל חשיפה גדולה יותר באמצעי התקשורת.

18. ד"ר דיוויד באס, פסיכולוג אבולוציוני, ערך רשימה של העדפות החיזור המקובלות בקרב 10,000 אנשים מ-37 תרבויות שונות. הוא מצא כי האטרקטיביות הנשית מופיעה בראש כל רשימה (או בדירוג מאוד גבוה) אצל הגברים. על סמך נתונים אלה הוא הסיק כי שום-דבר לא חשוב לאישה נשואה כמו המראה החיצוני שלה.

19. כמעט בכל תרבות גברים מוצאים נשים צעירות אטרקטיביות יותר מנשים מבוגרות - ככל הנראה בגלל שהן פוריות יותר.

20. ברוב התרבויות, נשים נמשכות לגברים מבוגרים יותר מאשר לגברים צעירים - ככל הנראה בגלל שלגבר מבוגר יש משאבים לכלכל ולתמוך בגידול הילד.

21. המרדף אחרי אטרקטיביות חיצונית משרת תעשייה גלובלית ומגלגל סכום של כ-160,000,000,000 $ בשנה. המרדף כולל תוכניות לירידה במשקל, טיפולי קומסטיקה ועור, טיפולי שיער, בשמים, ניתוחים קוסמטיים, מועדוני בריאות וזריקות הורמונים.

22. בשנה, אמריקאים מוציאים יותר כסף על טיפולי יופי מאשר הם מוציאים על חינוך והשכלה.

אטרקציה

23. בתורה, יופי פיזי נחשב לגמול מאלוהים והיפוכו היה עונש. כך למשל, נכתב "ויהי יוסף יפה תואר",  על דוד נכתב "יודע נגן וגיבור חיל ואיש מלחמה ונבון דבר ואיש תואר וה' עמו'.

24. מחקרים מצאו כי גברים נוטים להימשך לאישה עם צורת גוף בצורת שעון חול.  כלומר, מותניים זעירים, שדיים גדולים וירכיים נדיבות. ההסבר לכך נקשר להנחה כי צורת שעון חול מעידה על פוריות גבוהה.

25. מחקר משנת 2003 מצא כי פניה של אישה הן יפות ומושכות במיוחד פעם בחודש, בדיוק כאשר היא מבייצת.

26. מחקרים אחרונים מצאו כי נשים מעדיפות את הטיפוס של "הילד הרע" כאשר הן מבייצות אבל בתקופות אחרות הן מחפשות את ה"גבר החכם".

27. מחקר מעניין מצא כי כאשר שמים חולדה ממין זכר בכלוב עם חולדה ממין נקבה, מערכת היחסים בין השניים תתחיל תמיד בהזדווגות פרועה. לאחר זמן מה, הזכר יאבד עניין ויהיה קשה לשכנע אותו להזדווג שוב עם אותה הנקבה. עם זאת, אם יכניסו לאותו הכלוב נקבה חדשה, שוב הוא יקבל את פניה בהזדווגות פרועה, אך כאמור, לזמן מה בלבד. תהליך זה יחזור על עצמו עם נקבות חדשות עד שהזכר יותש לחלוטין.

28. במחקר שנערך באוניברסיטת מינוסטה במיניאפוליס בשנת 1966, נשאלו 664 סטודנטים על העדפות חיצוניות שלהם. ממצאי המחקר הראו כי לא משנה אם הסטודנט או הסטודנטית היו בעלי אישיות מופנמת או מוחצנת, הדאגה העיקרית שלהם הייתה שבן הזוג שלהם לא יהיה אטרקטיבי. 

29. מחקר לגבי אתרי היכרויות באינטרנט מגלה שלרוב נשים מודאגות מהגובה של בן הזוג הפוטנציאלי בעוד שהגברים דואגים מהמשקל של בת הזוג. על פי המחקר, גבר שנמוך ב-2.5 ס"מ מהממוצע ונשים ששוקלות יותר מ-9 ק"ג מהממוצע, יתקשו למצוא בן זוג באתר הכרויות.

30. לגברים גבוהים יש הצלחה גדולה יותר להרבות נשים, מאשר לגברים נמוכים יותר בשל היכולת שלהם להשיג יותר בנות זוג לרבייה.

31. מחקרים מציינים כי נשים תופסות גברים עם זקנים כבעלי "תכונות ביולוגיות וחברתיות המשפרות את הערך שלהם כבעלים" וגם רואות בהם כ"חזקים יותר ופעילים יותר, דבר המצביע על הגבריות שלהם כמו גם על האטרקטיביות הפיזית".

32. מחקרים מראים כי פעמים רבות, אנשים בעלי חזות אטרקטיבית מאוד יעדיפו בני זוג אטרקטיבים קצת פחות כדי להפעיל עליהם יותר כוח.

אטרקציה

33. נשים נוטות להימשך הרבה יותר לגברים שיש להם מבנה גוף אידיאלי של הצייד: כתפיים חזקות, מותניים צרות, חזה וכתפיים רחבות.

34. מחקר אחרון מצא כי נשים נוטות לצאת עם גברים שמריחים כמו אבא שלהן.

35. חוקרים גילו כי אדרנלין גבוה מגביר את הפוטנציאל של ההיכרות בין בני הזוג, והופך אותם לאטרקטיבים יותר זה בעיני זה.

36. חוקרים מציינים כי שני אנשים בעלי גנטיקה דומה, נוטים לנישואים מאושרים יותר.

37. בשנת 1939 גברים דירגו את הערך 'משיכה גופנית' במקום ה-14 מתוך 18 ערכים הרצויים לזיווג. בשנת 1996, הדירוג עלה ל-8. באותן השנים, האטרקטיביות הפיזית של גבר קפצה ממקום 17 ל-13 בעיני הנשים. אנליסטים מסבירים כי העלייה בתקשורת החזותית והמציאות הוירטואלית הם הסיבה מדוע משיכה גופנית מדורגת כערך חשוב. במקביל, חלה ירידה בערך 'הסדר והנקיון' ו'הצניעות', גם אצל גברים וגם אצל נשים.

38. תינוקות בני חודשיים עד חצי שנה נוטים להביט יותר זמן בפנים שדורגו על ידי מבוגרים כאטרקטיביים, מאשר בפנים שדורגו על ידי מבוגרים כפחות אטרקטיביים.

39. גברים מוצאים כי אישה הלבושה באדום היא אטרקטיבית יותר. למעשה, אישה באדום תהיה מחוזרת מאוד והרבה יותר כסף יושקע בה.

40. אנשים יכולים להיראות אטרקטיביים יותר כאשר האדם המתבונן הוא שיכור, כיוון שאז הוא פחות שם לב לאסימטריה של הפנים.

41. נשים נמשכות פחות לגברים עם בטן. מדענים מסבירים זאת בהתייחס לעובדה שלגברים עם כמות גדולה של שומן בבטן יש רמות נמוכות יותר של טסטוסטרון, כלומר החשק המיני שלהם ומידת הפוריות שלהם עשויים להיות נמוכים.

42. גברים נמשכים לנשים שמבנה העצמות שלהן מזכיר להם את אמא שלהם. חוקרים קוראים לזה 'החתמה מינית' שפירושה - הפנים שאנו מוצאים אטרקטיבים כמבוגרים הם אלה שהוטבעו בנו בילדות.

43. נשים נוטות לדרג גבר כארטקטיבי כאשר הן רואות שאישה אחרת מסתכלת ומחייכת אליו.

44. עבור גברים במצב דומה, האישה תיראה פחות אטרקטיבית כאשר מישהו אחר יחזר אחריה.
 

אטרקציה

ליקטה וערכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.