print header

על הקשר בין סוג דם לאישיות

האם סוג דם יכול לספק מידע על האישיות שלנו? אם נשאל את היפנים הם יאמרו - בהחלט! על פי התפיסה המדעית, לביולוגיה ולגנטיקה יש תפקיד חשוב בקביעת האישיות של האדם, כך שאם אתם מחפשים אהבה, רוצים להתקבל לעבודה או רצים לנשיאות, אולי כדאי שתזדהו עם סוג הדם, לפני שתמסרו את שמכם הפרטי, באופן מפתיע זה אומר עליכם לא מעט...

דם

ההיסטוריה של התיאוריה, לפיה סוג הדם קובע את האישיות, היא עתיקה והולכת אחורה לשנת 1900, אז גילה המדען האוסטרי קרל לנדסטיינר ארבעה סוגי דם אפשריים: O, A, B, AB.

בדומה למדענים מהמאה ה-19 שהשתמשו בגודל המוח כדי להפיץ תיאוריות על עליונות גזעית (ככל שהמוח גדול יותר, כך הוא מתקדם יותר), כך היו מדענים שהסתייעו בתיאוריה של סוג הדם כדרך להצדיק רעיונות משוגעים של גזע עליון.

בנשימה זו, מדענים מהמערב הציעו (ללא שום בסיס) כי אסייתים הם נחותים יותר מבני האדם, כיוון שלרוב המכריע שלהם יש סוג דם כמו של החיות - סוג דם B.

אך בשנת 1927, היה זה דווקא פרופסור אסייתי "נחות", שלקח את התיאוריה ושכלל אותה. Takeji Furukawa היפני, הציע לציבור תיאוריה שנקראה "מחקר של טמפרמנט באמצעות סוג הדם" ולמרות שהמחקר לא היה מגובה מבחינה מדעית, היפנים אימצו את הרעיון בשקיקה. הממשלה היפנית אפילו מימנה מחקר שבחן האם ניתן ליצור את החייל המושלם עבור הצבא היפני, או לחלופין, לדכא באמצעות סוג הדם את האויב. כאשר אחד מהמחקרים שביצעו העלה כי 42% מהאוכלוסיה הטייוואנית הם בעלי סוג דם O (להבדיל מ-24% בלבד ביפן), המסקנה הייתה ברורה: יש לבצע רבייה בין היפנים לבין הטייוואנים כדי להפוך אותם לגזע רגוע יותר וכנוע יותר.

בסופו של דבר, הממשלה הבינה שאין למהלך זה בסיס ממשי, אבל זה לא השפיע על פופולאריות התיאוריה. בעוד שביפן, נכון להיום, סיווג האישיות לפי סוג הדם הוא רעיון שהולך ודועך, במערב, הוא דווקא מתעורר לחיים והקהילה המדעית מגלה בו פוטנציאל גדול.

אז מה סוג הדם אומר על האישיות שלך?

סוג דם

סוג O
חברתיים, פופולריים ובטוחים בעצמם. נוטים להיות מתבודדים או מנהיגים. הם אינטואטיביים, ממוקדים, עצמאיים, נועזים, מאוד יצירתיים ותמיד נמצאים במרכז תשומת הלב. עושים רושם טוב על אנשים, מאורגנים ונחושים. העקשנות שלהם מסייעת להם להגיע לכל מטרה, הם מתמודדים עם לחץ הכי טוב משאר סוגי הדם ויש להם מערכת חיסונית חזקה, מבנה גוף מפותח וטבע נמרץ ופעיל. יש להם נטייה לזרימת דם איטית ולכן הם מרגישים טוב יותר אחרי פעילות גופנית של שעה בכל יום.

בתחום הרומנטי: מסתדרים היטב עם אנשים בעלי סוג דם O או AB.

אפשרויות קריירה נפוצות: בנקאות, פוליטיקה, השקעות, ספורט.

ביפן, סוג דם O נחשב לסוג הטוב ביותר.סוג A

אנשים עם דם מסוג A אולי נראים רגועים מבחוץ, אבל בפנים הם מלאים חרדה ודאגה. הם ביישנים, רגישים ונבונים. בדרך כלל מופנמים, מתחשבים ופייסנים. לעיתים קרובות הם ישמרו דברים בבטן רק כדי להסתדר עם האחרים. הם נחשבים למאזינים טובים, הרמוניים ורגישים לסביבה. אוהבים להיות אופנתיים אבל לא מצועצעים או ראוותניים. הם רומנטיים על גבול הפנטזיונרים. רבים מהם מתוחים, חסרי סבלנות וסובלים מנדודי שינה. למרות שהם מסוגלים להחזיק בעמדות מפתח והנהגה, קרוב לוודאי שלא ייענו לאתגר בגלל הלחץ שעשוי להחליש את המערכת החיסונית שלהם, הרבה יותר משהוא יפגע במערכת החיסונית של בעלי סוג דם אחר.

בתחום הרומנטי: מסתדרים היטב עם אנשים בעלי סוג דם A או AB.

בחירות קריירה: ראיית חשבון, ספרות, כלכלה, מחשבים.

ל-74% מהיפנים יש דם מסוג A.סוג B

הם נוטים להיות מאוזנים: מתחשבים כמו A אך עם זאת שאפתנים כמו O. הם אמפתיים, מבינים לליבם של אחרים ולא ממהרים לקרוא תיגר. הם יכולים להיות מכווני מטרה ולעיתים קרובות משלימים משימות שאפתניות הרבה לפני הזמן. הם מוחצנים ולבביים, יודעים לקרוא אנשים ולספק להם תמיכה. הם אינדיבידואליסטיים, אימפולסיביים, עצמאיים ולעיתים קרובות פורצי דרך. הם לא קטנוניים ולא רגשניים, אלא שכלתניים ומעשיים מאוד, מה שעשוי לעיתים לשוות להם ארשת קרה ורצינית, אבל ביסודם הם דווקא אופטימיים ורגועים עם מערכת חיסונית חזקה. כשהם מתחילים פרויקט, הם מבלים זמן בלהבין אותו, לעקוב אחרי כל סעיף בהנחיות ולהשלים אותו ב-100%, גם אם זה בלתי אפשרי.

בתחום הרומנטי: מסתדרים היטב עם אנשים בעלי סוג דם B או AB.

אפשרויות קריירה: בישול, עיצוב שיער, צבא וביטחון, בידור ועיתונאות.

B הוא סוג הדם השני הנפוץ ביותר ביפן.

 


סוג AB

שלא במפתיע, בעלי דם זה הם מאוד דואליים - נושאים תכונות של A ו-B כאחד. הם עשויים להיות ביישנים ומוחצנים, כמו גם מהוססים ובטוחים. בדרך כלל הם בולטים יותר מהאחרים, לא אוהבים שמצמידים להם תוויות. הם ספונטניים ונחושים לעשות דברים בצורה הנכונה. אם הם מרגישים מוגבלים, הם ימהרו לפרוץ את המסגרת. הם אמינים ואוהבים לעזור לאחרים, אבל לא יכולים שמצפים מהם ליותר מדיי. האינטליגנציה והריכוז שלהם ראויים להערצה. הם נוטים להיות מקסימים ופופולאריים. ספק רוחניים ספק מוזרים. בדומה לסוג A, הם עשויים להגיב ללחץ בצורה פחות טובה - על אף שהם חזקים ופעילים יותר, הם צריכים להשגיח מקרוב על המערכת החיסונית שלהם.

בתחום הרומנטי: AB יכולים למצוא את הנפש התאומה שלהם עם כל סוג דם אחר

אפשרויות קריירה: עריכת דין, חינוך, מכירות, עבודה סוציאלית.

רק כ-2-5 אחוז מאוכלוסיית העולם הם בעלי דם מסוג AB.

דם

כולם אוהבים ללמוד על עצמם דברים חדשים, כך שגם אם תיאוריה זו לא העניקה לכם הסבר שימושי ומשכנע, אין ספק שזה היבט מעניין המציע זווית נוספת להסביר את הלך הרוח של האדם. אתם לא חייבים להאמין בזה כדי לשאוב מזה השראה, אבל סתם שתדעו, ביפן, השתמשו בשיטת ההתאמה על פי סוג הדם כדי להרכיב את נבחרת הבייסבול לנשים לאולימפיאדה האחרונה. שלא במפתיע, הן זכו במדליית זהב…

 

ליקטה וכתבה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.