print header

איזה סוג של הורה אתה על פי המזל האסטרולוגי שלך?

רבים נוהגים לקרוא את מדור האסטרולוגיה מדי יום בעמודים האחרונים של העיתון על מנת להתכונן ליום שמגיע, אך האסטרולוגיה היא לא רק תחום שיכול לספר לנו על עתידנו הקרוב, אלא גם על האופי שלנו, שאנו אולי אפילו לא מודעים אליו בעצמנו. ידוע שבני מזל שור הם עקשנים ושבני מזל תאומים הם הפכפכים, אך האם ידעתם שהאסטרולוגיה יכולה אפילו לספר לכם על סוג ואופי ההורות שלכם? בחרו את המזל האסטרולוגי שלכם וגלו איזה סוג של אימא ואבא אתם כעת או שהנכם עתידים להיות – אתם תגלו גם ממה כדאי לכם להיזהר בעת גידול הילדים ומה ילדיכם ירוויחו מכך שדווקא אתם הוריהם.

מאזניים

אימא: כמו המאזניים, את בעצמך מחפשת תמיד איזון בגידול הילדים – את יודעת שיותר מדי מכל דבר זה לא טוב ושמומלץ שלא לבחור בשום קיצון. בה בעת את חוששת מעימותים, אך עליך לשחרר את הפחד הזה על מנת לחנך את ילדיך כמו שצריך – ילדים צריכים לפעמים שיגידו להם "לא", אפילו אם זה גורם להם להתחיל לבכות.
 
אבא: אתה יודע איך להעלות את הביטחון העצמי של ילדיך, אך קשה לך מאוד להגיע להחלטות בנוגע לנושאים חשובים שקשורים אליהם. אתה מוכן להקריב הכל עבור ילדיך, אך מומלץ שתדע לפעמים לשים גם את הצרכים שלך במקום הראשון, במיוחד כשאתה חווה לחץ רב וצריך קצת זמן לרגיעה.

עקרב

אימא: כל מה שאת צריכה כדי להיות מאושרת זה להיות בבית עם ילדיך, ואת מסורה להם מבלי להתפשר. למזלך, יש לך אנרגיה רבה להקדיש לילדים, אך לפעמים ישנם סופי שבוע שבהם אותה אנרגיה נעלמת לחלוטין. בזמנים האלה את צריכה להקדיש קצת זמן לעצמך, אפילו אם קשה לך להתרחק מילדיך – זכרי שכולם צריכים קצת מנוחה מההורות מפעם לפעם.
 
אבא: אתה אבא נאמן מאוד לילדיך שמתייחס לתפקידו כהורה ברצינות רבה מאוד. אתה יודע כיצד ללמד את ילדיך לעמוד על שלהם וכיצד להתבונן היטב בעולם שסביבם, אך מצד שני אתה עלול להיות מעט פרנואידי בעצמך. וודא שאתה גורם לילדיך להרגיש בטוחים ולאו דווקא חרדים.

קשת

אימא: את אימא כיפית ומהנה שאוהבת לעשות שטויות עם הילדים, ואת תמיד שמחה לצרף אותם לכל פעילות שתיקחי בה חלק. עליך רק לוודא שהספונטניות שלך לא מתנגשת עם השגרה של ילדיך יותר מדי, במיוחד בשנותיהם הראשונות.
 
אבא: אם החלטת להיות אבא, כנראה החלטת להיות אבא כיפי – אתה אוהב לקחת את הילדים לטיולים בטבע ולמסעות, ומבחינתך חשוב מאוד לספק להם חינוך שהינו מעבר למה שספרים יכולים ללמד. אתה גם תומך בילדיך ללכת אחרי חלומותיהם, ועליך רק לעזור להם ללמוד מה הם וכיצד להגשים אותם.

גדי

אימא: יתכן שאת "אימא קרייריסטית" שלוקחת על עצמה לפעמים גם את התפקיד של "השוטרת הרעה" בבית, ואת מפגינה כבוד רב למסורות משפחתיות ולמה שאומרים סבא וסבתא. עם זאת, האופי שלך לעיתים מוציא את הכיף מפעילויות רבות, לכן עלייך ללמוד להשתחרר יותר ולתת לדברים לקרות, גם אם הם מעט מבלגנים או מלכלכים. 
 
אבא: אתה אבא רציני ומעשי מאוד. אתה מאמין שחשוב ללמד את ילדיך כיצד להסתדר עם כסף, לשאוף גבוה ואיך לעבוד קשה. אינך נוהג לפנק את ילדיך יותר מדי, משום שאתה מאמין שדברים טובים צריך להרוויח – לכן אתה מלמד את ילדיך שהחיים אינם קלים, אך מן הצד השני אתה מוכן לספק להם את הכלים הנחוצים להם וללמדם את היכולות שיעזרו להם להתקדם ולהצליח בעתיד.

דלי

אימא: דלי הוא המזל המסמן את הנעורים הנצחיים, ולכן את ללא ספק ה"אימא הקולית" בעלת הנפש הפתוחה והמקבלת. את ככל הנראה לא מאמינה בהצבת חוקים רבים מדי לפעוטות ומעדיפה לראות אותם מתרוצצים סביב הרגליים שלך, אך זכרי שעלייך להיות עקבית בהוראות ובמעשים שלך כאימא. ילדים זקוקים לשגרה, אפילו אם לפעמים היא לא מהנה כל כך.
 
אבא: הילדים שלך כנראה רואים אותך כסוג של "מדען מטורף" שבכל יום יכול להמציא המצאות חדשות כדי לשעשע אותם. אף על פי שאתה יודע להקצות זמן לכיף והנאה, ילדיך גם יודעים שניתן לצפות ממך לזמנים של רצינות, אך אתה תמיד תיידע אותם מתי מגיע הזמן לכייף ומתי נכון להירגע ולנשום קצת אוויר. עליך רק ללמוד כיצד לעשות זאת בנועם ובדרך שיוכלו לצפות לה.

דגים

אימא: את ככל הנראה אימא מגוננת והילדים שלך יודעים שאת אוהבת אותם מאוד, מה שנותן להם ביטחון עצמי שיישאר איתם לנצח. עם זאת, זכרי שהילדים שלך צריכים את התמיכה שלך יותר משאת צריכה את התמיכה שלהם. הראי להם שאת חזקה גם ברגעים שבהם קשה לך.
 
אבא: אתה אבא רחום ורגיש מאוד, אך בה בעת קשה לילדים שלך לסמוך עליך בעיניים עצומות. יתכן שהיית רוצה קצת עזרה נוספת בדאגה לילדיך משום שאתה מרגיש שלפעמים הם מעמסה קצת גדולה מדי בשבילך, אך דע לך שיש לך את כל מה שצריך כדי להיות האבא שהם זקוקים לו.

טלה

אימא: את מצליחה להתגבר על הרוב המוחץ של אתגרי ההורות שאיתם את מתמודדת, ואת רוצה שילדיך יקבלו את הטוב ביותר שהם יכולים בנושאי חינוך, בריאות, מזון ולבוש. עם זאת, עלייך להיזהר מהאופי התחרותי שלך, אשר עלול לגרום לך להשוות את עצמך לאימהות אחרות ולפעול בדרכים שאינן אופייניות לך.
 
אבא: אתה אבא שאוהב להראות שהוא הגבר במשפחה. אתה תופס פיקוד כשצריך ודואג לקחת את הילדים לפעילויות פיזיות שיחזקו אותם ויהפכו אותם לטובים ביותר שיש בתחומים הספורטיביים השונים. עם זאת, סביר להניח שאינך סבלני כל כך, ומומלץ שתלמד להיות מעט רגוע יותר, אפילו כשהילדים חוצים את הגבולות שהצבת להם.

שור

אימא: את אימא שיודעת שמוטלת על כתפיה אחריות רבה ולכן אין אצלך מקום ל"שטויות". יש לך יכולת ארגון נהדרת שיכולה לזכות אותך בתואר "סופר-אימא", אך יתכן שאת לעיתים דורשת יותר מדי מילדיך בתחום הלימודים. נסי להקל עליהם לעיתים וזכרי שהם רק ילדים, וזה הזמן שלהם גם קצת ליהנות מהחיים.
 
אבא: אתה אב יציב ושקול שלעיתים אולי פועל לאט, אך כמו הצב במשל הצב והארנב - לבסוף אתה הוא המנצח. אתה רגוע וסבלני אך בה בעת עקשן, ולאורך השנים ילדיך ילמדו לזהות את האופי שלך וידעו בדיוק למה לצפות ממך בכל מצב.

תאומים

אימא: משום שאת בעצמך שואפת לשפר את הידע שלך באופן מתמיד, את גם מציבה את החינוך של ילדיך במקום הראשון בסדר העדיפויות. עם זאת, יש לך נטייה לעיתים לסתור את עצמך כשאת למשל דורשת דבר אחד מילדיך אך מבצעת בעצמך את הדבר ההפוך – עלייך להימנע מכך.
 
אבא: יש לך ידע רב בנושאים מגוונים, ואתה תמיד יכול להפתיע את ילדיך בפרטי טריוויה משעשעים. אתה יכול לעזור להם מאוד בשיעורי הבית, אולם אתה לא תמיד שש לעשות זאת; אל תחכה שילדיך יפנו אליך – שאל אותם אם הם צריכים עזרה והושט להם יד תומכת למען השכלתם ועתידם.

סרטן

אימא: את ככל הנראה בחרת את השמות של הילדים שלך עוד לפני שתכננת להביא אותם לעולם, וזה משום שאת אימא בטבעך. יש לך אמפתיה רבה לילדיך, את לא ממעטת בחיבוקים ונשיקות ואת יכולה להיות בטוחה שהילדים שלך יחפשו אותך כאשר יצטרכו עצה, גם בחייהם הבוגרים, אך באותה התקופה נסי גם לשחרר אותם ולתת להם לחיות את חייהם בדרכם.
 
אבא: אתה ככל הנראה לא חושש לדבר עם ילדיך על רגשותיהם, ולפעמים אתה חש שמציפים אותך רגשות עצומים שברצונך גם לשתף עם ילדיך. עם זאת, אתה יכול להיות גם מאוד פאסיבי בגידול הילדים, עד אשר משהו יאיים עליהם – ברגע שכזה אתה תעשה הכל כדי להגן על ילדיך; נסה לקחת חלק פעיל יותר בגידולם, גם כשהם לא פונים אליך לעזרה.

אריה

אימא: את אימא פעלתנית במיוחד שיש לה אנרגיה כמעט כמו לילדיה, אך בלילה אחרי שהם נכנסים למיטה את ככל הנראה נשארת תשושה וללא כוחות. את אוהבת להיות במרכז העניינים ולכן ילדיך עלולים להרגיש שהם תמיד נמצאים בצלך, לכן תני להם לבלוט ברגעים המיוחדים שלהם וליהנות מהכבוד וההערכה שמגיעים להם בעקבות הישגיהם.
 
אבא: אתה ילד מגודל בעצמך, ולפעמים הילדים שלך צריכים להיות אלו שאומרים לך שעליך להירגע קצת. לפעמים אתה עלול להיות שחצן, והילדים שלך בהחלט לא מעוניינים לראות התנהגות שכזו מאביהם, לכן מומלץ שתלמד להיות מעט צנוע, במיוחד בנוגע להישגים של ילדיך.

בתולה

אימא: למידה היא סוג של מדיטציה עבורך ואת נהנית מפעילויות חינוכיות, אך זה לא אומר שאי אפשר לשלב תהליכים שכאלה יחד עם משחקים מהנים. עלייך לוודא שהנטייה שלך לרדוף אחרי שלמות לא תוביל אותך להיות אימא מגוננת מדי, ותני לעצמך לסמוך על ילדיך מעט יותר.
 
אבא: אתה אבא שאוהב לשלוט על הכל, ומשמעת, סדר וארגון חשובים עבורך מאוד. יש לך יכולת תקשורת טובה עם ילדיך, אך לעיתים אתה עלול להיות ביקורתי מדי; אמנם כך אתה מראה לילדיך שאכפת לך, אך מומלץ שתמצא דרכים לעדן את העצות שלך.
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.