print header

10 טיפים מעולים לביצוע סידורים בצורה יעילה

היום של מרביתנו מורכב מעבודה, חיי משפחה וסידורים שאנו מנסים למצוא זמן לבצעם, אך לא תמיד מצליחים בכך. לרוב זה מוביל לכך שדברים חשובים, כמו תור לרופא או לבנק למשל, נדחים בלי קץ, או שאנחנו מבזבזים את סופי השבוע שלנו בביצוע סידורים שונים בזמן שברצוננו רק לנוח. זה בהחלט מתסכל שנוצרת "ערימת סידורים", אך 10 הטיפים הבאים יכולים לעזור לכם לבצע אותם ביתר יעילות ובלי שתצטרכו להקדיש להם את ימיכם החופשיים.
 
יד מחזיקה טוש מעל דף עם שורות ותיבות סימון לצידן
 

1. נצלו את "הזמן השקט" שלכם

ישנם שירותים רבים, כמו מרפאות ובנקים, שעובדים בעיקר בשעות היום ואחר הצהריים, מתי שרבים מאיתנו עובדים. כאשר אנו נזקקים לשירותים הללו, עלינו לפנות זמן במיוחד כדי להשתמש בהם, אך ניתן לחלק את הזמן בצורה חכמה יותר ולנצל "זמנים שקטים" במקום לקחת חופש במיוחד עבורם. כדי שתוכלו להשתמש בשירותים שפועלים בשעות היום, השתדלו להשתמש באלו שנמצאים בקרבת העבודה שלכם. אם סניף הבנק או קופת החולים שלכם יהיו קרובים לעבודה, תוכלו ללכת אליהם לפני העבודה, ממש אחריה או אפילו בזמן הפסקת הצהריים. בכל הנוגע לקניות של אוכל, נצלו את הזמן בו ילדיכם ישנים כדי לגבור על העומס שיש במרכולים בסופי השבוע ולעשות קניות במהלך השבוע. עשו תורות עם בני זוגכם כך שכל פעם מישהו יישאר בבית כאשר הילדים נרדמים והשני מבצע את הקניות.

2. צרו מרחב לסידורים בביתכם

דפי חשבונות, רשימות סידורים, הפניות לרופאים וכדומה מפוזרים לרוב ברחבי הבית, ואנחנו מבלים הרבה זמן בחיפוש אחריהם במקום בביצועם. כדי למנוע את המצב הזה, הקדישו מקום מיוחד בבית שמיועד לסידורים בו תשמרו פתקים חשובים, חשבונות ורשימות של מטלות שונות שעליכם לבצע. מומלץ לעשות זאת ליד דלת הכניסה כדי שתוכלו להניח את המסמכים החשובים במקום אחד ברגע שבו תיכנסו הביתה.
שולחן עם מכונת כתיבה, דפים ועטים

3. הכינו לכם תיק לסידורים

כשם שיהיה לכם מרחב נייח בבית שיזכיר לכם סידורים שונים, כך מומלץ גם להכין תיק נייד שתוכלו לקחת אתכם בכל עת ולשמור בו רשימת סידורים ופריטים אחרים שנוגעים להם. אחסנו בתיק הזה חשבונות שאתם צריכים לשלם, רשימת קניות, ספר שרציתם לקרוא ושיעביר את זמנכם בתורים ארוכים וכל דבר אחר שתצטרכו כאשר אתם יוצאים מהבית. זה יקל עליכם בביצוע המטלות השונות, ויאפשר לכם לחסוך זמן רב שתוכלו להשקיע בדברים מהנים יותר שרציתם לעשות.

4. שמרו רשימת סידורים בכל עת

אנשים רבים מסתמכים על הזיכרון שלכם בכל הנוגע לביצוע סידורים, אך זה רק מוביל לשכחה של מטלות חשובות. ניתן למנוע את המצבים הללו בקלות על ידי שמירה של רשימת סידורים, קטנים וגם גדולים, אתכם בכל עת. תוכלו להשתמש במחברת עם עט צמוד אליה בה תכתבו את המשימות שעליכם לבצע, כמו תשלום של חשבון החשמל או אפילו סידור הצעצועים בסלון עם ילדיכם. את המחברת הניחו במרחב הסידורים שבבית כדי שבני המשפחה יוכלו להוסיף לה דברים ואתם תדעו בכל עת מה ביצעתם ומה עדיין דורש טיפול.
יד של גבר מחזיקה עט מעל שולחן עם פתקיות צבעוניות
 

5. רכשו דברים בכמויות גדולות

אתם נכנסים לחדר האמבטיה בערב, רואים שמשחת השיניים נגמרה ונזכרים שאין לכם עוד ממנה בארון. כולנו מכירים את המצב הזה ועוד רבים ודומים כשנגמר לנו פריט מסוים שאנו צריכים בבית בכל עת, אך אם תרכשו מוצרים מתכלים כמו נייר טואלט, משחת שיניים, אוכל לכלבים ועוד בכמויות גדולות, לא תצטרכו לבזבז זמן ברכישה שלהם לעתים קרובות. אם אתם חוששים שאין לכם די מקום עבור כמויות גדולות של המוצרים הללו, חשבו שוב. מרביתם יכולים להיכנס מתחת למיטה או מעל לארונות, ואפילו אם תאחסנו אותם במקומות שלא נוחים לגישה, הם יהיו הרבה יותר נגישים אליכם מאשר שתצטרכו ללכת עד לסופר כדי להשיג אותם.

6. שמרו רשימת קניות במחשב

מרבית המוצרים שאנו רוכשים במרכולים חוזרים על עצמם בכל פעם מחדש כמו חלב, ביצים, לחם, פירות וירקות ועוד. על מנת שלא תצטרכו להכין בכל פעם רשימת קניות חדשה, שמרו במחשב "רשימת על" של מוצרים שאתם רוכשים בכל פעם שאתם יוצאים לקניות, והוסיפו לה דברים מיוחדים בעת הצורך. כך תוכלו לצאת לקניות בראש שקט ולא לחשוש שמא שכחתם משהו ותצטרכו לחזור לחנות רק בשביל לרכוש פריטים בודדים. כדי להיות יעילים אף יותר, חלקו את הרשימה לקטגוריות כמו "מוצרי חלב", "קטניות", "חטיפים ודגני בוקר" וכדומה, וכך תוכלו לקחת בחנות את כל הדברים שנמצאים באזור אחד במקום להתרוצץ בה ולחפש בכל פעם משהו אחר.
ידיים של גבר על מקלדת של מחשב נייר עם כוס קפה לצידו

7. אל תשכחו להכניס קצת הנאה לסידורים

ביצוע סידורים יכול להיות משמים למדי, אך אין זה אומר שלא תוכלו להכניס קצת כיף לרשימת המטלות שלכם. כדי שחייכם לא יתרכזו סביב עבודה, סידורים וחובות שונות, הכניסו לרשימת הסידורים שלכם גם דברים שאתם נהנים לעשות כמו קריאת ספר, הליכה נעימה בשכונה או כל דבר אחר שמסב לכם אושר. את הדברים הללו אתם וודאי תשמחו להכניס לרשימה ולמחוק אותם כשתזכו לבצעם - זה יעזור לכם להרגיש בהנאה שהסבו לכם כפליים.
 

8. נצלו את כוחו של האינטרנט כדי לבצע כמה שיותר סידורים

אנו חיים בעידן מתקדם מאי פעם, וזה נכון במיוחד בכל הנוגע לאינטרנט ולדברים שניתן לעשות בזכותו. כיום אתם יכולים לעשות קניות של מהבית או מהעבודה, לקבוע תורים לדואר, לבנק ולרופא ולעשות עוד אינספור דברים שיכולים לחסוך לכם זמן רב. בצעו כמה שיותר מהמטלות הללו באינטרנט במקום לבלות שעות בטלפון בקביעת תורים או רכישה של מוצרים שונים. האינטרנט נועד להקל על חיינו, והוא יכול לעשות את זה כמעט בכל סידור שאתם צריכים לבצע, אז נצלו אותו היטב.
יד של אישה מחזיקה כרטיס אחת כשהיד השנייה מחזיקה טלפון נייד

9. עשו סבבים של סידורים עם חברים

אם אתם ביחסים טובים עם החברים או השכנים שלכם, תוכלו לבנות עמם סידור לפיו תעשו תורות בביצוע מטלות אחד של השני, כדי שגם אתם וגם הם תוכלו לנוח מדי פעם. כך למשל אתם תעשו עבורם את הקניות ותשמרו על ילדיהם יום אחד בשבוע, ובשבוע לאחריו הם יעשו את אותו הדבר עבורכם. זה יאפשר לכם לנוח מעט מהמטלות השבועיות ולאגור כוחות, וגם יקרב ביניכם ובין חבריכם.

10. בצעו מטלות עם ילדיכם

הם אמנם לא יכולים לעשות את אותם הדברים כמו הוריהם, אך ילדים בהחלט יכולים לסייע לכם במטלות שעליכם לבצע. כאשר ילדיכם יהיו גדולים דיים כדי לעשות זאת, אמרו להם שיש להם חובות מסוימות שהם צריכים לבצע, וכדי שזה לא ירגיש כמו מטלה כבדה, בצעו אותן יחדיו כמשפחה. קבעו לכם זמן קניות משותף בו הורה אחד יאסוף מצרכים בחלק מסוים של החנות בזמן שהשני יהיה עם הילד בחלק אחר. תוכלו גם לקבוע זמן ניקיון משותף בבית, לשים מוזיקה ברקע ולבצע משימה שהיא בדרך כלל אפרורית בצורה מהנה, שתלמד את ילדיכם אחריות מה היא ותנחיל להם ערכים חשובים של עזרה וכבוד לסביבתם וביחוד למשפחתם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.