print header

אמיתות פשוטות על החיים

אנשים רבים נשארים במקום ולא מצליחים להתקדם קדימה במירוץ החיים כיוון שהם שוכחים מספר אמיתות פשוטות על החיים. לפניכם תזכורת קצרה.

 

1. ידע ואיטליגנציה לא ישיגו לכם כלום בלי פעולה.
זה לא משנה אם יש לכם IQ גבוה או אפילו תואר בפיזיקה הקוונטית, לא תוכלו לעשות שום התקדמות אמיתית ללא נקיטת פעולה. יש הבדל עצום בין לדעת איך לעשות משהו לבין לעשות אותו באמת. ידע ואיטליגנציה הם חסרי תועלת ללא פעולה.

2. הצלחה ואושר הם שני דברים שונים.
אנשים עשירים ומצליחים, מגלים בשלב כלשהו של חייהם שהם אינם מאושרים, שאין להם מספיק זמן לעצמם ולאהוביהם, שהם בודדים. יש להם את הכל אבל אין להם כלום. ההצלחה אינה מדד לאושר. רבים הם האנשים שחייהם הם לא סיפור הצלחה אך החיוך מרוח על פניהם תמיד. וכבר אמרו חז"ל: "איזשהו עשיר? השמח בחלקו!".

"מה יעשה אותי מאושר?" ו-"מה יעזור לי להצליח?" הן שתי השאלות החשובות ביותר שאתם יכולים לשאול את עצמכם. אבל הן שתי שאלות שונות.

3. כל אחד פועל לטובת עצמו.
לא משנה כמה אתם מרוויחים או עבור מי אתם חושבים שאתם עובדים, אתם עובדים אך ורק עבור אדם אחד - בשביל עצמכם. השאלה הגדולה היא: מה אתם מוכרים, ולמי? גם אם אתם עובדים במשרה מלאה בתאגיד גדול, אתם מוכרים יחידה אחת של הקיום שלכם (שעה מהחיים שלכם) במחיר קבוע מראש (החלק היחסי של המשכורת שלכם) ללקוח (המעסיק).

4. יותר מדי ברירות מפריעות לקבלת ההחלטות.
במאה ה-21, שבה המידע נע במהירות האור והזדמנויות חדשות נראות אינסופיות, יש לנו מגוון עשיר של אפשרויות כשזה מגיע לעיצוב חיינו והקריירה שלנו. אבל למרבה הצער, שפע של בחירה מוביל לעיתים קרובות לבלבול, חוסר החלטיות וחוסר מעש.

מספר מחקרים שנערכו בנושאי שיווק ומכירה מצאו כי ככל שיש מגוון גדול יותר של מוצר שהלקוח יכול לקנות, דוקא את המוצר הזה יקנו פחות אנשים. אחרי הכל, בחירת המוצר הטוב ביותר מתוך 3 אפשרויות קלה יותר מאשר בחירה מבין 300 אפשרויות. אם החלטת הרכישה קשה, רוב האנשים פשוט יוותרו.

אז אם אתם מוכרים מוצרים, נסו לעשות את זה פשוט. ואם אתם מנסים לקבל החלטה לגבי משהו בחיים שלכם, אל תבזבזו את כל זמנכם בשקילת כל פרט ופרט שבכל אופציה אפשרית. בחרו משהו שאתם חושבים שיעבוד ותנו לו זריקת מוטיבציה. אם זה לא יסתדר, בחרו משהו אחר והמשיכו להסתכל קדימה.

5. כל האנשים הם בעלי מימד של הצלחה ומימד של כישלון.
לנסות להיות מושלם זה בזבוז זמן ואנרגיה. שלמות היא אשליה.

כל האנשים הם בעלי שני מימדים - מימד של הצלחה ומימד של כישלון. אנשי עסקים רבי עוצמה, מוסקאים מצליחים, מחברי רבי מכר ואפילו ההורים שלנו הם בעלי מימד של הצלחה ומימד של כישלון.

מימד ההצלחה שלנו בדרך כלל סובב סביב הדברים שאנחנו עושים רוב הזמן. אנחנו מצליחים בדברים אלה בגלל המחויבות המתמשכת שלנו אליהם. זה חלק מהחיים שלנו שאנחנו רוצים שאחרים יראו - החלק המוצלח המחזיק את מפעל החיים שלנו.

אך מאחורי ההצלחה המסחררת, מסתתר לו גם מימד הכישלון, עם רשימה ארוכה של דברים שאנחנו לא מוציאים החוצה ורק אנחנו יודעים על עצמנו. לפעמים זה אומר להיות בעל נורא ולפעמים זה אומר לצחוק על אחרים.

6. כל טעות שאתה עושה היא התקדמות.
טעויות מלמדות אותנו שיעורים חשובים. בכל פעם שאנחנו מבצעים טעות, אנחנו מתקרבים צעד אחד לכיוון המטרה. הטעות היחידה שיכולה לפגוע בנו, היא הבחירה לא לעשות דבר כיוון שאנחנו מפחידם לעשות טעות.

אז אל תהססו - שלא יהיה לכם ספק בעצמכם. בחיים, אתם מקבלים הזדמנות לעיתים רחוקות; את הרוב אתם תצטרכו לקחת לבד. אף פעם אתם לא תהיו בטוחים ב-100% שתצליחו, אבל אתם יכולים להיות בטוחים ב-100% שאם לא תעשו דבר אז זה לא יצליח. רוב הזמן אתם צריכים פשוט ללכת על זה.

ולא משנה מה קורה, זה תמיד מסתיים בדיוק כמו שזה צריך להיות. או שתצליחו, או שתלמדו משהו חדש. זכרו תמיד: אם לא תעשו דבר, לעולם לא תדעו בוודאות ותיוותרו באותו המקום לנצח.

7. אנשים יכולים להיות מאוד טובים בדברים שהם לא אוהבים לעשות.
אמנם אנחנו לא ממליצים לבחור קריירה שאתם לא אוהבים, אבל המשפט "כדי להיות טוב במה שאתה עושה, אתה צריך לאהוב את מה שאתה עושה", הוא פשוט לא נכון.

במידה ותקדישו מספיק תשומת לב לב ותלמדו דברים חדשים על בוריים, אפילו שאתם לא אוהבים אותם, אתם יכולים להיות מצויינים באותם דברים. זה נקרא כישרון וכושר למידה. אל תוותרו לעצמכם בתואנה שאתם לא אוהבים לעשות את זה ובגלל זה אתם לא טובים.

8. הבעיות שיש לנו עם אנשים אחרים הן בדרך כלל שלנו.
לעיתים קרובות, בעיות שיש לנו עם אחרים - בן הזוג שלנו, הורים, אחים וכו' - אין יותר מדיי מה לעשות איתן. רבות מהבעיות שיש לנו איתם, אנחנו יצרנו אותן בראש שלנו בתת מודע. אולי הם עשו משהו בעבר שנגע באחד הפחדים שלנו או בחוסר הביטחון שלנו. אולי הם בכלל לא עשו את מה שציפינו מהם לעשות. כך או כך, הבעיות האלה הן לא של האדם האחר, הן שלנו.

וזה בסדר. זה פשוט אומר שאת הבעיות הקטנות האלה יהיה לנו קל יותר לפתור. אנחנו, אחרי הכל, אחראים על ההחלטות שלנו. אנחנו מחליטים אם אנחנו רוצים לשמור על הראש שלנו עמוס באירועי העבר, או לנקות אותו לקראת אירועי העתיד.

כל מה שאנחנו צריכים זה נכונות להסתכל על הדברים קצת אחרת - להרפות מהעבר ולהתמקד בעתיד.

9. החלטות רגשיות הן לעיתים נדירות החלטות טובות.
החלטות המונעות על ידי רגשות כבדים הן בדרך כלל מוטעות ולא אובייקטיביות. תגובות אלה הן תוצר לוואי של כמויות מינימליות של מחשבה מודעת המבוססת בעיקר על תחושות רגעיות במקום שקילת האירועים בכובד ראש.

העצה הטובה ביותר כאן היא פשוטה: אל תתנו לרגשות שלכם להתגבר על האינטליגנציה שלכם. עצרו לרגע וחשבו טוב לפני שאתם מקבלים החלטות משנות חיים.

10. כשמגיעה הזדמנות, אתם לעולם לא תרגישו שאתם 100% מוכנים.
הגורם מספר אחד לפספוס של הזדמנויות זו המחשבה שאנחנו לא מוכנים. במילים אחרות, אנחנו מאמינים שההזדמנות מצריכה עוד ידע, מיומנות וניסיון שאין לנו כרגע. למרבה הצער, חשיבה זו חונקת צמיחה אישית.

האמת היא שאף אחד לא מרגיש 100% מוכן כשמתעוררת הזדמנות חדשה, כיוון שרוב ההזדמנויות הגדולות מאתגרות אותנו רגשית ושיכלית. הן מכריחות אותנו למתוח את עצמנו מעבר לאזורי הנוחות שלנו. כלומר, אנחנו לא מרגישים לגמרי בנוח בהתחלה. וכאשר אנחנו לא מרגישים בנוח, אנחנו לא מרגישים מוכנים.

זכרו כי רגעים משמעותיים של הזדמנויות לצמיחה והתפתחות אישית יופיעו בכל מהלך חייכם. אם אתם מחפשים לבצע שינויים חיוביים בחיים שלכם, תצטרכו לאמץ את ההזדמנויות האלה, אפילו שאתם לא מרגישים מוכנים עבורן.

עריכה: אוהד שלום

תרגום מאנגלית - מילה שירותי תרגום

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.