print header

הכישלונות שהפכו לסיפורי הצלחה מפורסמים

הכישלון נתפש אצלנו כמשהו שלילי, כמשהו רע שצריך להימנע ממנו, אך לא כך במציאות - הכישלון, למעשה, הוא מדרגה בדרך להצלחה. גם תינוק, כשהוא לומד ללכת, נופל שוב ושוב לפני שהוא מצליח לצעוד בכוחות עצמו. הרי כבר אמרו גדולים מאיתנו "רק מי שמעז להיכשל, יכול להגיע להישגים משמעותיים".

לפניכם ריכוז של אנשים מפורסמים והכישלונות שנחלו עד שהצליחו להגיע למה שהגיעו.

מפורסמים כאיש צעיר, הלך אברהם לינקולן לצבא כסרן וחזר כטוראי. לאחר מכן, הוא נכשל כאיש עסקים. כעורך דין בספרינגפילד, הוא היה לא מעשי מספיק והיה חם מזג ולכן לא נחל הצלחה. הוא פנה אל הפוליטיקה, אך הובס בנסיונו הראשון להיבחר לבית המחוקקים, הובס שוב בנסיון הראשון שלו להיות מועמד לבית הקונגרס, הובס שוב בנסיונו להיות נציב משרד המקרקעין הכללי, הובס בבחירות לסנאט בשנת 1854, הובס בנסיונו להיבחר לסגן נשיא בשנת 1856 והובס בבחירות לסנאט בשנת 1858. בערך באותה התקופה, הוא כתב במכתב לחברו: "עכשיו אני האדם הכי אומלל עלי אדמות. אם מה שאני מרגיש היה מתחלק שווה בשווה בין כל המין האנושי - לא היה אדם מאושר אחד על פני האדמה".
 
מפורסמים וינסטון צ'רצ'יל נכשל בכיתה ו'. הוא הובס בכל מירוץ לתפקיד ציבורי עד שהפך להיות ראש ממשלה בגיל 62. מאוחר יותר הוא כתב: "לעולם אל תכנע, לעולם אל תוותר, לעולם, לעולם, לעולם, לעולם, לעולם - בכל דבר, גדול או קטן - לעולם אל תכנע אלא למוסכמות של כבוד והגיון בריא. לעולם, לעולם, לעולם אל תכנע".
 
מפורסמים סוקרטס נקרא "משחית מידות הנוער" והוא המשיך "להשחית את מידות הנוער" גם לאחר גזר דין המוות שהוטל עליו. הוא שתה את כוס התרעלה ומת כמשחית.
 
מפורסמים זיגמונד פרויד זכה לבוז גדול כשהציג לראשונה את רעיונותיו על בימת הקהילה המדעית של אירופה. הוא חזר למשרדו והמשיך לכתוב.
 
מפורסמים רוברט סטרנברג קיבל 'מספיק' בקורס הראשון במכללה - מבוא לפסיכולוגיה. המורה שלו כתב: "היה סטרנברג מפורסם בפסיכולוגיה וברור שלא יהיה עוד אחד". שלוש שנים מאוחר יותר סיים סטרנברג את אוניברסיטת סטנפורד בהצטיינות וסיים את התואר בפסיכולוגיה בהצטיינות יתרה. בשנת 2002, הוא הפך להיות נשיא איגוד הפסיכולוגים האמריקני.
 
מפורסמים צ'רלס דארווין ויתר על הקריירה הרפואית שלו. אביו אמר לו: "לא אכפת לך מכלום חוץ מירי, כלבים ולכידת עכברושים". באוטוביוגרפיה שלו כתב דארווין, "בעיניי אבי ומוריי, נחשבתי לילד רגיל לגמריי ואפילו מתחת לסטנדרטים הנפוצים".
 
מפורסמים המורה של תומאס אדיסון אמר שהוא "טיפש מכדי ללמוד משהו". הוא פוטר משתי עבודותיו הראשונות על היותו "לא פרודוקטיבי". כממציא, תומאס אדיסון עשה 1,000 נסיונות כושלים בזמן שהמציא את הנורה. כאשר עיתונאי שאל אותו, "איך זה מרגיש להיכשל 1,000 פעמים?", ענה לו אדיסון: "לא נכשלתי 1,000 פעמים. הנורה הומצאה ב-1,000 שלבים".
 
מפורסמים אלברט איינשטיין לא דיבר עד גיל 4, ולא ידע לקרוא עד גיל 7. הוריו חשבו שהוא "לא נורמלי", ואחד ממוריו תיאר אותו כ-"איטי מבחינה מנטאלית, לא חברותי ונסחף בחלומות טיפשיים". הוא גורש מבית הספר ולא התקבל לבית הספר הפוליטכני בציריך. בסופו של דבר הוא למד לדבר ולקרוא. וגם קצת לחשב..
 
מפורסמים לואי פסטר היה רק תלמיד בינוני בלימודי תואר הראשון שלו ודורג במקום ה-15 מתוך 22 תלמידי הכימיה.
 
מפורסמים הנרי פורד נכשל והתרושש 5 פעמים לפני שזכה להצלחה.
 
מפורסמים כשחברת הטלפון של בל (אלכסנדר גרהם בל) היתה עוד בחיתוליה, היא הוצעה למכירה ל'וסטרן יוניון' עבור 100,000$. ההצעה נדחתה בטענה ש"אין מה לעשות עם חברה שמייצרת צעצועים אלקטרוניים".
 
מפורסמים רעיונותיו של מדען הטילים רוברט גודרד נדחו על הסף בטענה שההנעה הרקטית לא תעבוד בסביבה המדוללת של החלל החיצון.
 
מפורסמים מייקל ג'ורדן הודח מקבוצת הכדורסל של בית הספר בו למד. הוא אמר: "נכשלתי שוב ושוב בחיים שלי. זו הסיבה להצלחה שלי".
 
מפורסמים כנער, נדחתה בקשתו של סטן סמית' לשחק בגביע דייויס כי הוא היה "מסורבל ומגושם יתר על המידה". הוא המשיך בגמלוניותו וזכה בווימבלדון וארצות הברית הפתוחה.
 
מפורסמים לאחר שקרל לואיס זכה במדליית הזהב בקפיצה לרוחק, במשחקים האוליפיים של שנת 1996, הוא נשאל לאיזה דברים הוא מייחס את חייו הארוכים בענף הספורט, לאחר שהשתתף בתחרויות קרוב ל-20 שנה. הוא ענה: "צריך לזכור שיש גם נצחונות וגם הפסדים בדרך. אך את שניהם לא לקחתי יותר מדיי ברצינות".
 
מפורסמים וולט דיסני פוטר על ידי עורך עיתון כי הוא היה "חסר דמיון ורעיונות טובים". הוא פשט רגל מספר פעמים לפני שבנה את דיסנילנד. למעשה, הפארק נדחה על ידי העיר אנהיים בטענה שהוא לא ימשוך את הקהל הרחב.
 
מפורסמים כל קריקטורה של צ'ארלס שולץ נדחתה על ידי צוות התיכון שלו. אה, וגם וולט דיסני לא העסיק אותו.
 
מפורסמים בפעם הראשונה שג'רי סיינפלד פסע על הבמה במועדון קומדיה הוא הביט אל הקהל, קפא, שכח את השפה האנגלית וזכה לקריאות בוז מהקהל. בלילה שאחרי, הוא חזר וסיים את ההופעה לקול תשואות.
 
מפורסמים צ'ארלי צ'פלין נדחה על ידי אולפן הוליוודי כיוון שהפנטומימה שלו נחשבה ל"שטויות".
 
מפורסמים המורה למוזיקה של אנריקו קארוזו אמר שאין לו בכלל קול ויכולת לשיר. הוריו רצו שהוא יהיה מהנדס.
 
מפורסמים חברת התקליטים 'דקה רקורדס' דחתה חוזה הקלטות עם הביטלס (החיפושיות) בטענה שהם לא אוהבים את המוזיקה שלהם, "קבוצות עם גיטרות זה פאסה", הם אמרו.
 
מפורסמים בשנת 1954, פיטר ג'ימי דני, המנהל של Grand Ole Opry, את אלביס פרסלי לאחר ביצוע בודד. הוא אמר לפרסלי, "אתה לא מתקדם לשום מקום, בן. אתה צריך לחזור להיות נהג משאית".
 
מפורסמים בטהובן אחז את הכינור בצורה מגושמת והעדיף לנגן יצירות משלו במקום לשפר את הטכניקה שלו. המורה שלו כינה אותו כמי שהוא "חסר תקווה כמלחין". אתם בטח יודעים שהוא כתב את הסימפוניה החמישית שלו כשהוא היה חירש.
 
מפורסמים סוחר אמנות בפריז סירב להעניק מחסה לפיקאסו, כאשר האחרון ביקש להכניס פנימה את יצירותיו כדי שלו ירטבו בגשם.
 
מפורסמים ואן גוך מכר רק ציור אחד בחייו, וגם אותו הוא בכלל מכר לאחות של אחד מחבריו ב-50$. זה לא מנע ממנו להשלים 800 ציורים.
 
מפורסמים אביו של אוגוסט רודן אמר פעם, "יש לי ילד אידיוט". הוא תואר כתלמיד הגרוע ביותר בבית הספר ונדחה שלוש פעמים כשבא להתקבל לאקדמיה לאומנות. דודו כינה אותו כאחד שלא ניתן לחנך אותו.
 
מפורסמים לב טולסטוי נכשל במכללה. הוא תואר גם כמי שאף פעם לא רוצה ללמוד.
 
מפורסמים בני משפחתה של לואיזה מיי אלקוט, מחברת הספר 'נשים קטנות', עודדו אותה למצוא עבודה כעוזרת.

"התהילה הגדולה ביותר היא לא להימנע מנפילות, אלא לקום מחדש בכל פעם שאנו נופלים"

 

מקור: יעל בירן
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.