print header

אוסף הכתבות הנבחרות של צוות התוכן של "בא-במייל" משנת 2021

 לאורך כל השנה אנחנו במערכת ״בא-במייל״ עומלים וטורחים כדי להגיש לכם, קוראינו היקרים, את התוכן המעניין, הרלוונטי והסוחף ביותר שיש מדי יום. לקראת השנה האזרחית החדשה שמתקרבת אלינו רצינו לסכם בנימה יותר אישית וגלויה את שעברנו בשנה האחרונה. כל אחד מאיתנו, האנשים מאחורי הכתבות שאתם קוראים, חברי צוות התוכן של האתר, בחר לשתף אתכם בקצת מן השנה שהייתה לו וגם ליקט עבורכם את הכתבות הנבחרות שלו מ-2021. אלו הם אנחנו והמלצותינו האישיות, אלו שהכי אהבנו לעבוד עליהן ולהביא בפניכם השנה, ואנחנו בהחלט נשמח שתכירו אותן ואותנו מעט יותר. 

כתבות נבחרות של צוות "בא-במייל" לשנת 2021: תמונה של עופר בר אל עופר בר אל - מנהל צוות התוכן של ״בא-במייל״

מאז שאני זוכר את עצמי אהבתי לכתוב ולשוטט ברחבי האינטרנט כדי למצוא דברים מעניינים ומצחיקים. אחרי שנים רבות של עבודה, גם ב-2021 זה לא השתנה. בתקופות הסגרים של משבר הקורונה גם התחלתי לבשל הרבה יותר מבעבר ולנסות יחד אתכם מנות שונות - בריאות יותר ובריאות פחות… למרבה המזל 2021 הייתה שנה קצת קלה יותר מקודמתה, שבמהלכה שוב יכלנו לייצר עבורכם כתבות על מקומות כמו המזרח הרחוק האהוב עלי, איטליה וצ'כיה מלאות הקסם, פלאי תבל שונים וכמובן גם מקומות מומלצים כאן בארץ.

במקביל כמובן שהמשכתי לכתוב על תזונה ובריאות, ולמדתי דברים חדשים ששינו את תנוחת הישיבה שלי, גרמו לי לאמץ שיטות בישול חדשות ועוד. בשאר הזמן הפכתי למעריץ מושבע של מרוצי פורמולה 1, ניסיתי להמשיך לראות כמה שיותר סרטים אפילו כשהקולנוע היה סגור והתחלתי להשתמש במשקפי מציאות מדומה שהוכיחו לי שהעתיד כבר כאן. עכשיו רק נשאר לחכות לראות מה יקרה בשנת 2022…

מבחן אישיות: התגובה שלכם להודעות טקסט תחשוף את הגיל הנפשי שלכם

אני זוכר שלאורך הסגרים והתקופות בהן כמעט ולא יצאנו מהבית בגלל הקורונה, עשיתי מאמץ להתקשר יותר לחברים ובני משפחה כדי לדבר בטלפון. בשביל חלק מהם זה היה קצת מוזר, כי רוב הזמן אנחנו מתקשרים באמצעות הודעות טקסט. למעשה, מרוב שהיא נפוצה ומרכזית כל כך בחיים, הדרך שבה אתם מגיבים להודעות יכולה לחשוף עליכם הרבה מאוד דברים, כמו למשל הגיל הרגשי שלכם שיכול להתגלות בעזרת המבחן הבא.

אם כבר דיברנו על שליחת הודעות, וואטסאפ המשיכה להיות האפליקציה המובילה בתחום הזה בשנת 2021 עבור רבים מאיתנו. היא הצליחה לעשות זאת כי היא השתדרגה במהלך השנה שחלפה במספר מאפיינים שימושיים שבחלקם אני עושה שימוש קבוע וכנראה שגם לכם כדאי לאמץ. אז אם אתם עדיין לא יודעים איך לעשות חיפוש מתקדם, לשלוח הודעות זמניות ולנהל את הזיכרון שוואטסאפ תופסת על המכשיר שלכם, צפו בסרטון הבא.

אף פעם לא הייתה לי חיבה למתמטיקה, לכן תמיד חיפשתי דרכים לעבוד ביעילות, לבצע חישובים במהירות ולהימנע ממצבים בהם מספרים הולכים לי לאיבוד בראש. טיפים כמו אלו שאספתי עבורכם בכתבה הבאה תמיד עזרו לי מאוד ולאור ההצלחה הגדולה שלה, כנראה שגם רבים מכם בחרו לאמץ אותם. אם עוד לא עשיתם זאת, הגיע הזמן שתלמדו כמה טריקים לפתירת תרגילי חשבון ומתמטיקה שיכולים לעזור לכם ולילדיכם.

כתבות נבחרות של צוות "בא-במייל" לשנת 2021: תמונה של דורון לרר דורון לרר – עורך ראשי ומנהל המדיה החברתית של ״בא-במייל״ 

2021 הייתה שנה מאתגרת עבורי – אחרי שיצאנו במידה כזו או אחרת ממגפת הקורונה, הייתה זו שנה של התחלות חדשות ורצון עז להמציא את עצמי מחדש בתחומים שונים בחיים, ובד בבד גם לוודא שאנחנו מספקים לכם תוכן איכותי כאן ובכל הפלטפורמות השונות שבהם אתם חשופים אלינו (כולל בעמוד האינסטגרם שלנו ״בא-במייל בריאות ותזונה״ – שהפך השנה לעוד במה עבורנו). אז בין השאר, ובאופן טבעי, תחום הבריאות משך השנה את תשומת ליבי – כשביקשתי לחדש ולהראות לכם, מכל מיני זוויות, עד כמה פורץ דרך ומשנה חיים הוא יכול להיות.

מלבד זאת גם תחומים ונושאים שאני מאוד מחובר אליהם ואוהב ברמה האישית – כמו טיולים בעולם, תחום האוכל ובעיקר האפייה, ותרבות על סוגיה השונים (קולנוע וטלוויזיה בעיקר) - היו בראש מעייני. כולי תקווה ש-2022 תאיר לנו פניה יותר ותביא איתה התחדשות בכל התחומים והעולמות.   

מחקר חדש: נגיפים קוטלי חיידקים יוכלו לשמש תחליף לאנטיביוטיקה

בעיני מדובר במחקר סופר-מעניין ורלוונטי מאין כמוהו. למזלי, אני לא נוטל תרופות אנטיביוטית כדרך קבע, אך כמו כולנו אני מודע לבעיה העולמית הצומחת סביב האנטיביוקה והעמידות שפיתחו כלפיה חיידקים. בשנה שבה וירוסים קושרו - ודי בצדק מבחינתנו - לדברים רעים וקשים כמגפה וחולי, משמח לשמוע שיש גם אפשרות לרתום סוגים מסוימים שלהם למלחמה על הבריאות שלנו ועל היעילות של התרופות שנייצר בעתיד.

למען האמת התחלתי לאפות עוד לפני הקורונה, אבל כמובן שהמגפה והסגרים של השנה שעברה והשנה הנוכחית נתנו לתחביב הקטן הזה דחיפה רצינית. עוגות פאי הן המומחיות שלי, והכל התחיל מאחת כזו שאפיתי בהשראת מתכון מן האתר שלנו. אז ביום הפאי האחרון (14.3) יותר מנהנתי לקבץ עבורכם 8 מתכוני פאי מנצחים שנראה שגם אתם התלהבתם מהם. אני יכול להמליץ במיוחד על המתכונים לפאי פיסטוק-שוקולד, פאי בנופי ופאי תפוחים על בסיס עוגת גבינה – אעיד שלאחר שהכנתי אותם, כל מי שטעם את מעשה ידי ליקק את האצבעות.

 
ספריית התכנים האדירה של נטפליקס היא מקום מצוין למצוא בו תוכן קולנועי וטלוויזיוני מכל הסוגים. בין היתר זהו ביתן של מיני-סדרות נהדרות, ונראה שאהבתם במיוחד את הז׳אנר הזה השנה – אולי כי הוא חוסך זמן ומאפשר לנו הצצה לסיפורים מרתקים בכמה פרקים מתומצתים עם עלילה מרוכזת. מתוך ההמלצות הבאמת טובות בכתבה הבאה, אני יכול לציין במיוחד את ״המורדת״, ״אלי״ (שניהם בעלי קשר יהודי-ישראלי) ואת ״גמביט המלכה״ – אלו מבחינתי צפיות חובה לכל חובב טלוויזיה.
 

טיולים בעולם היה ועודנו אחד מן התחומים שאני הכי אוהב לכתוב וליצור תוכן עליהם, וכל יעד שיוצא לי לבקר בו הוא מבחינתי עילה מספקת ליצירת מדריך. אמנם בשנתיים האחרונות הקורונה עמדה בדרכי לכיבוש יעדים חדשים, אך לפני כ-3 שנים עוד הספקתי לבקר בברלין המופלאה ולהתרשם עמוקות ממנה - ולכן גם שמחתי מאוד להכין עבורכם את המפה הזו, שמקבצת לתוכה סרטונים נהדרים שממחישים את הקסם של ברלין באופן הטוב ביותר.

כתבות נבחרות של צוות "בא-במייל" לשנת 2021: תמונה של שי אליאב שי אליאב – כותב ועורך בכיר ב״בא-במייל״

אני כותב בבא במייל כבר למעלה מ-7 שנים, ובכל יום אני לומד דברים חדשים ושמח לשתף אותם. השנה הזו ואף הקודמת לה לא היו קלות עבורי – כמו לרוב האנשים – אך אולי לא מהסיבות של כולם. אני אדם שרגיל מאוד לשהות בבית למשך זמן רב והשגרה שלי לא נפגעה עד כדי כך מכיוון שאני עובד מהבית, אך מאחר שנולדה לי בת בשנה שעברה, החרדה בנוגע לקורונה התעצמה, וכל יציאה איתה או אפילו בלעדיה מהבית הפכה למפחידה, שמא אני או היא נדבק בקורונה או בכל חיידק ווירוס אחר לצורך העניין.

הניתוק מהמשפחה והסגרים הקשו עלי כמו על כל הורה צעיר אחר, אך מרגע כניסתם של החיסונים לחיינו החלה להגיע איתם גם קצת רגיעה. כעת נותר לי רק לקוות שהשנה הבאה תהיה טובה יותר ורצופה בחדשות טובות – שאני כמובן אשמח לשתף ברגע שאשמע עליהן.

אוסף המשפטים הזה הגיע מתוך רצון לשתף את מה שאני מאמין בו בכל ליבי – שהאושר שלנו תלוי אך ורק בנו. גם לי קשה לפעמים לזכור את זה, אך לא מזמן אשתי הכינה לי ליום הנישואים 365 פתקים עם זכרונות מתוקים שלנו, מילים נבחרות משירים שאנחנו אוהבים וכמובן גם משפטי העצמה חשובים. בכל בוקר למשך שנה שלמה שלפתי פתק אחד שאיתו התחלתי את היום, ובחרתי לשתף באוסף הזה 20 פתקים שהדהדו בי מאוד ושאני עדיין שומר כתזכורות.

 

על אף שאני רחוק מגיל זקנה, אני מודע לכך שבעתיד אגיע אליו, כשכבר בשנים האחרונות התחילו לצוץ תופעות לא נעימות שמתלוות לגיל מבוגר, כמו כאבים במקומות שונים בגוף ומעבר של שיער מהראש אל שאר הגוף... לכן מעניין אותי לגלות כל מה שאני יכול על פיתוחים ותגליות שקשורים ל"מעיין הנעורים" ושלתקוותי יהפכו להיות נפוצים בעוד עשרות שנים. אחד הסרטונים שהכי ריתקו אותי השנה היה בדיוק בנושא זה, ובו נחשפה הדרך האמיתית שבעזרתה ניתן להחזיר לאחור את מחוגי השעון ולהפוך גוף זקן לצעיר. אמנם קיימים הרבה מחקרים ותגליות שיש להתייחס אליהן בערבון מוגבל, אך דווקא האחד הזה נראה לי מבטיח ומעודד יותר מכולם.

 

אני יכול להעיד על עצמי שאני אדם מבין, מתחשב ואדיב, אך גם אני – כמו גברים רבים אחרים – עדיין לא הצלחתי לפענח באופן מלא את האישה שאיתה אני חי, וזה יוצר לא מעט ריבים ואי הבנות. לכן החלטתי לחקור מעט את הנושא והגעתי לכמה תובנות מעניינות שאני בטוח שגברים רבים ישמחו לגלות. גם נשים ייהנו לקרוא את הרשימה הזו, כפי שאשתי נהנתה ואמרה לי "זה ממש נכון!". אני ממליץ לכל אחת לשתף את הכתבה הזו עם בן הזוג שלה ולכל אחד לעבור על הסעיפים ולחקוק אותם בראשו. זה יוכל להפחית את כמות הריבים שלכם אחד עם השני באופן ניכר, ויעזור לכם לחזק את הקשר שלכם ברמה שאולי חשבתם שאינה אפשרית עד היום.

 

אני מאוד אוהב אינפוגרפיקות, משום שהן מצליחות להעביר מידע רב בדרך קלה להבנה וגם אפילו כיף ללמוד מהן. כאדם כותב מעניין אותי מאוד תחום הגרפולוגיה, ועל אף שאינני מרבה לרשום כיום בעיפרון או עט, אלא בעיקר במחשב, כשראיתי את האינפוגרפיקה הזו מיד פתחתי את המחברות הישנות שבהן כתבתי בעבר והתחלתי לחקור את מי שהייתי פעם. לאחר מכן כתבתי סיפור קצר בכתב ידי ובדקתי בעזרתו ובעזרת האינפוגרפיקה האם השתניתי ואיך. התשובה היא כמובן - כן, ואני בטוח שגם אתם תשמחו לגלות מי אתם היום לעומת מי שאתם בעבר על ידי השוואת כתב היד שלכם ומה שהוא אומר עליכם.

כתבות נבחרות של צוות "בא-במייל" לשנת 2021: תמונה של אליהו לויאליהו לוי – כותב ועורך תוכן ב״בא-במייל״

שמי אליהו, אני בוגר תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית ואני כותב תוכן באתר "בא במייל" בחצי השנה האחרונה. מבחינתי, הענקת ידע באמצעות מילים היא סוג של הגשמת חלום וציפיות, ואני חש סיפוק רב מכך שנפלה בחלקי ההזדמנות לעשות זאת לעיני קוראי האתר החביבים.

שמחתי לראות כיצד לאורך השנה הקהל היה ערני וביקורתי (במובן החיובי של המילה) לעבודותי באתר, ומכך למדתי אינספור דברים מקצועיים ואישיים כאחד. 3 הכתבות מטה מסמלות בעיני את ההצלחה הגדולה ביותר שלי מבחינת חדוות העשייה, ובתקווה שהן גם הצליחו לספק תרומה צנועה לידע ואפילו לבריאות שלכם.

זוהי אחת מהכתבות הראשונות שזכיתי לכתוב באתר והיא נוגעת לנושא חשוב שיקר ללבבות רבים - השינה שלנו. כולנו מוצאים את עצמנו לעתים נאבקים בשעות הקטנות של הלילה במוח עסוק ומחשבות מטרידות שמונעות מאיתנו לישון. על כן, ברגע שמצאתי את השיטה האידיאלית שעזרה לי להירדם אחרי ניסיון או שתיים, החלטתי שאין סיכוי שאתם מפספסים את זה. אז עשו לעצמכם טובה והקדישו כמה דקות לקריאת הכתבה שתשפר את איכות השינה והחיים שלכם!

 

כולנו יודעים שלשלב פירות וירקות בתזונה היום-יומית שלנו זהו צעד חיוני ומשמעותי בדרך לחיים בריאים. אבל כמו בכל דבר טוב, גם כאן ישנו משהו שצריך למקד בו את תשומת לבנו - כמות הסוכר. עבור רבים שמקפידים על תזונה מאוזנת, קל וחומר אם אלה שומרי משקל, כמות הסוכר שנמצאת באוכל היא קריטית וסביבה נבנה אורח החיים. במהלך הכנת הכתבה ראיתי בעובדה הזאת עיקרון מנחה ואני מקווה שהצלחתי לתרום ולו במעט למאמץ שלכם בדרך לחיים בריאים.

 

בין חיפוש החומרים לכתיבה, הראש לפעמים נודד אל מעבר לים וחולם על חופשה שתעניק מעט רוגע לנשמה אחרי שבועות של עבודה. כישראלים, רובנו מימשנו את שאיפותינו לנופש מרגיע שכזה באיי יוון המקסימים, אבל מאחר שהיעדים הללו הפכו להיות פופולריים ופחות רגועים בשנים האחרונות, החלטנו כאן ב"בא במייל" להביא לכם את פינות החמד הפחות מוכרות ברחבי יוון, שבהן תוכלו למצוא את השקט שלכם וליהנות מאווירה פסטורלית ושלווה. התכוננו לשנות את מסלול הנופש השנתי שלכם באמצעות הכתבה הבאה.

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.