print header

9 סימנים לכך שמצאתם חבר נפש אמיתי

  כשאומרים "נפש תאומה" מתכוונים בדרך כלל למערכת יחסים רומנטית בין בני זוג, אך זה לא תמיד המקרה. יש לנו הרבה נפשות תאומות – כאלה שמתאימות לנו ואנו מתאימים להן, וזה יוצר פעמים רבות חברויות שלא ניתנות לניתוק אפילו על ידי זמן או מרחק. זהו קשר כה עמוק, שהוא לפעמים נראה בתוצר של כוח עליון, ששלח את האדם הזה אליכם מסיבה מסוימת ואתם חשים ניצוץ מסוים שקיים רק באינטראקציה איתו ולא עם אחרים. מערכת יחסים שכזו בין חברים לרוב לא דורשת מאיתנו הרבה מאמץ כי היא מתקיימת בצורה טבעית לחלוטין, והיא מאשרת לנו שיש לנו דבר טוב בחיים. אז איך תדעו שאכן יש לכם חבר נפש אמיתי? לפי 9 הסימנים הבאים...
 

1. החיבור ביניכם נוצר ברגע

אם תנסו לחשוב על ההיכרות שלכם עם חבר נפש, יהיה קשה לכם להיזכר בשלב שבו אתם "לומדים להכיר אחד את השני", כי יכול להיות שבכלל לא היה לכם אחד כזה. כשיש לכם חיבור טבעי עם נפש אחרת, החברות שלכם מתחילה בשלב מתקדם בלי הרבה "בזבוז זמן". אין רגעים מביכים באינטראקציה ביניכם, יש רק עומק שקיים בשניכם ונחשף עוד ועוד. 
 
סביר להניח שלא ניהלתם שיחת חולין בפעם הראשונה שדיברתם אחד עם השני, ובמקום הייתה לכם שיחה משמעותית ומרתקת שחשפה את הנפש שלכם. יתכן אפילו שהרגשתם כאילו שכבר נפגשתם בעבר – זהו מאפיין מרכזי של נפשות תאומות באופן כללי לדעת רבים.
סימנים לכך שמצאתם חבר נפש: חברות מחובקות

2. אתם מבינים אחד את השני לעומק

חברי נפש מרגישים ממש כמו נשמות תאומות – נשמה אחת שהתפצלה לשתיים ומצאה את עצמה שוב שלמה בעולם הגדול. מסיבה זו אתם יכולים להבין אחד את השני לעומק, ולעולם לא תצטרכו להסביר את עצמכם אחד לשני – לא את המחשבות שלכם ולא את הפעולות שלכם. אתם פשוט קולטים אחד את השני. כשחבר נפש מבין ומקבל אתכם ללא שום תנאים, אתם מרגישים בטוחים מספיק כדי להיות מי שאתם ב-100% לאורך כל הזמן שאתם איתו.

3. לזמן ומרחק אין השפעה על הקשר שלכם

חברות נפש יכולה להתקיים במרחק של חצי עולם ואף עשורים שלמים ללא שמירה על קשר קבוע. אם התמזל מזלכם ואתם חיים בסביבה שבה חבר הנפש שלכם גר, שמרו עליו קרוב אליכם. רוב האנשים לעומת זאת עסוקים מאוד בחייהם ובמשפחתם או עוברים לגור במקומות רחוקים, מה שמאלץ אותם לשים את החברויות בצד לזמן מה.
 
אך אי אפשר להפריד בין חברי נפש, ומרחק או זמן לא יכולים להשפיע על החוזק של החברות שלכם. גם אחרי זמן רב תוכלו למצוא את עצמכם חוזרים לדבר כאילו שמעולם לא הפסקתם. הקשר שלכם לא דורש תחזוקה קבועה – הוא נמצא איתכם לכל החיים ולא ניתן לנתק אותו.

4. החברות שלכם החלה בדיוק ברגע הנכון

פגישה עם נפש תאומה נתפסת לעיתים קרובות כחוויה שהגיעה בדיוק ברגע הנכון בחיים. יש אנשים שמאמינים שהקשר הזה נועד לקרות ושיד הגורל הפגישה בין חברי האמת שלהם ובינם בדיוק ברגע שבו הם היו זקוקים אחד לשני. יתכן שאלו היו זמנים קשים שבהם יש צורך בכתף תומכת, או זמנים טובים שבהם כולנו צריכים מישהו לשתף איתו את החוויות ואת השמחה שאנו מרגישים. 
 
לפעמים נפש תאומה פשוט נמצאת שם כדי להדריך אתכם אל עבר מסלול או פרק חדש בחייכם שלא ידעתם שמצפה לכם. חבר נפש מביא איתו לחייכם הרבה יותר ממערכת יחסים חדשה – הוא מסייע לכם להתפתח וללמוד שיעורים שלא הייתם עוברים בשום דרך אחרת בלעדיו.
סימנים לכך שמצאתם חבר נפש: חברים על ספסל

5. אתם תמיד שם כדי לתמוך אחד בשני

אם יש אדם שתומך בכם בכל זמן שאתם זקוקים לו, ואין אף אחד אחר שהייתם מעדיפים לפנות אליו לקבלת תמיכה, סביר מאוד להניח שמדובר בחבר נפש אמיתי. אין צרה גדולה או קטנה מדי עבור חברי נפש, והם ידאגו אחד לשני לא משנה מה ותמיד ישימו אחד את השני בעדיפות העליונה. לעולם לא יהיה זמן או מקום שלא מתאימים כדי לספק אחד לשני את התמיכה הנדרשת.
 
ברגע שבו חבר הנפש שלכם יזדקק לעזרתכם, תהיו מוכנים לזרוק את הכל ולהגיע לסייע לו, והוא היה עושה את אותו הדבר עבורכם, כי אם אחד מכם סובל – שניכם סובלים. ההבנה העמוקה שקיימת ביניכם גורמת לכך שלא תהיו שיפוטיים אחד כלפי השני, ותספקו אך ורק את התמיכה הנדרשת.

6. אתם הופכים אחד את השני לאנשים טובים יותר

חבר נפש הוא לא רק אדם שכיף לכם להיות בסביבתו, הוא גם מסייע להתפתחות האישית שלכם. כשיש לצדכם אדם שמשדר על אותו הגל כמוכם, זה עוזר לכם להבין טוב יותר את עצמכם, כי הוא מספק לכם נקודת מבט חיצונית שנכונה לאופן המחשבה שלכם. נוכחותו של חבר הנפש שלכם יכולה לעזור לכם לשגשג אפילו מבלי לנסות, כי הוא מעודד אתכם תמיד להישאר במסלול הנכון.
 
בה בעת, חבר הנפש ידע להגיד לכם מתי אתם עושים מהלך לא נכון, ויעזור לכם להימנע ממנו לפני שתעשו טעות ותגלו אותה בדרך הקשה, או לכל הפחות יסייע לכם לקום על הרגליים אם תיפלו. אם יש לחבר שכזה ביקורת מסוימת להעביר עליכם, הוא יבטא אותה בצורה מכובדת ולא פוגענית, אך גם לא מתפשרת. עצה שתקבלו מחבר שכזה לעולם לא תהיה שיפוטית או תסתיר מניע חבוי, והיא תמיד תהיה לטובתכם המלאה.

7. החברות שלכם בריאה מאוד

חברויות מסוימות יכולות להיות נפיצות או אף רעילות, בהם ריבים הם דבר קבוע וישנה גסות רוח בתקשורת שמטרתה לפגוע באחד הצדדים. עם חבר נפש הריבים הם מעטים ונדירים, ואפילו לא הייתם מגדירים אותם כריבים, אלא כאי הסכמות. ויכוחים שכאלה ייפתרו מהר מאוד ובעזרת תקשורת בריאה ומכובדת. אתם חשים בנוח לדבר אחד עם השני בפתיחות על רגשותיכם במקום לשמור על המחשבות שלכם לעצמכם מתוך חשש שישתמשו בהן נגדכם. אתם לא מנסים לפגוע אחד בשני, אלא רק לראות את נקודת המבט של האחר.
 
למרבה המזל, מאחר שיש ביניכם הבנה כה עמוקה, זה לא קשה לכם וזה אף קיים ביחסים שלכם באופן טבעי. במקרים כאלה של אי הסכמה אתם תמיד מרגישים שחבר הנפש שלכם מקשיב לנקודת המבט שלכם ומכבד אותה, ואתם לא צריכים לצעוק כדי להעביר את דבריכם. כל אחד מכבד את הגבולות של האחר ומתחשב בהם.
סימנים לכך שמצאתם חבר נפש: חברות עושות סלפי

8. אתם מרגישים שאתם "מדברים באותה שפה"

חבר נפש הוא אדם שיודע מי אתם בכל רובד שקיים בכם ומבין אתכם באופן מלא, ואתם מכירים אותו באותו האופן. זה עוזר לכם לדבר באותה שפה, כך שאינכם צריכים להסביר את התהליך שמאחורי המחשבות שלכם או למה אתם מרגישים בצורה מסוימת בנוגע לדבר מה – חבר הנפש שלכם פשוט מבין אתכם. יתכן שתמצאו את עצמכם אפילו מסיימים אחד את המשפטים של השני, כי אתם פשוט משדרים על אותו גל לעיתים קרובות מאוד.

9. אתם עוברים חוויות דומות בחיים

אנשים רבים מגלים שהם וחברי הנפש שלהם עברו דברים דומים מאוד במהלך החיים, והחוויות האלה עוזרות לחזק את הקשר ביניהם. אתם וחבר הנפש שלכם תגלו שחוויתם טראומות או הצלחות זהות; יתכן שחוויתם אובדן מסוים בילדותכם, קשיים במשפחה, בריונות בבית הספר ועוד... הדוגמאות הן אינסופיות כי לכולם יש חוויות חיים אחרות, אך שלכם די דומות. בין אם סיפור החיים שלכם דומה ובין אם לא, יתכן שגם בהמשך תגלו שאתם עוברים את אותן חוויות, ותוכלו לעזור אחד לשני מתוך הניסיון שיש לכל אחד מכם. 
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.