print header

איך לעבור דירה בצל הקורונה?

  מעבר דירה אינו עניין של מה בכך, בפרט בתקופה זו בה פלש לחיינו נגיף הקורונה. כדי להבטיח שהמעבר יהיה מוצלח וחשוב מכך – בטוח, הכירו כמה טיפים חכמים ובטוחים שיסייעו לכם במשימה

 

מאת: שולי הלוי

גם ללא עננת הקורונה המרחפת מעל ראשינו, מעבר דירה הוא פרויקט מאתגר במיוחד בו עלינו למיין, לארוז, לנקות, לדאוג להזמנת מובילים, לסגור חשבונות, לעדכן שינוי כתובת, להזמין טכנאים ועוד. פרק הזמן אותו מומלץ להקדיש למעבר דירה וזאת מבלי לצאת מהכלים הוא כארבעה שבועות פחות או יותר, וכדי לחוות את המעבר בקלות ובדרך מהנה יותר, לפניכם כמה טיפים מוצלחים במיוחד.

טיפים למעבר דירה: אדם סוחב קרטון עם חפציו בתוכו

למי יש להודיע על שינוי הכתובת?

  • ספקי תקשורת – מעבר דירה הוא התחלה חדשה והזדמנות מצוינת לבדוק אם תוכלו למצוא עסקאות משתלמות יותר לקו הטלפון הביתי, שירות הטלוויזיה וכמובן – האינטרנט. מומלץ להתחיל את הבירור כחודש לפני מועד המעבר, לתאם את ביקור הטכנאים כשבועיים מראש לפחות ולבקש אישור במייל על הניתוק או החיבור וההתקנה.
  • חברת הביטוח – אם אתם רוכשים ביטוח דירה בפעם הראשונה, מומלץ שתערכו תחילה סקר שוק אונליין כחודש לפני המעבר, כדי שתוכלו לאסוף ולהשוות הצעות משתלמות וחסכוניות יותר. אם יש ברשותכם כבר אחד, עליכם לעדכנו מול חברת הביטוח. בעוד שלכל חברה נהלים משלה, מומלץ לבקר באתר החברה המבטחת כחודש לפני המעבר כדי לבדוק כיצד מנוהל תהליך עדכון הפרטים. בנוסף, כדאי לוודא שהפוליסה שברשותכם עדיין רלוונטית וליצור קשר עם חברת הביטוח כשבועיים לפני המעבר כדי לעדכן בכתובת ובשינויים הנדרשים אם ישנם.

במקרה בו אתם עוברים לדירה ששוויה נמוך יותר, בקשו מחברת הביטוח לעדכן את סכום הביטוח ובררו אודות זכאותכם לקבלת החזר של הפרש הפרמיה.

  • תאגיד המים – גם במקרה זה, לכל תאגיד נהלים שונים. לכן, בקרו באתר התאגיד ממנו אתם צפויים להתנתק כדי ללמוד איך לבצע חילוף צרכנים.
  • חברת החשמל – טרם עזיבת הדירה, קראו בפעם האחרונה את מונה החשמל, בצעו את התשלום האחרון והעבירו את פרטי המשלם באתר החברה.
  • משרד הפנים – ניתן להגיש בקשה לעדכון כתובת המגורים במרשם האוכלוסין ב״מערכת ההזדהות הממשלתית״, כשהספח המעודכן יישלח לכתובת החדשה תוך חמישה ימי עסקים.

הכנה להובלה חכמה

עונת הקיץ נחשבת לעונה החמה גם במעברי דירה וכדי להימנע מלעשות זאת בעצמכם, כדאי לתאם את הגעתם של המובילים כבר כחודש לפני המעבר. עם זאת, לפני שאתם מחפשים ברשת אחר חברת הובלה מומלצת, מומלץ להתחיל לסדר ולהעריך את מספר הארגזים שצפוי להיות. אם ברשותכם חפצים כמו בגדים, ספרים או רהיטים שאינכם מעוניינים להעבירם לדירה החדשה, היפרדו מהם בהקדם, ואם ישנם כאלו שעוברים איתכם אך אינם בשימוש כעת, כדוגמת בגדי חורף או כל כרכי האנציקלופדיה העברית – התחילו לארוז אותם. מומלץ גם לעקוב אחר מצב האוכל היבש שנאגר בתקופה האחרונה ולהשתמש במה שאפשר.

במצב בו כבר יש לכם הערכה למספר הארגזים וכן את רשימת מוצרי החשמל והרהיטים הכבדים, תוכלו להתחיל לברר על הובלות. העדיפו הובלה בשעות הבוקר המוקדמות כדי שיישאר לכם זמן מספק דיה לפריקת כמה ארגזים ובקשו שיישלח אליכם במייל אישור עבורה שיכלול את פרטי היום, השעה והמחיר שסגרתם. כמו כן, הזמן שעליכם להקדיש לאריזה עצמה תלוי בהיקף הרכוש שברשותכם והוא נע בין כשלושה ימים לדירת 2 חדרים ועד 3 שבועות לדירת 5 חדרים. אם בכל זאת אתם מעוניינים לייעל את תהליך האריזה עד כמה שאפשר, תוכלו להיעזר בכמה טיפים חכמים שיקלו על התהליך ואף יהפכו אותו למהנה יותר.

הובלה בעידן הקורונה

בעידן הקורונה יש כמה פרמטרים חשובים שכדאי לקחת בחשבון בנוגע לשירות ההובלה, אותם תוכלו לברר בשיחה טלפונית קצרה. אם למשל מוכרז סגר באזור מגוריכם הנוכחי או העתידי, חשוב שחברת ההובלה תחזיק ברשותה אישור העסקה לשירותים חיוניים ויחד עם זאת שמספר המובילים אינו יעלה על זה שמותר לפי ההגבלות העדכניות. בכל מקרה, ודאו שהצוות שמגיע מצויד במסיכה ובכפפות והכינו נוזל לחיטוי ידיים בדלת הכניסה וכן סבון ומגבות נייר ליד כיור המטבח. בעת ההובלה עצמה, הקפידו גם אתם לעטות מסיכה, ובעת פריקת הארגזים מומלץ לעבוד עם כפפות – מה שיחסוך לכם גם חתכים כואבים מהנייר.

כמו כן, כמה ימים לפני המעבר מומלץ גם להתקשר למוקד 106 ולבקש ״אישור למעבר דירה״ ואסמכתא מקוונת.

טיפ קטן לסיום

הכינו תיק ייעודי ליום-יומיים הראשונים בדירה החדשה ובו בגדים וכלי רחצה, ודאגו מראש שהארגזים בהם ארוזים הכלים וחומרי הניקוי יהיו האחרונים לרדת מהמשאית. אם באפשרותכם לנקות את הדירה טרם המעבר – עשו זאת, ואם לא וכיוון שקבעתם את ההובלה לשעות הבוקר המוקדמות, נצלו את היום הראשון לניקוי וחיטוי לפני ותוך כדי הפריקה. אינכם חייבים לפרוק את כלל הארגזים ביום אחד, ואתם בהחלט יכולים לפרגן לעצמכם בהזמנת אוכל מוכן שכן זו הזדמנות טובה לבדוק את ההיצע הקולינרי באזור. אפשרות נוספת היא תיאום מראש של המשלוח מהסופר הקרוב שיגיע אחרי שהמקרר יספיק להצטנן.

לסיכום, מעבר דירה אינו תהליך קל במיוחד, אך עם רישום מסודר של כלל השלבים והמשימות ניתן לעבור אותו בצורה יעילה ונכונה. יחד עם זאת, חשוב להקפיד על עדכון הגורמים השונים בכתובת החדשה, להיעזר במי שניתן וכמובן – לדאוג לביטוח מתאים שיכסה אתכם מכל נזק אפשרי. מעבר נעים!

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.