print header

באיזה תחום הוראה כדאי לבחור? זהו המדריך השלם שיעזור לכם

 רוצים להיות מורים' אבל עדיין לא בחרתם את תחום ההוראה המועדף עליכם? בשנים הראשונות תתחילו ללמד את כיתות א' מקצועות כלליים אך ככל שתתמחו יותר בתחום אחד בלימודי הוראה, כך תוכלו להתקדם מהר יותר ללימודים בכיתות מתקדמות יותר. המדריך המלא לבחירת המקצוע שלכם לפניכם!
 
מדריך לבחירת תחום הוראה: ערימת ספרים ומאחוריה מסתתר ילד

מורים לאנגלית

מדברים אנגלית ברמת שפת אם או מרגישים שאתם רוכשים שפה זרה בקלות? הוראת השפה האנגלית לתלמידי יסודי ותלמידי תיכון עשויה להיות הנתיב הטוב ביותר בעבורכם. אם אתם מצליחים לדמיין כיצד תשלבו את השירים האהובים ואת הסיפורים שלמדתם מהספרות האנגלית הקלאסית ויוצרים מהם חומר לימודי מרתק, תוכלו להעשיר את הכיתה בשיעורי אנגלית בדרך חדשה. יודעים לנגן? בבית הספר היסודי שילוב של נגינה בגיטרה עם שירים באנגלית יעזור לילדים לקלוט את השפה במהירות ויהפוך את השיעור לקל יותר עבורם.

מתכנתים או מתחברים לתחומים כמו ביולוגיה ופיזיקה? למדו מדעים

כיום, המורים למדעים אינם רק אינדיבידואלים שלמדו את התחום באופן תאורטי. רבים מהם עובדים בתעשייה ככימאים, מהנדסי תוכנה או מדענים. התלמידים משוועים היום לידע תיאורטי שנלמד מתוך התנסות מעשית. לכן, מורי המדעים של דור העתיד מגיעים לאו דווקא מתחומי ההוראה. רבים מהם עושים הסבה מקצועית לאחר שעסקו בתחומים כמו ביולוגיה ופיזיקה במקומות עבודה שונים לפני כן. המקצוע מתאים גם למי שחובב מדעים כתחביב ומעוניין להעביר את האהבה לתחום לתלמידיו.

מורים למחשבים וטכנולוגיה

אוהבים מחשבים או טכנולוגיה? אם אתם עוסקים היום בתכנות או לא מסוגלים לוותר על הגאדג'ט החדש שיצא לשוק – יתכן וזה התחום שלכם. כיום, מורים רבים מבינים כי ידע והיכרות עם טכנולוגיה לומדים בגיל צעיר. כך, ניתן ליצור שוויון בעתיד בין התלמידים המגיעים ממעמדות סוציו-אקונומיים משתנים. בתחום זה, אתם יכולים להעניק את הידע שיעשה את ההבדל עבור התלמידים שלכם, כזה שישנה את עתידם.

מורים למתמטיקה וחשבון

קל לכם עם מספרים? פותרים חידות מתמטיות בקלות? תוכלו להעביר את הידע ואת הטכניקה גם לדורות הבאים בשיעורי חשבון לתלמידי יסודי ומתמטיקה מתקדמת לתלמידי החטיבה והתיכון בעתיד. המקצוע, שרבים מתקשים בו, יכול להיות האמצעי שלכם לעזור לדור העתיד לאהוב ולהתחבר אליו. באמצעות שיטות הוראה חדשניות, סבלנות והתמקדות באתגרים של כל תלמיד עם התחום, תוכלו ליצור כיתה שצולחת בעתיד את הבגרות במתמטיקה בלי בעיה.

מקרא ותרבות ישראל

אם אתם מתחברים לערכים המופיעים במקורות של המורשת היהודית ורוצים לחנך את דור העתיד לפי ערכים אלה, מקצוע המקרא ותרבות ישראל הוא הנתיב שלכם. המקצוע מאפשר להציג בפני התלמידים את הטקסטים הקדומים ולהשליך מהם על המציאות היומיומית. תוך כדי השיעורים, תוכלו ללמד את התלמידים ראייה ביקורתית וניתוח אמיתות מקורות היסטוריים, תוך היכרות עם גדולי המפרשים בתחום. המקצוע מחבר הן לערכים של מקורות והן לידע הרב הגלום בהם.
 
לסיכום, אם אתם מעוניינים לשנות את דור העתיד באמצעות הענקת הידע והחוויה לתלמידים בשנים הבאות, בחרו את תחום ההוראה שלכם והוסיפו למערכת החינוך הישראלית משב רוח חדש ורענן.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.