print header

מה הקשר בין סמל המזל שלכם לאופי שלכם

כשמישהו שואל אותנו "מה המזל שלך?", אנחנו עונים מיד את שמו ולא חושבים תמיד על המשמעות והקשר העמוק שיש בינו לבין האופי שלנו. למה נבחרו לייצג את המזלות דווקא המאזניים, השור או הבתולה? ובכן, זאת משום שכל אחד מהסמלים האלה מייצג את החלקים החזקים ביותר באופי של כל אחד מאיתנו בצורת משל, וכך גם את האתגרים שבהם ניתקל ככל הנראה בחיינו. מעניין אתכם לדעת למה דווקא הסמל של המזל שאליו נולדתם נבחר לייצג אתכם? גלו זאת כבר עכשיו על ידי לחיצה על המזל שלכם.

מאזניים

המאזניים מייצגים איזון, ופרט לדלי, שאינו באמת מסמל דלי אלא אדם שנושא מים, זהו העצם הדומם היחידי בכל גלגל המזלות. לכן המאזניים אינם מייצגים התנהגות מסוימת בבני המזל, אלא את הצורך שלהם להגיע לאיזון מושלם בכל תחום בחייהם. המאזניים מייצגים גם צדק, ולכן בני מזל המאזניים ניחנו ביכולת פנימית להבחין בין טוב לרע. על כן מדובר באנשים הוגנים וכנים שהשקר אינו טבעי להם.

עקרב

העקרב הוא חיה בעלת שיריון חזק ועוקץ עוצמתי ומסוכן, לכן מדובר במזל לוחמני שמסמל על בעליו כי יש לו יכולת הישרדות יוצאת מן הכלל. זה מתבטא אפילו כשבן מזל העקרב נמצא לבדו מול החשכה והאפלה, שכן העקרב הוא חיה לילית לרוב, לכן בני המזל הזה יכולים להתמודד עם מצבים לא נעימים בהצלחה רבה. פרט לכך, העקרב בטבע יעדיף לדקור את עצמו ולמות מאשר להיהרג על ידי גורם אחר, ובדיוק באותה מידה, לבני המזל הזה יש נטייה לגרום לעצמם נזק לעיתים, לרוב על מנת לנסות להתגונן מפני מישהו או משהו שמציב בפניהם איום.

קשת

הקשת הוא ראשית חוקר שצופה למרחק ושמחפש תמיד אופק חדש אליו יוכל להשליך את החץ, כמה שיותר רחוק. שנית, הקשת הוא גם ציד שמחפש טרף כמה שיותר גדול, שיוכל להיות פרס עבורו וכן לכלכל אותו למשך זמן רב. לבסוף, הקשת הוא גם לוחם, ועל כן יש לו חוסן נפשי גדול והוא לעולם לא בורח מקרבות, על אף שיעדיף לעמוד במרחק ולהילחם עם אסטרטגיה נכונה יותר מאשר עם כוח. לכן בני מזל קשת הם כאלה שיעשו הכל כדי לאתגר את עצמם ולהגיע למחוזות חדשים ומרתקים שיפתחו אותם כאנשים, וכשיבחרו לעשות זאת, הם יבצעו את משימתם בדיוק רב ועם תכנון מדוקדק על מנת לוודא שלא יכשלו – חץ אחד שמכוון כהלכה הינו מספיק כדי לפגוע במטרה. 

גדי

הגדי הוא חיה שמחפשת תמיד לטפס על ההר הגבוה ביותר, ממנו תוכל להשקיף סביבה ובו היא תהיה מוגנת מכל טורף אפשרי. אם ראיתם פעם גדי מטפס על הר, לפעמים המקומות שאליהם הוא מגיע נראים בלתי אפשריים, אך הוא עושה זאת בקלות ובחינניות מבלי להתאמץ אפילו במעט. בדיוק כך, גם בני מזל גדי הם בעלי שאיפות גבוהות ונחישות רבה, והם לא ינוחו לרגע עד שיצליחו למצוא מקום נוח שבו יוכלו להניח את כף רגלם ולדעת שעלו לגובה הרב ביותר שאליו יכלו להגיע. הם יעשו זאת מבלי להראות שהם מתאמצים, והמסע שלהם להצלחה הוא חלק מהטבע שלהם.

דלי

אמנם הדלי נראה כמו עצם דומם, אך למעשה מדובר בסמל לאדם שנושא מים. אותו נושא מים מסמל במשמעות העמוקה והעתיקה של המזל משל לדמות שמחדשת את מלאי המים של העולם ואשר ממונה גם לשמור על הטוהר של העולם. לכן בני מזל דלי הם אנשים שתמיד מנסים לעשות טוב לאחרים, כשהלב שלהם שואף לכך ללא מטרות רווח. בנוסף, הדלי עצמו תמיד נשאר מלא במים, ועל כן המזל מסמל גם ראש שלא דלים בו הרעיונות והחכמה. במהלך מסע החיים, בני מזל הדלי מעוניינים לשטוף את העולם בידע שצברו, ולכן קיים בהם דחף לשתף את כולם בחכמה הרבה שלהם.

דגים

לא רק מזל התאומים מאופיין בדואליות, אלא גם מזל הדגים, שכן לא מדובר בדג אחד, אלא בשניים. כמו דגים בים, גם צמד הדגים הזה חי יחדיו לנצח, והוא מסמל אצל האדם את הקשר החזק שבין המודע לתת מודע. על כן בני מזל דגים הם אנשים שמאוד מודעים לעצמם, לשאיפות שלהם ולמניעים שלהם. בגלגל המזלות המערבי דגים נחשב למזל האחרון ברשימה, ואם יצא לכם לשים לב לכך, בתמונות שמתארות את המזל הזה הדגים תמיד שוחים בהיפוך אחד כלפי השני. זאת משום שמזל זה מסמל גם שכל סוף הוא התחלה חדשה, וזו ידיעה שמוטבעת בבני מזל דגים באופן טבעי.

טלה

אמנם אנו קוראים לו טלה, אך התיאור של המזל הזה לאורך ההיסטוריה הינו של חיה שנקראת ראם. זו חיה שידועה בכך שהיא דוהרת קדימה במהירות עם קרניה מוכנות לתקיפה, על מנת לפלס את דרכה מבעד לכל דבר שעשוי לעמוד מולה. כך בדיוק בני מזל טלה נוהגים לדהור במהירות קדימה אל עבר מטרותיהם עם ביטחון רב שיוכלו לצלוח כל מכשול שיעמוד בפניהם. על אף שראש השנה נופל על מזל מאזניים, חודש ניסן שאליו מיוחס מזל טלה נחשב לראש החודשים, שכן בו יצאו בני ישראל ממצרים והוא החודש הראשון בו בני ישראל נגאלו מגורלם המר. בדיוק כך, הטלה הוא המזל שמוביל את כל שאר בני המזלות, וכך גם אלו שנולדו אליו, אל עבר הייעוד האמיתי שלהם.

שור

השור הוא חיה עצומה, חזקה, איטית ויציבה, שדוחפת קדימה בכוח רב ועם ביטחון עצמי גבוה מאוד. בדיוק כך, בני מזל שור הם אנשים עם הרגליים על הקרקע שלא ממהרים לשום מקום, אך כשהם רואים מטרה שהם רוצים להגיע אליה, הם משקיעים את כל כולם בה עד אשר ישיגו אותה. השור הוא גם חיה עקשנית מאוד, וכך גם בני מזל שור בעצמם, אולם בדיוק כמו במקרה של השור, העקשנות הזו גורמת לאחרים לכבד אותם ולתת להם להשיג את רצונם, שכן איש אינו רוצה לעמוד בדרכו של השור כשהוא עצבני ולא מסופק.

תאומים

הסמל של מזל תאומים אמנם מאופיין בשני בני אדם כפי שאנו מכירים אותו, אך במקור מדובר ב-2 עמודים חזקים, כמו עמודי תמיכה של מבנה רומאי. אותם עמודים, כמשל ל-2 אנשים, הם בעלי אופי הפוך אחד לשני, אך שניהם תומכים באותו מבנה. על כן בני מזל תאומים מסתמכים על 2 צדדים באישיותם כדי לטפח את עצמם, לגדול ולצמוח, ובדיוק בשל כך הם יכולים להסתגל לכל מצב שבו ימצאו את עצמם. חלק אחד באישיותם תמיד יתמוך באחר ויחזק אותו כשיהיה חלש, על מנת להחזיק את כל הגוף והנפש ביציבות.

סרטן

הסרטן הוא יצור בעל שריון קשיח וצבתות חזקות וגדולות שמטרתן להגן על איבריו הרגישים. כך גם בני מזל סרטן ינסו לשמור על הרגשות שלהם בעזרת מעטפת של שכבות הגנה. בנוסף, בדיוק כמו שהסרטן יכול לתפוס דברים בחוזקה עם הצבתות שלו מבלי להרפות, כך בני מזל סרטן יכולים לנטור טינה לאחרים למשך זמן רב מבלי לסלוח. הצבתות שלהם כואבות מאוד, לכן מומלץ שלא לפגוע ברגשותיו של בן מזל סרטן. אף על פי כן, מבחוץ הסרטן אמנם קשיח מאוד, אך מבפנים הוא רך, וכך גם בני מזל סרטן בתוך תוכם הם אנשים רכים ועדינים מאוד.

אריה

האריה הוא חיה אמיצה וחזקה, אשר ידועה בעיקר בהיותה השליטה של כל שאר החיות. אם זה לא היה כך, ככל הנראה האריה היה נשאר חתלתול חמוד, ולכן הכוח של בני מזל אריה נובע מהיותם בעלי שליטה ועוצמה. לא מדובר בשליטה על אחרים, אלא בשליטה על עצמם ועל הדחפים שלהם, שכן כוח הרצון ויכולת דחיית הסיפוקים שלהם אלו הם הדברים שעוזרים להם להגיע לגדולה. משום שהאריה הוא מלך החיות, בני מזל אריה הינם מנהיגים מלידה שלעיתים אף מקבלים את הזכות להנהיג מהאנשים שסביבם, משום שכולם יודעים שאין אדם אחר שיוכל להוביל את הצוות כולו להצלחה אדירה כמו בן מזל האריה.

בתולה

הבתולה היא אישה טהורה שמצפים ממנה להיות מושלמת וללא כל דופי, ועל כן בני המזל הזה מודעים באופן חריג לכל פגם שקיים בהם ואשר עלול להיות לא בסדר מבחינתם. בני מזל בתולה הם תמימים, כמו הבתולה הצעירה בעצמה, אך הם יודעים להבחין בין טוב ורע, ומנסים להיות תמיד כמה שיותר טובים עבור עצמם וסביבתם. בנוסף, הבתולה ידועה כדמות שנחשבת כ"משרתת", ועל כן בני מזל בתולה רואים בעצמם כאנשים שצריכים לעזור לאחרים כמה שיותר, והם עושים זאת מאהבה טהורה.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.