maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

יזכור: רב"ט ניב חזון ז"ל

ניב חזון

בן רינה ושמואל-חיים. נולד ביום י"ג באלול תשכ"ח (6.9.1968) בקיבוץ גבת.

הוא גויס לשירות סדיר בתחילת חודש פברואר 1987 והוצב לשרת בחיל הקשר. חרף מגבלותיו הבריאותיות, שנבעו ממחלת הקצרת שממנה סבל, עמד על זכותו לשרת ביחידה קרבית ואכן שירת בחטיבת הנח"ל.

ניב נפל בקרב ביום ה' בכסלו תשמ"ח (25.11.1987) ב"ליל הגלשונים" במחנה גיבור שליד קרית שמונה, והובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בסגולה שבפתח תקווה. הניח אחריו הורים, אח ואחות - אבי ומיכל.

לזכרו

 

נר זכרון

ניב חזון, בנם של רינה ושמואל-חיים ואחיהם של מיכל ואבי, נולד בקיבוץ גבת.
 
את שנותיו הראשונות עשה בגן ובביה"ס היסודי של הקיבוץ. במלאות לו תשע שנים, העתיקה משפחתו את מגוריה לכפר גנים בפתח תקווה, וניב המשיך את לימודיו בביה"ס "הדר". ניב בלט כילד באישיותו. הדבר ניכר בכישוריו, בתכונותיו ובמעשיו.
 
בתום לימודיו היסודיים המשיך ניב ללמוד בביה"ס התיכון ע"ש אחד –העם, בפתח-תקווה, במגמת כימיה. אישיותו של ניב בלטה עד מאוד בתיכון. דבריה של דפנה, מחנכת כיתתו בשלושת שנות התיכון, ממחישים את ייחודו של ניב: "מצבם וגורלם של המיעוטים העסיק אותו ללא הרף, הוא טען כי הם סובלים, מקופחים, מנוצלים וכי כל זה לא ייתכן, דמותה של המדינה הייתה יקרה לו, וכל השחיתויות הכלכליות והמדיניות היו זרות לו… שעורי חברה רבים עברו עלינו בשמיעת דעותיו, בהסכמה להם או בהתנגחות עמן. ולפעמים , כשהתערבתי כדי לנסות לשמור על סדר ואמרתי 'ניב אינך יכול לומר דברים לא מנמקים ולצפות שנסכים אתך' היה מתריס כלפי 'את רוצה שאנמק – בבקשה' והוא נימק, אוהו הוא נמק… והתברר שמאחורי כל דעה שהציג עמדה מחשבה מגובשת, אנליטית ברורה ומיוחדת, הכל היה פרי של עומק ורצינות תהומית…עוול נחשב בעיניו כרע לא הכרחי, והוא היה מוכן לנקוט כל גישה וכל לשון כדי להלחם בו. לא היו לו פרות קדושות. המדינה סורחת – יש להלחם, צה"ל שוגה - יש להתריס, ועם זאת – פטריוט גדול כמוהו לא זכור לי. הוא סחף את כולנו בהצהרות אהבה למדינה ועם זאת בקש בתוקף שנפתח את עניינו ונראה את הכל , שלא נייפה אלא נלחם לשנות".
 
בתום לימודיו התיכוניים יצא ניב לטיול באירופה עם מספר חברים שארגן, במסגרת משלחת נוער. טיול זה השפיע במידת מה על תפיסת עולמו. הוא חזר עם דעות חדשות על החיים ועם ראיה שהצבא ומלחמות אינם הכרח, וכי יש נוער שלאחר לימודיו בתיכון חי את חייו אחרת.
ניב התגייס בתחילת חודש פברואר,1987 , לחיל הקשר. חרף מגבלותיו הבריאותיות, שנבעו ממחלת האסטמה ממנה סבל, עמד על זכותו לשרת ביחידה קרבית, ואכן שירת בחטיבת הנח"ל.
 
נכונותו של ניב לתרום לצבא הייתה רבה עד מאוד והוא התמסר לתפקידיו בכל מרצו. כך קרה בלילה בו מצא את מותו, לילה, אשר נודע בשם "ליל הגלשונים". באתו לילה חדר מחבל על גבי גלשן אוויר, למחנה גיבור שליד קרית-שמונה. המחבל נכנס למחנה, ללא כל הפרעה, שכן חלק מהחיילים והקצינים שהיו באותו מחנה ברחו או הסתתרו. ניב היה בין החיילים שבחרו להלחם במחבל. הוא שעט אל העמדה בה מצויים היו נשקו האישי ואפודו, אך שם פגעו בו כדוריו של המחבל. 
 
ניב הובא למנוחות עולמים בבית-העלמין הצבאי בסגולה שבפתח-תקווה.

מנציחה: מיכל שמואלי

 

יהי זכרו ברוך

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: