print header

רשימת הדברים שאנחנו יכולים ולא יכולים לשנות

מסלול החיים מלא במכשולים. את חלקם אנו יכולים להזיז בקלות מבלי לסטות מהדרך וחלקם מחייבים אותנו למצוא מעקף. לא מובטח כי תמיד נבחר בדרך הנכונה להתמודד עם הדברים, אבל חשוב שנבחין בין מה שנמצא בשליטתנו ותלוי בנו - לטוב ולרע, לבין מה שלעולם לא נוכל לשנות...

שינויים

חברים

דברים שאנחנו יכולים לשנות: אנחנו יכולים לשנות את המידה בה אנחנו מקשיבים לאנשים כשהם מדברים, גם אם הם אומרים דברים שאנחנו לא רוצים או יכולים לשמוע. אנחנו יכולים ללמוד להיות זהירים ומחושבים יותר לגבי הזמן שאנו משקיעים בחיי חברה. אנחנו יכולים לבחור במודע לא להשקיע זמן ואנרגיה באנשים שלא מסוגלים לגמול לנו, להיות זמינים לאנשים שזקוקים לנו ולגלות רגישות באותה המידה בה היינו רוצים שיהיו רגישים כלפינו.

דברים שאנחנו לא יכולים לשנות: אנחנו לא יכולים לגרום לאחרים להתעניין בנו יותר או לגלות יותר אכפתיות ממה שהם כבר מגלים. אנחנו לא יכולים לכפות את עצמנו על אנשים שאינם רוצים את חברתנו, גם אם הם נמצאים בעדיפות גבוהה אצלנו. אנחנו לא יכולים להכריח את האנשים בסביבתנו להסתדר אלה עם אלה, גם אם זה אומר שיהיה עלינו להפריד בין קבוצות חברים. אנחנו לא יכולים לגרום לעצמנו להפוך לאנשים חדשים בכל פעם שאנו פוגשים אדם אחר שמצפה מאיתנו להתנהג בדרך מסוימת.

שינויים

עבודה

דברים שאנחנו יכולים לשנות: אנחנו יכולים לשנות את הזמן שאנו משקיעים בעבודה, את כמות המאמץ שאנו משקיעים בכל פרויקט והמידה בה אנו לוקחים בו חלק. אנחנו יכולים להתנהל ברגישות ובסלחנות כלפי עמיתים וממונים, משום שהם בסופו של דבר שותפים להצלחה האישית שלנו. אנחנו יכולים להימנע מרכילות או שיפוטים קטנוניים, ובמקום זה למקד את האנרגיה שלנו בעשייה חרוצה כדי להרוויח את הקידום או ההעלאה שאנו רוצים.

דברים שאנחנו לא יכולים לשנות: אנחנו לא יכולים לשנות את הבוס שלנו ואנחנו לא יכולים לשנות את ההעדפות, הרצונות והגחמות שלו, לא משנה כמה מאמץ נשקיע. אנחנו לא יכולים לגרום לאדם אחר לעבוד פחות כדי להיראות טוב על חשבונו, אנחנו לא יכולים לדעת את הנימוקים המלאים מאחורי כל החלטה שהממונים עלינו עושים, אפילו אם הן נראות לנו לא הוגנות.
 

שינויים

יחסים

דברים שאנחנו יכולים לשנות: אנחנו יכולים להגדיל את מעגל ההזדמנויות הרומנטיות שלנו ולהתנסות במפגשים חדשים עם אנשים. אנחנו יכולים ליזום דייטים או להסכים להצעות חיזור שבעבר לא לקחנו בחשבון. אנחנו יכולים לבצע פשרות בתוך מערכת זוגית, ובאופן פעיל להפוך את החיים של בן הזוג לקלים ונעימים יותר, כשהוא זקוק לכך. אנחנו יכולים להיות קשובים הרבה יותר למה שהפרטנר רוצה וצריך. אנחנו יכולים לשפר את האיכויות של עצמנו, אלה שעושות אותנו אטרקטיביים יותר או אלה שגורעות מאיתנו, כדי להיות האדם שאנו שואפים להיות במערכת יחסים.

דברים שאנחנו לא יכולים לשנות: אנחנו לא יכולים לגרום למישהו להימשך אלינו אם הוא לא ואנחנו לא יכולים להכריח את עצמנו להימשך אליו. אנחנו לא יכולים לסלק שיפוטים קטנוניים של מישהו אחר ואם הוא לא רואה אותנו בעין יפה, לא נוכל לעשות דבר כדי לשנות זאת. אנחנו לא יכולים לגרום לפרטנר להישאר אם הוא רוצה ללכת, לא יכולים לדובב אותו לתקשר אם הוא לא מסוגל ולא יכולים לכפות ניצוץ שפשוט לא קיים. אנחנו לא יכולים לשנוא את הפרטנר אם הוא בחר לסיים את הקשר ועשה זאת בצורה מכובדת והוגנת, אנחנו לא יכולים לצפות ממנו לדברים שאיננו מצפים מעצמנו.
 

שינויים

גוף

דברים שאנחנו יכולים לשנות: אנחנו יכולים לשפר את התזונה שלנו ולבחור במזונות שגורמים לנו להרגיש אנרגטיים ומרוממים. אנחנו יכולים לאמץ תוכנית אימונים שמתאימה לצרכים שלנו ולפעול לטובת שיפור הבריאות. אנחנו יכולים ללבוש בגדים שמחמיאים לנו בסגנון ובגיזרה וגורמים לנו להרגיש טוב, ועדיין להיות מודעים לכך שהמראה החיצוני לא מגדיר אותנו כבני אדם. אנחנו יכולים לשנות תסרוקת אם השיער לא מסתדר לנו, אנחנו יכולים להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי לשפר את מראה העור ואנחנו יכולים לבחור באופן פעיל לקדם דימוי גוף גבוה.

דברים שאנחנו לא יכולים לשנות: אנחנו לא יכולים לשנות את הצורה הטבעית של הגוף שלנו, אנחנו לא יכולים להיות גבוהים יותר או פחות ולא יכולים להבטיח שתמיד נהיה בטווח משקל מסוים. אנחנו לא יכולים להבטיח כי מערכות הגוף שלנו תמיד יפעלו לטובתינו.
 

שינויים

כסף

דברים שאנחנו יכולים לשנות: אנחנו יכולים לשנות את כמות הדברים שאנחנו חושבים שאנחנו צריכים לקנות, כדי להיות מאושרים. אנחנו יכולים לקבל את העובדה שחלק מהדברים שאנחנו מאוד רוצים נמצאים כרגע מחוץ להישג ידנו, אך שיש חלופות מספקות לא פחות. אנחנו יכולים לחסוך בהוצאות. אנחנו יכולים לומר "לא" כאשר אנשים מציעים לנו לעשות דברים שאיננו יכולים להרשות לעצמנו. אנחנו יכולים להיות כנים עם הסביבה לגבי המגבלות התקציביות שלנו, מבלי להתנצל או להרגיש נחותים. אנחנו יכולים ללמוד כיצד להתנהל נכון מבחינה כלכלית.

דברים שאנחנו לא יכולים לשנות: אנחנו לא יכולים לחרוג מהתקציב החודשי ולהיות מופתעים שאיננו מצליחים לחסוך. אנחנו לא יכולים לוותר על תשלומים חיוניים כמו ביטוח לאומי וביטוח בריאות. אנחנו לא יכולים לשנות את מה שהחברים שלנו עושים עם הכסף שלהם ולא יכולים לשנות את העובדה שיש אנשים שמרוויחים יותר. אנחנו לא יכולים לכפות העלאה במשכורת לפני שהרווחנו אותה, ולא יכולים לשנות באופן גורף את מחירי השוק.
 

שינויים

אני עצמי

דברים שאנחנו יכולים לשנות: אנחנו יכולים לחייך לאנשים שחולפים על פנינו ברחוב, אנחנו יכולים להחזיק דלתות פתוחות עבור אנשים שהולכים מאחורינו ולהקפיד על נימוסים. אנחנו יכולים להתייחס בכבוד לכל נותן שירות ולעשות טוב מבלי לצפות לתמורה. אנחנו יכולים לבחור להתקרב לאנשים ששותפים לבחירות החיים ולהישגים שלנו, ובאותה הנשימה להתרחק מאלו שגורעים מההערכה העצמית שלנו. אנו יכולים לסרב להצעות מבלי להרגיש אשמים, להגיד לאנשים שאנחנו אוהבים אותם לעיתים קרובות, וגם להגיד זאת לעצמנו.

דברים שאנחנו לא יכולים לשנות: אנחנו לא יכולים לרצות את כל העולם, אפילו לא את רובו. אנחנו לא יכולים להימנע לחלוטין מאנשים שידחו אותנו, יעליבו אותנו או ינסו לגרום לנו לבכות. אנחנו לא יכולים לגרום לאנשים רעים להיות טובים יותר. אנחנו לא יכולים להחזיר את העבר או להאיץ בהווה. אנחנו לא יכולים לשבת בחיבוק ידיים ולחכות שהעולם יוגש לנו על מגש של כסף. אנחנו לא יכולים להיוולד מחדש.

שינויים

עצרו רק לרגע וחשבו על דבר אחד בלבד שאתם יכולים ורוצים לשנות, ועל דבר אחד בלבד שאתם רוצים אך אינכם יכולים לשנות. האם אתם מסוגלים להם?  

 

מקור תמונה: FreeDigitalPhotos.net

ליקטה וערכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.