print header

יד הגורל - סיפורים מדהימים מהעולם!

ויכוח עתיק יומין קיים בעולם - מה גורם לדברים להתרחש? האם זו יד הגורל, האם מקריות, אלוהים או כוח עליון כלשהו? לא משנה מה תהיה התשובה, לכל אורך ההיסטוריה מנסה האנושות להסביר לעצמה איך ולמה מתרחשים דברים בעולם. הדיון הזה עולה ביתר שאת כאשר מדובר במקרי קיצון. מדי פעם מספקת לנו ההיסטוריה צירופי מקרים כל כך נדירים, עד שנדמה כאילו הם יוצאים נגד חוקי הטבע וההסתברות. הנה כמה סיפורים כאלה מרחבי העולם, שיגרמו לכם להעמיד למבחן, או לחזק את כל מה שהאמנתם בו...

תאומים זהים בחייהם ובמותם

במרץ 2002 התפרסם בעולם סיפור מחריד על תאומים זהים בני 71, ילידי פינלנד, אשר נהרגו באותו יום. מה הסיכוי? סיכוי טוב לעומת מה שאתם הולכים לשמוע. שני האחים נהרגו כאמור באותו יום, בהפרש של שעתיים, שניהם בתאונת דרכים על אופניים ועל אותו הכביש. שוטרת שטיפלה באירוע ציינה כי "זוהי פשוט תאונה היסטורית. למרות שזהו כביש עמוס, תאונות לא מתרחשות בו בכל יום".

הדברים המוזרים שקורים במשולש ברמודה

בשנת 1975, נהרג אדם מפגיעת מונית באי ברמודה, כשהוא רוכב על קטנוע. שנה לאחר מכן, נהרג אדם נוסף באותו מקום, בדיוק באותו האופן. בעודו רוכב על אותו קטנוע, נפגע האדם הנוסף מאותה מונית כשבתוכה יושב אותו נהג מונית. אם עניין אתכם איך ייתכן שמדובר באותו קטנוע, אז הסיבה לכך היא ששני ההרוגים הם במקרה גם אחים.

הנזיר המסתורי

באוסטריה של המאה ה-19, היה ג'וזף איינגר צייר ידוע שכנראה היה דכאוני למדי וניסה להתאבד בכמה הזדמנויות. הניסיון הראשון שלו היה בגיל 18, אז ניסה לתלות את עצמו אך הופרע על ידי הופעה מסתורית של נזיר קפוצ'ין. בגיל 22 ניסה שוב לתלות את עצמו, אולם אותו נזיר מסתורי נקרה בדרכו פעם נוספת ומנע את מותו בטרם עת. כעבור 8 שנים, שוב הגיע המוות לביקור, הפעם מידיהם של אחרים. איינגר נחטף בשל דעותיו הפוליטיות, אך באורח פלא הגיע אותו הנזיר לחלצו גם הפעם. רק בגיל 68 הצליח איינגר להתאבד ביריית אקדח. את טקס האשכבה ערך נזיר הקפוצ'ין המסתורי, שאת שמו איינגר לא ידע מעולם.

הכסף הגיע למקומו הטבעי

בשנת 1858, נורה אדם בשם רוברט פאלון כמעשה נקם של חבריו למשחק הפוקר. הם טענו כי פאלון זכה ב-600$ במרמה. כשמקומו של פאלון נותר ריק ואף אחד מהם לא מוכן לקחת את הכסף המקולל, הם מצאו שחקן חדש שיתפוס את מקומו. בזמן שהמשטרה הגיעה לחקור את הרצח, השחקן החדש כבר הצליח להפוך את 600 הדולרים ל-2,200. המשטרה דרשה את 600 הדולרים המקוריים בכדי להעבירם לשארי בשרו של פאלון, רק שהם גילו שהיורש היחיד הוא אותו שחקן חדש, שהיה בנו של פאלון ולא ראה את אביו במשך 7 שנים.

זרים ברכבת

בשנות ה-20 של המאה הקודמת, 3 אנגלים נסעו בנפרד ברכבת בפרו. כשהם פגשו זה את זה לראשונה, הם היו השלושה היחידים באותו קרון. אז שלושה אנשים מאותה מדינה מגיעים באותו זמן לאותו קרון, לבדם, מרחק של חצי עולם מביתם. השלושה ערכו היכרות והראשון הציג את עצמו ואמר ששם משפחתו הוא בינגהאם. האדם השני אמר ששם משפחתו הוא פאוול ואילו האדם השלישי, שהופתע מאוד, הפתיע אותם בחזרה והציג את שם משפחתו - בינגהאם-פאוול.

גשם של תינוקות

בדטרויט של שנות ה-30 במאה הקודמת, אם צעירה הפכה לאסירת תודה לנצח לאדם בשם ג'וזף פיגלוק. בזמן שטייל ברחוב, נפל תינוקה של האם מחלון גבוה, היישר על פיגלוק ולמרבה המזל שניהם יצאו ללא שריטה מהתקרית. בשנה שלאחר מכן, התינוק המעופף מצא דרכו פעם נוספת מאותו החלון. למזלו של התינוק, פיגלוק הילך בדיוק באותה דרך ופעם נוספת שרדו שניהם את התקרית.

הראה לי את שלך ואראה לך את שלי

בשנת 1953, עת שהה במלון סאבוי לצורך סיקור הכתרתה של המלכה אליזבת' השנייה, פתח כתב החדשות, אירב קאפסינט, את אחת המגירות בחדרו. אירב גילה כמה חפצים במגירה וכשבחן אותם, גילה כי הם שייכים לאדם בשם הארי הנין. אותו הנין, שהיה שחקן כדורסל בקבוצה בהארלם, היה במקרה חבר קרוב של אירב. יומיים לאחר מכן, בטרם הספיק אירב לספר להנין את הבשורות המוזרות, קיבל ממנו מכתב. במכתב, סיפר הנין לאירב כי בעת שהותו במלון מורייס בפריז, מצא באחת המגירות עניבה עם שמו של אירב עליה.

בחייהם ובמותם לא נפרדו

ג'ון וארתור מאופורת' הם תאומים שהתגוררו מרחק של כ-130 ק"מ זה מזה בבריטניה. בערב ה-22 במאי 1975, השניים החלו להרגיש ממש רע עקב כאבים בחזה. המשפחות שלהם לא היו מודעות כלל למחלה של האחר. שני האחים הובהלו לבתי חולים נפרדים בערך באותו זמן ושניהם נפטרו כתוצאה מהתקף לב, זמן קצר לאחר שהגיעו לבית החולים.

הדוור מצלצל פעמיים

מתישהו במהלך נסיעה עסקית בשנות ה-50 המאוחרות, עבר מר ג'ורג' ד. ברייסון במלון בלואיסוויל, קנטקי והזמין חדר. לאחר שסיים את תהליך ההרשמה, קיבל מפתח לחדר מספר 307. לאחר זמן מה, עבר בדלפק הקבלה בכדי לברר האם הגיע מכתב עבורו. פקידת הקבלה בישרה לו כי אכן יש מכתב והגישה לו מעטפה לכבוד מר ג'ורג' ג. ברייסון בחדר 307. לאחר שפתח את המכתב, גילה ברייסון כי המכתב כלל לא ממוען עבורו, אלא עבור הדייר הקודם של חדר 307, אדם נוסף בשם ג'ורג' ד. ברייסון.

כמו תאומים שהופרדו בילדותם

באוהיו נולדו תאומים זהים, אשר אומצו בידי שתי משפחות שונות. המשפחות שלא היו מוכרות אחת לשניה, קראו שתהין לילד שאימצו בשם ג'יימס. כשגדלו הילדים, שלא הכירו אחד השני, חיפשו שניהם אחר עבודה בתחום אכיפת החוק. בנוסף, היו לשניהם יכולות בסרטוט תרשימים ונגרות, שניהם נישאו לאישה בשם לינדה ושניהם קראו לבנם בשם ג'יימס אלן, כשההבדל היחיד הוא שאחד מהם כתב את השם אלן עם שתי L. בהמשך, התגרשו שני האחים מנשותיהם ונישאו בשנית לשתי נשים בשם בטי ולשניהם היו גם כלבים בשם טוי. רק בגיל 40, גילו האחים את החיים הזהים, כשנפגשו לראשונה במסגרת איחוד.

הכדור הנוקם

הנרי זייגלנד חשב שהצליח לרמות את הגורל. בשנת 1883, הוא נפרד מבת זוגו וזו בתגובה, התאבדה. אחי האישה זעם על זייגלנד והוא רדף אחריו וירה בו. האח שהאמין כי הרג את זייגלנד, הפנה את הקדח לעצמו והתאבד. אולם זייגלנד כלל לא נהרג, הכדור שפשף את פניו ונתקע בעץ. הוא החשיב עצמו לאדם בר מזל. כמה שנים לאחר מכן, החליט זייגלנד לכרות את העץ הגדול, כשהכדור עדיין תקוע בו. המשימה נראתה לו מאוד מפרכת, אז הוא החליט להשתמש במקלות דינמיט כדי לפוצץ את העץ. הפיצוץ העז העיף את הכדור בעוצמה לראשו של זייגלנד והרג אותו.

 

השבת אבידה
בזמן שהסופרת האמריקאית, אן פאריש, עיינה בחנות ספרים בפריז בשנות ה-20, היא נתקלה בספר האהוב עליה מילדותה, "ג'ק פרוסט וסיפורים נוספים". היא הרימה את הספר והראתה אותו לבעלה, תוך שהיא מספרת לו כי זה הספר החביב עליה מהיותה ילדה. הבעל לקח את הספר, פתח אותו וגילה כי על הכריכה הפנימית מופיע הכיתוב הבא: אן פאריש, רחוב נ. וובר 209, קולורדו ספרינגס. היה זה ספרה שלה שמצא דרכו אל מעבר לאוקיינוס.


עריכה: בועז מזרחי

תמונה: freedigitalphotos.net

תרגום מאנגלית - מילה תרגומים

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.