print header

מה זאת אומרת ירח שחור?

בוודאי רובכם נתקלתם במונח "ירח שחור", בדרך כלל בעמודי האסטרולוגיה בעיתונים, ישנה טבלה קטנה הפורסת בפנינו מועדים וזמנים בהם נדמה כי צפוי לנו זמן של עננה כבדה שלא תאפשר לנו לנשום. מהו הירח השחור? מהן השפעותיו? וכיצד בכל זאת ניתן להפיק ממנו את הטוב ביותר...?

ירח שחור

הירח והשמש ידועים כגורמי שמיים השולטים במחזוריות של הטבע, כאשר הירח הוא יסוד נשי (יין) והשמש היא יסוד גברי (יאנג) - יחד הם מסמלים את השלם; רגש ושכל, גאות ושפל, אש ומים, לילה ויום.

השפעות גורמי השמיים היו ידועות כבר משחר ההיסטוריה, כאשר היו מתבוננים בירח ונעזרים בו כדי למדוד זמן, לציין אירועים, לחשב ולפתח כלים מדעיים ולקבוע מועדי חג. בתור מייצג היסוד הנשי ויסוד המים, הירח אמון בעיקר על קשת הרגשות שלנו והוא זה שאחראי על אותה תנודתיות לא מובנת במצבי הרוח שלנו. העובדה כי הירח הוא מגנט עצום, גורמת לו, לא רק להשפיע על מחזוריות הטבע, אלא גם להיות מושפע בקלות מהאנרגיה של כוכבים אחרים, מה שהופך אותו לאנרגיה דינמית.

ירח שחור

הירח משלים מחזור תנועה כל 28.5 ימים, כאשר כל יומיים וחצי הוא נע אל מזל אחר. בנקודת הזמן שבו הירח "צף" ולא משתייך לשום מזל, כאשר הוא עומד לסיים תנועה במזל אחד ורגע לפני שהוא נכנס למזל החדש, אז מתרחש מה שנקרא "ירח שחור".

הירח השחור לצורך העניין, תקף לבני המזל שהירח נמצא בטווח שלהם. 

חוסר ההשתייכות של הירח, יכול לנוע בין דקות לימים, כאשר נהוג להאמין כי בזמן זה לא מומלץ לבצע מהלכים חדשים. כלומר, לא כדאי לבצע עסקאות חשובות כמו קניית דירה, חתימה על חוזים, הצעת נישואים, חתונה, ראיונות קבלה, פגישות עסקים, היכרות עם אנשים חדשים או תחילת פרויקט חדש. זהו זמן שבו השיפוטיות לקויה ונרשם קושי ברור ביכולת קבלת החלטות נכונות או יצירת שיתוף פעולה. רכישות גדולות או קניות קטנות אינן מומלצות ובשורה התחתונה, זמן של ירח שחור הוא אינו זמן טוב לעשיית צעדים ראשוניים.

אך "העננה" הזו יכולה להיות גם חיובית, שכן למרות שהיא לא טובה להתחלות, היא נהדרת דווקא לסגירת קצוות וסיומים. זהו זמן טוב למדיטציה ומנוחה, להיפטר מערימות הזבל שאגרנו, למיין ולסדר את הקיים, להאזין למוסיקה, לחשוב על רעיונות יצירתיים (אך לא ליישם אותם) - בשורה התחתונה - להתחבר לשקט פנימי.

ירח שחור

"ירח שחור" נקרא גם "ירח בטל" - זהו זמן כל כך קצר שלרוב אנו כלל לא מודעים אליו, כך שאיננו מייחסים את ההתרחשויות בחיינו להשפעותיו. אך לעיתים, הוא חסות הכול! כך שידיעה מוקדמת שלו יכולה להקל במידה. לא ניתן להימנע או להתחמק מ"ירח שחור", רק להוריד את הראש ולהמתין עד שתחושת האבדון והתסכול תחלוף. ואל דאגה, היא תחלוף.

נכון, לא בטוח שמהלכים שמתבצעים מחוץ לזמני "הירח השחור" יזמנו הצלחה כבירה, אך לבטח שהם לא יצריכו אנרגיה מבוזבזת ומאמץ רב יותר. לכן, היו קשובים ומודעים לזמני הירח השחור והשתדלו לנצל את מרווח הנשימה הזו בין הסוף להתחלה.


 

מעוניינים לברר את זמני "הירח השחור" שלכם לזמן הקרוב?
מתלבטים בנוגע להחלטה חשובה וזקוקים להתייעצות אישית?
מרגישים שכל הכוכבים שלכם סטו מהמסלול?
לחצו כאן

 

כתבה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.