print header

11 דגלים אדומים וסימנים שאתם בזוגיות הלא נכונה

אומרים שאין חכם כבעל ניסיון, וכנראה כל אחד ואחת מאיתנו יכולים להעיד על כך שיש לא מעט דברים בחיים שלמדנו רק אחרי שהתנסינו בהם בעצמנו. אך אם רק נמתין עד לרגע שבו נלמד משהו בדרך שכזאת, זה עלול להגיע אחרי שלב שבו כבר בזבזנו המון זמן ומשאבים, או חלילה אף נפגענו בדרך כלשהיא. זה נכון במיוחד כאשר מדובר במקרים שבהם אנשים מגלים שהם נמצאים במערכת יחסים זוגית עם אדם שלא מתאים להם. גולשים מרחבי הרשת שיתפו לאחרונה באתר Reddit את הדגלים האדומים והסימנים שגרמו להם להבין שהם בקשר עם האדם הלא נכון. אספנו עבורכם את 11 העצות והמקרים החשובים ביותר שהם העלו, כדי שכל מי שצריך יוכל לקרוא את המידע החשוב הזה ולהבין מהר יותר שהוא נמצא בקשר מזיק.

1. "היא הציגה אותי בפני האקס העשיר שלה ואז החלה להשוות בינינו"

משתמש בשם Riddle_Snowcraft מספר שבת הזוג שלו הציגה אותו בפני האקס העשיר שלה. בעקבות המפגש הזה, הוא גילה שהיא שלחה בעבר לאותו אקס תמונות מיניות שלה, וכששאל למה הוא מעולם לא קיבל כאלו תמונות היא השיבה: 'אולי אם היית קונה לי מתנות יפות יותר הייתי שולחת לך משהו'. מוסר ההשכל מהסיפור הזה והדגל האדום שהוא מייצג הם ברורים, אסור לאף אחד להיות במערכת יחסים שמבוססת על כסף, השוואה לאקסים או אקסיות מהעבר, ובטח לא במצב שבו גילויי חיבה ואינטימיות מותנים בכל דבר שהוא.
 
דגלים אדומים בזוגיות: אישה מחייכת מדברת עם גבר בזמן שגבר אחר ברקע

2. "הוא צעק עלי מול חברים שניצחתי אותו במשחק"

משתמשת בשם Natalia1702 מספרת שהיא והחבר שלה שיחקו משחק עם עוד מספר חברים. היא ביצעה מהלך כנגד החבר שלה, מפני שהוא עמד לנצח, והתגובה שלו הייתה התפרצות זעם שכללה צעקות עליה מול כל החברים שלהם. מקרים שכאלה בהם אתם עדים להתנהגות ילדותית במיוחד וזעם עצום ללא הצדקה מבוססת, במיוחד אם הוא מופנה כלפיכם, הם סימן ברור מאוד למערכת יחסים שכדאי לצאת ממנה בהקדם. אנשים שמתנהגים בצורה שכזאת לא מסוגלים להתמודד עם קשיים בחיים וגם לא עם המחשבה על כך ש'חלילה' אתם תאתגרו אותם בצורה כזו או אחרת במסגרת הקשר או החיים בכלל.

3. "הייתי יושב במכונית בחנייה כי לא היה לי כוח לעלות הביתה ולראות אותה"

במקרה נוסף גולש מספר שגם אחרי ימי עבודה ארוכים במשרד, הוא לפעמים היה יושב במכונית במשך 10-15 דקות לפני שהוא היה נכנס הביתה לפגוש את בת הזוג שלו. "ידעתי שכל מה שמצפה לי בבית זה אכזבה, חוסר התלהבות וחוסר תמיכה". אפשר ללמוד מהסיפור הזה לקח חשוב, כי אם אתם מרגישים באופן קבוע שבן או בת הזוג שלכם הם מקור ליותר תחושות רעות מחיוביות, כנראה שהקשר בו אתם נמצאים מזיק לכם מאוד ואין לו סיכוי גבוה לשרוד למשך זמן ארוך מבלי לשחוק ולהפוך לבעייתי יותר ככל שהזמן יעבור.
דגלים אדומים בזוגיות: גבר מתוסכל במכונית

4. "במקום געגועים, הייתי מרגישה הקלה כשהוא לא היה בבית להרבה זמן"

דגל אדום בסגנון כזה או אחר שותף על ידי גולשים רבים, והוא מבטא תחושה שלא קל להודות בה ולהגדיר אותה במילים, אך חשוב לעשות זאת. בפשטות, אם אתם כל מרגישים הקלה או התרגשות מסיבה כזו או אחרת כשבן או בת הזוג לא בבית, זה סימן רע מאוד. מפעם לפעם זה כמובן בסדר גמור ליהנות מקצת זמן לבד, כל אחד ואחת לפי צרכיהם, אך ממש לא כדאי להתעלם ממצב שבו ברוב הזמן אתם מעדיפים להיות בנפרד ולא ביחד. 

5. "הלכתי לאסוף אותה משדה התעופה, והיא לא טרחה להגיד שהיא לא מגיעה"

אירוע כמו זה שמתאר הגולש ListerfiendLurks הוא דגל אדום וסימן ברור לכך שמשהו בקשר הזוגי לא עובד, ולא צריך להרחיק לכת עד למקרים קיצוניים שכאלה. בהרבה מערכות יחסים אפשר לזהות דפוס של חוסר התחשבות במעשים של בן או בת זוג גם בפעולות שגרתיות יותר. דפוס שכזה עלול להפוך לבעייתי מאוד בקשר הזוגי, לכן זכרו שחשוב להציב גבולות בכל קשר ולא להתעלם ממקרים שבהם בן או בת הזוג חוצים אותם.
דגלים אדומים בזוגיות: גבר מחכה בשדה תעופה

6. "חגגתי את ההצלחות שלו, אבל הוא היה מקנא בהצלחות שלי"

בקשר הזוגי הנכון עבור כל אחד ואחת, צריך להיות בסיס של תמיכה וחיבה. כאשר אחד מהצדדים בקשר לא מקבל באופן עקבי את התמיכה הזאת, צריך להבין שזה לא משהו שכדאי להתעלם ממנו. המצב כמובן חמור עוד יותר במקרים כמו זה שתואר, בו לא רק שאחד מהצדדים לא קיבל תמיכה, הוא גם הרגיש קנאה מהצד השני. אמנם קצת קנאה בהקשרים מסוימים של הזוגיות נתפסת על ידי חלק מהאנשים כלא מזיקים, אך כאשר מדובר על הצלחה בחיים והתמודדות עם אתגרים זה סיפור אחר לחלוטין באופן חד משמעי. 

7. "הוא 'התבדח' על בגידה אחרי שלא שכבנו תקופה"

הרגע שבו הגולשת shveetness הבינה שהיא בקשר עם האדם הלא נכון עבורה הגיע בזמן תקופה של קשיים במערכת היחסים שפגעו באינטימיות שלה ושל בן זוגה. הם לא שכבו במשך תקופה ארוכה והוא החל להתבדח איתה באופן קבוע על כך שהוא עלול להתחיל לבגוד בה. גם לאחר שיחות על הנושא והערות, הבדיחה המשיכה לעלות, אך בדיעבד הגולשת מספרת שכבר אחרי הפעם הראשונה שהיא שמעה את ה"בדיחה" הזאת היא הבינה שהקשר הזה נגמר.
דגלים אדומים בזוגיות: גבר ואישה רבים על ספה

8. "בכל פעם שהייתי עם חברים היא הייתה מתגעגעת, וכשהיינו ביחד זה היה סבל"

גולשים רבים שיתפו סיפורים שבכולם הייתה התייחסות לדגל אדום דומה, מצב שבו אחד מהצדדים בקשר תמיד רוצה להיות ביחד, אך מביע רגשות שליליים בכל פעם שזה קורה. אחד מהגולשים אף תיאר זאת כך: "היא שדדה ממני את ה'לבד' שלי ומנעה ממני הנאה אמיתית מ'ביחד'". הסיבות להרגשה שכזאת יכולות להיות מגוונות: כי אחד מהצדדים מלא בתלונות ורגשות שליליים, כי יש חוסר איזון חריג בעוצמת האהבה ההדדית, חיכוכים חוזרים ונשנים שמובילים לריבים ועוד. מהמקרים האלה אפשר ללמוד  שחשוב מאוד לשים לב לכך שהזמן עם בן או בת זוג גורם לכם להרגיש טוב, ושאתם לא נמצאים בקשר רק כי טוב לכם להרגיש שמישהו אחר מתעניין בכם.

9. "אף פעם לא היה לנו נוח לבלות הרבה זמן ביחד רק שנינו"

לפי הסיפורים השונים שעלו, דגל אדום זה מאפיין בעיקר מערכות יחסים של אנשים צעירים, אך לא רק. גולשים שונים מספרים על כך שהם התרגלו לבלות הרבה זמן עם בן או בת הזוג בחברת אנשים אחרים, בסביבת עבודה משותפת, עם בני משפחה או אפילו עם הילדים שלהם אחרי שאלו נולדו. בכל המצבים האלה המצב היה בסדר, אבל ברגע שרק שני בני הזוג נשארו באותה סביבה, החלה לצוץ אווירה לא נעימה. כפי שכבר הבנתם מסעיפים קודמים, לתקשורת ולטיב זמן הבילוי המשותף של בני זוג יש חשיבות רבה מאוד. תחושה של חוסר נוחות לבלות זמן ביחד היא לא בדיוק הדגל האדום הכי בולט שיש, אך הניסיון הרב וחוכמת ההמונים שהצטברו ברשת מראים שאסור להתעלם ממנו.

10. "חברה טובה שלי נפטרה - הייתי עצוב והיא נפרדה ממני"

במשפט הקצר הזה של הגולש ItsAllinYourHeadComx טמון לקח חשוב שכולנו יכולים ללמוד מהניסיון שלו. אנחנו חייבים להיות בקשר עם אנשים שמסוגלים לתמוך בנו ולהכיל אותנו ברגעים הקשים שלנו. כמובן שזה לא משהו שנמצא רק בידיים של הצד השני, אם אחד מהצדדים לא יודע להתמודד בצורה בריאה והגיונית עם עצב ומשברים אי אפשר לצפות מהשני שיהיה עבורו פסיכולוג, מטפל ושיתמודד איתו ביחד עם הכל. יחד עם זאת, אם אתם מביעים עצב או קושי בדרך בריאה ועדיין לא מקבלים תמיכה במסגרת הזוגיות שלכם, כנראה שיש בה בעיה שאסור להמשיך להתעלם ממנה.
דגלים אדומים בזוגיות: זוג מחזיק 2 חצאי לב שבור

11. "היא כל הזמן הבטיחה שהמצב ישתפר, אבל שום דבר לא השתנה"

נסיים באזהרה חשובה שתמיד ראוי להזכיר בהקשר של קשרים זוגיים ובכלל: לא די במילים יפות, צריך גם מעשים ותוצאות. זה טוב ויפה שאתם מעלים בעיות ומדברים עליהן, אולי אפילו משהו שקשור לאחד מהדגלים האדומים האחרים שהוזכרו, אך אם כלום לא משתנה זה לא משנה דבר. לכן הקשיבו לניסיון הגולשים שגילו שהם בקשר הזוגי הלא נכון וזכרו להציב גבולות ברורים לכמות ההבטחות שתקבלו לשיפור מצב היחסים בלי שתהיה שום תוצאה בשטח.
 
מקור התמונות: depositphotos.com
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.