print header

כיצד ניתן לקבל פיצויים מתאונת עבודה?

לפציעות הקשורות לעבודה עלולות להיות השלכות משמעותיות על העובדים שנפגעו. חשוב להבין איך לקדם את תביעת הפיצויים לאחר תאונת העבודה ואין זה עניין של מה בכך. על פי החוק בישראל, לעובדים שנפגעו בעבודה יש זכויות שונות שמגיעות להם מול גורמים שונים, כמו למשל המוסד לביטוח לאומי, המעסיק שאצלו קרתה התאונה וכן חברות הביטוח. חשוב לציין שעל פי רוב פיצויים המתקבלים מביטוח לאומי יופחתו מהליכי התביעה וההסדרים שאליהם מגיע הנפגע בתביעות נגד המעסיק או מול חברת הביטוח.

תאונות עבודה: אדם עם ספרים ביד

דיווח נאות ומסמכים נלווים

הצעד הראשון שצריך לעשות במסגרת תביעות תאונות עבודה הוא להודיע מיד למעסיק על המקרה. לאחר ההודעה אתם יכולים לקבל את טופס הטיפול הרפואי הדרוש לנפגעי עבודה בביטוח לאומי וזה מסייע מאוד לקראת המשך הטיפול בתביעה. במקביל, חשוב מאוד לאסוף ולהביא כמה שיותר תיעוד וראיות על המקרה של התאונה והפגיעה. דוגמאות טובות לכך הם צילומים של מקום התאונה, עדות של אנשים שנוכחו במקום וכל אישור אחר שיכול לאמת את הטענות של מי שנפגע בתאונת העבודה.

החשיבות של תיעוד רפואי וקבלת טיפול רפואי

בתאונת עבודה, כמו בכל מקרה של תביעת נזקי גוף, חשוב לקבל טיפול רפואי כמה שיותר מהר. אך לצד הטיפול הרפואי, וודאו שכל פעולה שנעשית במוסד רפואי כזה או אחר, מתועדת וכי נרשם שהטיפול הינו עקב פגיעה בעבודה או תאונת עבודה. מבחינת הנפגע, חשוב ביותר להקפיד על שמירת כל המסמכים הרפואיים. חשוב תמיד לשמור את הקבלות עבור הוצאות רפואיות, החל בשירותי פינוי אמבולנס, דרך הוצאות על תרופות וכן מימון טיפולים אחרים, פיזיותרפיה וכן הלאה. מסמכים המעידים על כל זה הם הבסיס לקביעת היקף הפציעות ולצורך מימוש תביעת הפיצויים לאחר מכן.

הוכחת הכנסות וייצוג משפטי בתביעת תאונת עבודה

עבור עובדים שכירים או עצמאים, יש ללוות כל תביעת אובדן כושר עבודה עם מסמכים אודות היקף ההכנסות טרום הפגיעה. שכירים צריכים להגיש תלושי שכר אחרונים, כדי להוכיח את היקף ההכנסה לפני הפגיעה. עצמאים צריכים לספק דוחות מס ומע"מ, וניתן להשיג זאת בקלות בעזרת רואה החשבון או יועץ המס. ללא מסמכים אלה לא ניתן להוכיח את היקף אובדן כושר השתכרות. רמת הירידה בהיקף ההכנסה נחשבת למרכיב חיוני בחישוב הפיצוי המגיע לכל נפגע. כדי להשיג את המקסימום של הפיצויים, רצוי להיעזר בעורך דין המתמחה בדיני נזיקין ותביעות ביטוח לאומי או חברות ביטוח, כמה שיותר מוקדם. לעורך הדין מיומן יש ניסיון רב בכל הפרוצדורות של חברות הביטוח וכן בפרוצדורות ההכרחיות של ביטוח לאומי במקרים של תאונות עבודה או מחלות מקצוע.

פעולה נכונה לקבלת מלוא הפיצוי עקב תאונת עבודה

כדי להבטיח שתקבלו פיצוי מקיף ומלא, חשוב להימנע מלשוחח על התאונות ועל כל הכרוך בה, עם מישהו שאינם מכירים או שמנסה להפיק מכם מידע. ללא ייעוץ עם עורך דין, כל שיחה עם מי שמתברר כי הוא חוקר פרטי מטעם חברת הביטוח, עלולה לעלות לכם ביוקר. כמו כן לפני שמסכימים לכל הצעת פיצוי מחברת ביטוח, חשוב לבצע בדיקת יסודית שמוודאת כי הסדר הפשרה מכסה את כל הפציעות הנוכחיות והשפעות עתידיות הכרוכות בתאונה ובפגיעה.
 
אם העובד יכול לחזור לעבודה כפי שהיה לפני התאונה, הרי שפיצוי על אובדן שכר לא יכסה תקופות שבהן העובד נמצא כשיר לעבוד כמקודם. כמו כן חשוב להבין כי פעולה נכונה לאחר תאונת עבודה, מבחינה רפואית ומשפטית, תאפשר להיכנס כמה שיותר מהר להחלמה ושיקום וכן היא תעזור למקסם את גובה הפיצוי שיקבע לכם. חשוב לשתף את עורך הדין בכל העובדות ולנהוג תמיד לפי מיטב עצותיו וחוות דעתו.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.