print header

מימון לקניית רכב - למה זה עשוי להיות הפתרון עבורך?

 אנשים רבים שמעוניינים ברכישת רכב חדש  פונים אל הפתרון של מימון  לקניית רכב. מאידך, יש כאלה ששואלים את עצמם: האם זה באמת נכון עבורי? אם גם אתם מתלבטים, כדאי שתקראו את הכתבה הבאה...
 
מצד אחד, רכב פרטי הוא אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל. מצד שני, מחירי הרכבים החדשים נמצאים במגמת עלייה בגלל הקורונה, משבר השבבים העולמי ופגיעה בשרשרת האספקה והלוגיסטיקה. כפועל יוצא מכך, רבים מהישראלים מחפשים רכב חדש – אבל מגלים שאין להם מספיק הון עצמי כדי לממן אותו. החדשות הטובות הן שהון עצמי הוא כבר מזמן לא האפשרות היחידה עבור מימון לקניית רכב פרטי*. אז אם גם אתם שואלים את עצמכם מה לגבי מימון על בסיס הלוואה, יש כמה דברים שיעידו שמדובר אולי בפתרון הנכון עבורכם.
 
מימון לקניית רכב: יד מחזיקה מפתחות רכב

1. כי אפשר לפרוס את המחיר לתשלומים

מימון לרכב היא שיטת רכישה שמאפשרת לבצע פריסת תשלומים. כמו שאתם פורסים את מחיר הקניות בסופר או השופינג בקניון, כך תוכלו להשיג את הרכב שרציתם ולהימנע מתשלום סכום כסף גדול מיד בתחילת העסקה. גובה ההחזר החודשי נקבע לפי גובה המימון והתקופה. בכל מקרה, את הפרטים הללו יודעים מראש ואפשר להשתמש בהם על מנת להשוות בין סוגי הרכבים החדשים שאותם רוצים לקנות. 

2. כי מימון הופך את הרכב החדש לנגיש

מבחינה מעשית, מימון הוא הפתרון הכי נגיש עבור מי שרוצים לנהוג על רכב חדש. בגלל שהמימון מותאם לכל כיס, הוא מאפשר לבחור את הרכב על פי יכולת ההחזר עכשיו ובעתיד. לשם השוואה, עסקאות מזומן לא מתאימות לכל אחד ולרוב הן מחייבות פשרות. בהרבה מאוד מקרים, הפשרה היא על רכב משומש ולא על רכב חדש, מה שאוטומטית גם בא על חשבון אחריות וראש שקט. בנוסף, אפשר לבחור בין מימון חלקי ומימון מלא. במימון מלא אין בכלל צורך בהון עצמי, אך לא ניתן לקבל אותו ללא מקדמה על רכבים יקרים במיוחד או ברמות גימור מתקדמות. 

3. כי התנאים נוחים

התנאים לקבלת מימון לרכב נוחים מכפי שנהוג לחשוב. נכון להיום, פחות או יותר כל מי שהוא מעל גיל 24 וללא עבר בנקאי שלילי עם מקום עבודה קבוע זכאי למימון רכב. אפילו ההליך עצמו הוא קל, פשוט וזמין, וניתן לסיים אותו במהירות. התנאים לקבלת מימון משתנים לפי רמת הסיכון שהגוף המלווה לוקח על עצמו. מבחינתכם, המשמעות היא שיש המון מקום להשוואה והתמקחות. בצעו משא ומתן על המימון ותוכלו לשפר בצורה דרמטית את התנאים שתקבלו.

4. כי קיימות אפשרויות מימון שונות

מימון לקניית רכב עשוי להיות הפתרון עבור אנשים שלא מוכנים להתפשר על התאמה אישית. למרות שסוגי המימון השונים כמעט ואינם נבדלים ביניהם מבחינת העיקרון, לכל סוג יש יתרונות וחסרונות משל עצמו. מימון בנקאי הוא הלוואה לקניית רכב שניתנת על ידי הבנק, עם חיסרון עצום בדמות הערמת קשיים ודרישה להצגת אישורים וטפסים רבים. מנגד, לבנק יש יתרון שבא לידי ביטוי בריבית יחסית נמוכה. מימון חוץ בנקאי זו אפשרות אחרת, שניתנת על ידי גופים פיננסיים שונים. היתרונות כאן הם נוחות התהליך והעובדה שאין פגיעה במסגרת האשראי והאובליגו הבנקאי. עם זאת, הריבית המוצעת אולי תהיה מעט גבוהה יותר מאשר בבנק.
 
*כתבה זו אינה מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.