print header

מה צורת ההליכה שלכם אומרת על האישיות שלכם?

הדרך הפשוטה ביותר עבורנו להבין אנשים אחרים היא להקשיב למה שהם אומרים ולרעיונות שהם מביעים בפנינו, אך לא מעט פעמים שפת הגוף שלהם תעיד עליהם פי כמה וכמה, ותוכל לספר לנו עליהם ועל האישיות שלהם הרבה יותר ממילים. במחקר שנערך בשנת 2017, חיפשו חוקרים מאוניברסיטת מונטפלייה שבצרפת ומאוניברסיטת פלורידה שבארה"ב האם יש התאמה בין קצב הליכתו של אדם ובין אופיו, על פי "5 התכונות הגדולות": מוחצנות-מופנמות, נעימות, מצפוניות, יציבות רגשית-נוירוטית ופתיחות מחשבתית, ומצאו כי אכן ישנו קשר בין השניים. זאת אומרת שבהחלט ניתן להסתכל על אופן הליכתו של אדם ולהסיק ממנו לגבי אופיו; כך למעשה, אתם יכולים לפענח אנשים ממבט אחד ובאותו אופן אתם יכולים גם לעצור רגע, להסתכל על צורת ההליכה שלכם ולהבין מה היא משדרת עליכם לעולם. אתם מוזמנים להכיר 11 סוגי הליכות נפוצים ולגלות מהם המאפיינים שהם משדרים לסביבה.

1. הליכת המנהל

מה צורת ההליכה שלכם אומרת על האישיות שלכם: הליכת המנהל

אם אתם נוהגים ללכת מהר, בצעדים זריזים וממוקדים מאוד, אתם למעשה צועדים כמנהלים מובילים, וככל הנראה גם מעבירים את הרושם הזה – שאתם בשליטה ומכווני מטרה. הליכה שכזאת משדרת ביטחון עצמי גבוה, וכוללת ראש זקוף כלפי מעלה ומראה של אדם ששקוע במחשבות ובתכנונים קדימה. עם זאת, מנהלים לא תמיד נתפסים כאנשים חברותיים, והרבה פעמים גם ככאלו שיכולים להימצא תחת לחץ רב, ולכן גם לא שמים לאלו שמסביבם, ועלולים להיתקל באחרים תוך כדי הליכתם. אם אתם רוצים לאמץ לעצמכם הליכה שכזאת, וודאו שבכל זאת אתם מסתכלים לאן אתם הולכים ולא נתקעים באף אחד – כך תרוויחו את היתרונות שסגנון ההתהלכות הזה משדר.

2. הליכת השפוף

מה צורת ההליכה שלכם אומרת על האישיות שלכם: הליכת השפוף

צעדים קטנים, ראש מכופף מטה, גוף רפוי וחסר כוח – הליכה כזו משדרת באופן ישיר דכדוך וחוסר שביעות רצון. מי שמתהלך כך בדרך כלל נמנע מיצירת קשר עין עם הסובבים אותו, ומתאפיין בביישנות יתרה ובמופנמות. אנשים שהליכתם שפופה נוטים לשדר שהם לא מעוניינים בחברתם של אחרים, דבר שמוביל גם להתגוננות יתר מצדם וחשדנות שמונעת מהם לקשור קשרים חזקים ואמיתיים. אם אתם נוטים ללכת כך, אך לאו דווקא רוצים שתדבק בכם תדמית שפופה – נסו לאמץ לכם סגנון הליכה אחר, שמבליט את החיוביות שבכם.

3. הליכת הפוליטיקאי

מה צורת ההליכה שלכם אומרת על האישיות שלכם: הליכת הפוליטיקאי

כפי שפוליטיקאים רוצים להבליט את עצמם כדי להיות בתודעה ולהמשיך להיבחר על ידי הציבור – כך גם אלו שהולכים בצורה הזאת רוצים לבלוט, ושואפים לקבל הכרה והערכה. מדובר בהליכה מלאת חיוניות, עם ראש מורם מעלה, חזה בולט כלפי חוץ וכתפיים נוטות אחורה, המעידים על הצורך להתבלט ולהיות במרכז העניינים, ועל כך שאתם נהנים לקבל על עצמכם אתגרים, ללמוד דברים חדשים ולחוות חוויות מסעירות, אך מצד גם להשתעמם בקלות במצבים שגרתיים. בנוסף הליכה שכזו מצביעה על כך שיש לכם בטחון עצמי, שאתם נואמים טובים ושאתם מאלו הנהנים להתרועע עם אחרים.

4. הליכת הדאגן

מה צורת ההליכה שלכם אומרת על האישיות שלכם: הליכת הדאגן

הליכה איטית וזהירה במיוחד, שכוללת צעדים קטנים וגרירת רגליים, מעידה על אישיות דאגנית, מוטרדת ומפוחדת. דאגנים לרוב יתהלכו כשעיניהם מופנות כלפי מטה, אל הקרקע, וישדרו מעין חוסר יציבות, מופנמות רגשית וגישה מהורהרת- ויכול בהחלט להיות שכך יבליטו את פגיעותם ואת חרדתם. אם אתם תופסים את עצמכם הולכים כך, כדאי שתנסו לאמץ צורת התהלכות אחרת, כזו שפחות תדגיש קשיים וחששות שאולי מטרידים את המחשבות שלכם.

5. הליכת חסר הדאגות

מה צורת ההליכה שלכם אומרת על האישיות שלכם: הליכת חסר הדאגות

בניגוד להליכת הדאגן שהוצגה קודם, קצב הליכה איטי, גוף משוחרר ויציבה רפויה – כל אלו מתאימים לטיפוסים חסרי דאגות, מן הסוג הרגוע ביותר של אנשים המתהלכים בעולמנו. כאשר אתם צועדים כך אתם משדרים שאתם נינוחים במיוחד, שגישתכם אינטואטיבית, ושאתם פנויים מדאגות ולכן גם מוכנים להתמקד באחרים, עד כדי כך שאפשר לעצור אתכם בכל רגע נתון ולהיכנס איתכם לשיחה על החיים. עם זאת, יש שיראו בסוג ההליכה הזה כמשדר רשלנות מסוימת וכמאותת שנוח וקל להשפיע עליכם ולתמרן אתכם – ולכן, אם אתם לא רוצים להיתפס כך בעיני אחרים, אולי כדאי שלא תאמצו את סגנון ההליכה הזה יותר מדי.

6. הליכת השחצן

מה צורת ההליכה שלכם אומרת על האישיות שלכם: הליכת השחצן

הליכה שכזאת נראית לרוב מכוונת מאוד, והיא משדרת הרבה ביטחון עצמי וגאווה עצמית. מי שהולכים כך נוטים להרים את ראשם מעלה, להטות את כתפיהם לאחור ולנדנד את פלג בגוף העליון יחד עם האגן, תוך כדי ההליכה בצורה בולטת לעין  – כל הדברים שלמעשה מדגישים שהם אכן מנסים למשוך תשומת לב מכל מי שבסביבה. עם אתם מתהדרים בהליכה כזו באופן מתמיד או מדי פעם לפעם – תדעו שהיא יכולה לגרום לאחרים לתפוס אתכם גם באופן שלילי, כמרוכזים בעצמכם ולא כאמינים, כך שהיו מחושבים איתה ודעו באילו מצבים להימנע ממנה.

7. הליכת התומך

מה צורת ההליכה שלכם אומרת על האישיות שלכם: הליכת התומך

הליכה שכזאת מתאפיינת בצעדים מדודים ומחושבים, בקצב התקדמות שאנו מהיר או איטי מדי, והיא נחשבת לכזאת שמפגינה ביטחון עצמי כללי. אם אתם מתאפיינים בהליכה כזו, אתם בהחלט משדרים שאתם "שחקנים קבוצתיים" – אנשים שיודעים להקשיב, שמדברים ומתנהגים בצורה מכובדת, מועילים, נאמנים ומהימנים. אתם מסוג האנשים שיודעים להעריך מערכות יחסים, וטלפון אחד מאהובי ליבכם יעשה לכם את היום. בדומה לאלו המתהלכים כפוליטיקאים, שהזכרנו בסעיף ה-2, גם אתם כנראה אוהבים לנקוט במחוות גוף שונות, יודעים לייצור קשר עין ולתקשר עם אנשים אחרים תוך כדי הליכה.

8. הליכת משלב הידיים

מה צורת ההליכה שלכם אומרת על האישיות שלכם: הליכת  משלב הידיים

אם אתם הולכים בשילוב ידיים, אתם משדרים שאתם מעדיפים להיות לבד או אפילו לחיות לבדכם לגמרי. הליכה שכזאת משדרת פגיעות מסוימת, ומומחי שפת גוף אף מבהירים שהתהלכות בידיים שלובות יכולה להיות מסוכנת – מכיוון שהיא עלולה לאותת על כך שאתם חלשים ויכולים להוות טרף קל לתוקפים למיניהם. לכן, אם אתם נוטים ללכת בצורה הזו, הימנעו מכך במקרים שבהם אתם מסתובבים לבד בחוץ בלילה או בסביבה לא נעימה, ואמצו במקום זאת הליכה מהירה, מתוחה ובטוחה, כזאת שבה אתם לא משלבים ידיים ונראים פגיעים.

9. הליכת הרוקע

מה צורת ההליכה שלכם אומרת על האישיות שלכם: הליכת הרוקע

אם אתם מוצאים את עצמכם הולכים בצעדים מהירים ואגרסיביים, בזמן שרגליכם בוטשות ברצפה זו אחר זו – אז ההליכה שמאפיינת אתכם היא הליכת הרוקע. ההליכה הזו מסמנת לרוב כעס, תסכול ועיקשות שמכבידה עליכם. עם זאת, לעיתים היא גם יכולה להעיד על כך שהגוף שלכם שולח סימן למוחכם – לרוב זה יכול להיות כתוצאה מאיבוד תחושה מסויים בגפיים.

10. הליכת הפוסע לאיטו

מה צורת ההליכה שלכם אומרת על האישיות שלכם: הליכת הפוסע לאיטו

הליכה שכוללת צעדים קצרים מאוד ומדודים, כשהידיים מתוחות לצד הגוף, מעידה לרוב על כך שאתם אנשים המרוכזים בעצמכם, אך לא תובעניים מדי או דורשי תשומת לב – אלא פשוט מסתגרים שרוצים שיעזבו אותם בשקט. אם זהו סגנון הליכתכם, אך אתם אינכם מעוניינים לשדר ריחוק והסתגרות, נסו לאמץ לעצמכם צורת הליכה מעט יותר בטוחה ופתוחה כלפי חוץ. עם זאת, שימו לב כי אצל נשים ההליכה הזו יכולה לנבוע מכאבים בשרירי השוקיים או בגידי הברך, ואף יכולה להעיד על בעיה המתפתחת בירכיים.

11. הליכת מרבה המשימות (מולטיטאסקינג)

מה צורת ההליכה שלכם אומרת על האישיות שלכם:

אם אתם נוהגים ללכת בזמן שאתם משוחחים בטלפון הנייד ביד אחת, ביד שנייה מחזיקים ספל קפה ובין לבין גם יכולים לעיין באיזה מסמך שאתם אוחזים עם קצות האצבעות שנותרו לכם, או לחצות את הכביש מבלי למצמץ בכלל – אז סגנון ההליכה של מרבה המשימות הוא שמאפיין אתכם. זה סגנון יוצא דופן שדורש יצירתיות ומיומנות, ומעיד על כך שניחנתם באומץ כמו גם ביכולת לפתור בעיות; בהליכה שכזו אתם משדרים שאתם אנשים שניתן לסמוך עליהם כשצריך לעשות משהו, ושתמיד תהיו מוכנים לעזור לחבריכם בכל מה שהם צריכים. עם זאת, שימו לב שאתם אכן מצליחים להתהלך תוך כדי שאתם מתעסקים בכל הדברים האחרים, ולא מאבדים את עצמכם תוך כדי ואז יוצרים רושם הפוך לחלוטין.

מקור תמונות: Bright Side

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.