print header

12 שימושים מקוריים במיוחד לקופסאות משחק

מונופול, שבץ נא וסולמות וחבלים הם רק מקצת ממשחקי הקופסה האהובים ששיחקנו בהם בילדותינו ושילדינו משחקים בהם עד היום. המשחקים הללו מקבלים גירסה חדשה מדי כמה שנים, ואילו הגרסאות הישנות נותרות בארון לפעמים ומעלות אבק, או שילדינו גדלים ומפסיקים לשחק בהם. אם אתם רוצים להנציח את משחקי הקופסה האהובים בדרך ייחודית, נסו את 12 השיטות הבאות שיאפשרו לכם להכין מהמשחקים פריטים חדשים וצבעוניים במיוחד שיעטרו את ביתכם בצורה נפלאה.
 
משחק קופסה מונח על הרצפה עם שני אנשים משחקים לצידו

1. תיק נשיאה 

תיקי נשיאה ממשחקי קופסה
כיום ניתן למצוא בשוק תיקים צבעוניים ומקוריים במיוחד מדפים של חוברות קומיקס וגם ממשחקי קופסה, אך במקום לרכוש אותם, פשוט הכינו אותם בעצמכם! תוכלו לעשות זאת בקלות על ידי קיפול של לוחות המשחקים האהובים עליכם, יצירת חורים בחלקם העליון והשחלה של ידית מכל חומר שתרצו. לאחר מכן הוסיפו לצדדים נייר קרטון צבעוני כדי לסגור את התיק, והנה, יש לכם פריט אופנתי ויפיפייה שתוכלו לקחת אתכם ממקום למקום. תוכלו להשתמש בתיקים הללו ביומיום או אפילו להכניס לתוכם מתנות שתעניקו לאחרים בעטיפה מקורית במיוחד.

2. מדפים צבעוניים

מדפים ממשחקי קופסה
כל בית זקוק לכמה מדפים כדי להניח עליהם ספרים או פרטי נוי שונים, ואין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר עם משחקי קופסה ישנים. כדי להכין לעצמכם מדפים שכאלה, הוסיפו זוויות לחלקם התחתון של לוחות המשחק, כך שהקיפול של הלוח יצור צורה של מדף, ותלו אותם על הקיר שזקוק לשדרוג.

3. שלטים לבית

שלטים לבית מקוביות משחק של שבץ נא
שלטים לבית מהווים דרך נפלאה לסמן מה יש בכל חדר, או פשוט לברך אנשים לשלום כאשר הם נכנסים ויוצאים מביתכם, ואם יש לכם משחק של שבץ-נא בבית, תוכלו להכין מהקוביות של האותיות שלטים לכל חדר שתרצו. צרו את המילה או המשפט שאתם רוצים לתלות והדביקו אותם ישירות על הדלת, או הדביקו על מעמד האותיות שמגיע עם המשחק ותלו אותו על דלת או קיר כפי שניתן לראות בתמונה. שלטים שכאלו ודאי לא תראו במקומות אחרים, והם בהחלט יעלו חיוך על פניו של כל אורח שיגיע לביתכם.

4. מסגרת תמונות

מסגרת תמונות מלוח של שבץ נא
קשה למצוא בית שאין בו מסגרות כאלו ואחרות המעטרות תמונות של רגעים אהובים ואנשים יקרים, ועם לוח של שבץ נא תוכלו להכין את הפריטים הללו בדרך מקורית במיוחד. כדי לעשות זאת צרו משבצות חלולת בלוח שבץ נא בעזרת סכין יפנית, הדפיסו תמונות בגודל של ה"חלונות" שנוצרו, הדביקו אותם על לוח שעם ועליהם את לוח המשחק. המסגרות הללו ינציחו רגעים יפים מחייכם ויאפשרו לכם לשמר את הלוח של המשחק האהוב בדרך נפלאה שתחזיק זמן רב.

5. תחתיות לכוסות

תחתיות לכוסות מכרטיסים של משחק בינגו
מי מאיתנו לא צעק את המילה "בינגו!" בהתלהבות כאשר הצליח ליצור סדרת מספרים במשחק האהוב? כעת תוכלו למחזר את הכרטיסים של משחקי הבינגו שלכם וליצור מהם תחתיות לכוסות שלא ניתן למצוא בשום חנות. לא תצטרכו לעשות שום דבר מיוחד מלבד לצפות את הכרטיסים בפלסטיק (למינציה) ולחתוך את השוליים קרוב ככל שאפשר לאלו של כרטיסי הבינגו.

6. שעון קיר – גרסה 1

שעון קיר מלוח של דמקה סינית
דמקה סינית, או "הלמה כוכב", העבירה לכולנו שעות של הנאה בבית וגם בנסיעות בדרכים בגרסתה המוקטנת, ובשיטה הבאה תוכלו להוציא את לוח המשחק מנבכי הארון, להוריד ממנו את האבק ולהכין ממנו שעון שתענוג להסתכל עליו. כדי להכין את השעון שבתמונה תוכלו "לגנוב" מנגנון של שעון מעורר או לרכוש אחד עם מחוגים בחנויות יצירה. לאחר שיהיה לכם את המנגנון גזרו את שולי הלוח של הדמקה הסינית לפי קווי המתאר של המעגל, והדביקו לחלקו האחורי והקדמי את המנגנון עם המחוגים. תלו את השעון החדש-ישן שלכם בכל חדר שתרצו ואל תשכחו את שעת המשחק שהוא יזכיר לכם.

7. שעון קיר  - גרסה 2

שעון עץ עגול עם קוביות דומינו במקום מספרים
דרך נוספת להכין שעון קיר מקורי במיוחד היא על ידי שימוש בקוביות דומינו כמספרים מיוחדים שיסמלו את השעות במהלך היום. גם בהכנה של השעון הזה תצטרכו מנגנון ומחוגים שניתן לרכוש בחנויות יצירה ואותו תוכלו להדביק למשטח עגול, כמו עץ המשמש להנחת סירים חמים. לאחר מכן הדביקו קוביות של דומינו לפי שעות היום, והנה, יש לכם שעון קיר שתוכלו לתלות בבית או להעניק כמתנה לאנשים היקרים לכם.

8. קופסת תכשיטים

קופסת תכשיטים ממשחק קופסה
רוצים לשמור על התכשיטים שלכם בקופסה מיוחדת שתוכלו לשים בשידה? נסו להכין אותה מקופסת משחקים! גם כאן אופן ההכנה הוא פשוט ביותר, וכל שתצטרכו לעשות הוא למדוד ולחתוך את קופסת המשחקים או לוח המשחקים לפי הממדים של הקופסה שאתם רוצים להכין, לקפל אותה לפי החיתוכים ולהדביק את הצדדים כך שניתן יהיה לסגור אותה. הכניסו את התכשיטים שלכם לקופסה שיצרתם ושמרו אותם קרוב אליכם בכל עת.

9. מתלה תכשיטים

מתלה תכשיטים מקוביות ג'נגה
כל ילד מכיר את רגע המתח בו הוא מוציא קוביית משחק של ג'נגה ולא בטוח האם המגדל יקרוס או יחזיק מעמד עד הסיבוב הבא. עם מתלה התכשיטים הזה אתם תמיד תנצחו במקוריות וצבעוניות, ותוכלו לנצל את קוביות המשחק האהובות בדרך שאיש לא היה חושב עליה. כדי להכין את המתלה, צבעו קוביות של ג'נגה בצבעים שאתם אוהבים, הדביקו אותן זו לזו בעזרת דבק עצים בצורת שתי וערב וכך שחלקן יבלטו כלפיי חוץ, כפי שניתן לראות בתמונה, המתינו לייבוש הדבק ותלו את המתלה החדש שלכם על קיר ואת התכשיטים עליו.

10. מחזיקי מפתחות

מחזיקי מפתחות מקוביות ג'נגה
דרך מקסימה נוספת למחזר קוביות של משחק ג'נגה היא להכין מהם מחזיקי מפתחות שיעזרו לכם למצוא אותם בקלות. על מנת שתוכלו להכין את מחזיקי המפתחות הללו, צבעו או הדביקו על קוביות הג'נגה מדבקות צבעוניות/נייר דבק צבעוני ולאחר מכן הבריגו לתוכן סוגרים עם לולאות שניתן לרכוש בחנויות יצירה. השחילו את המפתחות שאתם צריכים לשמור לצדכם ללולאות של הסוגר וצאו לדרך בבטחה שהם שמורים היטב.

11. מחזיק יו. אס. בי

מחזיק מפתחות מקוביות משחק
כרטיסי הזיכרון הניידים, הידועים כ"יו.אס.בי", מאפשרים לנו לשמור מידע חשוב בקלות ובהישג יד, ובאופן הבא תוכלו ליצור לכם מחזיק משעשע במיוחד לכרטיסים הללו. כדי לעשות זאת קחו קוביות משחק עם מספרים והדביקו להן את כרטיס הזיכרון הנייד שבידכם. תוכלו להפוך את הכרטיסים הללו למחזיקי מפתחות על ידי הצמדה של לולאה אליהן, או פשוט לשמור אותן בתיק ולשלוף אותם בכל רגע שתצטרכו לשמור משהו חשוב שנמצא במחשב שלכם.

12. שולחן סלון

שולחן מלוח משחק
רוצים שולחן מיוחד שיעטר את הסלון שלכם? הכינו אותו בעצמכם מלוח משחק! בשביל שולחן מסוג זה תצטרכו מסגרת רחבה, לוח משחק ישן ומעמד או רגלי שולחן. הכניסו את לוח המשחק לתוך המסגרת (גזרו אותו לפי מידותיה במידת הצורך), הבריגו אותו והדביקו את החלק העליון של השולחן שיצרתם לרגליים או למעמד שבחרתם. הציבו את השולחן שלכם בסלון או אפילו לצד המיטה, ותיהנו מפריט ריהוט מיוחד שיזכיר לכם רגעים מתוקים מהילדות.
מקור: diyncrafts.com

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.