print header

12 שימושים מקוריים במיוחד לבקבוקי פלסטיק

מדי שבוע, רבים מאתנו מרוקנים מספר בקבוקי פלסטיק מלאים במשקאות וזורקים אותם לפח. הבקבוקים הללו עלולים לפגוע בסביבה ומומלץ למחזר אותם כדי למנוע נזקים שכאלו, אך יש גם דרכים מקוריות לעשות זאת. מלבד לשים אותם בפח המחזור הייעודי לפסולת פלסטית, ניתן להשתמש בבקבוקי פלסטיק על מנת להכין פריטים שימושיים ולחסוך בכסף, זמן ופסולת. ממתקן למטריות ועד לממטרה מקורית, אלו הן 12 הדרכים המיוחדות בהן ניתן להשתמש בבקבוקי פלסטיק.

1. מחזיק מטריות לרכב

עם החורף המתקרב, כולנו מכירים את התופעה של מטריות נוטפות מים שמלכלכות מקומות רבים, כולל הרכב הפרטי שלנו. כדי למנוע זאת, תוכלו להכין מתקן להחזקת מטריות לרכב או כל מקום אחר, אליו המים יתנקזו ולא יגיעו לרצפה. פשוט חתכו את חלקו העליון של בקבוק פלסטיק גדול, נקבו חורים בחלק התחתון, השחילו בהם חוט חזק ותלו על אחד המושבים.

מתקן למטריות מבקבוק פלסטיק
 

2. אגרטל

אין דבר נחמד יותר מלקבל פרחים מאדם שחשב עלינו, או לקטוף אותם ולשים במרכז השולחן בסלון. אם יש בביתכם ילדים קטנים או שאתם חוששים להשתמש באגרטלים מזכוכית מכל סיבה שהיא, זה הפתרון המושלם עבורכם! גזרו את חלקו העליון של בקבוק פלסטיק וצרו רצועות בחלק התחתון עד לעיקול של הבקבוק, כפי שמוצג בחלק 2. קפלו את הרצועות מטה כך שכל אחת תעבור את השתיים שלצידה ותיכנס מתחת לרצועה השלישית. המשיכו כך עד שכל הרצועות יהיו מקופלות, מלאו במים והציבו את הפרחים האהובים עליהם.
אגרטל מבקבוק פלסטיק

3. מעמד למצלמה

לעתים, כדי לצלם את התמונה המושלמת, אנחנו צריכים חצובה שעומדת במקומה ולא מושפעת מתנועות הידיים שלנו. כדי להכין חצובה כזו מבקבוק, בחרו בורג בקוטר מתאים לחריץ ההשחלה לחצובה שיש בחלק התחתון של המצלמה שלכם. עשו חור במרכז פקק של בקבוק, החדירו את הבורג כך שחלקו הארוך יבלוט החוצה, מלאו את הבקבוק במים לייצוב, השחילו את המצלמה על הפקק והנה, יש לכם חצובה זולה ושימושית להפליא.
מעמד למצלמה מבקבוק פלסטיק

4. ארגוניות לכלי כתיבה ואמנות

כל מי שיש לו ילדים או עוסק באמנות וודאי מכיר את התופעה של מברשות, טושים וצבעי עפרון הפזורים בכל מקום. כדי לעשות סדר בבלגן, חתכו את החצי של החלק התחתון או החלק העליון של בקבוקי חלב או מיץ, כפי שמוצג בתמונה, ומיינו בתוכם את כלי הציור באיזו דרך שתרצו, לפי גוונים, סוגים או כל אופן אחר שנוח לכם.

ארגוניות לחומרי יצירה מבקבוקי פלסטיק
 

5. מתלה לניירות

לכל חובבי המחנאות, הרעיון הבא הוא עבורכם. מי שיוצא לטיול בטבע יודע שאין במחנות, ולעתים גם בבתי אירוח, מתלה לניירות, מה שגורם לנו להניח ניירות במקומות לא נקיים. כדי להימנע מכך, חתכו את חלקו התחתון של בקבוק פלסטיק גדול ונקבו חורים בשני צדי החלק עליון. השחילו מצד אחד חתיכת עץ עבה ועליה את הנייר עד לחור בצד השני והנה, יש לכם מתלה ניירות מאולתר ויעיל במיוחד.
מתלה לניירות מבקבוק פלסטיק

6. מחזיק קרח 

גם בימי החורף, נחמד לשתות לעתים משקה צונן עם קוביות קרח מרעננות. כדי ליצור מתקן פשוט לקוביות הללו, חתכו את חלקו העליון של בקבוק פלסטיק ונקבו חורים בפקק לניקוז נוזלים. הפכו והכניסו את החלק העליון לחלק התחתון של הבקבוק ומלאו בקרח.
כלי לקרח מבקבוק פלסטיק

7. מיישר מגפיים

כדי לשמור על צורת המגפיים לאורך זמן, מומלץ לדאוג שהם יעמדו ישר כאשר מאחסנים אותם. ניתן לעשות זאת בקלות בעזרת בקבוקי פלסטיק שמכניסים למגפיים עד ללבישה. ניתן לעטוף אותם בבד לשם היופי, אך לא חובה. זה ישמור על צורת המגפיים לאורך זמן וגם ייראה יפה במיוחד בארון הבגדים או הנעליים.

מיישר מגפיים פנימי מבקבוקי פלסטיק

8. זכוכית מגדלת

למרות שלרוב אנחנו לא זקוקים לזכוכית מגדלת, השימוש הבא בבקבוקי פלסטיק הוא דרך מעולה ללמד ילדים על אופטיקה ותכונות המים. כדי להכין זכוכית מגדלת ביתית, גזרו 2 עיגולים שווים מחלקו העליון והקמור של הבקבוק והדביקו אותם באופן חלקי. חכו לייבוש הדבק והכניסו את הזכוכית המגדלת למים. לחצו עליה עד שהיא תתמלא במים, הוציאו והדביקו את החלק הפתוח. הראו לילדיכם כיתוב בעיתון, חרקים בחצר או כל דבר אחר שירצו לראות בהגדלה.
זכוכית מגדלת מבקבוק פלסטיק

9. מתלה למברשות שיניים

כל אחד זקוק למתלה למברשות שיניים בחדר האמבטיה וזוהי דרך מקורית אחת להשיג כלי שכזה. כדי להכין מתלה ביתי שכזה, גזרו את החלק העליון של בקבוק פלסטיק וחתכו "חלון" בחלק התחתון כפי שמוצג בתמונה. תלו את הכלי על וו בחדר האמבטיה ושמרו בו מברשות ומשחות שיניים, סכיני גילוח או כל דבר אחר שאתם צריכים בהישג יד.
מתלה למברשות שיניים מבקבוק פלסטיק

10. כלי אטום לשמירת תכשיטים

על מנת לשמור על התכשיטים שלכם ביומיום או בטיולים, מומלץ לשים אותם בכלי אטום שיגן עליהם בכל מצב. תוכלו להכין מספר כלים קטנים לאחסון תכשיטים על ידי שימוש במכסים של בקבוקי פלסטיק. כדי לעשות זאת גזרו פקקים משני בקבוקים יחד עם פיית הבקבוק. שייפו את החלק התחתון כדי למנוע חתכים ושריטות, הדביקו את שני הפקקים זה לזה, פתחו אותם בעת הצורך והכניסו לתוכם תכשיטים לשמירה.
כלי לשמירת תכשיטים מפקקים של בקבוק

11. מתקן לשקיות ניילון

פעמים רבות, כשאנחנו רוכשים מוצרים במכולת, נותרות בידינו שקיות שאנחנו משתמשים בהן במועד מאוחר יותר. על מנת שלא ייווצר אי סדר בארגון אותן השקיות, פשוט הכינו מתקן נוח לשליפת שקיות ניילון. חתכו חלק קטן מתחתית הבקבוק והכניסו אליו שקיות אחרי ששילבתם את הידיות שלהן זו עם זו. תלו את המתקן החדש שלכם כך שפיית הבקבוק תפנה כלפי מטה, סגרו אותה בפקק ופתחו בכל פעם שתרצו לשלוף שקית.
מתקן לשקיות ניילון מבקבוק פלסטיק

12. ממטרות

כל אדם שיש לו חצר יודע עד כמה זה חשוב להשקות את הצמחים השונים על מנת שיגדלו לזמן רב ולא ינבלו. אם אתם רוצים להשקות אותם מבלי להשתמש בממטרות רבות, נקבו חורים בתחתית של בקבוק פלסטיק, השחילו צינור השקיה לפייה, אטמו היטב בעזרת "דבק חבלה" והניחו את הבקבוק כאשר הוא הפוך באזור אותו אתם מעוניינים להשקות. פתחו את הברז וצפו כיצד הבקבוק מתמלא ומפזר מים ברגע שהם מגיעים לנקבים.
ממטרה מבקבוק פלסטיק הפוך

פסולת מבקבוקי פלסטיק יכולה להצטבר ולהזיק לסביבה אם לא ממחזרים את הכלים הללו. כדי לעשות זאת בצורה מקורית, מהנה ושימושית, נסו את 12 הדרכים שהכרתם ליצירות מבקבוקי פלסטיק, שיקלו על הסביבה וישמשו אתכם במשך זמן רב. 

מקור התמונות: מרחבי הרשת 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.