print header

14 יצירות מיוחדות וצבעוניות ממקלות ארטיקים

כולנו בילינו את ימי הקיץ בילדותנו באכילה מהנה של ארטיקים וקרטיבים במגוון טעמים, מרקמים וצבעים, וכשהיינו מסיימים לאכול את התענוג הצונן, היינו משליכים את מקל הארטיק לפח. כפי שתראו לפניכם, זהו בזבוז של ממש, שכן ניתן להכין ממקלות ארטיקים שלל פריטים נפלאים שישמשו אתכם בחיי היומיום. ב-14 המדריכים הקצרים הבאים תוכלו ללמוד כיצד להרכיב עששיות, סימניות לספרים ואפילו בית בובות לצד פריטים מופלאים אחרים, אז הכינו את הדבק והמספריים והחלו לאסוף מקלות, אנחנו מתחילים!
 
14 יצירות ממקלות ארטיק: מקלות ארטיק צבעוניים מונחים זה על זה
 
לפני שמתחילים...
  • בחלק מהמדריכים יש כמות גדולה יחסית של מקלות ארטיק. תוכלו לרכוש את המקלות הללו בחנויות יצירה במקום לחכות שהם יצטברו מאכילה של קרטיבים.
  • על מנת שהיצירות יצאו יפות ואחידות בגווניהן, מומלץ לרחוץ את מקלות הארטיק במים חמימים וסבון ולייבש אותם לפני השימוש כדי להסיר את הסימנים הצבעוניים של הקרטיבים.
  • מומלץ להשתמש בדבק חם עבור היצירות הבאות, אך ניתן להשתמש גם בדבק לעץ.

1. מדף גיאומטרי

כולנו ראינו את המדפים הגיאומטריים שנמכרים בחנויות לכלי בית במאות אם לא אלפי שקלים, אך ניתן להכין אותם בפשטות ובזול בבית. תחילה בחרו את הצורה שברצונכם ליצור, כמו משושה למשל, ושרטטו אותה על דף יצירה גדול. לאחר מכן החלו ליצור את הבסיס על ידי הדבקה של מקלות ארטיקים זה לצד זה, לפי הצורה ששרטטתם, בעזרת דבק חם. בשלב הבא הדביקו על הבסיס מקלות ארטיק שוב ושוב עד שיתקבל העובי הרצוי. המתינו לייבוש, צבעו את המדף ותלו אותו היכן שתרצו.
14 יצירות ממקלות ארטיק: מדף גיאומטרי ממקלות ארטיק

2. מעמד כיסא חוף לטלפון נייד

המעמד המיוחד הבא יאפשר לכם לשמור את הטלפון הנייד שלכם לצדכם בכל עת בצורה חיננית וצבעונית במיוחד. כל שעליכם לעשות הוא ליצור שני משולשים ממקלות ארטיקים, שאת בסיסם תדביקו למקלות גדולים מהם. מדדו את הרוחב של הטלפון הנייד שלכם, וחברו את המשולשים זה לזה באמצעות מקל ארטיק בחלקם העליון והתחתון. לאחר מכן הדביקו חתיכת בד כמושב הכיסא, המתינו לייבוש והניחו את כיסא החוף היכן שאתם חפצים.
14 יצירות ממקלות ארטיק: טלפון נייד שוכב על כיסא חוף עשוי מקלות ארטיקים

3. סימניות לספרים

ילדיכם ייהנו במיוחד מהפעילות הבאה, שתאפשר להם להשתמש בדמיון שלהם כאוות נפשם. הסימניות החייתיות שבתמונה הוכנו על ידי צביעה וציור על מקלות ארטיק פשוטים, מה שיצר סימניות לספרים בצורת בעלי חיים, אך מלבד דוגמאות אלו, תוכלו להכין סימניות בשלל צורות וצבעים ולהדביק להן אוזניים, עיניים, זנבות וכל מה שיעלה על דמיונכם.
14 יצירות ממקלות ארטיק: סימניות לספרים בצורת חיות
 

4. לוכדי חלומות

לוכדי החלומות בתמונה שלפניכם ניתנים להכנה ממקלות ארטיק דקים מפלסטיק, אך תוכלו להשתמש גם במקלות ארטיק רגילים מעץ ליצירתם. היצירות שובות העין ושופעות הגוונים הללו יעטרו כל קיר בחן וצבע, ותוכלו לתלות אותן ברחבי הבית בכל אזור שתרצו.
14 יצירות ממקלות ארטיק: לוכדי חלומות
תחילה הדביקו בהצלבה שני מקלות ארטיק והמתינו לייבוש הדבק. לאחר מכן התחילו ללפף חוט צמר סביב המרכז של מקלות הארטיק על ידי כריכה שלו סביב שני מקלות סמוכים זה לזה, כפי שמוצג בשלבים 3 ו-4. 
14 יצירות ממקלות ארטיק: שלבי הכנה של לוכד חלומות
לאחר שתסיימו ללפף את החוט הראשון בצבע שאתם רוצים, המשיכו באותו אופן עם חוטים בצבעים מגוונים עד שתגיעו למרחק של 1-2 ס"מ מהקצה של המקלות. 
14 יצירות ממקלות ארטיק: ליפוף חוטים צבעוניים על לוכד חלומות

5. עששית צבעונית

אור נרות חמים יראה נעים ומזמין במיוחד עם העששית המיוחדת והצבעונית הבאה. כדי להכין את העששית הזו, צרו 5 ריבועים זהים בגודלם על ידי הדבקה של 4 מקלות ארטיקים זה לצד זה. לאחר מכן צבעו נייר יצירה עמיד בחום בכל צבע שתרצו, הדביקו אותו לחלקם הפנימי של הריבועים והמתינו לייבוש. חברו 4 ריבועים זה לצד זה ליצירת קובייה והצמידו את הריבוע החמישי לחלקה התחתון של העששית. המתינו לייבוש, הכניסו נר לתוך העששית והדליקו אותו בלילות חשוכים.
14 יצירות ממקלות ארטיק: עששית צבעונית

6. מתלה לעציצים

עציצים מכניסים צבע, טבע וחיוניות לביתנו, אך המתלים שלהם יכולים להיות יקרים למדי... עם מקלות ארטיק תוכלו לחסוך כסף רב ופשוט להכין מתלה לעציצים בעצמכם! פשוט הדביקו מקלות ארטיק לצורת ריבוע והמשיכו להדביק אותם זה לזה עד שייווצר העובי שאתם מעוניינים בו עבור העציץ שלכם. לאחר מכן לפפו ב-4 הפינות של המתלה חוטי צמר (קשרו מספר קשרים כדי לוודא שהם לא ייפרמו), חברו את קצוות החוטים בחלקם העליון ותלו את מתלה העציצים הביתי שלכם בפינות אהובות ומוארות ברחבי הבית.
14 יצירות ממקלות ארטיק: מתלה לעציצים עם עציץ בתוכו

7. עיטורים לחלונות

הצליל העדין של מקלות עץ שנושקים זה לזה כשהרוח נושבת בחוץ, יהפכו את הפרויקט הבא לאהוב על כל בני המשפחה. ה"וילונות" הבאים יכולים להיתלות בכל פינה בבית, ואתם לא תצטרכו יותר מצבעים וכלי לחירור כדי להכין אותם. 

14 יצירות ממקלות ארטיק: מקלות ארטיק צבעוניים תלויים על חוטים מול חלון
החלו להכין את ה"ווילונות" על ידי איסוף של מקלות ארטיקים וצביעה של חלקם התחתון בצבעים אהובים (עד למחצית גובה המקלות). הניחו את המקלות הצבעוניים לייבוש, צרו חורים זעירים בחלקם העליון שלא נצבע והשחילו לתוך החורים חוטים בהתאם לגובה שאתם רוצים לתלות בו את המקלות. תוכלו לתלות אותם בגובה אחיד, או ליצור אפקט של גלים על ידי תלייה של המקלות בגבהים שונים מול חלונות ביתכם.
14 יצירות ממקלות ארטיק: מקלות צבעוניים של ארטיקים תלויים על חוטים מול חלון

8. תחתיות לכוסות

כוסות עלולות להשאיר כתמי מים שקשה להסיר על רהיטים שונים, ובייחוד רהיטי עץ. תחתיות מיוחדות ממקלות ארטיק יפתרו את הבעיה בצורה יפה ופשוטה, ויהוו פריט שאין לאף אחד אחר.

14 יצירות ממקלות ארטיק: תחתיות לכוסות ממקלות ארטיק
התחילו ליצור את התחתיות על ידי חיתוך הקצוות של מקלות הארטיק (תצטרכו כ-15 מקלות ארטיק עבור כל תחתית). 
14 יצירות ממקלות ארטיק: חיתוך קצוות של מקלות ארטיק
לאחר מכן הניחו 2 מקלות זה מול זה וחברו אותם יחד, על ידי כך שתדביקו אליהם של שני מקלות ארטיק בניצב זה מול זה, כפי שמוצג בשלבים 1-2. הפכו את בסיס הרפסודה שיצרתם, ומלאו את החלל בין המקלות האנכים על ידי הדבקה של מקלות נוספים לצידם, זה לצד זה. הפכו את הרפסודה שנוצרה, והדביקו במרכזה מקל ארטיק בניצב לשאר המקלות, כדי להחזיק את כולם יחדיו - 2 מקלות בקצוות ומקל נוסף בניצב אליהם, כפי שמוצג בתמונה בשלבים 3-4. המתינו לייבוש הדבק, צבעו את התחתית בצבעים שאתם אוהבים, כתבו או ציירו עליה והגישו על גביה משקאות צוננים וחמים.
14 יצירות ממקלות ארטיק: יצירות ממקלות ארטיק

9. קופסת עץ לשמירת חפצים

במקום לרכוש קופסאות עץ יקרות לאחסון של פריטים שונים, פשוט הכינו אותן בעצמכם בבית בעזרת מקלות ארטיק! צבעו מקלות ארטיק בצבעים שאתם אוהבים, המתינו לייבוש והדביקו אותם זה לצד זה. לאחר מכן הדביקו מקלות על קצוות הריבוע שנוצר עד ליצירת קופסה בגובה שאתם מעוניינים בו, והכניסו לתוכה תכשיטים, חלקי צעצועים וכל דבר אחר שתרצו לאחסן בה.
14 יצירות ממקלות ארטיק: קופסה צבעונית ממקלות ארטיקים

10. בית בובות

אין מישהי שלא רצתה בית בובות כשהייתה צעירה, אז כדי לשמח את הילדה הקטנה שבתוככן, או את ילדותיכן ונכדותיכן, צרו יחד בתי בובות בלתי נשכחים. שם המשחק כאן הוא כיף, ואין צורך שהבית יהיה ישר כמו פלס, אלא פשוט שיוציא מכם את חדוות היצירה. תחילה שרטטו, על גבי נייר יצירה גדול, מלבן שישמש כבסיס לבית וגג שיהיה מעליו. הכינו את המלבן על ידי הדבקה של מקלות הארטיק זה לצד זה תוך השארת צד אחד פתוח. לאחר מכן צרו את הגג התואם לבסיס הבית, ולאחר הייבוש הדביקו את הגג על הבית עצמו. בשלב הבא תוכלו להשתמש בדמיון שלכם וליצור כל מה שתרצו ממקלות ארטיק: סולמות, חדרי שינה קטנים, דמויות שונות, חניה וכל מה שתחפצו בו.
14 יצירות ממקלות ארטיק: בתי בובות ממקלות ארטיקים

11. סימוני צמחים לגינה

לחובבי הגינון, אלו שאוהבים לעבוד בגינה ולשתול בה צמחים, פרחים וירקות, מומלץ לנסות את היצירה הפשוטה הבאה לסימון השתילים. 

14 יצירות ממקלות ארטיק: סימוני שתילים בגינה
תחילה אספו מקלות ארטיק לפי כמות השתילים שלכם, וצבעו את חלקם העליון כך שתוכלו להבחין בהם מתוך האדמה. כתבו על חלקם האמצעי של המקלות את שמות השתילים, המתינו לייבוש הצבע והדיו והניחו את מקלות הסימון בתוך האדמה. באופן הזה תוכלו להבחין בין השתילים השונים בגינתכם, ולדעת מתי להשקות ולטפל בהם בהתאם לסוגים שלהם.
14 יצירות ממקלות ארטיק: מקלות ארטיק צבועים בחלקם העליון

12. מעמד לתכשיטים

כל מי שהייתה צריכה להפריד זוג עגילים עיקש משרשרת יודעת עד כמה מעמד לתכשיטים הוא חיוני, ולכן וודאי תשמחו לשמוע שתוכלו להכין לעצמכן מעמד יפיפייה על ידי שימוש במקלות ארטיק בלבד.

14 יצירות ממקלות ארטיק: מעמד לתכשיטים ממקלות ארטיקים
תחילה הניחו שלושה מקלות במקביל זה לזה, והדביקו בשני הקצוות שלהם מקלות כדי לחבר ביניהם, כפי שניתן לראות בשלב 1 בתמונה. לאחר מכן הדביקו מקלות בניצב לשני הקצוות ולחלק האמצעי של שלישיית המקלות, כפי שניתן לראות בשלב 2 בתמונה. בשלב הסופי עליכן להדביק מקלות במקביל זה לזה, כמו בסולם, לפי מספר ה"מדפים" שאתן רוצות עבור התכשיטים. המתינו לייבוש, תלו את התכשיטים שלכם על המעמד, ולא תצטרכו לחפש אותם או להפריד ביניהם עוד לעולם!
14 יצירות ממקלות ארטיק: מקלות ארטיק מודבקים

13. מבוך כדורים

היצירה הבאה היא גרסה מוגדלת למבוך הכדורים שכולנו שיחקנו בו בילדותינו, ותוכלו להכין אותה בקלות עם ילדיכם. 

14 יצירות ממקלות ארטיק: מבוך כדורים ממקלות ארטיק
השתמשו במכסה של קופסת נעליים והדביקו בתוכו ובניצב אליו מקלות ארטיק חתוכים כך שכדור יוכל להתגלגל ביניהם. המטרה הסופית של המשחק היא להביא את הכדור לחלקו התחתון של המכסה, כך שעליכם ליצור עבורו מסלול שיעבור עד לחלק הזה, כפי שמוצג בתמונה.
14 יצירות ממקלות ארטיק: אקדח דבק חם לצד מקלות ארטיק ומכסה של קופסת נעליים

14. פאזל צבעוני

משחק נחמד נוסף שניתן להכין ממקלות ארטיק הוא פאזל צבעוני ומהנה במיוחד עם דמויות שילדיכם אוהבים, שבעזרתו הם יוכלו לפתח את מוחם ודמיונם.

14 יצירות ממקלות ארטיק: פאזלים ממקלות ארטיק
עבור הפאזל תצטרכו להדפיס ציור צבעוני ולהצטייד בנייר דבק ובדבק מפיות. תחילה הצמידו מקלות ארטיק זה מעל זה, ומנעו מהם מלזוז על ידי הדבקה של נייר דבק לאורכם. הפכו את מלבן המקלות, מרחו לכל אורכו דבק מפיות, הניחו בעדינות את הציור שהדפסתם ומרחו גם עליו מעט דבק מפיות, כפי שמוצג בשלבים 1-2. המתינו לייבוש, הפכו את הפאזל בהתהוות, הסירו את נייר הדבק והפרידו בין המקלות על ידי שימוש בסכין יפנית (נקטו באמצעי זהירות). ערבבו את המקלות והנה, יש לכם פאזל ביתי!
14 יצירות ממקלות ארטיק: הדבקת התמונה על גבי מקלות הארטיק
מקור התמונות: רחבי הרשת

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.