print header

12 המקומות היפים והטבעיים בעולם שטרם יצא לכם להכיר

על אף חקר החלל והיקום שסביבנו, שהתפתח במשך מאות השנים האחרונות, עדיין לא נמצא תחליף מתאים לכדור הארץ שלנו – לא רק מבחינת היכולת לקיים בו חיים אנושיים, אלא גם מבחינת שפע ומגוון הנופים והמראות שניתן לראות רק בכוכב הכחול שהוא ביתנו. ישנם בעולמנו מקומת טבעיים כל כך יפים ורבים מספור, כשכמה מהם ממש מתעלים על כל האחרים, וככל הנראה אתם אפילו לא מכירים אותם. כדי שתיהנו מן החן הרב של אותם מקומות יחודיים במינם אספנו עבורכם 12 מהם, ואנו ממליצים לכם להביט בהם, להתפעל מיופיים וללמוד עליהם מעט – אולי הם יהפכו ליעד החלומי הבא שלכם, אך גם אם לא תזכו להגיע אליהם בימי חייכם אנו בטוחים שתיהנו אפילו רק מלחזות בהם.

1. הפארק הלאומי לנסויס מרניינסס (Lençóis Maranhenses), ברזיל

מקומות יפים ולא מוכרים בעולם: הפארק הלאומי לנסויס מרניינסס

לנסויס מרניינסס הוא פארק לאומי ייחודי מאוד במדינת מרינאו, בצפונה של ברזיל, על שפת האוקיינוס האטלנטי. זהו אחד מן המקומות המיסתוריים והקסומים ביותר שיש, שמראם הוא פשוט מהפנט. במהלך העונה הגשומה, המים נאגרים כאן בין הדיונות הפזורות באזור ויוצרים כך מעין שטף של לגונות, ההופכות את מראהו של הפארק ליפייפה, עם השתקפויות בגווני טורקיז, ירוק, וכחול המשתרעות בין גבעות החול הקטיפתיות והלבנות.

2. הגשר התלוי קפילנו (Capilano Bridge), קנדה

מקומות יפים ולא מוכרים בעולם: הגשר התלוי קפלינו

גשר קפילנו הציורי תלוי לו אי שם במעמקי היער הקנדי, בסמוך לעיר ונקובר, בגובה של כ-70 מטרים מעל נהר קפילנו הגועש והשוצף. הגשר עצמו נבנה במקור כדי להקל על עובדים שפעלו בניסור עצים במקום להגיע אל המנסרה, אך כיום הוא משמש כאטרקציה תיירותית לכל דבר ועניין, כשההליכה עליו היא חוויה נהדרת ועוצרת נשימה.

3. סנוטת איק-קיל (Cenote Ik-Kil, Mexico), מקסיקו

מקומות יפים ולא מוכרים בעולם: סנוטת איל-קיל

סנוטת איק-קיל - הממוקמת באזור חצי האי יוקטן הסמוך לחופה הקריבי של מקסיקו - היא דוגמה מצויינת לנפלאות הטבע; היא נוצרה באופן טבעי לחלוטין על ידי מנהרה תת קרקעית, שמימיה שטפו את גוש סלע הסיד הניצב מעליה וחצבו בו את הסנוטה הגדולה והעמוקה הזו. כעת ניתן לראות שם את הקירות הגדולים עומדים כמבצר סביב תהום המים שנקוו, עליהם נחצב גרם מדרגות אבן שנבנה עבור שמירה על בטיחות התיירים היורדים אל לב הסנוטה. כמו כן, קירות האתר משובצים במפלים מלאכותיים ומרפסות קטנות שנבנו כעמדות תצפית עבור המבקרים במקום.  

4. סקליג מייקל (Skellig Michael), אירלנד

מקומות יפים ולא מוכרים בעולם: סקליג מייקל

סקליג מייקל הוא אי הממוקם באוקיינוס האטלנטי, כ-11 קילומטר מערבית מחצי האי האירי איבראג. בין המאות ה-6 ל-8 נוסד על האי הזה מנזר נוצרי ששכן בו עד המאה ה-12, ושרידיו – יחד עם חלק גדול מן האי עצמו – הוכרו כאתר מורשת בינלאומי של ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם - אונסק"ו, בשנת 1996. המקום הזה נראה כה שמימי ויוצא דופן, שהוא אפילו כיכב בצילומי הסרט "מלחמת הכוכבים - הכוח מתעורר", החלק ה-7 של סדרת הסרטים הפופולארית. 

5. האגם המנוקד (Spotted Lake), קנדה

מקומות יפים ולא מוכרים בעולם: האגם המנוקד

האגם המנוקד הוא אגם מי מלח בפרובינציית בריטיש קולומביה הקנדית, המכיל ריכוז גדול של מינרליים שונים. במהלך הקיץ מרבית המים באגם מתאדים, וחושפים כך את המראה המרתק של שלל מרבצי מינרלים המנקדים את האגם. צבען של הנקודות תלוי במינרל ממנו הן מורכבות, כשרובן מקבלות את הגוון שלהן מהמגנזיום הגופריתי המתגבש בעת הרתיחה; בחודשי הקיץ המינרלים השונים מתקשים ויוצרים מעין תעלות ושבילים בין ומסביב לנקודות הצבעוניות.

6. מפלי פונגור (Pongour Waterfalls), וייטנאם

מקומות יפים ולא מוכרים בעולם: מפלי פונגור

מפלי פונגור הם מהמפלים הגדולים והיפים ביותר בווייטנאם. במהלך העונה הגשומה, הם נופלים מטה בזרם רחב ידיים דרך שלבים רבים, וזורמים לבסוף אל הבריכה התחתונה; בעונה החמה לעומת זאת, המפלים מאבדים מכוחם ונהפכים לזרמים קטנים ומרובים, אך עדיין שומרים על יופיים וייחודם. אם אתם מגיעים אל העיר דאה לאט, שבמרכז חלקה הדרומי של ווייטנאם, במהלך העונה הגשומה, אל תהססו וסעו לבקר במפלים, כי על אף הדרך הלא קצרה שישנה אליהם – כשתגיעו אליהם מובטח לכם להיות עדים למראה שיעצור את נשימתכם. בנוסף, בדרככם למפלים תזכו לחזות בנוף יפיפייה ולחלוף על פני מטעי אבוקדו וקפה.

7. מגדל השטן (Devil’s Tower), ארה"ב

מקומות יפים ולא מוכרים בעולם: מגדל השטן

הפארק הלאומי מגדל השטן הוא מונומנט טבעי הממוקם בעמק בל פורש שבמדינת ויומינג, ארה"ב. היה זה האתר הראשון אי פעם שהוכר כ"מונומנט לאומי" בארצות הברית, דבר שכמובן רק מוסיף לייחודיותו. מגדל השטן נוצר מהנמסות מגנטית שהתרוממה ממעמקי האדמה וקפאה לבסוף בצורת עמודי משושים; המרבצים הגיאולוגיים העתיקים ביותר שהתגלו באזור המונומנט מתוארכים להיות כבני 195-225 מיליון שנים.

8. מערת פרוחודנה (Prohodna), בולגריה

מקומות יפים ולא מוכרים בעולם: מערת פרוחונדה

האטרקציה המרכזית במערת פרוחודנה הם 2 חורי ענק שנוצרו בסלע ונדמים כשתי אישוני עיניים אנושיות. המקומיים מכנים אותם "עיני האלוהים" אך לעיתים גם "עיני השטן". ה"חלונות" הללו שצצו במבנה המערה מספקים לה אור טבעי ומהממים תיירים בשל הסימטריה המדהימה ביניהם. אם אתם זוכים להיות במקום ביום גשום, כשטיפות המים זורמות דרך חורי העיניים האלו – נראה כי אותן "עיניים" ממש בוכות ודומעות.

9. מקדש סאמגוואנגסה (Samgwangsa Temple), דרום קוריאה

מקומות יפים ולא מוכרים בעולם: מקדש סאמגוואנגסה

מקדש סאמגוואנגסה ידוע בשל פסטיבל הפנסים השנתי הנערך בו לכבוד יום הולדתו של בודהה, אירוע המושך אליו מיליוני תיירים בכל שנה. במהלך הפסטיבל מאות אלפי פנסים צבעוניים מודלקים ומופרחים אל השמיים, על מנת להאיר את האפלה.

10. טירת נוישוונשטיין (Neuschwanstein Castle), גרמניה

מקומות יפים ולא מוכרים בעולם: טירת נוישוונשטיין

הטירה הזו, המסתתרת ביערות האלפים הבוואריים, נראית כאילו יצאה מאיזה סיפור אגדות. זוהי פנינת אדריכלות אמיתית שהפכה לפופולארית לאין שיעור בקרב תיירים; נוישוונשטיין נחשבת לאב-טיפוס של טירת היפיפייה הנרדמת שבדיסנילנד פריז, כמו גם להשראתו של המלחין צ'ייקובסקי בעת שכתב את הקלאסיקה "אגם הברבורים".

11. פיורד טרייסי ארם (Tracy Arm Fjord), ארה"ב

מקומות יפים ולא מוכרים בעולם: פיורד טרייסי ארם

פיורד טרייסי ארם שבאלסקה נחשב לאחד מהפיורדים הקסומים ביותר על כדור הארץ: רצועות חוף סלעיות, הרים מופלאים, צוקים מתנשאים, מפלים נופלים אל תוך הים, המים המבריקים כאזמרגד על הפיורד עצמו – כל אלו ועוד הופכים את המקום הזה ליעד ששווה לעבור את הדרך הארוכה מאוד כדי להגיע אליו. אף תייר שביקר בפיורד לא נשאר אדיש למראה נופיו, כמו גם לבעלי החיים הרבים החיים בסביבתו, כמו כלבי ים, אריות ים, לווייתנים ולוטרות.

12. מקדש טה פרום (Ta Prohm), קמבודיה 

מקומות יפים ולא מוכרים בעולם: מקדש טה פרום

מקדש טה פרום הוא אחד מן האתרים היותר מונומנטליים במתחם המקדשים ההינדיים ההיסטורי אנגקור שבקמבודיה. טה פרום נמצא בלב הג'ונגל הדחוס, וכוחו העצום של הטבע פשוט "חונק" אותו: העצים והצמחים המטפסים נשזרו סביב המבנים, המרפסות והפסלים של המקדש במשך מאות שנים, ושינו את מראם מעבר לכל דמיון – עד כדי כך שבקצה העליון של המקדש הצמחים המטפסים נכרכו זה בזה ויצרו כיפה טבעית ומדהימה.

מקור התמונות: Mykola Swarnykchb1848Vicente VillamónJulius Dadalti황윤

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.