print header

12 סרטי הקומדיה הכי מצחיקים מכל הזמנים

מעטים אנשים שלא אוהבים סרטים שכן יש כל כך הרבה סוגים כך שכל אחד יכול למצוא לפחות סרט אחד שאליו הוא מתחבר. רובנו הגדול חולק את האהבה לסרטי קומדיה שמצליחים להעלות חיוך על פנינו ואף לגרום לנו לצחוק בקולי קולות. לא חסרים סרטים שכאלה, שכן כבר מספר רב של עשורים אנחנו נהנים מדמויות שונות ומצחיקות שמקבלות במה במגוון רב של סרטי קומדיה; משולב עם דרמה, רומנטיקה, אקשן ועוד. היום אתם הולכים להיחשף לרשימה מעניינת של סרטי קומדיה מצחיקים ביותר מכל הזמנים, כך שאנו משאירים אתכם עם 12 סרטי קומדיה שאנו בטוחים שאתם הולכים לצפות בהם יחד עם הקרובים ביותר אליכם. אז קדימה, גלו מהם 12 הסרטים הכי מצחיקים שמצאנו, צפו בקדימונים שלהם ומיד לאחר מכן תשתפו את הכתבה עם החברים שלכם.

1. דוקטור סטריינג'לאב

דוקטור סטריינג'לאב (באנגלית: Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb), סרטו של סטנלי קובריק משנת 1964, הוא למעשה קומדיה שחורה וסאטירית על המלחמה הקרה, על דוקטרינת ההשמדה ההדדית ומאזן האימה. עלילת הסרט מספרת על גנרל מחיל האוויר האמריקני, המחליט ליזום מלחמה גרעינית בחששו מפני קנוניה קומוניסטית לזהם את מי השתייה בפלואוריד. הוא פוקד על טייסיו לתקוף מספר יעדים ונועל עצמו בבסיס ומקווה שהמתקפה תצית מלחמה גרעינית כוללת. עם זאת, ישנם שלושה אנשים שיכולים למנוע את האסון, ואת כולם מגלם השחקן פיטר סלרס: ד"ר סטריינג'לאב, מרקין מפלי וליונל מנדרייק.

2. אורות הכרך

אורות הכרך (באנגלית: City Lights), הוא סרט קומדיה רומנטית משנת 1931 שיצר צ'ארלי צ'פלין, והוא גם התסריטאי, הבמאי, המפיק, השחקן הראשי, המלחין של חלק מהמוזיקה המקורית והעורך המשני. בסרט משעשע זה מתנהל רומן בין דמות הנווד של צ'פלין לבין מוכרת פרחים עיוורת, כאשר העלילה והקשר בין השניים מתחילים בעקבות טעות שמיעה של המוכרת שחושבת כי הנווד הוא בכלל עשיר בעל רכב יוקרתי. במהלך הסרט נוצרים מצבי חוסר הבנה ובלבול מצחיקים שגורמים לנווד להתהלך על הקו הדק שבין אדם עשיר לאדם עני ונרדף, וכמובן מערכת היחסים בינו לבין מוכרת הפרחים מושפעת מכל אלו בצורה ישירה עד אשר מגיע הסוף המפתיע.

3. מחוברים לחיים

מחוברים לחיים (בצרפתית: Intouchables), הוא סרט דרמה קומית צרפתי שבויים והופק על ידי אוליביה נקש ואריק טולדנו ויצא לאקרנים בנובמבר 2011. הסרט מבוסס על יחסיו של פיליפ המשותק בכל גופו למעט ראשו ושל הסועד שלו דריס. עלילת הסרט מתרחשת לאחר שפיליפ, אריסטוקרט עשיר, עובר תאונת מצנח רחיפה ונשאר משותק מהצוואר ומטה. הוא שוכר כמטפל ביתי את דריס, צעיר סנגלי מהפרוורים שזה עתה השתחרר מהכלא. למרות התנגדותו הראשונית, דריס ממלא את תפקידו ומלווה את פיליפ בשגרת חייו, ועם הזמן נוצר בין השניים קשר רגשי אמיץ, המשנה את נקודת מבטם ביחס לחייהם.

4. החיים יפים

החיים יפים (באיטלקית: La vita è bella), הוא סרט איטלקי שיצא לאקרנים ב-1997. הסרט הוא קומדיה טרגית העוסקת בשואת יהודי איטליה, כפי שהיא משתקפת בחיי משפחה אחת. השחקן האיטלקי רוברטו בניני השתתף בכתיבת התסריט, ביים את הסרט ואף שיחק בו בתפקיד הראשי. העלילה של הסרט עוסקת בגווידו אורפיצ'ה (רוברטו בניני), יהודי איטלקי, ועל חייו באיטליה הפאשיסטית לפני מלחמת העולם השנייה ובמהלכה. לאורך הסרט גווידו מתאהב ונישא למורה לא יהודייה ולהם נולד ילד העונה לשם יהושע. ביום הולדתו ה-5 של יהושע נלקחים גווידו, יהושע ואמו למחנה ריכוז, שם הם מופרדים. האב גווידו מנסה לשכנע את בנו שהאירועים מסביבם הם רק משחק, ושעליהם לשמור על הכללים על מנת לנצח. מנקודה זו ועד סוף הסרט, ההומור והגישה החיובית של האב מסייעים לילד לשרוד בתנאים האיומים של מחנה הריכוז.

5. לקום אתמול בבוקר

לקום אתמול בבוקר (באנגלית: Groundhog Day), הוא סרט קומדיה אמריקאי שיצא בשנת 1993, והוא מדורג בין מאתיים הסרטים הטובים ביותר באתר הסרטים IMDb. עלילת הסרט עוסקת בשדרן טלוויזיה אגוצנטרי בשם פיל קונורס שאותו מגלם השחקן ביל מארי, כאשר ביום אחד הוא, המפיקה שלו והצלם נשלחים מטעם עבודתם בתחנת הטלוויזיה לעיירה פונקסאטוני שבפנסילבניה כדי לסקר את אירועי יום המרמיטה. לאחר החגיגות הצוות אמור לחזור, אך בדרכם חזרה, סופת שלגים חזקה מעכבת אותם ללילה נוסף במקום. להפתעתו של פיל, למחרת בבוקר הוא מגלה שהוא קם לבוקר האתמול, באותה השעה, עם אותו שיר שמתנגן ברדיו ועם אותם האירועים שקרו. הוא גם מבין שהוא היחיד שיודע זאת ושיש לו זיכרונות מהיום ה"קודם", וכך ממשיכים חייו יום אחרי יום בלולאת זמן, כשהוא מתעורר לאותו יום שוב ושוב.

6. האחים בלוז

האחים בלוז (אנגלית: The Blues Brothers), הוא סרט קולנוע משנת 1980 מסוגת הקומדיה המוזיקלית, והוא סרט בעל אופי פרוע ואנרכיסטי שזכה למעמד של סרט פולחן. את הסרט ביים ג'ון לנדיס, ומככבים בו ג'ון בלושי כ"ג'ולייט-ג'ייק בלוז" ודן אקרויד כ"אלווד בלוז", וביחד - האחים בלוז. בסרט מופיעים מספר מוזיקאים ידועים מהרית'ם אנד בלוז והבלוז: ג'יימס בראון, קאב קאלוויי, ארית'ה פרנקלין, ריי צ'ארלס וג'ון לי הוקר, וכן ידוענים נוספים כגון הדוגמנית טוויגי, סטיבן שפילברג (כפקיד מס) ואחרים. עלילת הסרט היא למעשה פרודיה גדולה ומטורפת אודות שני אחים פורעי חוק וסדר, המבקשים להקים מחדש להקת רוק. הסרט פותח ביום שחרורו של אחד האחים מבית הכלא ונמשך תוך סצנות מרדף מטורפות, הכוללות עשרות מכוניות משטרה מרחפות באוויר, מתפרקות ומתרסקות.

7. המסכה

המסכה (באנגלית: The Mask), הוא סרט פנטזיה קומית אמריקאית, שיצא לאקרנים בשנת 1994, והוא מבוסס על סדרת קומיקס הנושאת את אותו השם. הסרט הופק על ידי בוב אנגלמן, בוים בידי צ'אק ראסל והיה לשובר קופות שמעטים האנשים שלא צפו בו. עלילת הסרט עוקבת סטנלי איפקיס (ג'ים קארי), פקיד בנק טוב לב וחלש אופי שחייו משתנים לאחר שהוא מוצא מסכה ישנה ומסתורית, שכאשר הוא עוטה אותה על פניו הוא זוכה לכוחות על-טבעיים שמתבטאים ביכולתו לגרום למציאות להתנהג כמו סרטים מצוירים. איפקיס מנסה לנצל כוחות אלה כדי להשיג כסף, כבוד ואת הבחורה בה חפץ - הזמרת טינה קרלייל (קמרון דיאז, בתפקידה הקולנועי הראשון), זוגתו של דוריאן טיירל, גנגסטר מקומי (פיטר גרין). עד מהרה הוא מוצא עצמו מטרה הן של המשטרה והן של אנשי הפשע המאורגן, והשתלשלות האירועים מצליחה להצחיק את כל הצופים.

8. חצות בפריז

חצות בפריז (באנגלית: Midnight in Paris), הוא סרט שיצא בשנת 2011 והיה לסרט הקולנוע ה-41 של וודי אלן שביים וכתב את התסריט, והוא משתייך לסוגת הקומדיה הרומנטית. העלילה של הסרט עוסקת בזוג מאורס, גיל ואינז (אוון ווילסון ורייצ'ל מקאדמס), המגיע לפני החתונה יחד עם הורי האישה לביקור בפריז. גיל הוא תסריטאי הוליוודי השואף לעזוב את עבודתו ולהצליח כסופר ומתאמץ מאד בכתיבת הרומן הראשון שלו. הוא מאוהב בפריז ורוצה לעבור להתגורר בה, בעיקר לצורך השראה לכתיבה ספרותית, ואילו אינז מעדיפה את קליפורניה ואת אורח החיים שלהם בארצות הברית. באחד הלילות גיל משוטט לבדו ברחובות העיר בדרכו חזרה למלון, חולם על פריז של שנות ה-20 של המאה ה-20, ובאורח פלא מגיע לתקופה זו ומדלג בינה לבין ההווה, כאשר אין זה ברור אם מדובר במציאות או חלום.

9. לקרוא ולשרוף

לקרוא ולשרוף (באנגלית: Burn After Reading), הוא סרט קומדיה שחורה משנת 2008, אשר נכתב, בוים והופק על ידי האחים כהן. בסרט המעולה הזה מככבים בין היתר ג'ון מלקוביץ', ג'ורג' קלוני, טילדה סווינטון, פרנסס מקדורמנד ובראד פיט. עלילת הסרט עוסקת בשלוש דמויות אשר סיפוריהן משתלבים לכדי עלילה מצחיקה, קלילה וחסרת מעצורים. אוסבורן קוקס, סוכן בכיר ולא מוצלח במיוחד ב-CIA, מפוטר מסוכנות הביון ומחליט להעלות על הכתב את סיפור חייו, אלא שאז כשהוא מגלה שאין לו בעצם הרבה מה לספר, וכותב ספר זיכרונות מדומיין. עותק של הספר מגיע בדרך לא דרך לידי המאהבת של החבר של החבר, מה שמוביל לכך שהסוכן הלא יוצלח נסחט על ידי שני לא יוצלחים נוספים, הבטוחים שהמסמך שברשותם הוא בעל חשיבות ביטחונית עליונה וזו ההזדמנות שלהם לנסות ולמכור אותו לרוסים.

10. מלון גרנד בודפשט

מלון גרנד בודפשט (באנגלית: The Grand Budapest Hotel), הוא סרט קולנוע מסוג דרמה קומית משנת 2014 בבימויו של וס אנדרסון, על פי תסריט שכתב הוא עצמו בהשראת כתביו של שטפן צווייג. בסרט מככבים רייף פיינס, אדריאן ברודי וטוני רוולורי בתפקידו המשמעותי הראשון, לצד כוכבים רבים בתפקידי משנה. עלילת הסרט מגוללת את הרפתקאותיו של גוסטב H, שוער אגדי של בית מלון אירופאי מפורסם, ושל מוסטפה, נער המעלית שהופך לידידו הקרוב ביותר. העלילה נעה סביב גניבה של יצירת אמנות מתקופת הרנסאנס והמאבק על ירושת ענק של משפחה עשירה, כל זה על רקע השינוי הדרמטי ברחבי יבשת אירופה, בתקופה שבין שתי מלחמות העולם.

11. דיברנו מספיק

דיברנו מספיק (באנגלית: Enough Said), הוא סרט דרמה קומית שיצא לאקרנים בשנת 2013 והוא סרטו האחרון לפני מותו של השחקן ג'יימס גנדולפיני. בקומדיה זו, ג'וליה לואיס דרייפוס מגלמת את דמותה של אווה, אם גרושה וחד הורית העובדת כמעסה וחוששת מעזיבתה הקרובה של בתה לקולג'. היא פוגשת את אלברט (ג'יימס גנדולפיני) איש מתוק ומצחיק שגם הוא, כמוה, נמצא בפרשת דרכים. הרומן ביניהם פורח במהרה, ובמקביל אווה מתחברת עם מריאן (קתרין קינר), קליינטית שלה. מריאן היא משוררת יפהפייה שנראית כמעט מושלמת חוץ מדבר אחד: היא לא מפסיקה ללכלך על בעלה לשעבר. כשהיא שומעת את האמת על האקס של מריאן, אווה מוצאת עצמה מתמלאת ספקות לגבי מערכת היחסים שלה עם אלברט.

12. בדרך לחתונה עוצרים בווגאס

בדרך לחתונה עוצרים בווגאס (באנגלית: The Hangover), הוא סרט קולנוע קומי אמריקאי אשר יצא לאקרנים בארצות הברית ב-5 ביוני 2009 וזכה בפרס גלובוס הזהב בקטגוריית הסרט הקומי הטוב ביותר לאותה השנה. עלילת הסרט עוסקת במסיבת הרווקים של דאג, העומד להינשא בעוד מספר ימים לטרייסי. דאג יוצא עם שלושת חבריו ללאס וגאס ללילה אחד, יומיים לפני החתונה. הארבעה מגיעים לווגאס, שוכרים חדר מלון מפואר ושותים לשוכרה. לאחר שהחבורה נטלה סם אונס, הם יוצאים ללילה פרוע, אך למחרת שלושת החברים מתעוררים בחדר המלון ללא כל זיכרון מליל אמש וללא דאג - שנעלם. מכאן ועד סוף הסרט החברים מנסים לגולל ולהיזכר בדרכים הורסות מצחוק היכן בילו בליל אמש וכמובן בניסיון למצוא את חברם שעתיד להתחתן בעוד מספר שעות.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.