print header

הסודות מאחוריי 7 מהציורים הנודעים בכל הזמנים

הציירים הגדולים במאות שעברו הותירו אחריהם יצירות שהיוו חותמות נצחיות עבור המורשת שלהם שלא נמחקה במהלך השנים. מיכלאנג'לו, דה וינצ'י, ואן גוך ועוד הם שמות שרבים מאיתנו מכירים ואפילו יכולים לזהות בקלות ציורים שלהם, ולמרות שמרבית היצירות של אמנים כאלו ואחרים נראות כמו שכבות של צבע על בד ציור שיוצרות דמויות ופריטים שונים, מתברר שלא תמיד כך הדבר... כמה מהאמנים הנודעים בכל הזמנים הותירו ביצירות שלהם סודות שניתן להבחין בהם רק במבט מעמיק על הציורים. לפניכם 7 מהסודות המרתקים הללו שיפתיעו אתכם ויראו לכם עד כמה האמנים שציירו את הציורים הנודעים בעולם היו פורצי דרך במחשבה וביצירה שלהם.
 
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. המוח מאחוריי הבריאה

הסודות מאחוריי הציורים הנודעים בעולם: הקפלה הסיסטנית
היצירות שבקפלה הסיסטנית באיטליה הן מהנודעות בעולם, וכשרואים אותן, מאות שנים לאחר יצירתן, מבינים מדוע. בציורי הקיר המורכבים הללו הצייר מיכאלנג'לו תיאר רגעים מכריעים בתורה ובברית החדשה, וגם החביא בתוכם כמה דברים מפתיעים. בציור שבו אלוהים מעניק בנגיעה את ניצוץ החיים לאדם, ישנה גלימה מאחוריו שמזכירה צורה של מוח אנושי! חוקרים אפילו מצאו עורק ואת בלוטת יותרת המוח בתיאור הייחודי הזה, ויש סברות בנוגע לסיבה שעמדה מאחוריי התוספת המשונה הזו; חוקרים רבים גורסים שהמוח מייצג את הידע שבורא עולם העניק לאדם הראשון, אך סברה פופולרית יותר טוענת שמיכאלנג'לו הכניס בעורמה את המחאה שלו נגד הממסד הדתי שסירב להתקדם עם המדע בזמנו.
הסודות מאחוריי הציורים הנודעים בעולם: ציור הבריאה של אדם מהקפלה הסיסטנית

2. מלאכים שובבים

בקפלה הסיסטנית ישנו ציור נוסף שבו מיכלאנג'לו החביא מסר חריף נגד האדם שהזמין את היצירה – האפיפיור יוליוס השני. בתקופתו של יוליוס הוא לא היה אהוד במיוחד, גם על מיכלאנג'לו, שהחליט להביע את תחושותיו בציור הנצחי. האמן צייר בקפלה את זכריה מהתנ"ך בדמותו של האפיפיור המושמץ, כשמאחוריו מלאך סורר שעושה תנועה הידועה כ"תאנה". 
הסודות מאחוריי הציורים הנודעים בעולם: מלאך עושה תנועה מגונה לעבר דמות בציור של הקפלה הסיסטנית
התנועה הזו היא בעצם הפנייה של אצבע משולשת כלפיי אדם שלא אוהבים, שהוכנסה בצורה מתוחכמת וממש לא תמימה ומלאכית לציור הנודע.
 

3. החותמת של המונה ליזה

האמן ליאונרדו דה וינצ'י הכניס לא מעט סודות ליצירות הנודעות שלו, מה שתועד אפילו בסדרת הספרים והסרטים של דן בראון – "מלאכים ושדים" ו-"צופן דה וינצ'י". בציור הנודע ביותר שלו, דה וינצ'י החליט לחתום את שמו בצורה מיוחדת שלא ניתן לראות בעין בלתי מזוינת. 
הסודות מאחוריי הציורים הנודעים בעולם: המונה ליזה
בעינה השמאלית של המונה ליזה עם החיוך הנצחי ניתן לראות את ראשי התיבות של דה וינצ'י (LV), אך רק כאשר מביטים בו תחת מיקרוסקופ, כך שהאמן שזור לנצח בגורלה של האישה הנודעת בעולם.

4. עולם הבוטניקה של בוטיצ'לי

אמן הרנסאנס הנודע סנדרו בוטיצ'לי צייר ציורים יפיפיים וצבעוניים בימי חייו, כמו "הולדת ונוס", ששמור היטב בגלריית אופיצי בפירנצה. כיוון שלאמן הייתה חיבה עזה לעולם הצמחים, הוא החליט להכניס אותו לתוך ציוריו בצורה צבעונית ומורכבת במיוחד.

הסודות מאחוריי הציורים הנודעים בעולם: הציור פרימוורה של בוטיצ'לי
בציורו "פרימוורה" הבוטניקאי החובב הכניס לא פחות מ-500 זנים שונים של צמחים באופן נאמן למציאות, שאיפשר למדענים לזהות אותם במרוצת השנים.

5. הגולגולת החבויה בחדר

הסודות מאחוריי הציורים הנודעים בעולם: הציור "השגרירים" של הנס הולביין
הצייר הבווארי הנס הולביין אמנם לא מוכר לכולנו, אך הוא שם דבר בעולם האמנות הודות ליצירות המיוחדות שלו מימי הרנסאנס. בציורו של הולביין, "השגרירים", אנו רואים 2 דמויות של גברים שמביטים החוצה, וקשה להבחין במשהו יוצא דופן. אם תסתכלו מטה בציור, במרכז הדף, תגלו שהולביין שילב ציור של גולגולת שנוטה לצד באשליה אופטית מיוחדת. קשה להבחין בגולגולת הזו אם לא מתמקדים בה, אך ברגע שמבחינים בפריט הייחודי, בהחלט קשה להתעלם מהתוספת הלא שגרתית הזו.
הסודות מאחוריי הציורים הנודעים בעולם: הציור "השגרירים" של הנס הולביין עם הגולגולת בתחתיתו מוקפת בעיגול

6. הארוחה האחרונה של ואן גוך

הסודות מאחוריי הציורים הנודעים בעולם: ציורו של וואן גוך "מרפסת בית הקפה בלילה"
"הסעודה האחרונה" שמתארת את ישו מוקף ב-12 שליחיו בערב בו הכריז כי אחד מהם עתיד לבגוד בו, היא אחת מהיצירות הנודעות של דה וינצ'י, ודובר עליה רבות בחוגים אמנותיים ודתיים. חוקרים גורסים כי בציורו של וינסנט ואן-גוך, "מרפסת בית הקפה בלילה", האמן בעצם שחזר את הציור המפורסם של דה ווינצ'י בתצורה אחרת. בציורו של וואן גוך ניתן לראות דמות ארוכת שיער עומדת מעל אנשים כשמסביב יש דמויות נוספות – סך הכל 12 במספר. מאחוריי הדמות ארוכת השיער, שמזוהה עם ישו, יש חלון מואר עם צלב עליו, והסברה היא שוואן גוך, שהיה אדם דתי ומאמין, החביא אלמנטים מהציור המקורי של ארוחת הערב בגלל אמונותיו.
הסודות מאחוריי הציורים הנודעים בעולם: ציורו של וואן גוך "מרפסת בית הקפה בלילה" עם חץ על דמותו של ישו והצלב מאחוריו מוקף בעיגול

7. לחמים מוזיקליים בסעודה האחרונה של ישו

הסודות מאחוריי הציורים הנודעים בעולם: ציור "הארוחה האחרונה" של דה ווינצ'י
סביב ציורו של דה ווינצ'י היו דיבורים רבים שכללו מציאת רמזים לעתידו של ישו לאחר מותו ואפילו לסוף העולם. אחד הממצאים המיוחדים ביותר מגלה סוד לא שגרתי על הציור הזה שיפתיע רבים מכם. המוזיקאי האיטלקי ג'ובאני מריה פאלה מצא שחבויה מנגינה של 40 שניות בציור שלא ניתן להבחין בה ללא מיומנות מוזיקלית. כאשר מציירים 5 קווים אופקיים מקבילים, כמו בדפי תווים, ומחברים בין ידיהם של השליחים ובין פרוסות הלחם על השולחן, מקבלים תווי נגינה! קריאה וניגון של התווים הללו מימין לשמאל יוצרת מנגינה של 40 שניות שהיא סוד מיוחד שהחביא גדול הציירים בעולם. 
הסודות מאחוריי הציורים הנודעים בעולם: ציור "הארוחה האחרונה" של דה ווינצ'י עם ידיים ולחמים מוקפים בעיגולים
מקור תמונה: Dennis Jarvis
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.