print header

15 סרטים המבוססים על סיפורים אמיתיים

עולם הסרטים כה מגוון ורחב, שלעתים קרובות אנו מתקשים לבחור בסרט שאותו אנו רוצים לראות, גם אם הוא משודר בטלוויזיה או זמין בשירותי התוכן השונים. המבחר הוא הרי עצום, ויש אינספור סיפורים שאנשים רוצים לספר על גיבורי על, ממלכות קסומות, דרמות מרגשות ועוד. עם זאת, ישנם סרטים אשר מתעלים על כל השאר, ולו רק בשל העובדה שהם מבוססים על סיפורים, אירועים ומקרים אמיתיים מן העבר. ברשימה הבאה נחשוף בפניכם 15 סרטים בעלי בסיס אמיתי, כאשר גם לנו הישראלים יש בה נציג מכובד. אז בואו וגלו את העלילות המדהימות שעזרתן תוכלו למלא את שעות הפנאי שלכם וגם לגלות סיפורים יוצאי דופן שבאמת התרחשו.
 
סרטים המבוססים על סיפורים אמיתיים: מצלמת וידאו מכוונת על עיר

1. הסרבן

זהו סרט מעורר ההשראה על החייל האמריקאי דזמונד דוס (אנדרו גרפילד) שסירב ללחום עם נשק בזמן מלחמת העולם ה-2 בקרב על האי היפני אוקינאווה. דזמונד בעצמו תמך במטרת הלחימה, אך בעקבות אירוע מעברו הוא אינו מוכן לעשות שימוש בנשק. תחילה מפקדיו אינם קיבלו זאת ואף כמעט שיחררו אותו מן הקרב, אך למרות כל הקשיים הוא לא מוותר ועם נחישות רבה הוא מצליח להשיג אישור והוא יוצא ללחימה ללא נשק. דזמונד, חובש צבאי בתפקידו, מצליח כנגד כל הסיכויים לתרום למאמץ המלחמתי בדרך יוצאת דופן בזכות אמונתו הרבה ואומץ לב שאין כמותו. הסרט אשר יצא לאקרנים בשנת 2016 הינו סרט לחימה שכולל אלימות וקטעים קשים לצפייה, אך בכל זאת מומלץ לאזור אומץ ולראותו.
 

2. על חבל דק

הסרט עטור השבחים הז שיצא לאקרנים בשנת 2015, מגולל את סיפור הביוגרפיה עוצר הנשימה של פיליפ פטי (ג'וזף גורדון-לוויט), לוליין צרפתי והולך על חבל מקצועי. בתחילת שנות ה-70 פטי מחליט להגשים חלום, לקחת את כישורי ההופעה שלו צעד אחד קדימה וללכת על חבל בין שני מגדלי התאומים כשהוא סומך אך ורק על החבל ומקל האיזון שלו. מכיוון שפעולה זו אינה חוקית, פיליפ נאלץ להשקיע הרבה זמן, אנרגיות ויצירתיות כדי להוציא את התכנית שלו לפועל כנגד כל הסיכויים. מי שעזר והנחה את פטי היה המנטור שלו - פאפא רודי, ולצידו חבורה שהייתה צריכה להתגבר על מכשולים רבים, התנגדויות, תככים ולחצים, כדי להוציא את תוכניתם המטורפת לפועל. זהו סרט מרתק שישאיר אתכם פעורי פה עד כדי כך שלא תאמינו כי זה אכן קרה באמת.
 

3. אשתו של שומר גן החיות

הסרט אשתו של שומר גן החיות יצא לאקרנים בשנת 2017 והוא עוסק בסיפורם של בני הזוג יאן ואנטונינה ז'בינסקי (יוהאן הלדנברג וג'סיקה צ'סטיין) - מנהלי גן החיות של העיר וורשה שבפולין בשנת 1939. לאחר שהגרמנים כובשים את העיר, מנצלים השניים את תפקידם וקשריהם כדי להבריח מן הגטו יהודים רבים ולהחביאם בין כלובי החיות, מתחת לאפם של הגרמנים. הסרט, אשר מבוסס במקור על ספר מאת דיאנה אקרמן, מגולל את סיפורם האמיתי של הזוג ז'בינסקי בעלי גן החיות שבזכות פעולתם האמיצה קיבלו לאחר מספר שנים את התואר "חסידי אומות עולם".
 

4. 127 שעות

הסרט המותח הזה מבוסס על סיפור אמיתי, דינמי, מרתק ומותח שמוכיח מה אפשר לעשות כאשר בוחרים בחיים. הסרט שיצא לאקרנים בשנת 2010 מבוסס על הביוגרפיה של מטפס ההרים ארון רלסטון (ג'יימס פרנקו), שבמהלך מסע טיפוס בקניון ביוטה בשנת 2003 מוצא את עצמו לכוד, בעקבות תקרית לא צפויה בה סלע ענק נופל על ידו. במשך 5 ימים הוא בוחן את חייו כאשר הוא נשאר לכוד מתחת לסלע, ומתלבט איך עליו לפעול כדי להציל את חייו, עד שלאחר 127 שעות הוא אוזר אומץ ומבצע פעולה כמעט בלתי אפשרית...
 

5. 12 שנים של עבדות

הסרט עטור השבחים הזה יצא לאקרנים בשנת 2013 והוא מבוסס על האוטוביוגרפיה של סולומון נורת'אפ שמתארת את 12 שנות עבדותו בתקופה שלפני מלחמת האזרחים בארצות הברית. סולומון נורת'אפ (צ'יווטל אגיופור), בחור אפרו אמריקאי חופשי שגר בניו-יורק בשנת 1841, נחטף דרך מעשה מרמה ונמכר כעבד בדרום המדינה, במקום שבו העבדות עדיין מתקיימת. בזמן הזה הוא נחשף לאכזריות ולרוע אנושי אך גם לחמלה וטוב לב מצד בעליו וויליאם פורד (בנדיקט קמברבאץ'). בשנה ה-10 לעבדותו של סולומון הוא פוגש בפועל לבן חדש המגיע לחווה, עובד יחד עמו ולבסוף הופך לחברו.
 

6. ארגו

הסרט המומלץ ועטור השבחים הזה, אשר יצא לאקרנים בשנת 2012, עוסק בסיפורו של הסוכן האמריקאי טוני מנדז (בן אפלק) שנרתם להצלתם של שישה דיפלומטים אמריקאים מטהרן בזמן פרשיית בני הערובה בשנת 1979. לאחר הפלת משטרו של השאה מוחמד רזא במהפכה האסלאמית ששטפה את המדינה ברשות האיתוללה ח'ומייני, דורש העם האיראני מארה"ב להשיב את רזא הגולה לאיראן בכדי שישפט. המנהיג לשעבר היה באותו הזמן תחת חסותה של ארה"ב, שסירבה לבקשת איראן להשיבו, ובשל כך האיראנים מחליטים לפשוט על בניין השגרירות האמריקאית שבטהרן. מכלל אנשי הצוות ששהו במבנה באותו זמן, רק 6 הצליחו להימלט ממנו, בעוד שהשאר נפלו בני ערובה בידי האיראנים. הדיפלומטים הנמלטים מוצאים מחסה אצל השגריר הקנדי (ויקטור גרבר) שמחפה עליהם, בעוד שהסוכן טוני מנדז רוקם תוכנית מבריקה אך מסוכנת כדי לשחררם...
 

7. הזאב מוול סטריט

סרטו המצליח של מרטין סקורסזה משנת 2016 מבוסס על סיפורו האמיתי של הברוקר האמריקאי ג'ורדן בלפורט (ליאונרדו דיקפריו) שמוכר בעיקר בשל סחר לא חוקי של מניות. ג'ורדן מתחיל את הקריירה שלו כעובד זוטר בחברה הפועלת ברחוב וול סטריט המפורסם בשנת 1987, אך באותה השנה החברה נופלת וג'ורדן מוצא לעצמו עבודה חדשה במקום קטן ולא רווחי במיוחד. אך בזכות טקטיקת המכירה הערמומית שרכש בוול סטריט הוא מצליח להרוויח סכומים גדולים ואפילו מלמד אחרים בתחומו את שיטתו. ג'ורדן פוגש בסוכן המכירות דוני האזוף (ג'ונה היל), שכנו לבניין, וביחד הם מקימים חברת מניות משלהם שבנויה על טקטיקת המכירות של ג'ורדן. החברה הופכת להצלחה מסחררת שעושה מיליונים, ובלפורט ואנשיו מנהלים אורח חיים הולל במיוחד הכולל שימוש בסמים ובשירותי מין, אך החגיגה נגמרת כאשר ה-FBI מחליטים להתערב...
 

8. המשרת

הסרט "המשרת" שיצא לאקרנים בשנת 2013 מגולל את סיפורו של ססיל גיינס (פורסט וויטאקר) בחור אפרו אמריקאי, ששימש כמשרת בבית הלבן במשך כ-34 שנים. ססיל עוזב את דרום המדינה לוושינגטון ומקבל הזדמנות של פעם בחיים לעבוד כמשרת בבית הלבן. במהלך כל התקופה הזו הוא רואה 8 קדנציות נשיאותיות מתחלפות, ומשמש כעד להיסטוריה של אותה תקופה בצל הגזענות נגד השחורים. הסרט מבוסס על סיפור חייו האמיתי של יוג'ין הלן שהיה המשרת בפועל, זה אשר ליווה מקרוב את הנשיאים ומשפחותיהם והיה נוכח בכמה מהשנים הסוערות ביותר בהיסטוריה האמריקאית.
 

9. משחקי החיקוי

הסרט אשר יצא לאקרנים בשנת 2014, מתאר את אחד הסיפורים המדהימים והגדולים ביותר של זמננו - הביוגרפיה של המדען והמתמטיקאי הבריטי אלן טיורינג (בנדיקט קמברבאץ'), האיש שהצליח בעזרת חבריו לפצח את הקוד של התקשורת הנאצית הצבאית. בימי מלחמת העולם השנייה הנהיג טיורינג קבוצה של כמה מהמוחות הטובים בבריטניה במרוץ נגד הזמן בעל מטרה אחת - לנסות לפצח את ה"אניגמה", מכונת ההצפנה בה השתמשה גרמניה הנאצית. בסרט מתוארים גם תחנות אישיות בחייו של אלן, החל מילדותו הבעייתית בפנימייה, דרך העבודה על פיצוח ה"אניגמה" ועד סוף חייו הטראגי - וכך נחשף על המסך האיש שאחראי להצלת חייהם של מיליוני בני אדם ולפיתוח המחשבים המודרניים.
 

10. טיטאניק

הסיפור המפורסם על ספינת הענק האגדית שטבעה בהפלגת הבכורה שלה מפריז לניו-יורק בשנת 1912, זכה לעיבוד קולנועי מפואר שאמנם מבוסס על המקרה האמיתי של הספינה הידועה, אך משלב גם סיפור אהבה בדיוני גדול מהחיים. הסרט מתאר את הרומן שמתהווה בין רוז (קייט ווינסלט) בת למשפחה מהמעמד הגבוה, לג'ק דוסון (ליאונרדו דיקפריו) בחור דל אמצעים שזוכה בכרטיס להפלגה על הטיטאניק במשחק פוקר שנערך דקות לפני שהיא אמורה להפליג. השניים נפגשים באקראי על הספינה בזמן שרוז מנסה לקפוץ מן הסיפון ולהתאבד, ואז מתחיל סיפור אהבה אסור שנקטע עם טביעתה של הספינה ביומה הרביעי להפלגה. הסרט שם דגש על הבדלי המעמדות שאכן התקיימו באותה תקופה, ומתאר את שעותיה האחרונות של הטיטאניק לפני האסון. הסרט אשר יצא לאקרנים בשנת 1997 זכה ב-11 פרסי אוסקר ונחשב לאחד הסרטים המצליחים בכל הזמנים.
 

11. ג'ובס

"ג'ובס" הוא סרט ביוגרפי המתאר את קורות חייו של סטיב ג'ובס, ממייסדי "אפל", בין השנים 1971-2000. עלילת הסרט מתחילה בשנות הקולג' של ג'ובס (אשטון קוצ'ר) - או יותר נכון בתקופה בה החליט שהלימודים מיותרים עבורו והחליט לנשור מהם. ג'ובס, אדם שהאמין בעבודה קשה, החליט לנצל את הכישורים שלו כדי לקדם את העקרונות שבהם דגל, ובעקבות כך הקים בבית הוריו יחד עם חברו סטיב ווזניאק (ג'וש גאד), מעבדת מחשבים ובה החל לעבוד על מחשב האפל הראשון. הסרט הוא דיוקן ביוגרפי של מי שהיה אחראי לכמה מהפיתוחים הטכנולוגים החשובים ביותר בשלושה העשורים האחרונים, ועלילתו מתרחשת מאחורי הקלעים של שלושה אירועי הכרזה שנתיים של חברת "אפל", כשהאחרון והגדול שבהם נערך ב-1998 ובו החברה חשפה את מחשב ה"איי-מק" האייקוני.
 

12. מאניבול

מאניבול יצא לאקרנים בשנת 2011 והוא סרט דרמה המתרחש על רקע ענף הבייסבול האמריקאי, אך עוסק באנשים שמאחורי הקלעים ולא במשחק. הסרט מבוסס על סיפורו האמיתי של בילי ביין (בראד פיט), ששימש כג'נרל מנג'ר (האדם האחראי על בחירת סגל השחקנים והמאמנים ועל ניהול מדיניות המועדון לטווח ארוך) של אוקלנד, קבוצה חלשה ודלת אמצעים יחסית. הסרט מתאר כיצד מרגע שהתמנה ביין לתפקידו הוא פיתח שיטה חדשנית לניהול הקבוצה שהתקבלה בהתנגדות רבה, אך היא הייתה נחוצה כדי להתמודד עם בעיות התקציב שאיתן הוא התמודד. העלילה מציגה כיצד הגה ביין את שיטתו, נלחם למענה ויישם אותה, וכיצד הדבר השפיע גם על חייו האישיים.
 

13. סופרג'יסטיות

הסרט סופרג'יסטיות שיצא לאקרנים בשנת 2015, הוא דרמה נשית חזקה המבוססת על סיפור אמיתי. האירועים שבסרט מתרחשים בלונדון של 1912 ומספרים על מוד ווטס (קארי מאליגן), אישה צעירה העובדת במכבסה. חייה משתנים כשהיא נקלעת בטעות להפגנה של תנועת "הסופרג׳יסטיות", הלוחמת למען מתן זכות הצבעה לנשים, ונסחפת לתוך המאבק. המפגש המקרי מוביל לשינוי בחייה כאשר היא נסחפת אחר המאבק, שהופך בהדרגה לעניין פוליטי ועיקש שגובה מחיי הנשים ויתורים אישיים כבדים, תוך כדי עימותים עם המשטרה, מעצרים ופגיעה ביחסי המשפחה. הסרט מתמקד במוד ובקבוצת הנשים שהיו 'חיל הרגלים' של התנועה, המבינות כי בדיבורים הן לא יצליחו להשיג שינוי ומחליטות לעבור למעשים.
 

14. ג'וי

הסרט הזה יצא לאקרנים בשנת 2015 והוא מגולל את סיפורה של ג'וי (ג'ניפר לורנס), אישה צעירה שחיה במצב כלכלי לא פשוט עם הגרוש שלה, שני ילדיה והוריה הבעייתיים. עול המשפחה והפרנסה נופל עליה והיא קורסת תחת הלחץ, אך יום אחד חייה משתנים מהקצה לקצה כאשר היא ממציאה את "סמרטוט הפלא" ומחליטה להפוך להיות יזמית צעירה. זהו סיפור פרוע על ארבעה דורות של משפחה ובמרכזו נערה שגדלה לאישה שמייסדת שושלת עסקית ההופכת לאימפריה. בגידה, אובדן התמימות וצלקות של אהבה, הן שסוללות את דרכה של גיבורת הדרמה הקומית המרגשת הזו. על ידי נחישות, מקוריות וחלום חיים אחד גדול היא מצליחה לנצח את כל הספקנים.
 

15. ואלס עם באשיר

"ואלס עם באשיר" הוא סרט אנימציה באורך מלא שכתב וביים ארי פולמן, אשר יצא לאקרנים בשנת 2008 והתקבל לתחרות הרשמית של פסטיבל קאן. זהו סרט תעודה מצויר, המתאר מסע בנבכי התודעה של הבמאי; באמצעות אנשים הוא מנסה להתחקות אחר שלושה ימים במלחמת לבנון הראשונה שנמחקו מזיכרונו מבלי להשאיר עקבות. מה שמתחיל בעשרים ושישה כלבים משוגעים שרצים בהתקף זעם ברחוב רוטשילד בתל אביב, נמשך במפגשים חטופים עם חבר ילדות בהולנד המושלגת, תופס תפנית במועדונים של חיפה בתחילת שנות השמונים ומתרכז לבסוף לביירות של ימי המלחמה...
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.