print header

10 דרכים מקוריות למחזר חולצות ישנות

לכולנו יש בבית פריטים רבים שכבר לא נמצאים בשימוש, אך בראש הרשימה ודאי עומדות חולצות הטריקו האהובות שאנו אוספים במהלך השנים ופשוט מתקשים לזרוק. פעמים רבות החולצות הללו מלוות אותנו במשך תקופות שונות או שפשוט אין לנו לב לפנות את הארון מהן, אך עם הפרויקטים הבאים, גם אתם תרצו להוציא אותן ממנו ולהכין מהן דבר חדש ויעיל הרבה יותר. 10 השיטות הבאות לשימוש מחדש בחולצות ישנות יפיחו בהן חיים ויאפשרו לכם למחזר אותן בדרכים מיוחדות.
 
דרכים למחזר חולצות ישנות: חולצות צבעוניות מסודרות אחת על השנייה
 

1. תמונות מחולצות צבעוניות

בנבכי הארון שלנו ושל ילדינו תמיד מתחבאות כמה חולצות צבעוניות מתקופת הילדות והנעורים, ובעזרת השיטה הבאה תוכלו להנציח אותן בצורה מיוחדת במינה. כדי לעשות זאת רכשו או השתמשו בבדי ציור מקנבס המתוחים על מסגרת עץ והניחו אותם על החלק האחורי של החולצות שאתם רוצים למחזר, כפי שמופיע בתמונה. הוסיפו לגודל הזה מספיק בד כדי שניתן יהיה למתוח את החולצה עד לחלקה האחורי של מסגרת העץ.
דרכים למחזר חולצות ישנות: הכנת תמונות מחולצות צבעוניות
גזרו את החולצה לפי האורך הנחוץ והדקו את שולי התמונה החדשה שלכם בעזרת דבק עצים או אקדח סיכות. תלו את התמונות בכל מקום שתרצו והיזכרו בתקופות שכבר עברו בדרך מיוחדת וצבעונית.
דרכים למחזר חולצות ישנות: הכנת תמונות מחולצות צבעוניות

2. כריות צבעוניות

כדי לקשט את הבית עם כריות נוי צבעוניות, אנחנו ממש לא חייבים לרוץ לחנות מיוחדת כדי לרכוש אותן. תוכלו להכין כריות מיוחדות ממש בביתכם בעזרת חולצה ישנה, חוט, מחט וחומר מילוי לכריות. הפכו את החולצה שעתידה להפוך לכרית, סמנו את שולי הכרית שאתם רוצים ליצור וגזרו את הבגד בקווים מדויקים. 
דרכים למחזר חולצות ישנות: הכנת כריות צבעוניות מחולצות
תפרו 3 צדדים של החולצה ושלושה רבעים מהקצה הרביעי. מלאו את הכרית בחומר מילוי וסיימו לתפור את הצד הרביעי. גזרו שולי זיג-זג אם תרצו ותיהנו מעוד יצירה מיוחדת שתאפשר לכם לקשט את הבית עם החולצות האהובות עליכם. 
דרכים למחזר חולצות ישנות: הכנת כריות צבעוניות מחולצות

3. צעיף ללא קשירה

צעיפים הם פריט אופנתי נפלא שיכול לשדרג כל בגד, וכעת תוכלו להכין אותם בקלות בעצמכם. על מנת לעשות זאת, גזרו ראשית כל רצועות ארוכות מחולצה שאתם כבר לא לובשים וכן רצועה נוספת להידוק הקצוות. מתחו את הרצועות, חברו אותן יחדיו ומתחו שוב, כפי שמוצג בתמונה. 
דרכים למחזר חולצות ישנות: שלבי הכנה של צעיף ללא קשירה מחולצה ישנה
 
קשרו את קצוות הצעיף, כרכו סביבם את הרצועה הנוספת ליצירת "צינור" מבד והכניסו את הקצה שלו לתוך האזור שכרכתם. הניחו את הצעיף סביב צווארכם בכל עת שתרצו ואל תשכחו לספר לכולם איך בדיוק "השגתם" אותו.
דרכים למחזר חולצות ישנות: יצירת צעיף ללא קשירה מחולצות ישנות

4. צעצוע לעיסה לכלבים

כל מי שמגדל כלב בביתו יודע עד כמה ההולך על ארבע הזה אוהב ללעוס ולכרסם דברים. בדיוק בשביל זה מוכרים עבור כלבים צעצועי לעיסה בחנויות לחיות מחמד, אך עם השיטה הבאה תוכלו לחסוך קצת כסף ולהכין לכלבכם משהו ללעוס מחולצה ישנה, ועל הדרך לדאוג גם לבעל החיים וגם לסביבה. כדי לעשות זאת גזרו רצועות עבות מחולצה נקייה בכל צבע שתרצו, קשרו את קצותיהן העליונים בצורה הדוקה והתחילו לקלוע צמה בעזרת החוטים או פשוט שזרו אותם זה בזה בדרך הנוחה לכם.
דרכים למחזר חולצות ישנות: הכנת צעצוע לעיסה לכלבים מחולצות ישנות
קשרו את החלקים התחתונים של צעצוע הלעיסה בצורה הדוקה ותנו אותו לכלבכם. הוא ודאי ייהנה מהיצירה הייחודית ואתם לא תצטרכו לדאוג שמא הוא יילעס את הרהיטים.
דרכים למחזר חולצות ישנות: צעצוע לעיסה לכלבים מחולצות ישנות, וכלב יושב לצידו

5. תיק ללא תפירה

אם אתם רוצים להכין תיק ייחודי לנשיאת הקניות שלכם או לכל מטרה אחר, תוכלו לעשות זאת בעזרת חולצה ישנה ומספריים בלבד! כדי להכין תיק מסוג זה, קחו חולצה ישנה וגזרו את השרוולים והצווארון שלה. לאחר מכן גזרו את חלקה התחתון לכל אורכו, כפי שמתואר בתמונה.
דרכים למחזר חולצות ישנות: הכנת תיק ללא תפירה מחולצה ישנה
עתה, קשרו זה לזה כל זוג גדילים שנמצאים זה מול זה משני עברי החולצה, וקשרו אותם גם לזוג שלצידם עד שיהיו מחוברים כולם האחד לשני. הפכו את החולצה - והנה קיבלתם תיק מעולה לכל שימוש. 
דרכים למחזר חולצות ישנות: תיק ללא תפירה מחולצה ישנה

6. ווסט נשי מחולצה גברית

אם במקרה יש לכן בארון חולצות גברים גדולות ומשומשות - מהבעל או הילד שלא לובשים אותן עוד, או מאיזה חבר לשעבר שהותיר אותן שם - תוכלו להכין מהן ווסט קליל ואופנתי במיוחד. פשוט גזרו את הצווארון והשרוולים של החולצה ומתחו אותה על פני משטח ארוך. 
דרכים למחזר חולצות ישנות: הכנת ווסט נשי מחולצה גברית משומשת
לבשו את הווסט כך שהחלקים הרחבים שהיוו את גוף החולצה יהיו בצדי הידיים שלכן, וצאו לבילוי עם הפריט האופנתי והמיוחד החדש שלכן.
דרכים למחזר חולצות ישנות: ווסט נשי מחולצה גברית משומשת

7. פפיון לעיטור בגדים

אפשר להעניק חן מחודש לבגדים רבים באמצעות הוספה של פפיון עיטור מעשה ידיכם אליהם. כדי לעשות זאת גזרו רצועה ברוחב הרצוי מחולצה ישנה, קפלו אותה ל-2 והדקו את המרכז באמצעות חוט ומחט או בעזרת דבק בדים. 
דרכים למחזר חולצות ישנות: הכנת סרט לעיטור בגדים
לאחר מכן כרכו סרט סביב אזור התפירה והדביקו/תפרו אותו לכל בגד או פריט שתרצו.
דרכים למחזר חולצות ישנות: סרט לעיטור בגדים מחולצה ישנה ולידו אישה הלבושה בבגד שפפיון הוצמד לו

8. סרט למתנות

אין אדם שלא אוהב לקבל הפתעה, ובעזרת העיטור הבא - שעשוי מחולצה ישנה - תוכלו להעניק לכל אחד שי קטן עם עיצוב מקסים מעשה ידיכם. כדי להכין את העיטורים שאתם רואים בתמונה מטה, גזרו רצועות בד מחולצה, מתחו וכרכו אותן סביב כף ידכם. כרכו רצועה נוספת סביב מרכז הבליל של שאר הרצועות.
דרכים למחזר חולצות ישנות: הכנת סרט למתנות מחולצות ישנות
לאחר מכן גזרו את החלק העליון והתחתון של היצירה, הפרידו מעט בין הגדילים ועטרו כל קופסת מתנה שתרצו.
דרכים למחזר חולצות ישנות: הכנת סרט למתנות מחולצה ישנה, לצד מתנה שעטופה בו

9. שרוכים לנעליים

אם יש לכם נעליים שאתם רוצים לשדרג ולהוסיף להן צבע, השתמשו בשיטה המקורית הבאה כדי לעשות זאת. גזרו רצועה ארוכה מחולצה ישנה (לא חייב לעשות זאת רק לאורך ולרוחב, אלא אפשר גם בצורת נחש). מתחו את השרוכים החדשים שלכם, השחילו בקצוות שלהם צינוריות פלסטיק, הדקו אותן והשחילו לנעליים הרצויות.
דרכים למחזר חולצות ישנות: הכנת שרוכים לנעליים מחולצות ישנות, ונעליים שאליהן צורפו שרוכים כאלו

10. כפפות מחולצת סריג

בחורף הידיים יכולות להתקרר במיוחד, אך במקום לקנות כפפות כדי לחמם אותן, פשוט הכינו אותן בעצמכן! בחרו חולצת סריג שאתם כבר לא צריכים, הפכו אותה מהפנים החוצה והניחו עליה את ידכם. בעזרת גיר או טוש, ציירו קו מתאר מעט רחב יותר מהיד שלכם, על מנת להשאיר מקום לתפירה. גזרו את הסריג לפי קווי המתאר ותפרו באופן ידני או בעזרת מכונה את הקצוות. הפכו את הכפפות החדשות שלכם וצאו איתן למזג האוויר החורפי בלי חשש שידיכם יקפאו.
דרכים למחזר חולצות ישנות: הכנת כפפות מחולצת סריג

מקור התמונות: רחבי הרשת

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.