print header

12 דרכים לשדרוג אגרטרלים וזרי פרחים

כולנו אוהבים לתת במתנה זרי פרחים לאחרים, כמו גם לקבל זרים כסימן לתשומת לב ואכפתיות לרגל יום ההולדת, יום הנישואין או כל חגיגה משמחת אחרת. עם זאת, במקרים רבים התגובה הראשונית שלנו למתנה תהיה חיפוש אחר אגרטל שיצליח להציג את הפרחים הללו בצורה המרשימה והיפה ביותר, ולא פעם נתאכזב לגלות שהאגרטל הפשוט שלנו לא מצליח לעשות את העבודה כמצופה. אם גם אתם נתקלתם בבעיה, אל דאגה. 12 הטיפים הבאים יעזרו לכם לשדרג כל אגרטל ולהעניק לזר הפרחים שלכם את הכבוד המגיע לו, ותוכלו ליישם אותם בקלות ובמהירות בכל פעם מחדש!
 

1. קשטו את בסיס האגרטל בעלים

מעוניינים להפוך אגרטל או כד שקוף ופשוט למעניין ויפה? טרם הנחת הזר, קחו מספר עלים ירוקים וגדולים והניחו אותם בצורה מעגלית בחלקו הפנימי של הכלי בו בחרתם, בצמוד לשוליים. לאחר מכם תוכלו להניח את הזר בתוך האגרטל כרגיל, וליהנות מתוספת צבע נהדרת ויוצאת דופן.
 
שדרוג אגרטלים
 

2. צרו "פרחים מרחפים" שיחזיקו לאורך זמן

רעיון נהדר לתצוגת פרחים מרשימה הוא מילוי אגרטל במים, קיצוץ הגבעולים של הפרחים ולאחר מכן הנחתם על גבי המים כך שנראה כאילו שהם צפים או מרחפים באוויר. עם זאת, שיטה זו גורמת לפרחים שלא להאריך ימים, עקב המגע בין עלי הכותרת לבין המים. תוכלו לסייע להם על ידי הכנת "חצאית" מפלסטיק בועות (פצפצים), שתאפשר לעלים להישאר יבשים.
שדרוג אגרטלים
הפרידו פרח אחד מהגבעול, והניחו אותו מעל לנייר הבועות על מנת לדעת באיזה גודל להכין את ה"חצאית" הנחוצה. לאחר מכן גזרו את הנייר בצורת עיגול, וחתכו במרכזו עיגול קטן. לאחר שבדקתם שהעיגול בגודל המתאים, הכינו עיגולים כאלה כמספר הפרחים שברצונכם להשתמש בהם.
שדרוג אגרטלים
כעת קחו את שאר הפרחים, והשחילו את הגבעול של כל אחד מהם דרך החור שיצרתם. לאחר מכן, גזרו את הגבעול מספר סנטימטרים מתחת לבסיס הפרח, כך שה"חצאית" תוכל להיאחז בו ולא ליפול ממנו למים.
שדרוג אגרטלים
 
חזרו על הפעולה שוב עבור שאר הפרחים, ותוכלו להניח אותם במים מבלי לדאוג שיירטבו!
 

3. הפסיקו לחשוב מחוץ לאגרטל

במקום לנסות לגרום לזרים שלכם לבלוט מחוץ לאגרטל, אפשרו להם להישאר בתוכו, כל עוד מדובר באגרטל שקוף. בחרו באגרטל גדול או בזר קטן, והשתמשו בחלוקי נחל כדי לייצב את הזר בתוכו. שפכו מעט מים, על מנת שהזר לא יתייבש ותקבלו זר מיניאטורי נהדר ומושך תשומת לב.
שדרוג אגרטלים

4. כסו את הפרחים במים

דרך נוספת להשאיר את הזרים בתוך האגרטל היא דווקא על ידי הוספת כמות רבה מאוד של מים, כך שהפרחים יצופו בתוך המים ולא מעליהם. הרעיון הנהדר הזה מתאים לזרים קטנים ואגרטלים צרים, או למקרים בהם נותר לכם זר שחלק מהפרחים בו כבר נבלו ואתם מחפשים אחר דרך מעניינת להציג את אלו שעדיין פורחים. במקרה כזה תוכלו לגזור אותם בעדינות ולהניח כל פרח בתוך כלי נפרד. אפילו כוסות שקופות יכולות להתאים.
 
שדרוג אגרטלים

5. השתמשו בספוג

שיטה נהדרת לקישוט שולחנות באמצעות זרי פרחים קטנים היא על ידי שימוש בספוג בדרך הבאה. כל שעליכם לעשות הוא לקחת ספוג ולגזור אותו לצורה המתאימה לכם, ולאחר מכן להניח אותו בתוך האגרטל שלכם. תוכלו לנעוץ בו את הפרחים שלכם כדי שיעמדו בצורה ישרה, וגם להספיג אותו במים על מנת להאריך את חייהם. האגרטל שלכם שקוף או שאין לכם אגרטל מתאים? אין שום בעיה! קשטו את הספוג מארבעת הכיוונים כדי להקנות לו מראה מעניין. תוכלו לצבוע אותו בצבעי גואש, להניח אותו בתוך סלסילה או להדביק סביבו מקלות או אבנים קטנות. 
שדרוג אגרטלים
בתום ההכנה המתינו עד לייבוש מוחלט של הצבעים או הדבק, ולאחר מכן נעצו בספוג את גבעולי הפרחים שלכם באופן צפוף כך שיסתירו את פני השטח. אם אתם מתכוונים להניח את הספוג בתוך מכל מסוים, תוכלו להניח את הספוג במים למשך 20-30 דקות, ורק אחר כך לנעוץ בו את הפרחים. בדרך הזו הם ישרדו זמן רב יותר, ואילו המים העודפים יצטברו בתוך המכל שמסביב לספוג מבלי ללכלך את השולחן שלכם.
שדרוג אגרטלים

6. חוררו נייר או ניילון נצמד

אם ברצונכם לייצב כמות קטנה של פרחים בתוך אגרטל מבלי שאלה יתפזרו או ייפלו לצדדים, תוכלו להצמיד אליו ניילון נצמד, נייר כסף או נייר אפייה, לגזור את הקצוות שלו כך שיכסו רק מעט מהשוליים של האגרטל ולאחר מכן להדביק אותם אל האגרטל באמצעות נייר דבק. בשלב הבא יהיה עליכם לחורר את החלק העליון של הנייר באמצעות מספריים בכמות חורים התואמת לכמות הפרחים שברשותכם, ולבסוף פשוט להכניס את הפרחים אל החורים שבנייר וליהנות ממראה זר נהדר. 
שדרוג אגרטלים

7. צרו אגרטל הפוך

את המראה הנהדר הזה תוכלו להשיג תוך דקה אחת בלבד של עבודה! כל שעליכם לעשות הוא לבחור בפרח יפה במיוחד מתוך הזר שלכם, להניח אותו על צלחת ולהפוך אגרטל שקוף או אפילו כוס יפה כדי ליצור אפקט מרשים שמדמה מנורה. 
שדרוג אגרטלים

8. שימו דגש על המים

מחפשים אחר הזר הצבעוני ביותר? לפעמים זר לבן ופשוט הוא הקישוט היפה ביותר לבית, ואת תוספת הצבע תוכלו לקבל בזכות המים שבתוכם תניחו אותו. חלקו את הפרחים שלכם בין מספר אגרטלים שקופים ופשוטים, מלאו אותם במים והוסיפו לכל אחד מהם צבע מים, צבע מאכל או מעט גואש בגוון שונה. ערבבו היטב עד שהצבעים יתמזגו עם המים, והניחו את הפרחים באגרטלים. מדובר ברעיון נפלא שיכניס גוון נהדר לכל מסיבה, ואם אתם מעוניינים בגוון מסוים תוכלו כמובן להשתמש רק בחלק מהצבעים בהתאם לצורך.
שדרוג אגרטלים

9. הגישו את הפרחים לאורחים

מי אמר שאגרטל חייב להתנשא לגובה? כדי ליצור "כרי דשא" במרכז השולחן בין שאר האגרטלים שלכם, תוכלו להניח חלק מהפרחים על גבי מגש יפה ונהדר בצורה שאיש מהנוכחים לא יוכל להתעלם ממנה.  
שדרוג אגרטלים

10. הוסיפו פירות

מעוניינים לקשט את השולחן עם כמות אגרטלים גדולה אך גיליתם שלא רכשתם מספיק פרחים? פתחו את המקרר! פירות יכולים לשמש נקודת צבע נהדרת, ולמלא את הכדים בצורה יפה במיוחד. תוכלו להשתמש בתפוחים ירוקים, תפוזים כתומים או לימון צהובים, ולעטר כל אגרטל כזה עם 2-3 פרחים בלבד. 
שדרוג אגרטלים

11. השתמשו בצעצועי הספוג של הילדים

עבור זר שמיועד למסיבת ילדים או לחדר האמבטיה, תוכלו להשתמש בצעצועי הספוג הקטנים של הילדים שאיתם הם כבר לא משחקים בעת המקלחת. 
שדרוג אגרטלים
הציבו את הצעצועים הקטנים זה על גבי זה בתוך אגרטל רחב, ולאחר מכן הניחו בתוכו אגרטל צר יותר או כוס. בתוך הכלי הקטן תוכלו להציב את זר הפרחים שלכם, ולזכות באגרטל צבעוני במיוחד ללא שום מאמץ. 
שדרוג אגרטלים

12. אגדו מספר אגרטלים יחד

כדי ליצור מראה של גינה שלמה במרכז השולחן, אין צורך לרכוש אגרטל גדול ויקר במיוחד. תוכלו להשיג את אותו האפקט המרשים על ידי פיזור הפרחים שברשותכם בין מספר אגרטלים שקופים וצרים, ולאחר מכן הצמדתם יחד וקשירת חוט יפה מסביבם. בצורה הזו תהיו בטוחים שכל הפרחים ניצבים זה לצד זה ואינם מתפזרים לכל הצדדים, והמראה שיתקבל יאפשר לכם להכניס את הגינה הפורחת ביותר אל הבית שלכם תוך רגעים ספורים.
שדרוג אגרטלים

מקור תמונות: , listotic , christinedebeer , momtastic , hometalk , countryliving

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.