print header

10 דברים חשובים שעושים רק אנשים שאוהבים את עצמם באמת

יתכן שאתם האנשים המדהימים ביותר בעולם ושאחרים מחשיבים אתכם לחכמים, מעניינים ואוהבים, אך אם אתם בעצמכם לא יודעים זאת, כל ההערצה החיצונית הזו לא שווה דבר. בכל פעם שאתם ממעיטים בערככם, וכל שנייה שבה אתם מעבירים על עצמכם ביקורת מנקודת המבט של החברה, הן בזבוז טראגי של רגעים בחיים אותם אתם זורקים לפח. רק אנשים שבאמת אוהבים את עצמם מגיעים למקום אליו הם מכוונים את עצמם, כך שכדאי מאוד שתמנעו מלזרוק עוד רגעים כאלה ותתחילו לאהוב את עצמכם באמת. לפניכם 10 דברים שאנשים שאוהבים את עצמם עושים אחרת, מהם תוכלו ללמוד, לצמוח ולדעת כיצד לאהוב את עצמכם, ובסופם תמצאו גם תרגיל שיעזור לכם להישאר במסלול הנכון לאורך זמן.
 
1. אומרים לעצמם שהם טובים מספיק
 
זה אולי נשמע פשטני, אך בו בזמן מדובר בצעד חיוני ביותר. אמרו לעצמכם "אני טוב מספיק!" בכל פעם שאתם מרגישים שאתם לא, משום שלפעמים, החלק הקשה ביותר בכל מסע הוא פשוט להאמין בכך שאתם ראויים. קבלו את הפגמים שלכם, הודו בטעויות שלכם ואל תנסו להתחבא או לשקר. התמודדו עם הטעויות שעשיתם ועם האמת שלכם, ממנה תצמחו מבלי להיפגע. אתם טובים מספיק בדיוק כפי שאתם.
 
הקשיבו לקולכם הפנימי והתעלמו מהסחות דעת. שמרו על מטרותיכם קרובות ללבכם והקדישו להן זמן מדי יום. אל תפחדו ללכת במסלול שלכם לבד ואל תפחדו לאהוב את המסלול הזה. התעלמו מבורות ושליליות של אנשים שמסיתים אתכם מהאמת ומהאהבה העצמית שלכם.
 
2. מאמינים שהם יכולים להתגבר על כל אתגר
 
אתגרים הופכים את החיים למעניינים, והיכולת להתגבר עליהם מעניקה משמעות לחיינו. אנשים שאוהבים את עצמם יודעים זאת ופועלים בהתאם. רמת האושר וההצלחה שלכם נקבעת על פי הדרך בה אתם מתמודדים עם האתגרים שהחיים מעמידים אתכם בהם. צחקו על הטעויות שלכם ולמדו מהן, תיהנו מהאתגרים וכבשו אותם.
 
האם החיים שלכם יהפכו לנוחים יותר? בהחלט לא! אך האם זה יהיה שווה את זה? אין ספק שכן! כשאנו מקבלים את חוסר הנוחות הרגשית שצצה לעיתים בחיים, היא עולה ומתגברת ומתרסקת עלינו כמו סדרת גלים. כל גל שוטף שכבה אחרת שמכסה את האוצר שלא ציפינו למצוא. חוסר הניסיון הופך למודעות, התסכול הופך לחוסן, השנאה הופכת לאדיבות. אף גל רגשות הוא לא קל לגלישה, אך ההרגשה הלא נוחה המתלווה אליו היא חלק טבעי מהתהליך, היא עוזרת והיא הכרחית.
 
3. מעדיפים לקחת אחריות מאשר לחפש אשמים
 
כשקורה דבר שלילי, אנשים שאוהבים את עצמם תמיד ייקחו אחריות על חייהם ולא יחפשו אל מי הם יכולים להפנות אצבע מאשימה. הם יודעים שחיפוש אשמים אחרים וגלגול האחריות לא מובילים לפתרון בעיות, אלא רק מעוררים חרדות ואי שקט נפשי. על ידי לקיחת אחריות על חייהם, אנשים שאוהבים את עצמם עושים לעצמם טובה ומעודדים שינוי חיובי וקבלה במקום לטבוע בצער ולהיתקע במקום אחד.
 
זכרו שאתם האנשים היחידים שאחראים להצלחתכם ולאושר שלכם. החלק הטוב של החיים יתחיל ברגע שתחליטו שחייכם בידיכם. האמינו בכל לבכם שאתם יכולים לעשות את מה שנועדתם לעשות. 
4. הם מחנכים ומלמדים את עצמם
 
כמו שאמר מהטמה גנדי, "חיה כאילו תמות מחר, למד כאילו תחיה לנצח". החיים הם ספר, ואלו שלא מחנכים ומלמדים את עצמם רק מרפרפים על התמונות. כשאתם יודעים יותר, אתם חיים טוב יותר ומרגישים טוב יותר בקשר לעצמכם, ואנשים שאוהבים את עצמם יודעים שהחינוך הכי טוב הוא החינוך שהם יוצרים לעצמם. בין שאתם יושבים בכיתה באוניברסיטה או בבית קפה, אינכם לומדים משהו שאתם לא רוצים ללמוד. אלו שלוקחים את זמנם ומיוזמתם מחפשים אחר ידע, הם האנשים היחידים בעולם שמקבלים חינוך אמיתי בנוגע לעולם.
 
חשבו על כל החכמים, היזמים, האמנים והדמויות ההיסטוריות שאתם מכירים. בין שקיבלו חינוך רשמי או לא, תגלו שהם הפכו למי שהם בעיקר בזכות החינוך והלימוד העצמי המתמשך שעברו במהלך כל חייהם. השקיעו זמן בעצמכם – מסיבות ברורות מאליהן, ותזכו בצורה הנעלה ביותר של אהבה עצמית.
 
5. הם מספקים את תשוקותיהם וכישרונותיהם
 
אם ברצונכם להרגיש שלחייכם יש משמעות עבורכם, עליכם לחיות אותם בעצמכם. עליכם לבחור בדרך שמרגישה נכונה לכם, ולא בדרך שנראית כמתאימה לכל השאר. לכל אדם בעולם הזה יש משיכה לתחום, רעיון או פעילות מסוימת, ובחלק מהמקרים המשיכה הזו איננה עדינה כלל וכלל.
 
אנשים שאוהבים את עצמם מזהים ומעריכים את התשוקה הפנימית שלהם לעבר נושא שמשמעותי עבורם, והם מקדישים את הזמן והאנרגיה כדי לטפח את התשוקה הזו. הם יודעים שסיפוק הרעב הפנימי הזה חשוב בהרבה יותר מכל פחד שעלול לצוץ מפני תגובת הסובבים. אל תחיו את החיים כמתבוננים מהצד, אלא חיו את העולם הזה, את היום הזה וכל יום שאחריו כמשתתפים פעילים. בכל בוקר שאלו את עצמכם האם מה שאתם עושים חשוב לכם, ומצאו את האומץ, החכמה וכוח הרצון כדי לבנות את חייכם סביב התשובה שלכם.
 
6. הם מלמדים אחרים כיצד להתייחס אליהם נכון
 
לא כולם יעריכו את מה שאתם עושים בשבילם. עליכם לפענח מי הם האנשים ששווים את תשומת הלב שלכם ומי הם האנשים שמנצלים אתכם. אם הזמן והאנרגיה שלכם מתבזבזים על מערכות היחסים הלא נכונות, תוכלו להתקע במעגלים מפרכים של חברויות ארעיות ורומנטיקה שטחית, שמרגשות באותה המידה שבה הן חסרות משמעות. הן יגרמו לכם לתהות בהמשך החיים מדוע עמדתם במקום כל כך הרבה זמן ולא התקדמתם לשום מקום.
 
זו הסיבה לכך שאנשים שאוהבים את עצמם ניגשים למערכות יחסים ממקום של כבוד עצמי ואי תלות באחר. הם לא מצפים שכולם יאהבו אותם ולא צריכים את האישור של כולם. הם יודעים מה הם צריכים כדי להרגיש נאהבים ויודעים מה יש להם להציע לאחרים. הם מלמדים בעדינות את הסובבים אותם מה הם הגבולות שלהם, ואם הגבולות האלה נחצים, יש להם מספיק היגיון בשביל להתרחק מאותם האנשים.
 
7. הם עומדים בסטנדרטים שלהם
 
הזלזול העצמי הגרוע ביותר הוא להסתפק במקום השני, להגיד לעצמכם שאתם לא זקוקים לאהבה ולכבוד כשבעצם אתם כן. לשקר לעצמכם ולהגיד שהכל בסדר כשבעצם שום דבר לא בסדר, ולשכנע את עצמכם שאתם אוהבים את מה שעשיתם, למרות שאתם יודעים שאתם יכולים לעשות טוב יותר.
 
בשורה התחתונה, אהבו את עצמכם מספיק כדי שלא תורידו את הסטנדרטים שלכם מהסיבות הלא נכונות. עליכם לחיות בכבוד, ותוכלו להשיג זאת על ידי עשיית הדבר הנכון עבורכם בצורה הטובה ביותר, ואין זה משנה אם מישהו רואה את זה או לא. בסופו של דבר, המוניטין שלכם הוא מה שאנשים יודעים עליכם, אך הכבוד שלכם הוא מה שאתם יודעים על עצמכם.
 
8. הם חיים בהווה
 
אנשים שאוהבים את עצמם מעריכים את עצמם, ועקב כך, הם מעריכים את האנשים איתם הם מבלים את זמנם. הם מבינים שהרגע היחידי שיש להם באמת הוא הרגע הזה, ההווה, ולכן הם חיים בו. בימינו קיימות שלל הסחות דעת המצויות בהישג יד, אך עלינו לזכור להרים את הראש מדי פעם ולהסתכל סביבנו. עלינו ללמוד כיצד להיות אנושיים שוב. אל תימנעו מקשר עין, אל תתחבאו מאחורי גאדג'טים, חייכו לעיתים קרובות והקשיבו לסיפורים של אחרים. אנו מאבדים כל כך הרבה כשאנחנו לא עושים את הדברים האלה.
 
חוסר היכולת של חלקנו להתמקד בהווה מוביל לחוסר מודעות, שעלול להוביל לקשיים אדירים בתקשורת, ועקב כך לבעיות במערכות היחסים החשובות לנו. לא תוכלו להתחבר אנשים, כולל לעצמכם, אלא אם כן תהיו לגמרי איתם בהווה. לא תוכלו לעשות זאת כל עוד העיניים שלכם בפייסבוק, או אם אתם מצלמים לאינסטגרם את כל החיים שלכם. אם אתם שומרים על אוזניים פקוחות, אך העיניים שלכם רק מחפשות את הסרטון המצחיק הבא, אתם הורסים לעצמכם את החוויה של מערכות היחסים שלכם ואת החיים האמתיים. הדבר נכון אפילו לגבי הודעות שאתם כותבים ומקבלים בזמן אינטראקציה עם מישהו אחר. עדיף לפספס הודעה אחת מאשר זיכרון שלם.
9. הם חולקים את העושר שלהם
 
אנשים שאוהבים את עצמם לא צריכים את כל מה שיש להם, או אפילו חלק גדול ממה שיש להם, כדי להרגיש עשירים מספיק ולחלוק את העושר הזה עם אחרים. הם יודעים שחייהם טובים בדרך כזו או אחרת, ולא מפחדים לשתף את הטוב הזה עם אחרים.
 
אולי אין ברשותכם כסף רב, אך אם תחשבו מספיק תוכלו לגלות שיש לכם עושר משלכם שתוכלו לחלוק עם מישהו אחר. אולי אתם עשירים בסבלנות ותוכלו להיות אוזן קשבת, אולי אתם עשירים בידע בנושא מסוים, אותו תוכלו לחלוק עם אחרים. יכול להיות אפילו שאתם עשירים בכוח ביחס לשכן הקשיש שלכם, ותוכלו לעזור לו לסחוב את המצרכים שקנה במכולת למפתן דלתו. אין גבול לעושר שתוכלו למצוא בעצמכם. אפילו חיוך יכול לשפר את היום של אדם שנקרה בדרככם, וכפי שאתם יודעים, החיים הם מעגל, ובסופו של דבר תקבלו בחזרה את כל מה שתתנו, כל עוד זה נעשה מתוך טוב לב אמיתי ואהבה לזולת.
 
10. הם לא מבזבזים זמן בחשיבה על הבלתי נשלט
 
אנשים שאוהבים את עצמם יודעים שיש זמנים בחיים בהם עליהם פשוט לשבת בתוך שלולית הבוץ שבה הם נמצאים, ו"להתלכלך" בה לזמן מה. לעיתים אנו חשים את הגירוד המציק של חוסר הוודאות עמוק בליבנו, אך בסופו של דבר עלינו להיכנע לעובדה שלא משנה כמה ננסה לשלוט בתוצאה, יש דברים בחיים שלא אמורים לקרות.
 
באותה מידה, להרבה דברים טובים בחיים יש סוף, אך גם במקרה הזה, אנשים שאוהבים את עצמם לא נלחמים בעובדה זו. הם יודעים שהסוף הזה הוא זמן מושלם עבור הסתכלות עצמית שיכולה להוביל להתחדשות עצמית. הם יודו על החוויה שזכו בה ויפתחו פרק חדש בחייהם הנהדרים.
תרגיל לסיום
 
קחו פיסת נייר וחלקו אותה ל-2 טורים. בטור אחד כתבו את כל הדברים שאתם אוהבים בעצמכם – הכוח העצמי שלכם, מצבים קשים שהתגברתם עליהם, הישגים, אנשים שנגעתם בחייהם ואת הדברים שאתם מעריכים בעצמכם. בטור השני ערכו רשימה של החולשות שלכם או הבעיות איתן אתם עדיין מתמודדים – אולי אתם אנוכיים מדי פעם, נמנעים מלקחת אחריות, או שפשוט בורחים ממחויבויות שהצבתם לעצמכם.
 
כשתסיימו, קראו את החזקות והחולשות שלכם בקול. כעת הניחו יד על לבכם ואמרו לעצמכם "אני חזק, אני חלש, יש בי חסרונות אך אני לומד. אני פגיע, אני אנושי, ולמרות כל זאת, אני נותן לעצמי רשות לאהוב את עצמי ללא תנאים. אני גדל, אני מתפתח ואני משתמש בטעויות העבר כדשן לצמיחתי המחודשת. אני מקבל את עצמי כמי שאני והמטרה שלי היא להפוך לגרסה המשופרת שלי".
 
קראו את הרשימה שכתבתם ודקלמו לכם את המשפטים האלה לעיתים קרובות. הקדישו זמן למחשבה על ההרגלים והדפוסים שמשרתים אתכם ואלו שמזיקים לכם. התחברו עם הכאב וחוסר הנוחות שהניתוק מעצמכם יצר והחזיקו אותם בעדינות בחלק המודע שבמוחכם. הפעולה הזו תעזור לכם לצמוח מתוך מודעות ואהבה עצמית, וברגע שתבינו שהדבר היחידי שעליכם לעשות הוא פשוט להיות אתם, תלמדו לקבל ולאהוב גם אנשים אחרים מבלי לשפוט אותם.
 
מקור תמונות: Loving Earth, JanineSean McGrathCarolina Ponce
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.