print header

5 תרגילים לחיטוב ועיצוב הגוף!

ראש השנה מאחורינו ואיתו מלאי של קלוריות שצברנו בכל ארוחה, אך תקופת החגים לא נגמרה והסיכוי להשמין רק גדל וגדל. למדו כיצד לעבוד על +400 שרירים ב-5 תרגילים בלבד ולשמור על גוף מחוטב ואסוף...

"לא צריך לבלות שעות בחדר כושר כדי להשיג גוף חטוב, מעוצב ושרירי". אומרת ג'סיקה סמית', מאמנת אישית מוסמכת ומחברת הספר 'Thin in 10' "על ידי ביצוע 5 התרגילים הללו, אפשר לעבוד כמעט על כל שריר בגוף מבלי להניח את כף הרגל בחדר הכושר". איך זה עובד? השלימו אימון מעגלי המורכב מ-5 התרגילים ברצף. עברו בין תרגיל לתרגיל ללא מנוחה. כשתסיימו את 5 התרגילים, נוחו 1-2 דקות ואז חזרו על הסבב פעם או פעמיים נוספות, תלוי בזמן ובאנרגיה שנותרו לכם. טיפ שימושי: בצעו את האימון יחפים, כך תהיה לכם אחיזה טובה יותר. בהצלחה!

 

1. Chaturanga Push Press
מספר חזרות: 10

5 תרגילים לעיצוב כך הגוף

התרגיל הבא משלב ומותח את כל שרירי הגוף.

עמדו בתנוחת פוש-אפ (לקראת שכיבת סמיכה), כך שהגוף יהיה מקביל לריצפה. שרירי הבטן אסופים לכיוון הגב, ידיים רחבות קצת יותר מרוחב הכתפיים, זרועות ישרות, מרפקים נעולים, שכמות דוחפות כלפי מעלה.

קחו נשימה עמוקה ובנשיפה, אספו את שרירי הבטן והעבירו את המשקל לאחור לתנוחת משולש, כך שכפות הידיים ידחפו את הריצפה. השתדלו לשמור על ברכיים ישרות ועקבים על הריצפה, גב מקביל עד כמה שניתן לירכיים.

קחו נשימה עמוקה ובנשיפה כופפו את המרפקים, תוך שאתם שומרים אותם קרוב לגוף והורידו את בית החזה לריצפה, לשכיבת סמיכה, כשהמשקל על כפות הידיים ובית החזה נמצא מספר ס"מ מהריצפה. בנשיפה הבאה, ישרו את המרפקים עד כמה שניתן ופתחו את בית החזה, תוך שאתם מרימים ראש וכתפיים.

קחו נשימה עמוקה ובנשיפה חזרו לנקודת המוצא. זה סט אחד. בצעו 10 חזרות.

טיפ: נסו לבצע את התרגיל בתנועה זורמת וחלקה. החזיקו כל תנוחה לספירה אחת.

2. Bounding Toe-Touch Squat
חזרות: 15

5 תרגילים לעיצוב כך הגוף

התרגיל הבא משלב מתיחה וחיזוק לקבוצת שרירים מרובה, בדגש על ישבן וירכיים.

עמדו עם כפות רגליים וירכיים צמודות, ברכיים מעט כפופות וכפות ידיים צמודות זו לזו בגובה החזה. קחו נשימה עמוקה ובנשיפה קפצו לגובה כך שאתם מותחים את קצות האצבעות לפנים ולכיוון הריצפה. נחתו בתנוחת צפרדע, כאשר הברכיים כפופות ופונות כלפי חוץ והרגליים רחבות מרוחב האגן ומקבילות זו לזו. נסו לגעת בקצות הבהונות.

בצעו קפיצה נוספת אל עמדת המוצא. זה סט אחד. בצעו 15 חזרות.

טיפ: אם אתם לא מצליחים להגיע עד קצות האצבעות פשוט רדו הכי נמוך שאתם יכולים.

3. Full Bridge
מספר חזרות: 10

5 תרגילים לעיצוב כך הגוף

התרגיל הבא הוא ברובו סטטי, אך מסייע לחזק את שרירי הגב, הזרועות, הכתפיים, הבטן והרגליים במקביל.

שכבו על הגב עם ברכיים כפופות ברוחב האגן, כפות רגליים מונחות על הריצפה וידיים פרוסות לצידי הגוף. קחו נשימה עמוקה ובנשיפה, כופפו את הזרועות ושימו ידיים מאחורי הכתפיים על הריצפה, מרפקים פונים כלפי מעלה.

לחצו עם כפות הידיים והרגליים וקמרו את את הגב, כך שהגוף יתרומם מהריצפה. החזיקו כך לספירה אחת וחזרו לנקודת המוצא. זה סט אחד. בצעו 10 חזרות.

טיפ: אם התרגיל קשה מדי, אל תבצעו גשר, אלא רק הרימו את האגן לכיוון התקרה.

4. Opposite Arm/Leg Dips
מספר חזרות: 10

5 תרגילים לעיצוב כך הגוף

שבו על הישבן עם ברכיים כפופות, כפות רגליים על הריצפה ברוחב האגן. הניחו ידיים מאחורי הירכיים על הריצפה, אצבעות כלפי פנים. הרימו את האגן מהקרקע והביאו את הגוף למצב שולחן.

שמרו על שרירי בטן אסופים והאריכו את רגל ימין לתקרה. שלחו את יד שמאל לכיוון אצבעות רגל ימין והחזיקו כך לספירה אחת. בזמן שאתם שולחים יד לרגל נגדית, נסו לכופף את המרפק של היד שנותרה על הקרקע והנמיכו את האגן לכיוון הרצפה.

בשלב הבא, האריכו את יד ימין הכפופה, החזירו את יד שמאל לרצפה, הניחו ירך על הריצפה וחזרו לתנוחת המוצא. בצעו את אותו התרגיל לכיוון השני - רגל שמאל לכיוון התקרה, אצבעות יד ימין שלוחות לכיוון כף רגל שמאל ומרפק שמאל מתכופף. זה סט אחד. בצעו 10 חזרות.

טיפ: אם התרגיל קשה מדי, החזיקו את שתי הידיים על הקרקע ופשוט הניפו רגל אחת בכל פעם, כאשר האגן מורם לכיוון התקרה והבטן אסופה היטב.

5. Flipping Crunch
מספר חזרות: 10

5 תרגילים לעיצוב כך הגוף

שכבו עם הפנים כלפי מטה, ידיים שלוחות לפנים, רגליים שלוחות לאחור כך שמתקבלת צורת X. הרימו אגודלים לכיוון התקרה, הרימו חזה וירכיים ויצבו את שרירי הבטן, כשהצוואר בהמשך לעמוד השידרה. קחו נשימה עמוקה ובנשיפה הסתובבו על כתף שמאל ושכבו על הגב בתנוחה מקופלת, תוך שאתם מחבקים את הברכיים לבית החזה ושומרים על ראש ושכמות באוויר. החזיקו כך לספירה אחת.

בשלב הבא, החזירו ידיים ורגליים לצורת X וכעת, חזרו לתנוחת המוצא דרך כתף ימין. בצעו 5 חזרות רצופות דרך כתף שמאל ו-5 חזרות רצופות דרך כתף ימין.

טיפ: זהו תרגיל מאתגר, לכן אל תהססו תחילה להשתמש בכפות הידיים כדי לדחוף את הגוף ולבצע את ההיפוך על הכתף, עד שתצברו נסיון.

מקור: מירה שוויד
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.