print header

15 דברים שהאנשים השמחים עושים אחרת

מה ההבדל בין האנשים השמחים והאנשים שאינם שמחים? זה הרי ברור! האנשים השמחים מאושרים כל הזמן, בעוד שהאנשים הלא שמחים לרוב אינם מאושרים בכלל. ובכן, ייתכן שזה המצב, השאלה היא מה האנשים השמחים עושים אחרת מרובינו? לפניכם רשימה של 15 דברים משמעותיים שמבדילים את האנשים השמחים ועושים אותם מאושרים באמת.

שמחים

1. אהבה VS פחד
אומנם אי אפשר לקבוע בוודאות שהאנשים השמחים פוחדים פחות ואוהבים יותר, אבל ניתן לומר בבטחון שהאנשים השמחים רואים כל רגע, כל אתגר וכל אדם שנקלע לדרכם כהזדמנות לגלות רבדים חדשים על עצמם ועל העולם שסביב.

2. קבלה VS התנגדות
אנשים שמחים מבינים שהם לא באמת יכולים לשנות את המצב על ידי כך שיתנגדו לו, אבל הם בהחלט יכולים לשנות אותו על ידי קבלה פשוטה של הדברים והבנה שזה המצב וכנראה יש מאחוריו סיבה. כשמשהו לא נעים קורה להם, הם לא מנסים להילחם בדבר, כיוון שהם יודעים שזה ייהפך גרוע יותר. במקום זה, הם שואלים את עצמם שאלות כמו: מה אני יכול ללמוד מזה? כיצד אני יכול לשפר את זה? האנשים השמחים מתמקדים בהיבט החיובי ולא השלילי. הם תמיד רואים את חצי הכוס המלאה, לא משנה מה יקרה.

3. סליחה VS טינה
אנשים שמחים יודעים שזה לא בריא בשום אופן להחזיק בבטן כעס. על כן הם בוחרים לסלוח ולשכוח. הם מבינים שמחילה היא מתנה שהם מעניקים לעצמם בראש ובראשונה.
בודהה אמר פעם שלאחוז בכעס זה כמו לאחוז בגחל פחם לוהט, במטרה לזרוק אותו על מישהו אחר; "אתה נהיה האדם שבסופו של דבר נשרף".

4. אמון VS ספק
האנשים השמחים סומכים על עצמם ועל האנשים שסביבם. לא משנה אם הם מדברים עם המנקה בבניין או המנכ"ל המיליונר, הם מצליחים לייצר אינטראקציה שמספקת לאדם שמולם תחושה שהוא מיוחד ויחיד. הם מבינים שאמונות הופכות לנבואות שמגשימות את עצמן ומשום כך, הם מקפידים להתייחס לכולם בכבוד ובאהבה ללא הבדל של דת, גזע, מין, מעמד חברתי וצבע. מארק טווין כינה אותם האנשים הגדולים ואמר: "שמור מרחק מאנשים שמנסים לגמד את שאיפותייך. אנשים קטנים תמיד עושים זאת, אבל האנשים הגדולים באמת, תמיד יגרמו לך להרגיש שגם אתה יכול להיות גדול".

5. משמעות VS שאפתנות
האנשים השמחים עושים את הדברים שהם עושים, בגלל המשמעות שאלה מביאים לחייהם, וכן כי הם מקבלים תחושה של ייעוד והגשמה כשהם עושים זאת. הם מבינים כי "לעשות את מה שאתה אוהב" זו אבן הפינה להשגת שפע בחיים. איכפת להם לחיות חיים מלאים במשמעות, מאשר לחיות חיים של הצלחה. האירוניה היא שרוב הזמן הם מקבלים את שניהם - גם הצלחה וגם משמעות. זאת מכיוון שהבחירה להתמקד בעשיית הדברים שהם אוהבים, גורמת להם לרדוף אחרי רצונות ליבם. האנשים השמחים לא מונעים על ידי כסף, הם רוצים לחולל שינוי בחיים של עצמם ושל הסובב אותם.

6. דברי שבח VS דברי ביקורת
אנשים שמחים בוודאי יסכימו עם התיאוריה של קרל יונג על התנגדות: "מה שאתה מתנגד לו, לא רק יימשך, אלא גם יתעצם". הם לא מותחים ביקורת על היעדר ההתנהגות שהם רוצים לחזק
, אלא בכל פעם שהם נתקלים בהתנהגות, גם אם זה לא קורה הרבה, הם יודעים לשבח את האדם וההתנהגות. הם למעשה מחזקים את ההתנהגות החיובית. כך למשל, כאשר הורה רוצה להבטיח שהילד בן ה-7 שלו ילמד להחזיר את הצעצועים למקום כשהוא מסיים לשחק, עליו לחזק את ההתנהגות החיובית שלו כאשר הוא עושה זאת, ולא לציין לרעה ולהעביר ביקורת כאשר הוא לא.

7. אתגרים VS בעיות
אנשים שמחים רואים בעיות כאתגרים, כהזדמנות לחקור דרכים חדשות לפעולה ולהבעה והם אסירי תודה על כך. הם מבינים כי מתחת לכל מכשול שוכנת הזדמנות שתאפשר להם לגדול ולצמוח.

8. נתינה VS אנוכיות
האנשים השמחים עושים מה שהם עושים לא למען עצמם, אלא לטובת אחרים; וזאת כדי לוודא שהם מביאים משמעות, העצמה ושמחה לחייהם של רבים. הם מחפשים דרכים להעניק ולחלוק את הטוב ביותר עם העולם. בודהה אמר פעם: "לפני הנתינה, נפשו של הנותן שמחה, תוך כדי נתינה, נפשו נהיית מפוייסת, ואחרי הנתינה, נפשו מתעלה".

9. שפע VS עוני
האנשים השמחים חיים באיזון, מה שמביא להם שפע לכל תחומי החיים.

10. חלומות VS מציאות
לאנשים השמחים לא איכפת להיות לא-מציאותיים. הם אוהבים להעיז ולחלום בגדול. הם תמיד מקשיבים ללב ולאינטואיציה שלהם. ברוב הפעמים, הגדולה של ההישגים שלהם עשויה להפחיד רבים. "אל תחלום חלומות קטנים כיוון שאין להם שום כוח להזיז ליבו של אדם" אמר גתה.

11. חסד VS צער
האנשים השמחים נחמדים לעצמם ולאחרים והם מבינים את הכוח של אהבה עצמית, סליחה עצמית וקבלה עצמית.

12. הכרת תודה VS כפיות טובה
לא משנה לאן הם מסתכלים ועם מי הם נמצאים, לאנשים השמחים יש את היכולת לראות את היופי במקומות בהם רובינו נראה רק כיעור. הם מסוגלים לזהות הזדמנויות במקומות בהם רובינו נראה מאבקים ושפע במקומות שרובינו מחשיבים חסרים. אם לא די בזה, הם מביעים הכרת תודה על הכל.

13. נוכחות VS ריחוף
האנשים השמחים יודעים איך לחיות את הרגע הנוכחי ולהעריך את מה שיש להם במקום ובזמן בו הם נמצאים. יחד עם זאת, הם גם יודעים לטפח חלומות גדולים, שלא מכניסים אותם לחרדה אלא מחזקים את הנוכחות שלהם בכאן בעכשיו.

14. חיוביות VS שליליות
לא משנה מה קורה להם, האנשים השמחים תמיד שומרים על נקודת מבט חיובית ועל ידי כך הם נוטים לעצבן הרבה אנשים שליליים ומציאותיים.

15. אחריות VS אשמה
האנשים השמחים לוקחים אחריות מלאה על החיים שלהם, והם כמעט ולא משתמשים בתירוצים. הם מבינים כי ברגע שאדם בוחר להאשים גורם חיצוני, הוא בעצם מוותר על  הכוח שלו. האנשים השמחים בוחרים לשמור על הכוחות שלהם ולקחת אחריות על כל מה שקורה להם בדרך.

 

 

 

מקור תמונה: FreeDigitalPhotos.net

עריכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.