print header

28 דרכים להפוך לאהוב יותראם נחשוב על זה לרגע, רוב הפעולות שלנו בחיים מונעות מהצורך להרשים את הסביבה שלנו. הצורך הזה בא לידי ביטוי בבגדים, נעליים, רכבים, מקום מגורים ואפילו בחירת קריירה. אבל האם מותגים, מקומות בילוי יוקרתיים ומכוניות פאר הם מה שהופך בן אדם לאהוב וחביב יותר על הבריות? לאדם שאנשים רוצים בקרבתו ולא בקרבת הונו? תתפלאו לגלות כמה אנשים עשירים מרגישים דחויים על ידי סביבתם ולעיתים גם משפחתם.

כשאתם רואים אדם שמשאיר רושם רב לכאורה, שאלו את עצמכם:

- הוא נוסע בג'יפ מפואר, אך האם הוא עומד בתשלומים? האם הוא לא ויתר על דברים אחרים כדי לנהוג ברכב נוצץ?
- יש למשפחה הזו בית גדול, אך האם זה בית חם ואוהב? האם האנשים חיים שם בשלום זה עם זה?
- יש לו המון כסף ותפקיד מכובד, אבל האם הוא נהנה לבצע אותו? האם שגרת היום שלו גורמת לו אושר או שהוא פשוט ממיר את הזמן שלו בכסף?


markuso

ברוב הפעמים שנשאל שאלות אלה, התשובות יביאו אותנו למסקנה כי זו לא הדרך להשאיר רושם ולהתחבב על הסביבה, כיוון שמדובר בדברים חיצוניים לאדם ולא פנימיים לאישיותו. כדי למשוך אנשים אליכם, אתם צריכים להקרין את זה מתוך האישיות שלכם. הנה 28 דרכים לשפר את תדמיתכם בעיני אחרים, מבלי להוציא שקל.

היו אמיתיים - יש פתגם שאומר שתמיד עדיף להיות גרסה מקורית של עצמך, מאשר חיקוי של מישהו אחר. אין דבר כזה להיכנס לנעליים של מישהו אחר, הנעליים היחידות הן שלכם. חשבו על זה ככה: אם אתם מנסים להיות מישהו אחר, אתם לא אוהבים את עצמכם. אם אתם לא אוהבים את עצמכם, מדוע שמישהו אחר יאהב אתכם?

גלו אכפתיות כלפי אחרים - אם לא אכפת לכם בצורה אותנטית מאנשים אחרים, להם לא יהיה אכפת מכם. ככל שתעזרו יותר לאחרים, כך הם ירצו בחברתכם ואף יחזירו לכם טובות כשתזדקקו להן. הנחמדות שלכם מגבירה נחמדות של אחרים כלפיכם.

גרמו לאחרים להרגיש טוב - לאנשים קשה לזכור פעולות שעשיתם. מה שנחרט בזיכרון הכי טוב הוא תחושות. כאשר תגרמו לאדם זה או אחר להרגיש טוב, הוא יקשר אתכם אוטומטית עם התחושה הזו.

 

 

היו כנים וגלו אחריות - אף אחד לא אוהב שקרנים. ברגע שנתפסת בשקר, האמינות שלך נסדקת לצמיתות וכך יזכרו אותך. גם ככה האמת יוצאת לאור בסופו של דבר, אז כדאי ללכת איתה מלכתחילה ואם צריך, גם להודות שטעיתם.

חייכו - כל אחד אוהב לראות חיוך. לא משנה מה קורה, הוא משרה אווירה טובה. חשבו על כוחו של חיוך כאשר זר ברחוב מביט לכם בעיניים ומחייך. פתאום הוא לא נראה זר כל כך, נכון?

Timeless Photography

כבדו מבוגרים ומיעוטים - ובעצם, כבדו את כולם. אין שום הגדרה קבוצתית המצדיקה כבוד יותר מאחרת. התייחסו לכולם באותו כבוד שהייתם מפגינים כלפי סבא שלכם ואותה הסבלנות שהייתם מפגינים כלפי התינוק שלכם. בכל סיטואציה, שאלו את עצמכם איזה יחס אתם הייתם רוצים לקבל.

פנו לאנשים בשמם - אנשים אוהבים לשמוע את שמם ואף לראות אותו. זה נותן להם תחושה של חשיבות ומשמעות. לכן, הקפידו לזכור שמות של אנשים ולהשתמש בהם באדיבות הן בעל פה והן בכתב.

אימרו "תודה" ו-"בבקשה" - שתי המילים הפשוטות הללו גורמות לדרישה להישמע כמו בקשה והן נוסכות נופך ידידותי בנושאים רציניים. השימוש בהן יכול לחסוך לכם הרבה שכנוע מיותר ולגרום לכם להישמע אדיבים, חיוביים וסבלנים.

הצטיינו בעיסוקים שלכם - האנשים שהכי מושכים את תשומת הלב הם המצטיינים, בין אם הם מוזיקאים, כותבים, ספורטאים ואפילו הורים. אנו מחבבים את האנשים המצטיינים אפילו בעיסוק כמו בישול, ולא סתם. אנשים נפעמים מכישרון שהם עצמם לא מחזיקים בו. לכן, צרו לעצמכם מוניטין של מצויינים ולא משנה באיזה תחום, אפילו בתחביב.

עזרו לאחרים - בחיים, אתה מקבל את מה שאתה משקיע. כשאתה משקיע זמן ואנרגיה במישהו אחר, אתה משקיע אותם גם בעצמך. עזרו לאחרים להרגיש טוב יותר או לסבול פחות. כולם אוהבים אנשים בלתי אנוכיים שחושבים על עוד אנשים מלבד על עצמם.

תנו מגע אישי בכל דבר שאתם עושים - חשבו על זה כלמתג את העבודה שלכם, או לחתום עליה. אם יש לכם חוש הומור מפותח, השתמשו בו, אותו העיקרון עובד גם אם יש לכם כישרון אומנתי. עצבו בדמותכם כל דבר שאתם עושים, אפילו מייל פשוט ואפור בענייני עבודה.

Ambro

ספקו יותר ממה שהבטחתם - רוב האנשים מנפחים את הציפיות מהם, קצת מעבר ליכולת שלהם לעמוד בהן. במילים אחרות, אנשים מבטיחים שלמות ומספקים בינוניות. אם אתם רוצים להתבלט לטובה, עשו ההיפך. אין הכוונה שתשקרו לרעה, אלא פשוט אל תנפחו את מה שקיים. כך תוכלו תמיד להתעלות על התדמית שמכרתם בהתחלה.

היו מאורגנים - כשאתם מסודרים ומאורגנים, אתם משדרים רצינות. אתם נותנים לסביבה שלכם להרגיש שאתם בשליטה ושאתם יודעים מה אתם עושים. זה נוסך ביטחון ואנשים נמשכים לכך.

בצעו מחקר ושאלו שאלות בירור - אל תהיו מאלה שמהנהנים כאילו הם מבינים מה מתרחש סביבם ולמעשה אין להם מושג. בצעו מחקר מקדים לקראת כל דבר אליו אתם נכנסים. אם עדיין יש דברים שאינם ברורים לכם, שאלו בנימוס, זה יעורר הערכה כלפי הרצון שלכם ללמוד.

שתפו ידע ומידע עם אחרים - כשזה אפשרי, היו מקור ידע עבור הסובבים אתכם. אם יש לכם גישה למקור מידע חשוב, חלקו אותו עם אחרים. תמיד אנשים יזכרו איך עזרתם להם לפתור בעיה.

 

 


השארו חיוביים והתרכזו במה שנכון - שום דבר בחיים הוא לא רע או טוב, הכל תלוי באמות המידה ונקודת המבט שלנו. לא משנה לאיזה כיוון התגלגלו הדברים, הם תמיד היו צריכים להתגלגל לשם. קיימות שתי אופציות: או שהצלחתם במשימה, או שלמדתם והתפתחתם מנטלית. אם תישארו חיוביים כלפי מה שמתרחש, זה ידביק את הסובבים אתכם ויעניק להם השראה וביטחון.

האזינו בקשב לדברי אחרים - עיניים ממוקדות, אזניים מכוונות, בלי סלולארי, בלי קטיעות. בעולם בו הכל רץ כל כך מהר וזמן הוא כסף, אין דבר יותר מוערך ממישהו שמקדיש מזמנו. היו נאמנים לבן/ת זוגכם - הרבה אנשים היו גיבורים בעלי אישיות ללא רבב עד ששמם נקשר בחוסר נאמנות לאישה, כשהדוגמא הבולטת ביותר היא נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון. מערכת יחסים ישרה וארוכת טווח תעיד על אופייכם החזק, תעורר כבוד אצל אחרים, ומעבר לזה, היא בסיס איתן לכל הצלחה שלכם בחיים.

למדו להעריך ולאהוב את הטבע - אלו היודעים להעריך את הטבע, הם גם אלה המתנהגים באופן שווה ואנושי כלפי כולם וכלפי הכל. הצניעות שלנו לעומת הטבע והכבוד שאנו רוחשים לאדם, לבעלי החיים ואף לצומח, הן תכונות שמשדרות חיוביות וקל לאנשים לראות ולהעריך אותן.

Danilo Rizzuti

השקיעו זמן, כסף ואנרגיה בעצמכם, מדי יום - כשאתם משקיעים בעצמכם, זה לעולם לא יכול להיות הפסד. לאורך זמן, השקעות אלה ישנו את חייכם. בסופו של דבר, אדם שווה את הידע והיכולות שלו. ככל שתרכשו יותר ידע ויכולות, כן יעלה ערכיכם בעיני אחרים וכמובן שבעיני עצמכם.

בצעו פעולות חיוביות בצורה אקראית על בסיס קבוע - אין דבר יותר מרומם מלגרום לאנשים לחייך. עשו לכם הרגל לסייע לאנשים מוכרים וגם לזרים מדי פעם. עזרו לגברת מבוגרת לסחוב את הקניות הביתה, שלמו עבור שתייה של חבר מדי פעם, הגיעו למשרד עם בורקסים או קוראסונים לכולם וכדומה.

החמיאו לאנשים שזה מגיע להם - עשו מאמץ גדול כדי לשבח אנשים שהתבלטו באופן חיובי, הצטיינו במשהו או עבדו ממש קשה. השתדלו לא להישאר בגדר המחמאה השטחית של כל הכבוד, אלא ממש לתפוס את הבן אדם לשיחה ולהסביר לו בפירוט מה אהבתם במה שהוא עשה ואיך לא חשבתם בעצמכם על הכיוון שבו הוא הלך. אנשים אוהבים לדעת שהם לא התאמצו לחינם.


דברו ברור וצרו קשר עין - הסבלנות של אנשים אובדת מהר כשמישהו לא מדבר ברור ולעניין. בנוסף, כמעט שאין דבר שובה יותר מקשר עין, בכל הנוגע לאינטרקציה בינאישית. כשקשר העין נשמר עם חיוך על השפתיים, הוא שובה את המאזינים.

היו זמינים ונגישים - אם לאנשים קשה להשיג אתכם או לגשת אליכם, הם לא יתאמצו לעשות זאת וישכחו מכם. הזמינות והנגישות שלכם לאחרים, חשובה מאוד עבורם. שמרו תמיד על גישה חיובית ועל ערוץ תקשורת פתוח עם כולם.

היו בלתי תלויים - חופש הוא המתנה הגדולה ביותר ועצמאות היא החופש הגדול ביותר. כשאתם מגיעים למצב שאינכם תלויים באיש, זה אומר שיש אנשים אחרים שתלויים בכם.

Apple\\\'s Eyes Studio

נצלו את המשאבים שלכם בחוכמה - סטיבי וונדר המוזיקאי העיוור המוכשר, עשה בדיוק את זה, במשאבים שעמדו לרשותו. אומנם לא היה לו חוש ראייה, אבל חוש שמיעה מפותח דווקא כן. אז הוא ניצל אותו עד תום. אם תזהו את המשאבים או היתרונות שלכם ותנצלו אותם מבלי לפזול או לפנטז על מה שאין לכם, תוכלו להגיע רחוק.

היו חלק ממשהו שאתם מאמינים בו - זה יכול להיות כל דבר. חלק מהאנשים לוקחים תפקיד פעיל בקהילה, כמו התנדבות במשמר האזרחי למשל, חלק מפתחים את האמונה הדתית שלהם, חלק מצטרפים לארגוני צדקה וסביבה ואחרים מקדישים את מרצם לקבוצת ספורט אהודה. התוצאה הסופית של כל אחת מהברירות הללו היא אחת: אפקט פסיכולוגי של אושר, משמעות ותוכן לחיים.

 

 

 


עמדו על האמונות שלכם, אך מבלי להתרברב בכך - הנקודה כאן, היא לשמור על איזון. מצד אחד, לא לברוח או להתעלם מדיונים בנושאים רגישים. אדם שאין לו מה לומר בנושא פוליטיקה למשל, נתפס כשטחי ורדוד. מצד שני, אין טעם להיכנס למסע שכנוע ופרופוגנדה. אל תחששו לומר את דעתכם, הסבירו אותה בצורה הגיונית תוך הבהרה שהיא מתאימה לראיית עולמכם ולאו דווקא לראיית עולמם של אחרים. בכל אופן, הקפידו תמיד להקשיב לאחרים ולשמור על ראש פתוח לרעיונות חדשים.

הדבר הכי מדהים שיש ברשימה הזו, היא שיש בידכם כבר את כל הכלים, אתם רק צריכים ליישם אותם. הסעיפים ברשימה זו, אינם מתכון מזוייף ליצירת רושם, זו לא הכוונה. כל אחד ואחד מהסעיפים, הוא בעצם המלצה כיצד לקחת פן בהתנהגות שלנו ולשפר אותו לטובה. תוצאת הלוואי של שינוי זה, אם הוא מתרחש באופן אותנטי ולא שטחי ורדוד, היא פשוט להפוך לאישיות טובה יותר ומכאן מקור המשיכה שלכם. כשמשיכה של אנשים אליכם באה מבפנים ואינה תלויה בדבר, היו בטוחים שגם ללא בית מפואר, רכב נוצץ וכסף שעומד בבנק, היא תחזיק מעמד לאורך זמן ותשתלם לכם, בכל תחום בחיים.


 

עריכה: בועז מזרחי

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.