print header

30 דברים שאתם חייבים להפסיק לעשות לעצמכם!

אף אחד לא יכול לחזור אחורה להתחיל הכל מהתחלה, אבל כל אחד יכול ליצור לעצמו סוף חדש. לפני שתוכלו להתחיל בשינוי אמיתי ולשנות את הסוף שלכם, עליכם להפסיק לעשות את הדברים שמעכבים אתכם. הנה כמה רעיונות שיעזרו לכם להתחיל בשינוי המיוחל.

בנאדם עצוב
צילום: nuttakit
freedigitalphotos

1. הפסיקו לבלות זמן עם האנשים הלא נכונים - החיים קצרים מדי בכדי לבזבז אותם עם אנשים שמרחיקים מכם את האושר. אם מישהו רוצה אתכם בחיים שלו, הוא ימצא לכם מקום. אתם לא צריכים להלחם על המקום שלכם. לעולם אל תתעקשו על מישהו שלא מעריך אתכם כראוי. זכרו, החברים האמיתיים הם לא אלה שעומדים לידכם כשאתם במיטבכם. החברים האמיתיים הם אלה שעומדים לצידכם ברגעים הקשים.

2. הפסיקו לברוח מהבעיות שלכם - התמודדו איתן. זה לא יהיה קל. אין אדם בעולם המסוגל להתמודד ללא רבב עם כל בעיה הניצבת בפניו. אנחנו לא אמורים להיות מסוגלים לפתור את הבעיות שלנו באופן מיידי. לא קורצנו מחומר כזה. למעשה, תוכנתנו להתעצבן, להתעצב, למעוד וליפול. כי זו כל המטרה של החיים - להתמודד עם בעיות, ללמוד, להסתגל ולפתור אותן במשך הזמן. זה למעשה הדבר שמעצב אותנו.

3. הפסיקו לשקר לעצמכם - אתם יכולים לשקר לכל אדם בעולם, אך אתם לא יכולים לשקר לעצמכם. החיים שלנו משתפרים רק כאשר אנחנו מעיזים ולוקחים סיכונים, והדבר הקשה ביותר שאנחנו יכולים לקחת על עצמנו זה להתחיל להיות כנים עם עצמנו.

4. הפסיקו לשים את הצרכים שלכם על אש קטנה - הדבר הכי כואב זה לאבד את עצמכם בתהליך בו אתם אוהבים מישהו יותר מדיי, עד כדי כך שאתם שוכחים עד כמה מיוחדים אתם. זה לא אומר שעליכם להפסיק לעזור לאחרים, אלא שעליכם ללמוד גם לעזור לעצמכם. הרגע הנכון ביותר לעקוב אחרי התשוקות שלכם ולמלא אותן - הוא עכשיו.

5. הפסיקו לנסות להיות מישהו שאתם לא - אחד האתגרים הגדולים של החיים הוא לנסות להיות מי שאתם, בעולם המנסה להפוך אתכם להיות כמו כולם. תמיד יהיה מישהו יפה יותר, חכם יותר, צעיר יותר - אבל הוא לעולם לא יהיה כמוכם. אל תשתנו כדי שאנשים יאהבו אתכם. היו מי שאתם והאנשים הנכונים יאהבו את מי שאתם באמת.

6. הפסיקו להיאחז בעבר - אתם לא יכולים להתחיל את הפרק הבא בחיים שלכם בזמן שאתם עסוקים בפרק הקודם.

7. הפסיקו לפחד לטעות - לעשות משהו בצורה לא נכונה, זה פרודוקטיבי בערך פי 10 מאשר לא לעשות כלום. מאחורי כל הצלחה עומדת שרשרת של נסיונות כושלים, וכל כישלון הוא צעד אחד קדימה לעבר ההצלחה. החרטה הגדולה ביותר היא על דברים שלא עשיתם, ולא על דברים שעשיתם.

8. הפסיקו לנזוף בעצמכם על טעויות העבר - אנחנו יכולים לאהוב את האדם הלא נכון, לבכות על הדברים הלא נכונים, אבל לא משנה כמה דברים משתבשים, דבר אחד הוא בטוח - הטעויות עוזרות לנו למצוא את האדם והדברים המתאימים לנו. כולנו עושים טעויות, לכולנו יש מאבקים פנימיים ואפילו חרטות על העבר, אבל בעזרתם אנו מסוגלים לעצב את העתיד שלנו. כל דבר שקרה לנו אי פעם בחיים מכין אותנו לרגע שטרם הגיע.

9. הפסיקו לנסות לקנות אושר - רוב הדברים שאנו חושקים בהם יקרים. אבל האמת היא שהדברים שבאמת מרצים אותנו הם חינמיים לחלוטין - אהבה, צחוק וחופש.

10. הפסיקו לחפש את האושר אצל אנשים אחרים - אם אתם לא מאושרים עם מי שאתם בפנים, אתם לא תהיו מאושרים גם במערכת יחסים ארוכה עם מישהו אחר. אתם צריכים ליצור יציבות בחייכם, לפני שתוכלו לשתף אותם עם מישהו אחר.

11. הפסיקו לקחת דברים באופן מוקצן - הפסיקו לחשוב יותר מדיי או שתתחילו ליצור בעיות שלא היו קיימות מלכתחילה. נתחו את המצב ונקטו בפעולה החלטית. אתם לא יכולים לשנות את מה שאתם נמנעים מלהתמודד איתו. ההתקדמות כרוכה בסיכון.

12. הפסיקו לחשוב שאינכם מוכנים - אף אחד לא מרגיש 100% מוכן כשמתעוררת הזדמנות. הזדמנויות רבות בחיים מאלצות אותנו להתרומם ולצאת מאיזור הנוחות שלנו, מה שאומר שלעולם לא נרגיש בנוח ומוכנים בהתחלה.

13. הפסיקו להיכנס למערכות יחסים מהסיבות הלא נכונות - את מערכות היחסים יש לבחור בחוכמה. עדיף להיות לבד מאשר להיות בחברה רעה. אין צורך למהר. אם משהו צריך לקרות, הוא יקרה - בזמן הנכון, עם האדם הנכון ומהסיבה הטובה ביותר. התאהבו כשאתם מוכנים, לא כשאתם בודדים.

14. הפסיקו למנוע מעצמכם מערכות יחסים חדשות כיוון שהאחרונות לא עבדו - עליכם להבין שלכל אדם שאתם פוגשים בחייכם יש מטרה. חלק יבדקו אתכם, אחרים ינצלו אתכם וחלק ילמדו אתכם. אבל הכי חשוב זה שחלק מהם יעשו את הטוב ביותר עבורכם.

15. הפסיקו להתחרות באחרים - אל תדאגו לגבי דברים שאחרים עושים טוב יותר מכם. התרכזו בשבירת השיאים האישיים שלכם. הצלחה היא קרב ביניכם לבין עצמכם בלבד.

16. הפסיקו לקנא באחרים - אין בנמצא מגרעת הפוגעת בשמחתם של בני אדם כמו הקנאה. נסו למצוא דברים שיש לכם ולאחרים אין. וכמו שכבר אמר החכם באדם: "איזהו עשיר, השמח בחלקו".

17. הפסיקו להתלונן ולרחם על עצמכם - החיים זורקים עליכם דברים בלתי צפויים בגלל סיבה אחת: להזיז אתכם מהנתיב שלכם לכיוון שנועד עבורכם. אתם לא תראו ותבינו את זה באותו הרגע, אבל אם תביטו לאחור, על כל הדברים הבלתי צפויים שקרו לכם בעבר, אתם תשימו לב שרובם הובילו אתכם למקום טוב יותר. כולם יודעים שאתם הרבה יותר חזקים היום ממה שהייתם אתמול. ואתם תמשיכו להתחזק.

18. הפסיקו לנטור טינה - אל תחיו את חייכם עם שנאה בלב. זה פוגע בכם יותר ממה שפוגעים בכם האנשים שאתם כל כך שונאים. המחילה אינה אומרת, "מה שעשית לי זה בסדר" היא אומרת, "אני לא מתכוון לתת לדבר שאותו עשית לי להרוס לי את האושר לנצח". המחילה היא התשובה.. להרפות, למצוא שלווה, לשחרר את עצמכם. זכרו, המחילה היא לא עבור אנשים אחרים - היא עבורכם. אם אתם חייבים, מחלו לעצמכם, המשיכו הלאה ונסו להיות טובים יותר בפעם הבאה.

19. הפסיקו לתת לאנשים אחרים להוריד אתכם לרמה שלהם - סרבו להוריד את הסטנדרטים שלכם כדי להתאים את עצמכם לאלה שלא מוכנים להעלות את שלהם.

20. הפסיקו לבזבז זמן בלהסביר את עצמכם לאחרים - החברים האמיתיים שלכם לא צריכים את זה, והאויבים שלכם ממילא לא יאמינו. פשוט תעשו את מה שאתם מחשיבים בליבכם כדבר הנכון.

21. הפסיקו לעשות את אותם הדברים שוב ושוב ללא הפסקה - הזמן הנכון ביותר לקחת נשימה עמוקה הוא כשאין זמן לעשות זאת. אם תמשיכו לעשות את מה שאתם עושים, אתם תמשיכו לקבל את מה שאתם מקבלים. לפעמים תצטרכו להרחיק את עצמכם על מנת שתוכלו לראות את הדברים בצורה טובה יותר.

22. הפסיקו להעלים עין מיופיים של הדברים הקטנים - תהנו מהדברים הקטנים שבחיים, כי ביום מין הימים אתם תביטו אחורה ותבינו שהם הדברים הגדולים של החיים. החלק הטוב ביותר שבחייכם יהיה אותו הרגע הקטן שבו ביליתם בחיק אהובכם.

23. הפסיקו לנסות לעשות הכל בצורה מושלמת - העולם האמיתי לא מתגמל לפי פרפקציוניזם, הוא מתגמל אנשים שיודעים לבצע דברים.

24. הפסיקו לבחור בדרך הקלה - החיים לא קלים, במיוחד כשמנסים להשיג דברים בעלי ערך וחשיבות. אל תקחו את הדרך הקלה. עשו משהו יוצא דופן.

25. הפסיקו להתנהג כאילו שהכל בסדר אפילו שזה לא כך - זה בסדר להתפרק קצת. אתם לא צריכים תמיד להעמיד פני חזקים, ואין צורך להוכיח כל הזמן שהכל הולך לכם כשורה. אל תדאגו ממה שאנשים אחרים חושבים - בכו אם אתם צריכים - זה בריא. ככל שתקדימו לעשות זאת, כך תוכלו לחזור ולחייך מוקדם יותר.

26. הפסיקו להאשים אנשים אחרים בבעיות שלכם - המידה שבה אתם יכולים להגשים את החלומות שלכם, תלויה במידת האחריות שאתם לוקחים על חייכם. כשאתם מאשימים אנשים אחרים בבעיות שלכם, אתם מתכחשים לאחריות - אתם נותנים לאחרים את הכוח על החלק הזה של חייכם.

27. הפסיקו לנסות להיות 'הכול' לכולם - זה בלתי אפשרי, והניסיון רק יהרוס אתכם. לגרום למישהו לחייך, יכול לעשות לכם ולו את היום. זה מספיק. צמצמו את המיקוד שלכם לדברים ריאליים.

28. הפסיקו לדאוג כל כך - הדאגה לא תוריד לכם מהנטל של מחר, היא תוריד לכם את החיוך של היום.

29. הפסיקו להתמקד בדברים שאתם לא רוצים שיקרו - התמקדו בדברים שאתם רוצים שיקרו. חשיבה חיובית היא חוד החנית של ההצלחה הגדולה. אם תתעוררו כל בוקר עם המחשבה שמשהו נפלא יקרה לכם היום, עם הזמן, תשימו לב שאתם צודקים.

30. הפסיקו להיות כפויי טובה - לא משנה כמה טוב או רע לכם, התעוררו כל בוקר אסירי תודה על החיים שהוענקו לכם. במקום אחד בעולם מישהו נאבק כעת על חייו. במקום לחשוב על מה שאין לכם, חשבו על מה שיש לכם ולכולם אין.

 

אל תפסיקו לאהוב את עצמכם!

ליקט וערך: אוהד שלום

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.