print header

8 דברים שיעזרו לכם להפוך מחשבה של "אני לא יכול" ל-"אני יכול ואני אעשה את זה"

כולנו היינו בכמה מצבים קשים לאורך חיינו, ולא משנה עד כמה הם נראו טובים מבחוץ, כולנו חווינו את הרגעים שגרמו לנו לחשוב, "אני לא יכול לעשות את זה" או "אני לא יכול להמשיך עוד". למרות שה קשים, אלו רגעים חשובים מאוד בחיינו שכן יש להם פוטנציאל לבנות או לשבור אותנו בדרכנו אל עבר המטרות בחיים שלנו ולעבר הצלחה ואושר. לכן, עלינו לזהות את הרגעים האלו ולעשות את הבחירות הנכונות כדי שהם יבנו ולא ישברו אותנו. אז כדי שתוכלו למצוא את הכוח הפנימי החיוני הזה שיעזור לכם לעשות זאת, אספנו את הרשימה הבאה אשר מכילה 8 דברים שחשוב לזכור ולפעול לפיהם כך שהם יעזרו לכם להפוך רגעים של "אני לא יכול לעשות את זה", לרגעים של "אני יכול ואני אעשה את זה!".
 
דברים משנים קווי מחשבה: גבר מביט כלפי מעלה

1. התמדה היא המפתח לעשייה והצלחה

ההתמדה שלנו לקשר לכל מטרה שאנו מציבים לעצמנו, היא לעתים קרובות המפתח לשאלה האם אנו משיגים אותה או לא. זה לא דבר נדיר שהאנשים המצליחים ביותר בחיינו יהיו גם אלו אשר היו מוכנים להתמיד בדרכם חרף המאבקים, הכישלונות והתלאות. אם אתם מסוג האנשים אשר מוותרים מול אתגרים הניצבים בדרככם, רוב הסיכויים שלא תגיעו רחוק – אם עולה בראשכם המחשבה, "אני לא יכול לעשות את זה", ואז אתם מוותרים, אזי ברור שלא תצליחו. לכן, עליכם לזכור כי ההצלחה נובעת מההתמדה שלכם – עליכם להיות מוכנים להתמודד עם המאבקים האלה בצורה חזיתית ולזכור כי ההתמדה לא רק תוביל אתכם לעבר ההצלחה, אלא גם תעזור לכם להתגבר על זמנים קשים. החיים ייקחו מכם דברים שיעזרו לכם לצמוח, אבל לאחר שתמשיכו בדרככם, הם יתחילו לחזור אליכם במהרה.
דברים משנים קווי מחשבה: אישה יושבת על גזע עץ בחוף ים

2. הכרה באתגר מובילה לצליחתו

חשוב להכיר באתגרים העומדים בפניכם, זאת מפני שעל ידי כך אתם תוכלו לקבל את העובדה שהם קיימים בחייכם ומיד לאחר מכן תוכלו להתחיל ליצור פתרונות על מנת להתגבר עליהם. בנוסף, עליכם להיות אקטיביים במחשבתכם ולדעת כי כל מסע בחייכם ילווה במאבקים מסוימים – אף אדם לא חי חיים נקיים מבעיות, לכולנו יש את המאבקים והאתגרים שלנו. ללמוד לקבל את העובדה שיצפו לכם מכשולים בדרך, רק יעזור לכם לא לפחד מהם כאשר הם יופיעו ולאחר מכן תוכלו להכיר בקיומם ולהתחיל לפעול ליצירת פתרון שיעבוד עבורכם. זכרו, רק בגלל שישנם אתגרים, זה לא אומר שאתם עושים משהו שהוא לא בסדר. לעתים עשיית הדברים הנכונים יכולה לקחת הרבה יותר מאמץ, זמן וצורך בהקרבה מאשר חוסר מעש או מעשה לא מתאים. אז הכירו באתגרים שלכם, היו מוכנים אליהם ואל תתנו להם לכבוש אתכם.
דברים משנים קווי מחשבה: גבר מכסה בידיו את הפנים שלו

3. הרגישו נוח כאשר אתם מרגישים אי נוחות

כאשר אתם מרגישים כי אתם לא יכולים לעשות את מה שאתם אמורים לעשות ובא לכם לצעוק, "אני לא יכול לעשות את זה!", זכרו כי החיים לא אמורים להיות קלים. כולנו עומדים בפני מכשולים, התגברות על תלאות וקרבות אישיים לאורך חיינו, ואם תהיו מוכנים לקבל את המציאות הזו, זה יקל עליכם מאוד – על ידי כך תהיו מוכנים יותר נפשית להתמודד עם האתגרים שיצוצו בחייכם. זכרו כי צמיחה אמתית מתחילה כאשר אתם יוצאים מאזור הנוחות שלכם, ולמרות שזה דבר קשה לעשות, דווקא אי הנוחות שתחוו בפעילות מחוץ לאזור הנוחות שלכם עשויה להיות בדיוק מה שאתם צריכים כדי לבצע את הפריצות הגדולות מבחינת ההתפתחות שלכם בחיים.
דברים משנים קווי מחשבה: אישה יושבת שעונה על ספה ומכסה את פניה בידיה

4. חיוביות והכרת תודה עצמיים חשובים לא פחות מכל דבר אחר

אתם לא יכולים להתרגז על עצמכם כאשר אתם חווים תקופה פחות טובה בחיים, הרי כולנו חווים אותן מעת לעת - זו פשוט המציאות שלנו. לכן, במקום לרדת על עצמכם כאשר אתם חושבים ומרגישים כי אתם לא יכולים לעשות דבר מה, חשבו על כמה טוב הרגשתם בפעם האחרונה בה הצלחתם להשיג את אחת מהמטרות שלכם בחיים – זכרו כמה שמחים הייתם כתוצאה מכך, או הכירו תודה על מה שהצלחתם להשיג מאז. זה באמת מדהים עד כמה החיוביות והכרות התודה העצמיים בחיים שלנו יכולים לשנות את מצב רוחנו לחלוטין, לכן אם אתם לא מרוצים מהמקום בו אתם נמצאים, זוזו. זכרו כי דברים תמיד יכולים להיות גרועים עוד יותר ממה שהם עכשיו ואתם אלו שבוחרים את הלך הרוח ונקודת המבט שאיתם אתם ניגשים אליהם.
דברים משנים קווי מחשבה: גבר מכופף מכסה את פניו בידיו

5. זכרו מאין באתם

כאשר אני מרגיש על סף קריסה ואומר לעצמי כי אני לא יכול לעשות דבר מה, אני מנסה לעתים קרובות להביט לאחור ולהיזכר היכן התחלתי. בדומה לכולם, לאורך חיי נאלצתי להתמודד ולהתגבר על כמה דברים קשים למדי, אז אני משתדל לזכור להתגאות באדם שהפכתי אליו. בדומה אליי, גם אתם צריכים להיות גאים בזמן ובמאמץ שהשקעתם בפיתוח האישי שלכם כי זה מה שהביא אתכם עד כה. דרך אחת שבעזרתה תוכלו להזכיר לעצמכם עד כמה אתם מדהימים היא להתחיל לחגוג את הניצחונות הקטנים שאתם משיגים בחייכם. אם לא תחגגו אותם, יהיה לכם קשה לזכור עד כמה אתם גאים במה שהשגתם – זה יכול לעזור לכם לצלוח גם זמנים קשים. זכרו כי למרות שאולי ראיתם ימים טובים יותר מאלו שאתם חווים עכשיו, סביר להניח שגם חוויתם ימים גרועים יותר, וכמו אז, אתם תצליחו לעבור את התקופות הקשות האלה אם רק תזכרו כי ימים טובים יותר מחכים לכם באופק כל עוד אתם ממשיכים להתקדם.
דברים משנים קווי מחשבה: אישה יושבת על אדן החלון ומביטה החוצה

6. פירוק הדברים לשלבים בודדים עוזרת פלאים

הפרד ומשול – לעתים אנו מציבים לעצמנו מכשול מול הפנים בכך שאנו מתמקדים ביעדים הגדולים ביותר שלנו בכללותם. לכן אנו בטוחים שאתם תופתעו לגלות עד כמה אותם יעדים יהיו פשוטים כאשר תבחרו לפרק אותם לשלבים ניתנים לניהול. בפעם הבאה בה אתם חושבים כי אתם לא יכולים לעשות דבר מה, בדקו האם אתם מסתכלים על התוצאה הסופית או על הצעדים שעליכם לעשות בדרך אליה. אם אתם מסתכלים רק על התוצאה הסופית, עליכם לפנות לעצמכם זמן כדי ליצור תוכנית פעולה מפורקת לשלבים בדרך למטרה שלכם. הגדירו את הצעדים שעליכם לנקוט כדי להשיג את מטרתכם, כתבו אותם לפי הסדר ואז החלו לעבוד לפיהם. על ידי נקיטת צעדים קטנים תוכלו לוודא שאתם תמיד מתקדמים לעבר היעדים שלכם – זה יביא לתנופה בחייכם שתעזור לכם להתגבר אפילו על כמה מהאתגרים הקשים ביותר שתצטרכו להתמודד איתם.
דברים משנים קווי מחשבה: גבר מביט מבעד לחלון

7. זכרו את ה-"למה"

כשאנו אומרים, זכרו את ה-"למה", אנו מתכוונים לכך שעליכם לזכור מדוע החלטתם בכלל לצאת אל הדרך שבה אתם צועדים – זו כנראה אחת הדרכים הטובות ביותר להתגבר על תחושת "אני לא יכול לעשות זאת". היזכרו מה מנעי אתכם, מדוע רציתם בלהט להגיע למקום מסוים בחיים ואל תתנו לחזון הזה לחמוק מכם. לפעמים אנו רודפים אחרי משהו בתשוקה מלאה, אך מאבדים אותה במהלך המסע, וכאשר זה קורה אנו מהר מאוד הולכים לאיבוד. כאשר החזון והמיקוד שלכם מעט מעורפלים ואיבדתם את תשוקתכם, ההיזכרות ב-"למה" וההתמקדות בסיבה שבגללה המטרה הזו הייתה חשובה עבורכם יכולות לעורר את התשוקה שבכם ולהחזיר אתכם למסלול. תוכלו לעשות זאת על ידי כך שתכתבו מהי הסיבה שבגללה הדרך הזו חשובה לכם והיזכרו בה באופן קבוע – זה ישמש לכם תזכורת מעולה ומתמדת מדוע חשוב להמשיך ולהתקדם ולהתגבר על האתגרים שעלולים להופיע.
דברים משנים קווי מחשבה: אישה יושבת לצד חלון וכותבת ביומן

8. החיים אינם ודאיים, קבלו זאת

הדבר האחרון שיש לזכור כאשר אתם מרגישים שאינכם מסוגלים להמשיך הלאה הוא שהחיים אינם ודאיים. כלומר, שום דבר לא יהיה מובטח במאת האחוזים, לא לכם ולא לאף אחד אחר בעולם כולו. זה לא מושלם, אבל זו המציאות ובנוסף, לפעמים דברים פשוט הולכים לקרות – אתם יכולים לחזות או לתכנן את מה שבחייכם, אבל דברים אחרים תמיד יצוצו ויפתיעו אתכם. אך למזלכם, אם הפנמתם ופעלתם לפי הסעיפים הקודמים, אתם תוכלו לחבק את אותם הרגעים המפתיעים ולהפיק מהם את המרב. עליכם לקחת את מקרי החוסר וודאות ולהתייחס אליהם כהזדמנויות להפוך אותם למשהו טוב וחיובי בחייכם. נכון - ייתכן כי שינויים אלו יפתחו את עיניכם לדברים חדשים שלעולם לא ידעתם שאתם רוצים. העובדה שהחיים אינם ודאיים והלמידה לקבל זאת באהבה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להבטיח שלא תפספסו אף פיתול עלילתי מרגש במסעכם לעבר המטרות וההצלחות שלכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.