print header

18 שימושים מפתיעים לאלכוהול רפואי שכדאי להכיר

 פעם חשבתי שבקבוק האלכוהול הפשוט שבארון התרופות שלי נועד רק לחיטוי שריטות ופצעים, אבל במהלך השנים למדתי שהוא הרבה יותר שימושי מזה. כן, אני מתכוונת לבקבוק האלכוהול 70% שאתם קונים בכל בית מרקחת, זה שאתם משתמשים בו רק אחת לכמה שנים טובות ולא מודעים למגוון הרחב של הדרכים שבהן הוא יכול לשפר את חייכם. הוא זול, הוא זמין והוא חומר החיטוי האולטימטיבי, אך כאמור - אפשר להשתמש בו לעוד דברים רבים אחרים. 18 ההצעות הבאות מוכיחות שתמיד טוב שיהיה בקבוק של אלכוהול רפואי בארון!

 

1. הסירו כתמי דיו מהבגדים

איכשהו אני מוצאת לעתים תכופות כתמי דיו על הבגדים שלי. בעבר נהגתי להתעצבן שחלק מכריע מהכתמים לא יורדים בכביסה, אבל אז מישהו המליץ לי להשתמש באלכוהול רפואי והופתעתי מהתוצאות. אז אם מצאתם כתם דיו על הבגד, יעילות הסרתו תלויה כמובן בגילו וגודלו, אך לא יזיק וכנראה אף יועיל אם תשרו אותו במעט אלכוהול למשך כמה דקות לפני שאתם מכניסים אותו למכונת הכביסה.
 

2. נקו מכשירים אלקטרוניים

הן הטלפון הנייד והן מקלדת המחשב, למשל, הופכים למושבת חיידקים במרוצת הזמן, שלא לדבר על כתמים שומניים, פירורי אוכל ולכלוכים אחרים שנדבקים אליהם. פיסת צמר גפן או בד ספוגים באלכוהול הם דרך מצוינת לחטא ולנקות את שניהם וגם מכשירים אלקטרוניים אחרים שלרוב קשה מאוד לנקות.
 
שימושים לאלכוהול רפואי
 

3. חטאו מברשות

האמת, אני לא תמיד מקפידה להחליף מברשת שיניים כל 3 חודשים כפי שממליצים הרופאים, אבל אני כן מקפידה לחטא את מברשת השיניים פעם בחודש בעזרת אלכוהול. כדאי לכם לעשות כך גם למברשת השיער או למברשות האיפור. טבלו את המברשת באלכוהול למשך 30 שניות (במקרה של מברשת השיער הספיגו את הכרית) והשאירו אותה במקום פתוח לייבוש. האלכוהול יתנדף במהרה וישאיר את המברשת מחוטאת. כאמור, מומלץ לעשות טיפול זה פעם בחודש.
 

4. הכינו קרחון גמיש 

לפעמים אנו צריכים להצמיד לגוף שלנו קרח כדי להקל על כאבים, אבל צורתו לא מתאימה לצורת האיבר הכואב. כדי למנוע את הבעיה הזו, קחו שקית שאפשר לאטום או לסגור היטב (למשל שקית עם רוכסן פלסטיק), מלאו אותה בתערובת של מים ואלכוהול רפואי ביחס 1:3 (למשל חצי כוס אלכוהול וכוס וחצי מים) והקפיאו. המים יתקררו כמו קרח אך האלכוהול ימנע מהם להתגבש, וכך תוכלו להצמיד את השקית אל הגוף בנוחות.
 
שימושים לאלכוהול רפואי
 

5. הסירו סימנים של טוש פרמננט 

ה"אוצר הקטן" שלכם קשקש על השיש במטבח או במקום אחר? אם המשטח מצופה חומר בלתי-חדיר, כמו פלסטיק או שיש, אלכוהול ימס את סימני הטוש וכל מה שיוותר הוא לנגב אותם בלי מאמץ ובלי כאב ראש!
 

6. הבריקו אביזרי כרום וניקל

רוצים ברזים מבריקים במטבח? ומה עם ידיות הניקל באמבטיה? בפעם הבאה שאתם רוצים לנקות אביזר המצופה כרום או ניקל, השרו בד נקי באלכוהול ושפשפו את האביזר בעזרתו. האלכוהול מתנדף מהר כך שאין צורך לנגבו, והתוצאה מבריקה וגם נקייה מחיידקים.
 
שימושים לאלכוהול רפואי
 

7. הפיגו כאבי שרירים

כאבי שרירים הם דבר לא נעים, אך לפני שתחליטו לבלוע משכך כאבים נסו לשפשף בעדינות את העור מעל השריר הכואב באלכוהול. שפשוף העור באלכוהול גורם לזרימת דם מוגברת אך בו בזמן גם תורם לקירור האזור, והתוצאה היא הרגעת כאבי השרירים.
 

8. רעננו נעליים "ריחניות"

כיבסתם אותן, ריססתן אותן בנוזלים ריחניים והשארתם אותן מחוץ לבית להתאוורר אך ללא הועיל, הנעליים עדיין מסריחות! הכניסו אלכוהול לבקבוק תרסיס ורססו את הנעליים היטב, מבחוץ ומבפנים. לבסוף, השאירו אותן להתייבש במקום שטוף שמש והריחות הרעים ייעלמו כלא היו!
 
שימושים לאלכוהול רפואי
 

9. חטאו את האסלה ומושב האסלה

כשאתם מנקים את השירותים, אין צורך להשתמש בחומרים יקרים כדי לנקות את האסלה ומושב האסלה. צמר גפן טבול באלכוהול רפואי יעשה את העבודה בצורה נפלאה. האלכוהול מתנדף תוך כמה שניות כך שלא צריך לנגבו, והחיטוי מרבי. עברו על מושב האסלה בצמר גפן טבול באלכוהול לפני וגם אחרי שמגיעים אורחים לביתכם.
 

10. הסירו שומנים

יש לכם כתם שומני על השיש, התנור או על חפץ כלשהו? מסיר שומנים תעשייתי הוא יקר וגם עלול להיות מסוכן לעור הידיים, אך אלכוהול הוא זול, בטוח וימס את השומן במהירות. שפשפו את הכתם באלכוהול עד שהוא יוסר לחלוטין.
 
שימושים לאלכוהול רפואי
 

11. נקו כתמים מספת מייקרופייבר

מיקרופייבר הוא בד קל לניקוי יחסית, אך בעוד שמים ישאירו סימן על הבד, אלכוהול יתנדף ללא השארת סימן. לכן נסו קודם לשפשף את הכתם עם אלכוהול – סביר להניח שלא תזדקקו לאמצעים אחרים.
 

12. צרו מטהר-מבשם אוויר 

רוצים מטהר אוויר ריחני, בטוח לשימוש וזול? מלאו בקבוק תרסיס בכוס אחת של אלכוהול, וטפטפו לתוכו 15-10 טיפות שמן אתרי שאתם אוהבים. נערו, ורססו מתי שצריך. הריח נפלא, וחסכתם שימוש בחומרים כימיים מזיקים.
 

13. טפלו בפטריות מתחת לציפורן

טבלו את אצבעות הידיים או הרגליים באלכוהול רפואי במשך כמה דקות מדי יום. הדבר יעצור את התפשטות הפטריות ויעזור להעלמתן המהירה. אפשרות נוספת היא לטפטף אלכוהול בין העור והציפורן כך שהוא ייספג בעור.
 

14. תקנו פודרה, סומק או צללית שנשברו

אלכוהול הוא אמצעי מעולה להצלת איפור. גיליתי את זה כשהסומק האהוב עליי נשבר לשלושה חלקים. מה עשיתי? ריסקתי אותו לפירורים בתוך הקופסה שלו, שפכתי מעט אלכוהול, ערבבתי עד שנוצרה תערובת אחידה והנחתי אותו להתייבש. התוצאה: מוצר איפור חדש, מחוטא מחיידקים ומוכן לשימוש.
 
 

15. הסירו שאריות חומרי טיפוח מהמראה

אנחנו משתמשים במראה לפני יציאה מהבית או אחרי המקלחת - מברישים שיניים, מרססים ספריי לשיער, צובעים את השיער, מורחים קרמים, אפטרשייב ועוד. חלק מהחומרים הללו משפריצים ונדבקים אל המראה. נגבו אותה עם מעט אלכוהול והמראה תחזור להיות מבריקה ומצוחצחת. 
 

16. הרחיקו קרציות מהכלב

קרציות שונאות את האלכוהול באותה מידה שהן אוהבות את טעם הכלב שלכם. לפני שאתם מסירים את הקרצייה מהעור של הכלב, טפטפו עליה טיפת אלכוהול, שתגרום לה להרפות מאחיזתה. תפסו את הקרצייה ומשכו אותה החוצה. חטאו את האזור שוב באלכוהול.
 
שימושים לאלכוהול רפואי
 

17. הסירו מדבקות

פעם הילד קישט את החדר במדבקות, אבל הוא גדל והתבגר והמדבקות נשארו. אם אתם רוצים להסיר אותן בלי לפגוע במשטח שתחתיו ובלי שיישארו עליו סימני דבק, מרחו באמצעות מטלית נקייה את האלכוהול על המדבקה, ולאחר כעשר דקות קלפו או שפשפו את המדבקה החוצה.
 

18. הקלו על עקיצות מגרדות

את הביקור הלילי של נקבת היתוש הקטנה אפשר להרגיש גם במהלך היום שלמחרת. אם תמשיכו לגרד את מקום העקיצה, תצרו פצע שעלול להזדהם ולהשאיר צלקת. הספגת מקום העקיצה באלכוהול לא רק יחטא אותו אלא ירגיע את תחושת הגירוד הבלתי פוסקת.
 

 

מקור: נעמה ברוך
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.