maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

14 ציטוטים מעוררי השראה והמסרים שמאחוריהם

העבר וההווה מלאים באנשים חכמים שיכולים להעשיר את החיים של כולנו בעזרת מגוון עצות שימושיות שתמיד טוב לשמוע. לפעמים העצות האלה נראות פשוטות מאוד, אך מאחוריהן נמצאת אמת עמוקה שיכולה להחזיר אותנו למסלול הנכון שבו אנו אמורים ללכת בחיינו. לכן מוגשים בפניכם 14 ציטוטים מעוררי מחשבה שיכולים לשנות את נקודת המבט שלכם בתחומים שונים אם רק תקדישו להם ולחייכם מעט מחשבה מעמיקה.

 

1. התמודדות עם בעיות

ציטוטים מעוררי מחשבה

כל עוד אתם בתנועה, אתם מתקדמים, אולם אם אתם חשים לחץ או חרדה, עצרו לרגע ונצלנו מעט זמן לרוגע. הזמן הטוב ביותר לקחת נשימה עמוקה הוא כשאתם מרגישים שאין לכם זמן לכך. בחרו אתגר, התמודדו אתו ברוגע ובביטחון והמשיכו לאתגר הבא. כשאתם מוצאים את עצמכם נמשכים לכמה כיוונים שונים, קחו את הזמן והיזכרו בדבר שאתם רוצים להשיג יותר מכל. התרכזו במה שחשוב באמת, והמוח והגוף שלכם יגיבו באופן טבעי לדבר שמושך אתכם ביותר.

החיים מלאים בבעיות, אך גם באפשרויות, והדרך שבה אתם רואים כל דבר תלויה בנקודת המבט שלכם. על פני השטח החיים יכולים להיות מבלבלים וסואנים, אך מתחת לפני השטח זה מה שעושה אותם מה שהם. בחרו להסתכל מעבר לבעיות שלכם, אל עבר האפשרויות שמחכות לכם.

 

2. אושר וצמיחה אישית

ציטוטים מעוררי מחשבה

חיו כל יום את החיים במלואם. חוו את הרגעים הטובים והרעים, ואת כל מצבי הרוח שהם יוצרים בכם. אל תתרכזו רק בשמחה, אלא בחיים מאוזנים ומתובלים. נכון, כולנו רוצים להיות שמחים כל הזמן, אך גם עצב הוא חלק מהחיים, והוא עשוי להיכלל בכל קושי, תסכול או כישלון שתחוו. התגברות על כל אלה תומכת בצמיחה שלכם הרבה יותר מאשר שמחה תמידית.

תחושת השמחה וההגשמה היא טובה ונדרשת, אך היא לא מחזקת אתכם. במקום לשאול "האם זה עושה אותי שמח?", שאלו את עצמכם "האם זה תורם לשלמות שלי?". אם אתם נאבקים אך בכל זאת יוצרים התקדמות, התשובה היא "כן".

 

3. שאילת שאלות

ציטוטים מעוררי מחשבה

לשאלות יש כוח חזק יותר מאשר לתשובות. למעשה, האנשים המוצלחים ביותר הם לעתים רחוקות אלו שמחזיקים בתשובות, אלא הם אלו ששואלים את השאלות הנכונות. אל תפחדו לשאול. שאלו כשאינכם מבינים, שאלו כשאתם רוצים, שאלו כדי לגרום לדברים לקרות. זו הסיבה לכך שילדים תמיד שואלים הרבה שאלות, משום שהם יודעים שהם לא יתקדמו לשום מקום אם לא ישאלו אותן. בשורה התחתונה, צמיחה אישית היא הרבה יותר חזקה כששואלים מאשר כשמספקים תשובה.

 

4. להעריך את מה שיש

ציטוטים מעוררי מחשבה

אל תתפללו לדברים גדולים בזמן שאתם שוכחים להגיד תודה על המתנות הפשוטות והלא-כל-כך קטנות שכבר זכיתם בהן. יתכן שזה יראה מוזר להגיד תודה על האירועים שנראים פשוטים בחייכם, אך עם זאת הם בדיוק הדברים שעליכם להודות עליהם, וזה מה שהופך אותם מפשוטים למיוחדים. יתכן גם שאינכם רואים כל ערך בהשקעת זמן ומאמץ במתן הכרה לכל הדברים הקטנים האלה, שנראים לעתים לא משמעותיים בחיים, אך בלעדיהם לא הייתם יכולים להגיע לדברים גדולים יותר.

אל תתנו למה שהיה בעבר נס או פלא להפוך לדבר רגיל ושגרתי. אל תתרגלו להתעלם מהחיים הטובים שהשגתם. תנו להתלהבות שלכם להציף אתכם בזכות הכרת התודה. זה יעזור לכם לראות את ההזדמנויות הנוספות שעומדות מולכם ולהעריך גם אותן. הודו בכנות על כל אהוביכם, על מה שהשגתם עד היום, וכמובן גם על מי שאתם.

 

5. חרטות

ציטוטים מעוררי מחשבה

הדברים שלא עשיתם כשהייתה לכם ההזדמנות לעשות אותם, מערכות היחסים היקרות שהזנחתם, המילים החשובות שלא אמרתם, כל אלה הם דברים שיגרמו לכם להרגיש חרטה בהמשך החיים. עם זאת, אף פעם לא מאוחר מדי בשביל לעשות את כל מה שאתם צריכים ורוצים לעשות. אתם עדיין נושמים ועל כן עדיין חיים. כבר עכשיו יש לכם הזדמנות ליצור את העתיד שלכם על פי ראות עיניכם, וכבר עכשיו אתם יכולים לבחור למחוק את החרטות שיתכן שתחוו בעוד מספר שנים.

 

6. ידע וחינוך

ציטוטים מעוררי מחשבה

החינוך והידע שאתם מעניקים לעצמכם עשויים להפוך לנשק ולמגן הטובים ביותר שאתם יכולים לשאת עליכם. יש להם את הכוח לשנות את העולם, ולכן עליכם תמיד לשאוף לשפר אותם. אל תבלבלו בין לימודים בבית הספר לבין חינוך; החינוך מתחיל כבר בבית, ממשיך בבית הספר ולא מפסיק עד סוף החיים. זהו תהליך תמידי ולא רק שלב בחיים.

שמרו על ראש פתוח לרעיונות חדשים ואתגרו את אמונותיכם כשיש לכם הזדמנות לכך. ההתקדמות הגדולה ביותר בחינוך שלכם מבוססת על הרצון שלכם לספוג מידע חדש ללא התנגדות או חשש שתאבדו משהו מעצמכם, משום שבאמצעותו שלא תאבדו שום דבר, אלא רק תזכו בדברים חדשים.

 

7. שלווה פנימית

ציטוטים מעוררי מחשבה

שלווה פנימית לא תלויה בתנאים חיצוניים. היא מה שנשאר אחרי שהכנעתם את האגו והדאגות שלכם. אתם יכולים לזכות בשלווה פנימית בכל מקום ובכל זמן כי היא תמיד שם, מחכה בסבלנות שתחזירו את תשומת הלב שלכם אליה.

שלווה פנימית מגיעה ברגעים שבהם אנחנו משלימים ומסכימים עם מה שמתרחש בראשנו. זה קורה כשאנחנו מחליטים שלא להיות בשום מקום אחר פרט למקום שבו אנו נמצאים, פיזית ורגשית. הקבלה הזו יוצרת את הבסיס להרמוניה שלה אנו מצפים. הצורך בשינוי ברגע הנוכחי נובע בעיקר מדאגות, ודאגות מובילות אותנו פעמים רבות לריצה במעגלים. הקבלה תחזיר לכם את השלווה ותעזור לכם להפוך ליצרניים יותר, ובכך תוכלו לפתור את הבעיות שלכם בצורה יעילה יותר.

 

8. התחלות וסופים

ציטוטים מעוררי מחשבה

כל דבר בחיים מגיע לסופו בשלב כזה או אחר. חשוב שתפנימו את המידע הזה ותקבלו אותו, ביחוד אם אתם נמצאים בסוף של שלב כזה או אחר בחייכם. דעו מתי לשחרר כשמשהו מגיע לסיומו. הדבר החשוב באמת הוא שתדעו איך להשאיר את העבר מאחוריכם, משום שלשם הוא שייך. רק כך תוכלו ליהנות מכל מה שיש לחיים להציע לכם עכשיו, בהווה. כל סוף הוא לא הסוף, אלא פשוט התחלה של משהו אחר. זו נקודה בסיפור שלכם שבו נגמר פרק אחד ומתחיל פרק חדש. בחנו את העמוד הראשון של הפרק הזה ותראו כמה שגם הוא עשוי לרתק אתכם.

 

9. החלפת התירוצים בפעולות

ציטוטים מעוררי מחשבה

במקום להמציא תירוצים, צרו התקדמות, קטנה ככל שתהיה. במקום להסתכל לאחור בחרטה, התקדמו קדימה בהתלהבות. בחרו לראות את התוצאה הטובה ביותר שאתם יכולים להשיג במקום רק את הדברים שמונעים אותה מכם. בחרו להגדיר את עצמכם על בסיס האדם שאתם יודעים שנמצא בכם, ושיכול להיות בכם. אין שום דבר שחזק יותר מכוח הרצון.

כל השליליות מהעבר שלכם יכולה להימחק ברגע אחד של פעולה חיובית. תנו לפעולה החיובית הזאת מקום לקרות. הדרך הטובה ביותר להתנתק מהצרות שבהן נתקלתם היא לסמוך על האפשרויות שנמצאות מולכם ברגע הנוכחי. כשאתם מקבלים בידיעה את הכוח שיש בידיכם בכל רגע בהווה, גם העתיד שלכם נמצא בידיכם.

 

10. שיפוטיות וקבלה

ציטוטים מעוררי מחשבה

התכונות שמציקות לכם באנשים אחרים הן לרוב השתקפות של התכונות שאינכם אוהבים בעצמכם. הרעיון הזה הוא קשה לפעמים להבנה וקבלה, ויתכן שאפילו יציק לכם לחשוב עליו, ביחוד אם אתם בטוחים שאתם הם אלה שצודקים בעוד שכל השאר טועים, וכשאתם בטוחים שטוב לכם בלי האנשים האלה בחייכם.

בין שהתגברתם בעצמכם על התכונות האלו ובין שאתם עדיין סובלים מהם, זכרו שגם אתם לפעמים מועדים ופועלים בדרכים שלא הייתם תומכים בהם בזמנים אחרים. גלו את אותה הסובלנות שיש לכם כלפי עצמכם גם כלפי אחרים. זה חשוב במיוחד כשזה נוגע לאנשים שאתם אוהבים ושהפכתם אותם לחלק מחייכם.

 

11. עבודה קשה והשקעה

ציטוטים מעוררי מחשבה

כשהיינו צעירים חלמנו על להיות מבוגרים מצליחים – רופאים, אנשי עסקים, כותבים, מוזיקאים וכדומה. רצינו שיהיה לנו ארגז כלים קסום שיאפשר לנו לבנות משהו גדול מהחיים. שאפנו להיות יצירתיים, יצרניים, חכמים וכן הלאה. אך כשגדלנו הבנו שרוב הזמן כולם עובדים עם אותו ארגז כלים לא מושלם, חלוד ועתיק. בעזרת אותם כלים אנחנו מנסים להיות כמה שיותר כנים, אדיבים ואוהבים. עד כמה שהכלים שבידיכם יכולים להיות לא מושלמים, הם יכולים לעשות פלאים כשאתם משתמשים בהם כמו שצריך. אל תשכחו שכל מי שהצליח לפניכם בחייו השתמש בדיוק באותו ארגז כלים עתיק.

12. אהבה ומערכות יחסים

ציטוטים מעוררי מחשבה

אהבה בין שני אנשים מגיעה משום ששניהם חולקים אותה, ולא משום שאתם דורשים אותה מהאדם השני. המשפחה שלכם, החברים שלכם, העמיתים שלכם לעבודה, בן או בת הזוג שלכם – כולם אוהבים אתכם משום שהם בוחרים לעשות זאת, ולא משום שביקשתם מהם לעשות זאת. אהבה היא דבר שמרגישים, ואינכם יכולים לדרוש מאף אחד שירגיש בדרך שבה אתם רוצים. הדבר היחידי שאתם יכולים לעשות זה לתת לאחרים את האהבה שלכם. זוהי הדרך שבה זוכים באהבה בחזרה.

 

13. בחירות

ציטוטים מעוררי מחשבה

כל דבר בעולם, אנשים, ספרים, חוויות וכדומה, יכול לתת לכם עצה טובה, אך בסופו של דבר זוהי הבחירה שלכם אם להשתמש בה או לא. השעון של החיים לא מפסיק לתקתק לשנייה אחת, והדבר הגרוע ביותר שאתם יכולים לעשות לעצמכם זה לשקוע למטה באיטיות ולא לשכנע את עצמכם שהשליטה היא בידיכם, ושאתם יכולים לקום בקלות על הרגליים. החיים שלכם נבנו על פי הבחירות, הפעולות והמחשבות שלכם. יום יבוא שבו תצטרכו לעזור לעצמכם להגיע לאן שאתם רוצים, במקום להישאר ללא עזרה מהאדם היחידי שיכול לעזור לכם באמת.

 

14. צחוק

ציטוטים מעוררי מחשבה

אם אתם רוצים למדוד את ההצלחה שלכם בחיים, אל תטרחו לנתח את חשבון הבנק שלכם, תיאור המקצוע שלכם, הסטטוס של מערכת היחסים שלכם, המשקל שלכם או כל דבר אחר שנמצא תחת "קורות החיים" שלכם. במקום, ספרו את הרגעים שביליתם בחייכם בשלווה מלאה, באושר ועם חיוך על השפתיים. זאת הצלחה אמתית – לחיות חיים מאושרים בדרך שלכם, לצחוק ברגעים המשמחים, לפעמים גם ברגעים העצובים, וביחוד ברגעים שביניהם, אשר בהם אנו נמצאים רוב הזמן.

עשו את מה שעליכם לעשות, אך אל תיקחו כל דבר ברצינות. צחקו כשאתם יכולים משום שאתם יכולים. בכל הכנות, אין שום דבר שמרגיש טוב יותר מאשר כאב בבטן ובשרירי הפנים שנובע מצחוק גדול.

 

מקור התמונות: Marco Bellucci, Ben Smith

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו