print header

כנפיים של זהב

בשנים האחרונות דיור מוגן הפך לאחת מהאופציות המועדפות עבור בני הגיל השלישי שמחפשים לשלב בין אורח חיים עצמאי לבין השתייכות לקהילה רחבה ועוטפת - המעבר אל דיור מוגן הוא ללא ספק רגע מכונן והזדמנות לפרק חדש בחיים. בין מגוון השירותים שמציעים בדיור מוגן, הפעילות התרבותית העשירה והמגוונת והרחבת המעגלים החברתיים תופסים מקום של כבוד בהחלטה על השינוי. מופעים מוזיקליים, סדנאות אמנות, הרצאות, טיולים, חוגי העשרה ופעילויות חברתיות כל אלו ועוד משפרים את איכות החיים והחוויה של הדיירים הבוחרים בדיור מוגן – כי בדיור מוגן אתם לא לבד, אתם חלק מקהילה עם עושר תרבותי כך שכל אחד ימצא מישהו ומשהו שהוא מתחבר אליו.
 

לצד כל אלה, בעידן שבו תחושת התרומה והשייכות לקהילה היא חלק בלתי נפרד מתחושת הערך והסיפוק של כל אחד, מתברר שאי אפשר להסתפק בפעילויות תרבותית וחברתית גרידא וחייבים משהו נוסף. התנדבויות שונות, המאפשרות לבני הגיל השליש לתרום מניסיונם ומכישוריהם לקהילה הרחבה, הפכו לאבן יסוד נוספת במודל החדשני של דיור מוגן יוקרתי, המגלם את השאיפה לאיכות חיים מלאה ומשמעותית גם בגיל השלישי.

התנדבות בגיל הזהב: זקנים מתנדבים

מדוע כדאי להתנדב, ודווקא בגיל השלישי?

הגיל השלישי הוא התחלה של פרק חדש בחיים. בעוד שחלקנו עשויים לתפוס תקופה חדשה זו כעת למנוחה ולנחת, רבים מבני הזהב דווקא כמהים להתמלא בתחושת מטרה ופרודוקטיביות. התנדבות במסגרת דיור מוגן או באופן עצמאי מציעה מסלול להגשמת רצונות אלו. הנה כמה מהיתרונות המרכזיים אשר טמונים בהתנדבות, בפרט בגיל השלישי:
 

- קידום רווחה נפשית ורגשית - להתנדבות יכולה להיות השפעה חיובית על הרווחה הנפשית והרגשית של המתנדב, שכן היא מספקת תחושה של מסגרת ושגרה, ומסייעת להילחם בבדידות. יתרה מכך, פעולת הנתינה יכולה להגביר את ההערכה העצמית ולהשרות תחושה עמוקה של סיפוק וגאווה.

- שמירה על כושר - בריאות גופנית היא ערך עליון, במיוחד בגיל השלישי. ההתנדבות בקהילה מעניקה לבני גיל הזהב את האפשרות להישאר פעילים ולשמור על אורח חיים פעיל ובריא, שכן היא מעודדת תנועה גופנית עקבית ומתמדת.

- ביסוס קשרים חברתיים ומעורבות קהילתית – בני הגיל השלישי נאלצים להתמודד לעיתים קרובות עם תחושה חריפה של בדידות, במיוחד לאחר פרישה מסביבת העבודה או אובדן של בן הזוג. ההתנדבות מהווה הזדמנות פז להתחבר לאנשים בעלי דעות דומות, לטפח חברויות חדשות ולבסס תחושת שייכות.

- המשך למידה ופיתוח מיומנויות – הגיל השלישי אינו תקופה של דריכה במקום או של קיפאון על השמרים. ההיפך הוא הנכון – זו תקופה של המשך צמיחה והתפתחות. ההתנדבות מספקת לבני גיל הזהב הזדמנויות לרכוש מיומנויות חדשות, לחקור תחומי עניין חדשים ולהישאר עם גירוי אינטלקטואלי מתמיד. בין אם מדובר בשליטה בטכנולוגיות חדשות, בחידוד יכולות מנהיגות או בהשגת תובנות על תרבויות שונות – התנדבות מציעה פלטפורמה ללמידה מתמשכת והעשרה אישית. חוויות אלו לא רק שומרות על חדות התודעה אלא גם משפרות את יכולת ההסתגלות והחוסן.

- יצירת חוסן קהילתי – בני גיל הזהב ממלאים תפקיד חיוני בבניית חברה חזקה ומלוכדת על ידי שיתוף החוכמה וניסיון החיים שלהם, החמלה והיכולות שלהם עם הקהילה. באמצעות מאמצי ההתנדבות שלהם, הם תורמים ליצירת חברה מכילה וסולידרית יותר, שבה אנשים מכל הגילאים והרקעים יכולים לשגשג ולפרוח. יתרה מכך, בני גיל הזהב משמשים מודל לחיקוי עבור הדורות הבאים, ומעוררים בהם השראה לאמץ את ערכי האלטרואיזם והמעורבות האזרחית.

"כנפיים של זהב" - קרן ההתנדבות האולטימטיבית לבני הגיל השלישי

"כנפיים של זהב" היא פלטפורמה התנדבותיות מקיפה עבור בני 65 ומעלה, בעלי חדוות יצירה ועשייה, אשר מעוניינים לתרום מעצמם לקהילה, ובה בעת להתמלא בתחושה של ערך ועשייה. הקרן פועלת תחת החסות וההובלה של בית גיל הזהב תל אביב, אשר מספק דיור מוגן בתל אביב, ומספקת מגוון אופציות התנדבותיות שנותנות מענה לשלל שאיפות, רצונות ותחומי עניין:

- חינוך - המתנדבים מכינים כריכים לילדי בית ספר, מסייעים להם בשיעורי הבית, מציעים סיוע בהדרכה במוסדות חינוכיים שונים ומשתתפים ב"סבא וסבתא של שבת" בגני ילדים.

- רווחה - המתנדבים פועלים עם קהילות מפונים בבתי מלון, יוצרים קשר עם בני הגיל השלישי בקהילה, אוספים בגדים לנזקקים ומקיימים ביקורי חולים.

- חברה - המתנדבים אוספים תרומות ושולחים חבילות לחיילים בשירות הסדיר ובמילואים. בנוסף, הם פועלים בשיתוף פעולה עם עמותות מוערכות כמו כנפיים של קרמבו, גדולים מהחיים, אלו"ט, כפר עידוד ועוד.

קול קורא - הצטרפו אלינו למסע של תרומה וצמיחה

בסופו של דבר, התנדבות היא הזדמנות להראות לעולם ולעצמנו שיש לנו מה לתת ולהציע, ושכל אחד מאיתנו יכול להיות מוקד ליצירת חוסן בקהילה. מי מכם המבקשים לתרום מהידע ומהניסיון רב השנים שלהם לקהילה, במסגרת תוך יצירת תחושה של שייכות, מטרה וחיבור, מוזמנים להצטרף אלינו אל "כנפיים של זהב" - קרן ההתנדבות האולטימטיבית לבני 65 ומעלה.
 
קהילת כנפיים של זהב אומנם מנוהלת על ידי בית גיל הזהב תל אביב אך פתוחה לכל קהילת הגיל השלישי, כל מי שמחפש להשפיע ולחולל שינוי מוזמן להצטרף כאשר כל מה שנדרש זה זמן פנוי ורצון.
 
הדרך להצטרף אל התנועה מעוררת ההשראה הזו היא פשוטה. כל שעליכם לעשות הוא לחייג למספר 8275* ויחד נצא למסע של תרומה וצמיחה, שבו נשפיע על חיי הזולת ונוביל לישראל טובה יותר.
 
מקור תמונה ראשית: יח"צ
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.