print header

כל מה שאפשר לעשות עם תואר ראשון במדעי ההתנהגות

אם אתם מעוניינים לעשות תואר ראשון בפסיכולוגיה, סוציולוגיה או אנתרופולוגיה, הדרך שלכם למטרה תעבור במסגרת של לימודי תואר במדעי ההתנהגות. מדובר בתואר אשר יפתח לכם צוהר להיכרות טובה ועמוקה יותר עם צורת החשיבה, הרגשות, ההתנהגויות והפעולות אשר מניעות אנשים. יחד עם זאת, כשאתם בוחרים בנושא לימוד לתואר ראשון, ודאי תבקשו לשים דגש לא רק על מה שאולי מעניין אתכם, אלא גם על ההיבט המעשי – בכל זאת, במקרים רבים לתואר ראשון יכולה להיות השפעה לא קטנה על תחום העיסוק העתידי שלכם כמו גם על בחירת מקום העבודה. אז אם אתם תוהים מה אתם יכולים לעשות מהבחינה הפרקטית עם תואר ראשון בתחום של מדעי התנהגות, להלן חלק קטן מתוך שורה ארוכה של אפשרויות אשר עומדות לרשותכם.

עבודה בחינוך והדרכה

תואר במדעי ההתנהגות יספק לכם ידע וכלים להבנת אופן הפעולה של אנשים, הצורה בה הם מתנהגים והדרך בה הם מביעים את רגשותיהם. הכלים אותם תצברו במהלך הלימודים יאפשרו לכם להשתלב בשלבים הבאים בעבודות הקשורות במישרין ובעקיפין לנושא של חינוך והדרכה. תוכלו לעבוד עם נוער בסיכון, עם ילדים ונוער ממסגרות של חינוך מיוחד, עם קשישים ועם נפגעי נפש. כידוע, יש לא מעט אנשים באוכלוסייה אשר זקוקים לליווי והדרכה אישית, ובוגרי התואר במדעי ההתנהגות יכולים להיות בדיוק האנשים המתאימים על מנת ללוות אותם, להעניק להם כלים ולסייע להם באתגרים השונים עמם הם מתמודדים.

אופציות לתעסוקה לבוגרי תואר במדעי ההתנהגות: אישה כותבת על לוח

עבודה בגיוס והשמה

מדובר בתחום השונה באופן משמעותי מעולם החינוך וההדרכה, אך מה שמשותף ביניהם היא העובדה שגם עבודה בתחום של גיוס והשמת כוח אדם עוסקת באנשים ומצריכה יכולות להבין אותם. קיימת אפשרות להשתלב בעבודה בחברות כוח אדם ולעבוד הן בייעוץ השמה והן כרכזי גיוס – כאשר בשני המקרים מדובר במשרות אשר מצריכות ידע והבנה בבני אדם ובשאלה אם הם אכן מתאימים לאייש משרה מסוימת.

עבודה בפרסום ושיווק

אנחנו חיים בעידן הדיגיטלי, עידן אשר שינה את עולם השיווק ואף הביא לפתיחה של מגוון משרות חדשות בתחום. בוגרי תואר במדעי ההתנהגות עתידים לגלות שיש ברשותם גם לא מעט כלים אשר יאפשרו להם להשתלב במשרות שונות בתחומים אלו. באפשרותם להשתלב כמנהלי שיווק, בעבודה בחברות אשר מתמחות בנושא של איסוף נתונים וחקר שווקים (במטרה לזהות קהלי יעד פוטנציאליים או לחלק קהלים לחתכים שונים).

אופציות ללימודי תואר שני ולהשתלבות באקדמיה

כאמור, גם אם תחליטו לסיים את דרככם האקדמית כבר בתום לימודי התואר הראשון, אתם עתידים לגלות מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, אשר יכולות להתאים בעבורכם. במקביל לכך, אם תחליטו להמשיך לתואר שני, החלטה זו יכולה לפתוח שער לעוד מגוון רחב של תחומי עיסוק רלוונטיים; לדוגמה, אם עשיתם תואר ראשון בפסיכולוגיה ותבחרו להמשיך בתואר שני בפסיכולוגיה, תוכלו להשתלב בעבודה כפסיכולוגים – וענף הפסיכולוגיה טומן בחובו לא מעט תתי תחומים, כך שאתם רק צריכים לבחור את תחום ההתמחות המתאים.
 
יש לכם גם אפשרות להישאר באקדמיה ולהתקדם אחרי התואר השני גם לתואר השלישי – כאמור, תחום מדעי הרוח טומן בחובו הרבה עניין ומספר רב של אפשרויות להעמיק ולהיחשף לעוד ועוד מאגרי ידע חדשים ומגוונים. אם אתם מתלבטים לגבי האפשרות של לימודי מדעי הרוח, בגלל שאתם לא בטוחים שיהיה לכם מה לעשות עם התואר, תשמחו לגלות שהאפשרויות הינן רבות ומגוונות – כך שהשיקול הזה לא אמור לעצור אתכם בדרך לקבלת ההחלטה הנכונה.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.