print header

8 רגעי שיא נהדרים מאולימפיאדת טוקיו 2020

אולימפיאדת טוקיו הייתה אולימפיאדה מיוחדת במינה – לא רק שהיא הייתה הראשונה בכל הזמנים שנדחתה ממועדה המקורי, מ-2020 ל-2021, ולא רק שהיא נערכה בצל מגפת הקורונה ותחת מגבלות חמורות, היא גם הייתה המוצלחת ביותר בכל הזמנים למשלחת הישראלית. הנציגים שלנו חזרה ארצה עם לא פחות מ-4 מדליות (2 מזהב) והביאו לנו כבוד רב באירוע הענק הזה. מלבד זאת האולימפיאדה הזו סיפקה לעולם רגעי שיא מופלאים נוספים שרבים לא ישכחו אף פעם כי הם עכשיו פשוט חלק מההיסטוריה שתענוג לראות שוב ושוב. 

1. לינוי אשרם זוכה במדליית הזהב בתחרות הקרב-רב בהתעמלות אומנותית

נדמה שלנו כישראלים לא היה רגע מרגש יותר באולימפיאדה הזו מלראות את הכישרון הענק מראשון לציון, לינוי אשרם בת ה-22, זוכה במדליית הזהב בקרב-רב בהתעמלות אומנותית - אחרי הביצועים האדירים שלה בתרגילי החישוק, האלה, הכדור והסרט. נכון שארטיום דולגופיאט המיס את כולנו כמה ימים לפני בזכייתו במדליית הזהב (ועל כך נפרט בסעיף הבא), אך התחרות ראש בראש מול המתעמלת הרוסייה ארינה אברינה והניצחון על חודן של מאיות הנקודה הייתה פשוט דרמה יוצאת דופן. כשלינוי עלתה כמנצחת הגדולה על הפודיום והתקווה התנגנה באולם – אף עין ישראלית לא נותרה יבשה. אתם יכולים להיזכר בזכיית הענק הזו של אשרם בעזרת צפייה בקטע הבא המסכם את רגעי הגמר:

2. ארטיום דולגופיאט זוכה במדליית הזהב בתרגיל הקרקע בהתעמלות

כמה ימים לפני שאשרם עלתה על הפודיום, ו-17 שנים אחרי שנציג ישראלי זכה בפעם הראשונה והאחרונה עד כה במדליית זהב – ארטיום דולגופיאט הפך לישראלי השני בסך הכל להביא לנו את התואר המוזהב, ועוד באחת מהתחרויות הנחשבות ביותר במשחקים האולימפיים. הנער שעלה מאוקראינה בגיל 12 והפך לאחד המתעמלים המובילים בישראל ובעולם בשנים האחרונות, ביצע בתחרות הגמר תרגיל כמעט מופתי ברמת קושי גבוהה מאוד, וזכה בצדק בזהב. לנו לא נותר אלא להריע על הביצוע הענק הזה, לצפות בו שוב ושוב ולהיזכר ברגע המרגש שבו דגל ישראל הונף בטוקיו ושירת "התקווה" נשמעה שוב באירוע הספורט הגדול בעולם.

 

3. אבישג סמברג זוכה במדליית הארד בטאקוונדו

כבר ביומה הראשון של אולימפיאדת טוקיו זכינו להפתעה מרגשת – מדליה ראשונה, בצבע הארד, לנציגה ישראלית בענף שבו טרם עלינו על פודיום. ספק כמה ישראלים שמעו על טאקוונדו ומעטים עוד יותר הכירו את אבישג סמברג, עד 24 ביולי 2021 – אז היא הפכה הנערה מגדרה למדליסטית האולימפית הצעירה ביותר של ישראל, בענף הקרבות שהגיע אלינו ישירות מדרום קוריאה. בסרטון הבא תוכלו לראות את דרכה המרגשת של סמברג בטורניר האולימפי ולהיזכר שוב ברגע הזכייה הענקית.

 

4. נבחרת הג'ודו של ישראל זוכה במדליית הארד בתחרות קבוצות מעורבות

ידוע שהג'ודו הוא אחד מהענפים האולימפיים המובילים בישראל בכל הקשור למדליות, וגם בטוקיו קיבלנו חיזוק לכך. נכון שאף אחד מן הג'ודוקאים והג'ודוקאיות הישראליים שנשלחו לאולימפיאדת 2020 לא זכה במדליה אישית , אך הנבחרת המעורבת של גברים ונשים הצליחה לקטוף את מדליית הארד בטורניר הקבוצתי בג'ודו – שנערך כאן בפעם הראשונה. במקצה הגמר על הארד התחרתה נבחרתנו נגד זו של הוועד האולימפי הרוסי, והצליחה לנצח בגדול 4:1. אתם מוזמנים לצפות ברגע שבו ניצח אחד הג'ודוקאים הבכירים שלנו, שגיא מוקי, את יריבו הרוסי בקרב והעלה את הנבחרת ליתרון 2:1 בדרך לניצחון המזהיר ואל המדליה הנכספת.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sagi muki (@sagi_muki)

 

5. סימון ביילס זוכה במדליית הארד בתרגיל הקורה בהתעמלות

באופן מפתיע, אחד מרגעי השיא הגדולים של אולימפיאדת טוקיו אינו זכייה במדליית זהב או שבירת שיא עולם – אלא דווקא זכייה במדליית ארד, על ידי מי שנחשבת לאחת מגדולות המתעמלות בכל הזמנים. סימון ביילס האמריקאית, אלופת העולם בהתעמלות ומי שזכתה באולימפיאדת ריו בלא פחות מ-4 מדליות זהב, פרשה מן התחרות הקבוצתית במהלך מקצה הגמר בעקבות לחץ מנטלי שבו הייתה מצויה, ומאותה סיבה בחרה גם שלא להשתתף בשאר הגמרים בתחרויות האישיות בהתעמלות. רק לגמר אחד, של תרגיל הקורה, נרשמה ביילס לבסוף וזכתה במקום השלישי. הדרמה הבינלאומית שחוללו דבריה של ביילס - שהעלתה למודעות את כל מה שקשור לבריאות הנפש של ספורטאים אולימפיים ומחתה נגד הלחץ הרב שמופעל עליהם – לא תשכח עוד זמן רב, אך אתם מוזמנים לצפות דווקא בתרגיל שביצעה על הקורה והביא לה את המדליה היחידה שלה מהתחרויות בטוקיו.

 

6. קרסטן וורהולם זוכה במדליית זהב בריצת 400 מטר משוכות ושובר את שיא העולם של עצמו

נורווגיה לא ידועה אמנם כמעצמת ריצה, אך בכל זאת היא הוציאה מתוכה את אחד הרצים המוכשרים ביותר בעולם כיום, לפחות בכל מה שקשור לריצת משוכות. האצן שהתחיל את דרכו האולימפית באולימפיאדת ריו (שם לא הצליח לעלות אפילו לגמר), היה השנה לראשון בעולם שירד מ-46 שניות בריצה המאתגרת של 400 מטרים משוכות – ובמקצה הגמר הבלתי נשכח הוא אף שבר את השיא של עצמו וסיים בזמן אדיר של 45.94 שניות, שיא עולם חדש שכמובן זיכה אותו במדליית זהב. התגובה הנרגשת שלו בסיום הריצה, הכוללת את קריעתה הדרמטית של חולצתו, באמת שווה בפני עצמה את הצפייה בקטע האדיר הזה.

 

7. אלין תומפסון-הרה זוכה במדליות הזהב בריצות 100 ו-200 מטרים

על הפודיום של ריצת 100 המטרים היוקרתית לנשים עלו 3 רצות מג'מייקה – אך רק אחת הייתה ראש וראשונה, ולא רק שלקחה את מדליית הזהב אלא אף שברה את השיא האולימפי. שמה הוא אלין תומפסון-הרה והיא כבר הפכה לאגדה אמיתית: היא גם העמידה שיא אולימפי חדש של 10.61 שניות ל-100 מטרים, וגם זכתה לאחר מכן במדליית הזהב לריצת 200 מטר. מאחר ותומפסון-הרה זכתה במדליית הזהב בשני המקצועות האלו גם באולימפיאדת ריו – היא למעשה האישה הראשונה שזוכה ב"דאבל" משובח שכזה ב-2 אולימפיאדות ברציפות. כשצופים שוב בריצתה ובחגיגות הנפלאות שבאו בעקבותיה, מבינים עד כמה מדובר בספורטאית שהיא לא פחות מעילוי.

 

8. שני קופצים לגובה זוכים במדליית הזהב ביחד

אמנם לא הייתה פה שבירת שיא כזה או אחר, אך עדיין הרגע הבא היה בלתי נשכח והמיס לבבות בכל רחבי העולם. ג'יאנמרקו טמברי האיטלקי ומועתז עיסא בראשים הקטרי התחרו ראש בראש על מדליית הזהב בתחרות הקפיצה לגובה. כאשר שניהם עברו את הגובה של 2.37 מ' אך כשלו בקפיצה מעל 2.39 מ' – הוצע להם להתחרות בשלב "שובר שוויון" על מנת להכריע את זהות המנצח. אך במקום ללכת על האפשרות הזו – בחרו השניים, אחרי שיחה קצרה משותפת, לחלוק יחד במדליית הזהב, מה שללא ספק הפך לאירוע מרגש בכל קנה מידה. צפו בתחרות שהובילה לזכייה הבלתי שגרתית של השניים, ולחגיגות הנפלאות שלהם בסופה.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.