print header

סטייליסטית מראה איך להימנע מטעויות לבוש ולשפר את המראה שלכן

נשים רבות בטוחות בכך שהדרך היחידה שלהן לשפר את סגנון הלבוש היא בעזרת בגדים יקרים, אביזרים שלרוב צוברים אבק בארון או אימוץ סגנון "נועז" שלפעמים יוצר דווקא את ההשפעה ההפוכה. הסטייליסטית אירינה פוניאקינה (Irina Ponyakina) ממש לא מסכימה עם זה, ובבלוג שלה היא משתפת עם נשים מכל העולם את העצות שלה, כמו גם טיפים להימנעות מטעויות לבוש שמתאימים לנשים בגילים שונים. היא לא משתמשת בדוגמניות אלא מראה בעצמה איך שינויים קטנים יכולים להוביל להבדל גדול, וכמה כל אישה יכולה לשפר את המראה שלה בעזרת השקעה מועטה וקצת חשיבה יצירתית...
 
1. קווים אופקיים לפעמים "שוברים" את הגוף בצורה שמונעת מראה אחיד, כפי שאפשר לראות בתמונה השמאלית, בגלל קו המותניים והמגפיים הגבוהות - שילוב שגם גורם לרגליים להיראות קצרות. בצד ימין אירינה מדגימה איך לתקן את הטעות בעזרת חצאית באורך נכון יותר - במקרה הזה מתחת לקו הברכיים, אך היא מציינת שניתן גם לבחור בחצאית מעל הברכיים, העיקר שהיא לא תהייה סמוכה אליהן יותר מדי משם או משם. עוד ניתן לראות בצד ימין שהיא הכניסה את החולצה לשמלה חדשה בגוון שדומה יותר לצבע העור שלה, והחליפה נעליים לפי עיקרון דומה - כדי לייצר מראה של רגליים ארוכות יותר.
טיפים לנשים של סטייליסטית: ריבוי קווים אופקיים
2. בגדים צמודים מדי הם טעות נוספת לדעת אירינה שמתעצמת בגלל קווים אופקיים, אך יש להימנע ממנה בלי שום קשר. במקרה הזה, המגפיים, הבגדים הצמודים וקו המותניים שניתן לראות בצד שמאל של התמונה יוצרים קווים אופקיים שמובילים להפרדה לא מחמיאה בין חלקי הגוף שלה. היא ממליצה להימנע מכך, או להסתיר את הטעות הזאת בעזרת ז'קטים כמו זה שניתן לראות בצד ימין, ושימו לב שהיא גם החליפה נעליים והפשילה קלות את השרוולים כדי לחשוף את הידיים שלה סמוך לקו המותנים.
טיפים לנשים של סטייליסטית: בגדים צמודים מדי
3. בגדים עם נפח בלי דגש על קו המותניים הם טעות שניתן לפתור בקלות בעזרת קצת תשומת לב לפרטים קטנים, כך לפי אירינה. בתמונה השמאלית הבגדים שלה נראים מיושנים והם יושבים על הגוף שלה בצורה רפויה ולא מחמיאה. 2 הדברים היחידים שהיא עשתה כדי לתקן את המראה שלה - בתמונה שבצד ימין - הם להרים קצת את השרוולים ולהכניס את החולצה לשמלה, אך לא באופן הדוק אלא כזה שמאפשר לה "לגלוש" קצת החוצה מסביב.
טיפים לנשים של סטייליסטית: בגדים עם נפח בלי דגש על קו המותניים
4. תלבושות שגורמות לפלג הגוף העליון להיראות גדול מדי הן טעויות שאירינה רואה לא מעט, והיא מציעה כמה טיפים שונים כדי לתקן אותן. אביזרים כמו תיקי יד וכובעים הופכים את המראה למעניין יותר, הם יכולים להיות כהים או בהירים בהתאם לשאר התלבושת וההעדפות שלכן. בנוסף, ניתן לפתוח צמד כפתורים בחולצה או להשתמש בה כז'קט קליל ופתוח על מנת להאריך את הצוואר ולייצר מראה יותר מזמין. לסיום, החלפה לנעלי עקב בצבע שדומה יותר למכנס, שימוש בחגורה והרמת שרוולים קלה גם הם צעדים אפשריים לתיקון הטעות.
טיפים לנשים של סטייליסטית: תלבושות שגורמות לפלג הגוף העליון להיראות גדול מדי
5. קרדיגנים ומקטרונים ישנים הם פריטים שאירינה רואה שנשים רבות מסרבות לזרוק, וגם היא ממש לא בעד להיפטר מהם, אך לדעתה צריך ללבוש אותם רק כשכבה פנימית של תלבושת עם ז'קט או מעיל קל פתוח שמוסיף למראה הכללי קווים אנכיים. בנוסף לדעתה צריך ללבוש פריטים כאלה רק אם הם ארוכים מאוד או קצרים למדי ולא עוברים את קו המותניים - בתמונה  השמאלית רואים כמה רע זה נראה ובימנית איך ניתן לתקן זאת וגם להפוך את המראה למלהיב יותר, זאת בעזרת נעליים בהירות.
טיפים לנשים של סטייליסטית: לבישת קרדיגנים ומקטרונים ישנים
6. מראה סגור הוא תוצאה של טעויות שונות כמו סגירת כפתורי חולצה עד הסוף, סגנון אחיד מדי והיעדר אביזרים כאשר מדובר בפרטי לבוש בצבע אחיד. בחלק גדול מהמקרים אירינה טוענת שניתן לשנות את המצב הזה ולתקן את המראה הסגור בעזרת העקרונות הבאים: פתיחת הצווארון, החלפת החגורה שאיתה אירינה קנתה את השמלה בפריט בעל גוון אחר והוספת אביזרים כמו תיק יד או מטפחת.
טיפים לנשים של סטייליסטית: מראה סגור
7. בגדים רפויים מדי עלולים להיות בעיה בדיוק כמו תלבושת צמודה מדי, אך הטעות הזאת פחות חמורה לדעתה של אירינה ובמקרים מסוימים ניתן לתקן אותה בקלות רבה. אפשרות אחת היא להשתמש בחגורה כדי למשוך את תשומת הלב לאזור מסוים של הגוף, שאולי אפילו ייראה כך טוב יותר מבלבוש הדוק במידה הנכונה. ניתן לעשות זאת על הבגד עצמו או מעל לז'קט כדי לייצר מראה הדוק יותר באופן כללי ולא כזה שמרוכז סביב קו המותניים והאזור הזה.
טיפים לנשים של סטייליסטית: הימנעות נבגדים רפויים
8. הבדלים קטנים עושים שינוי גדול ומי שמתעלמת מכך עושה טעות לדעת אירינה. במראה השמאלי ביותר שלה אין בעיה מיוחדת, אך רק תראו כמה זה קל להפוך אותו לאלגנטי ובולט יותר בעזרת אביזרים, או באמצעות משהו קטן ויוצא דופן שמרענן קצת את הסגנון הכללי ומושך את העין.
טיפים לנשים של סטייליסטית: הבדלים קטנים עושים שינוי גדול
9. במידת הצורך, ניתן לשלב את הטיפים השונים שהוצגו עד עכשיו כדי להפוך מראה אחיד, משעמם ולא מחמיא להיפך הגמור שלו. שימו לב להבדלים בין התלבושות הבאות: הנעליים, התחליף לחגורה המקורית, הקווים האופקיים שמוסיף הז'קט בצבע בהיר ופתיחה קלה של הצווארון.
טיפים לנשים של סטייליסטית: שילוב של מספר טיפים
10. לבחירת החגורה הנכונה יש חשיבות רבה כפי שכבר הבנתן, ולמרות שהיא בדרך כלל משפרת את המצב, זאת טעות לחשוב שכול חגורה עושה את העבודה. בתמונה האמצעית למשל ניתן לראות אחת שמוסיפה למראה קווים אנכיים ומהדקת את החולצה, אך היא עדיין לא נראית טוב כמו זו שבצד ימין. ההבדל העיקרי הוא כאמור בבחירת החגורה עצמה ובהעדפה לאחת שמאפשרת להכניס את החולצה למכנסיים באופן שמאפשר לה "לגלוש" קצת החוצה כפי שראיתן גם בתמונות אחרות.
טיפים לנשים של סטייליסטית: בחירת חגורה נכונה
11. שחור מרזה? לא תמיד! שמלה שחורה פשוטה היא לרוב משעממת למדי והיא לא בהכרח מדגישה כראוי את קימורי הגוף. כדי לעשות זאת לפעמים יש צורך בחצאית עליונה קצרה, אפילו אחת בגוון שחור דומה. אם אין לכן בארון פריט שכזה חגורה דקה תעזור לכן להשיג השפעה דומה על המראה.
טיפים לנשים של סטייליסטית: שיפור המראה של שמלה שחורה
12. אל תפחדו לחשוף שכבות בפלג הגוף התחתון כי בדומה לפתיחת כפתור או שניים בחולצה ובז'קט, גם הטיפ הזה מאריך את הגוף, במקרה הזה את הרגליים, ויוצר מראה פתוח יותר. ניתן להשיג את ההשפעה הזאת בעזרת מספר רב של בגדים עליונים ארוכים, ושימו לב שגם בהדגמה הזו - אירינה החליפה את החגורה המקורית של התלבושת שלה בפריט אחר שיותר מתאים לסגנון שלה.
טיפים לנשים של סטייליסטית: חשיפת שכבות בפלג הגוף התחתון

מקור התמונות: brightside.me

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.